Dodekániszosz-szigetek kombinációja
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Sziget-kombinációs utazások
Hozzászóló Üzenet
# 16
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Csz75
Törzstag
Törzstag
675 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#134838 Üzenet linkje2010-05-18 11:16:58 

Szia Verka!

Szóval innét indult a "beszélgetésünk": http://www.hellasz.hu/forum/viewtopic.php?p=134836#134836
Bennem egy Kalymnos-Telendos-Patmos-Lipsi-Leros utazás kezd körvonalazódni, persze kiegészülhet még mással is. Ezek közül Patmost-Lipsit-Lerost mindenképpen szeretném látni. Tavaly Kosról elmentünk egy napos kirándulásra Patmosra, nagyon megfogott a sziget. Olvastam Tom Stone: Volt egyszer egy tavernám c. könyvét, ha nem ismernéd, ajánlom figyelmedbe, ott játszódik.
A Dodekanészosz szigetiről elég jó infókat találsz itt: http://www.hidden-greece.co.uk/destinations/Dodec.html
+ találtam egy angol nyelvű útikönyvet is, ami megrendelhető (megrendeltem már, kíváncsi vagyok milyen lesz): http://utikonyv.eu/spd/k_606800/Samos_Patmos_the_Northern_Dodecanese_EG_21E
Már most nézegettem (igaz idén máshova megyünk), hogy az Olimpic Airlines-nak Kosra és Lerosra is van járata Athénból. Általában Kosra olcsóbbak a jegyek, mint Lerosra. Arra gondoltam, hogy Kosra lehetne érkezni és Lerosról pedig vissza utazni Athénba, vagy fordítva. A szigetek között elég jó a hajó/komp összeköttetés. Tavaly lefotóztam jópár menetrendet, majd előkeresem őket, hátha segítenek valakinek.
Jó tervezgetést kívánok! icon_smile.gif

# 17
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Verka
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
2090 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#134843 Üzenet linkje2010-05-18 12:08:51 

Szia Szilvi!

Látom, hogy Te is komolyan foglalkozol a dologgal! icon_smile.gif Az nagyon jó, hogy fotóztál menetrendeket, majd elérhetővé teszed valahogy? Engem is nagyon érdekelne!

A Tom Stone-könyvet olvastam én is, miután a könyves topikban ajánlottátok. icon_wink.gif Patmos elég felkapottnak tűnik, már a Google Earthön is szembeszökő a rengeteg kép, amit oda feltettek, ezért tartok tőle, hogy kicsit turistásabb hely. De biztos nagyon szép is, mert csupa jót olvastam róla. icon_smile.gif

Nekem eddig Lipsi, Leros és Arki tűnik biztos pontnak, bár a többinek még annyira nem néztem utána. Félek, hogy mindenhol találok majd valami vonzó dolgot, ami miatt kihagyhatatlannak gondolom majd. icon_wink.gif Kiindulásnak én is Kost gondolnám, pár napot egyúttal el is töltenénk akkor ott, megnézve a legfontosabb dolgokat. Meg esetleg elmennénk egy egynapos kirándulásra Nissirosra.

Ha megkaptad majd a könyvet, akkor megirod, hogy milyen? Sztem én is megrendelem majd.

# 18
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Csz75
Törzstag
Törzstag
675 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#134874 Üzenet linkje2010-05-18 14:10:07  Válasz a #134843. hsz-ra Előzmény #134843

Szia Verka!

Jól látod icon_smile.gif , egyre inkább foglalkoztat egy ilyen körút, az egyetlen bökkenő, hogy nagy az időszükséglete, meg az, hogy idén máshova megyünk. Kb. 16 napot számoltam első körben, bár még én is nyitott vagyok az új helyek iránt, így most Arkival is elgondolkodtattál. icon_smile.gif
A menetrendeket igyekszem mihamarabb publikálni + ha megjön a könyv arról is beszámolok, hogy milyen.
Patmoson Skalában és Horában voltunk szept. elején, igaz voltak turisták, de nem éreztem túlságosan zsúfoltnak, bár valószínű, hogy népszerű az Észak-európai turisták körében.
Nyssirost nagyon ajánlom, nekem nagyon tetszett. Kosról átmentünk Kalymnosra is, az is tetszett, különösen a kilátás az Agios Savvas kolostortól: http://viewat.org/?i=en&id_aut=1301&id_pn=2416&or=vt&rfsec=home&sec=pn
Gyakorlatilag minket egyedül Kos nem fogott meg a tavalyi utazásunk során, oda nem vágyunk vissza, de a Dodekanészoszra igen. icon_smile.gif

Üdv.
Szilvi

# 19
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Verka
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
2090 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#134883 Üzenet linkje2010-05-18 15:18:14  Re:

Igen, az ilyen szigetezéseknek az a hátránya, hogy több nap kell hozzá, mert az utazási napok is elvesznek egy-egy napot.

