Sikinos
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Kikládok
Hozzászóló Üzenet
# 1
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Lalemuldur
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
258 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#240393 Üzenet linkje2016-07-05 21:39:58 

Sikinos 1975-2012. „Mint a régi bor…” Hosszú és elég unalmas film.icon_smile.gif Életképek, arcok, elszálló évtizedek, és az egyszerű élet bölcsessége.

Viszont ez az időszak a fejlődésé is: a ’90-es évek elejére épült meg az új móló, utolsóként a Kikládokon; így már nem caïque-k szállították az utasokat a távolabb horgonyzó kompokhoz. A szomszédos Folegandroson már 1984-től ki tudtak kötni a nagyobb hajók. A ’80-as évek végén elindult a buszközlekedés Allopronia és Kastro között. Az elektromos áram pedig 1975-ben érkezett meg a szigetre. A keleti kiklád szigetekre jóval később, például Schinoussára 1985-ben, és Amorgoson sem volt villanyáram még a ’80-a évek elején.

Sikinosról is: Link és Link



Link

# 2
Kijelentkezve--
-törölt nick 10391
Aktív fórumos
Aktív fórumos
179 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#238051 Üzenet linkje2016-04-08 10:15:16  Válasz a #238049. hozzászólásra Előzmény #238049

icon_smile.gif
# 3
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Pontikos
Törzstag
Törzstag
1082 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#238049 Üzenet linkje2016-04-08 08:01:57  Válasz a #238048. hozzászólásra Előzmény #238048

Nem mondtam, h nem igaz, amit írsz, csak teljesen félreérthető volt, és kár lenne, h valaki azt képzelje Sikinos-komp-örömünnep-csak ott-hagyomány, aztán ezt terjessze/csalódjon. Főleg, h te is írtad, h a te kompodnál sem volt banzáj. És hidd el, nem a "hajnal" 9:30 miatt.
# 4
Kijelentkezve--
-törölt nick 10391
Aktív fórumos
Aktív fórumos
179 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#238048 Üzenet linkje2016-04-08 00:04:31  Válasz a #238047. hozzászólásra Előzmény #238047

Pontosítanék, hogy ne legyen félreérthető, amit írtam.

Szóval, Herr Richard Wurdel, velem ellentétben, nem csak egyetlen alkalommal járt Sikinoson.icon_smile.gif

# 5
Kijelentkezve--
-törölt nick 10391
Aktív fórumos
Aktív fórumos
179 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#238047 Üzenet linkje2016-04-07 21:28:03  Válasz a #238045. hozzászólásra Előzmény #238045

Természetesen.icon_smile.gif Nem azt állítottam, hogy csak Sikinoson történik ilyesmi. Csupán Sikinos vonatkozásában lett megemlítve.

Mivel, ott valamiért, és minden különösebb ok nélkül, és elég gyakran előfordul. Egyébként nem csak én figyeltem fel erre az eseményre, hanem mások is. Példának okáért, itt lenne egy német nyelvű forrás:

Link

S onnan egy rövidke idézet is:

"Es ist übrigens eine Tradition auf Sikinos, dass beim Ablegen der Fähren alle möglichen Leute plötzlich wie von der Tarantel gestochen dem Schiff hinterherlaufen und ins Hafenbecken springen, quasi als Abschiedsgruß."

Valami olyat ír ő is, hogy egyébként, különben, ez egy sikinosi tradíció, hogy, mint, akiket egy tarantula csípett meg, úgy szalad előre és ugrik be minden ember a kikötő "medencéjébe", a hajó után, kvázi búcsúzásként.

Elnézést kérek a hevenyészett fordításért!icon_smile.gif

Gondoltam, hogy mivel Richard Wurdel már legalább 25 éve járja a Kikládokat, és ezen a szigeten sem csak egyetlen alkalommal járt, mint én, talán lehet hinni neki.icon_smile.gif

# 6
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Pontikos
Törzstag
Törzstag
1082 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#238045 Üzenet linkje2016-04-07 20:34:06  Idézet innen: #235982

denesa írta:
A második film pedig egy érdekes szokást mutat be, mondhatni modern folklór....icon_smile.gif Végül is, mivel viszonylag ritkán köt ki ott komp, érthető, hogy valamiféle tartalommal töltik meg a jeles eseményt.


Ez azért nem teljesen igaz... és legfőképp nem csak sikinosi dolog. Kompokat szokás üdvözölni szezon kezdetén, végén, egyéb jeles napokon, vagy ha mondjuk egy hajó akkor jár ott először, vagy kuriózum a hajó bármi miatt, vagy esetleg meghibásodás miatt nem járt egy ideig, és újra vízen van...stb.