Én úgy néztem, hogy ezeken a kis szigeteken kb. 2 nap is elég lehet, és némelyik olyan kicsi, hogy gyalog is be lehet járni. icon_smile.gif A nagyobbakra meg mondjuk 3 nap, de azokon meg autóval gyorsabban lehet mozogni. De két hétbe igy sem fér bele olyan sok sziget, hogy mindet be lehessen járni.

Kosról nem gondolom én sem, hogy különösebben megkapó hely lenne, de jó kiindulópont az induláshoz/érkezéshez, ahogy Te is irtad, meg a környező szigetekre is egy csomó hajó megy onnan. Viszont ha már ott vagyunk, azért csak körülnézünk egy kicsit. icon_smile.gif

Én is a jövő évben gondolkodom, bár már azt terveztem, hogy jövőre mégsem Görögország lesz... de aztán... lehet, hogy mégis... icon_wink.gif

Sajnos mi nem tudunk máskor menni, csak főszezonban, igy biztos, hogy nem kevés emberre számithatunk.

# 20
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Verka
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
2090 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#134885 Üzenet linkje2010-05-18 15:23:58  Válasz a #134874. hsz-ra Előzmény #134874

Ja, az egyik linken, amit a Lipsi topkba betettél, nagyon jó kis szállások vannak, egy csomó nagyon tetszik közülük, mert nagyon szép kilátásuk van. icon_wink.gif Kár, hogy árak nincsenek feltüntetve...
# 21
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Csz75
Törzstag
Törzstag
675 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#134887 Üzenet linkje2010-05-18 15:45:57  Válasz a #134883. hsz-ra Előzmény #134883

Nagyon egyformán gondolkodunk icon_smile.gif , eddig így számolgattam a napokat: Kalymnos-Telendos-Patmos-Lipsi-Leros: 4-2-4-3-3, ez minimálisan 16 nap, persze mindenhol több időt is el lehetne tölteni.
Az útikönyv, amit megrendeltem pont túraútvonalakat tartalmaz, ideális lehet a kisebb szigetek bejárásához.
A főszezon nálunk is adott, vagy esetleg szeptember első hete jöhet még szóba, nekem előszezonben nem elég meleg még a tenger.
A páromban tavaly pont Koson fogalmazódott meg a gondolat, hogy idén ne Görögországban nyaraljunk. Persze nem bírtuk ki, hogy kimaradjon, szerencsére augusztusba belefér egy hét Zakynthos. icon_smile.gif

# 22
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Verka
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
2090 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#134921 Üzenet linkje2010-05-18 19:44:11  Re:

Tényleg nagyon hasonló. icon_wink.gif Én ott tartok, hogy Kos 4 nap (ebből 1 Nissiros), Leros 3 nap, Lipsi 2 nap, Arki 2 nap. Ez így összesen 11 nap, ami még nem lenne vészes, de ha biztos akarok abban lenni, hogy lesz két egész napom mondjuk Arkin, akkor a tuti miatt 3 éjszakát kell oda tervezni. Emiatt akkor Kos 5 éj, Leros 4 éj, Lipsi 3 éj, Arki 3 éj, ami már 15 éj... és akkor ha még szeretnék szigetet, akkor már nem két, hanem három hetes nyaralás kell, hogy legyen. icon_razz.gif

Viszont elgondolkodtam azon, hogy Kos inkább kimaradna. Végül is ugye Lerosra is megy repülő... icon_smile.gif És akkor jöhetne mondjuk Patmos és még egy. Hmm.... de ezt még ráérek kitalálni, azt hiszem... icon_wink.gif

Jövőre én Olaszországot szemeltem ki (Szicília vagy Róma és Nápoly környéke), vettem is már hozzá egy friss Lonely Planetet. icon_razz.gif Aztán ahogy most közeledik a nyár és olvasgatom itt a fórumot, először azt gondoltam, hogy legyen 2 hét Olaszo. és 1 hét Görögo. Most meg már... kezdek ott tartani ezzel a Dodekanészosz-dologgal, hogy akkor inkább mégis 2 hét Görögo. és 1 hét Olaszo. Hogy mi lesz ebből jövőre...? icon_biggrin.gif

# 23
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Csz75
Törzstag
Törzstag
675 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#134931 Üzenet linkje2010-05-18 20:52:49  Válasz a #134921. hsz-ra Előzmény #134921