# 7
Kijelentkezve--
-törölt nick 10391
Aktív fórumos
Aktív fórumos
179 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#238042 Üzenet linkje2016-04-07 18:17:32  Válasz a #238037. hozzászólásra Előzmény #238037

Nagyon és igazán örülök!icon_smile.gif Ez a sziget nagyon kedves nekem!icon_smile.gif

Visszaolvastam magam.icon_smile.gif A filmen ott üldögél No.1 buszsofőrünk a régi piros autóban. Nem véletlenül.icon_smile.gif Csendesebb időszakokban ez az autó a sikinosi közösségi közlekedés alapja. Vagyis, ha valaki főszezonon kívül vetődik a szigetre, számítson rá, hogy nem a nagy zöld busz érkezik, hanem a kicsi kocsi.icon_smile.gif

# 8
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Noresz14
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
42 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#238037 Üzenet linkje2016-04-07 11:50:48 

Szuper a vimeo-s videó és a zene is nagyon tetszik! icon_smile.gif
# 9
Kijelentkezve--
-törölt nick 10391
Aktív fórumos
Aktív fórumos
179 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#236001 Üzenet linkje2015-10-24 22:34:28 

Megosztom a sziget feltérképezett, és a helyszínen kijelölt túraösvényeinek gyűjteményét. Lehetséges, hogy lesz olyan utazó, aki majd hasznát veszi valamikor.

Túraútvonalak Sikinoson:

http://www.monopatiapolitismou.gr/?p=562&lang=en

A túraösvények térképe és leírása az önkormányzat épülete mellett is ki van függesztve. Maga az épület a Chorio felé vezető utacska kezdeténél található. Vele majdnem szemben van a helyi iskola, és egy kis templom is. Illetve ott parkol és onnan indul Alopronia felé a busz.

Anikó

# 10
Kijelentkezve--
-törölt nick 10391
Aktív fórumos
Aktív fórumos
179 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#235982 Üzenet linkje2015-10-18 19:13:24 

Folytatom magányos bolyongásomat a Kykládokon....icon_smile.gif
(Néha azért valaki tarthatna velem!icon_smile.gif)

Sikinoshoz is tudok kapcsolni olyan filmet, amit hétköznapi turista nem biztos, hogy el tud készíteni, mint pl. az alábbi kettő. Az első esetében sok ismerős arc mellett felfedezni véltem sikinosi tartózkodásom 3 meghatározó alakját. Közülük kettőt mutatnék be... Az egyikük a film végén a piros autóban ülő buszsofőr, aki a nagy futásunkat követően automatikusan integetett, ha meglátott. A másikuk pedig a kb. 2. perc magasságában vörös alapon lobogó Che... icon_smile.gif
A nagyjából fél percen át tartó felhőátvonulások után kezdődik a lényeg.

Tehát, az én szerelmetes, autentikus, érintetlen, családias és csodálatos Sikinosom télen- nyáron icon_smile.gif:

https://vimeo.com/108354114

A második film pedig egy érdekes szokást mutat be, mondhatni modern folklór....icon_smile.gif Végül is, mivel viszonylag ritkán köt ki ott komp, érthető, hogy valamiféle tartalommal töltik meg a jeles eseményt.
Sajnos "hajnali" 9:30-kor, amikor mi hajóztunk el, senki nem vetemedett ilyesmire.


Link


Anikó

# 11
Kijelentkezve--
-törölt nick 10391
Aktív fórumos
Aktív fórumos
179 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#234501 Üzenet linkje2015-08-14 22:35:54  Válasz a #234477. hozzászólásra Előzmény #234477

Szia Hidalgo!

Szerintem is... icon_smile.gif Nagyon-nagyon megszerettük Sikinost! Valószínűleg Ti is nagyon élveznétek. Itt 4 éjszakát töltöttünk, ami csak 3 egész napot jelentett a kompok menetrendje miatt. Hiába van nagyon népszerű szigetek közelében, mindössze 1-2 komp köt ki naponta.
Egy igazi túrázós sziget, csodás útvonalakkal, de ahogy Te is említetted Tilosnál, gyakorlatilag semmi szélmozgás, óriási páratartalom (pl. Ios "derékig" állt a párában) volt jellemző egészen augusztus 1-ig, ezért nem nagyon mozgolódtunk és sok mindent nem láttunk, amit szerettünk volna. A legnagyobb túránk Aloprónia és Dialiskari táv oda-vissza, irányonként kb. 3.2 km, jó kis emelkedőkkel és a tőlünk megszokott eltévedésekkel fűszerezve. Gyilkos volt!
Igen, Sifnoson is voltunk és írni is fogok róla. Itt 6 éjszakánk volt. Sikinossal nem összemérhető, -de a környező szigetekkel sem- és sok-sok meglepetéssel szolgált. Azt gondolom, hogy Kamares, amit a kompokról lehet látni, talán a legjellegtelenebb település, de mindent a maga helyén...icon_smile.gif