Előkerestem a 2009 szeptemberben fotózott menetrendeket, itt megnézheted:
http://picasaweb.google.hu/cssz75/DodekaneszosziMenetrendek2009Szeptember#

# 24
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Verka
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
2090 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#134936 Üzenet linkje2010-05-18 21:02:49  Válasz a #134931. hsz-ra Előzmény #134931

Köszönöm szépen, nagyon rendes vagy! icon_smile.gif Le is mentettem őket rögtön. Egy-kettő nehezen olvasható közülük ilyen kicsiben, de egyáltalán nem baj, a lényeg, hogy úgy láttam, hogy naponta több lehetőség is van eljutni szinte az összes környező szigetre, úgyhogy ez nem lehet probléma, elég könnyen lehet tervezni egy szigetről-szigetre utat.
# 25
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Csz75
Törzstag
Törzstag
675 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#134938 Üzenet linkje2010-05-18 21:21:29  Válasz a #134936. hsz-ra Előzmény #134936

Ha a picassás linknél kiválasztod a külön-külön a képeket, jobbra fent van a nagyító, egész nagyra is fel tudod nagyítani.
(Próbáltam ide beszúrni egyenként a képeket, de sajnos csak a piros x jelent meg, a képek nem. Egy ideje nem tudok képet beszúrni a fórumba.)
Tényleg sok lehetőség van a szigetek közötti utazásra, ez mindenképpen pozitív. icon_smile.gif

# 26
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Verka
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
2090 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#134940 Üzenet linkje2010-05-18 21:33:28  Re:

csz75 írta:
Ha a picassás linknél kiválasztod a külön-külön a képeket, jobbra fent van a nagyító, egész nagyra is fel tudod nagyítani.


Köszi, ezt nem vettem észre. icon_redface.gif De most végig lementettem újra őket nagyban. icon_wink.gif

Megpróbálom belinkelni az egyik képet:



Na jó, pl. pont ez így kicsiben nem annyira látszik, de ez a körjárat nagyon tetszik nekem, ez gyakorlatilag minden gondot megold. Minden nap közlekedik és felfűzi az összes szigetet egy láncra a Pythagorio-Patmos-Lipsi-Leros-Kalymnos-Kos-Kalymnos-Leros-Lipsi-Patmos-Pythagorio vonalon.

# 27
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Verka
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
2090 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#134941 Üzenet linkje2010-05-18 21:34:55  Re:

csz75 írta:
Egy ideje nem tudok képet beszúrni a fórumba.)


Hm, ez érdekes, mert látod, nekem sikerült... Jox mit mond?

# 28
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Verka
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
2090 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#134944 Üzenet linkje2010-05-18 21:52:57 

Megpróbáltam most a neten rákeresni erre a Flying Dolphinsra, de mindent hozott fel, csak Dodekanészoszt nem. icon_razz.gif Mondjuk a Kikládokra meg a Szaróni-öböl szigetere vannak jó kis menetrendek.

Na mindegy, viszont a Dodekanisos Seaways honlapján is hasonlóan jó a menetrend, mondjuk aug. közepére pl. ezt adta ki:

RHODES 08:30
KOS 10:40 10:50
KALYMNOS 11:30 11:35
LEROS 12:25 12:30
LIPSI 12:55 13:00
PATMOS 13:20 13:30
LIPSI 13:55 14:00
LEROS 14:20 14:30
KALYMNOS 15:20 15:30
KOS 16:10 16:20
RHODES 18:30

# 29
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Csz75
Törzstag
Törzstag
675 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#134946 Üzenet linkje2010-05-18 22:46:54  Válasz a #134940. hsz-ra Előzmény #134940

A Flying Dolphins-nak tényleg jó ez az útvonala. Könnyen tervezhetővé teszi a szigetek közti utazást, egy gonddal kevesebb. icon_smile.gif Csak az igazán pici szigetek (Telendos, Arki, stb.) nem szerepelnek benne.
Közben küldtem egy privit is.

# 30
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Verka
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
2090 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#134951 Üzenet linkje2010-05-18 23:16:17  Válasz a #134946. hsz-ra Előzmény #134946

A pici szigetekre a legközelebbi nagyobb szigetről biztos, hogy naponta sok kirándulóhajó megy, úgyhogy ez nem lehet gond. Láttam amikor a képeket nézegettem, hogy egy csomó kirándulóhajó kavirnyászik a szép öblökben, így biztos nem gond az átjutás!
KERESŐ:
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Sziget-kombinációs utazások
<   1 2 3 4 5 6   >


Copyright © 2003-2024 Hellasz.hu