Astypalea régóta vonz, és most is figyeltem, hogy miképp alakulnak a menetrendek. Végül elvetettük, mert a játékrepcsi menetrendje nem illeszkedett a mi hazafelé tartó járatunkhoz.

# 12
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Hidalgo
Törzstag
Törzstag
570 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#234477 Üzenet linkje2015-08-14 09:34:25  Válasz a #234350. hozzászólásra Előzmény #234350

Szia Anikó,

de jóó helyeken voltatok! Én lemaradtam, nekem még Astypalea rémlett ...

Én értettem félre, vagy Sifnoson is voltatok, az volt a "még jobb", csak arról még nem írtál semmit ?? icon_surprised.gif Abban a topicban nagyon elférne "pár" személyes élmény icon_biggrin.gif

Én kb fél percet láttam Sifnosból, Kamariból, de akkor és ott eldöntöttem, hogy oda még vissza kell mennem!

# 13
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Rollo
Törzstag
Törzstag
1558 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#234361 Üzenet linkje2015-08-12 09:23:49 

sztem nem baj egy kicsit sem, h az ún. praktikus infók kimaradtak. ez így a teljes. ha valamelyikünk az olvasók közül kedvet kap és tervezne ide egy utat, majd úgyis lesznek konkrét kérdései. Szóval, csak engedd el magad továbbra is, a másik szigetnél is! icon_smile.gif
# 14
Kijelentkezve--
-törölt nick 10391
Aktív fórumos
Aktív fórumos
179 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#234350 Üzenet linkje2015-08-12 00:16:11  Válasz a #234344. hozzászólásra Előzmény #234344

Szia!

Naná, hogy lefényképeztem a szárnyasokat! icon_smile.gif Nem lett tökéletes a kép egyébként, mert szegény Che vonásai kicsit összekuszálódtak egy fuvallat hatására az exponálás pillanatában.
De egy másik szögből, később fényképezve már büszkén tekint a jövőbe... Csak ott már nem voltak ott a tyúkok. Hiába, semmi sem tökéletes! icon_smile.gif (A tyúkok igazából nem képezik titok tárgyát, de először rá kell jönnöm, hogy miképp lehet ide képeket felrakni.)

Egyébként tényleg lebilincselő hely, nem is akaródzott elhajózni Sifnosra. Beigazolódott a "félelmünk", hogy nyüzsisebb hely, de ezt annyi minden ellensúlyozta ott, és annyira könnyen szerethető hellyé nőtte ki magát az a bájos sziget, amit el sem tudtunk előtte képzelni. De az egy másik mese lesz...icon_smile.gif

# 15
Kijelentkezve--
-törölt nick 10391
Aktív fórumos
Aktív fórumos
179 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#234349 Üzenet linkje2015-08-11 23:56:06 

Ó, én köszönöm szépen, hogy elolvastátok! Nagyon megtisztelő, amit írtatok. icon_smile.gif

Valóban "impresszionista" lett kicsit, nem írtam árakról, odajutásról, autóbérlésről és egyéb "technikai" tudnivalókról.
Egyébként lehet autót bérelni, de fogalmam sincs mennyiért.

Szó volt étlapról, főételről, desszertről... Személyes kedvencünkké vált a Meltemi Taverna a kikötőben. Nincs étlap, főznek napi 8 ételt fantasztikus minőségben, háziasan, nagymamásan. A helyi borok, amit felszolgálnak szenzációsak. Sűrűek, mint az olaj, fűszeresek és a színük, akár a borostyán.
Az ókorban is már termesztettek itt szőlőt, remek adottsággal bír ezt illetően a sziget a hozzáértők szerint. Ezt a hagyományt mostanság az említett Manalis Winery támasztotta fel.
Látogatható esténként a pincészet , és érdemes is felkeresni, már a naplemente élménye miatt is.

KERESŐ:
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Kikládok
1 2 3 4   >


Copyright © 2003-2024 Hellasz.hu