Horgászás
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Túrák, programok, sport
Hozzászóló Üzenet
# 1
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Vojandi
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
4595 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#88916 Üzenet linkje2009-01-29 12:36:26  Horgászás

A horgászós témákat inkább ide írjátok, mint a búvárkodós topikba!

Jan-es írta:
Sporthorgászni mindenhol lehet,nem kell a tengerpartra engedély. Íme az eredmény !! icon_eek.gif icon_rolleyes.gif icon_lol.gif



Azért ez csak a nagy hal csalija ám icon_lol.gif !!!!

# 2
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Bofefe
Aktív fórumos
Aktív fórumos
240 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#88924 Üzenet linkje2009-01-29 13:45:17 

Sziasztok!

Vojandi köszönjük az új oldalt, és nem zavarjuk a búvárkodást.!

Lehet hogy én is elrakok egy hatméteres nyelest, vagy egy bolonyait.? icon_rolleyes.gif

Üdv

# 3
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Jan-es
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
56 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#88969 Üzenet linkje2009-01-29 22:02:23  Válasz a #88924. hsz-ra Előzmény #88924

2008-ban egy manchesteri úriember okított a tengeri horgászat rejtelmeire. Nagyon felhívta a figyelmemet,arra,hogy a halak nem kellő ismerete,néha veszélyes is lehet icon_eek.gif . Van olyan hal mit kézzel nem ajánlatos megfogni,és sajnos a partról fogható. Főképp rablóhalas horgászat közben akad horogra. Kikötők és kövezések alkalmasak rablózni,de a szerelék eltér az általunk használatostól.Bárhol horgászunk,érdemes a helyiek módszereit megkérdezni,vagy kilesni icon_redface.gif icon_wink.gif
# 4
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Jan-es
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
56 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#88972 Üzenet linkje2009-01-29 22:35:06  Válasz a #88969. hsz-ra Előzmény #88969

Ez pl. nagyon csúnya mérgező sebeket ejt. Szikla hal
# 5
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Triznyak
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
1024 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#89826 Üzenet linkje2009-02-08 18:46:56  Válasz a #88969. hsz-ra Előzmény #88969

"érdemes a helyiek módszereit megkérdezni,vagy kilesni icon_redface.gif icon_wink.gif"

No, én lestem is a nyáron a Pinion torkolat környékén, de bizony azóta sem igazán értem, mit próbáltak fogni egy 6-8méteres ujjnyi vastag kötél végére kötött csirke/kacsa?? combbal. Horog nem volt rajta, bedobálták a vízbe, majd lassan húzták kifelé. Nem láttam, hogy bármit is fogtak volna.

Ezt értem. icon_lol.gif


# 6
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Firkamano
Törzstag
Törzstag
1840 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#89845 Üzenet linkje2009-02-09 08:08:35 

Sziasztok!

Az Apollon Travel oldalán van felhívás horgászversenyre.
Lehet utazást nyerni, tök jó buli, még aznap kiderül ki a nyertes. Örömmel olvastam, apukám nagy horgász, gondoltam benevezem, hátha végre látja a kis családom a tengert. Na de a végén írták mennyibe kerül: nevezési díj: 13 000 Ft. Normálisak???? Vagy én tartom csak soknak? Ja, és utóutószezonban lenne a nyaralás. Szerintem egyáltalán nem éri meg, a féléves engedélyeket tavakon nemsokkal drágábban lehet megkapni...

# 7
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Jan-es
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
56 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#90247 Üzenet linkje2009-02-13 20:54:43  Válasz a #89845. hsz-ra Előzmény #89845

Hát, az a fránya nevezési díj, lehet drága, elfogadható, vagy épen olcsó is. Kérdés mit is tartalmaz, mit adnak +még a fáradozásunkért. Triznyak az a csirke/kacsa comb lehet, a vízi kutyáknak szól, csak nem figyeltél elégé. icon_lol.gif Magyarországon is hasonló kép próbálnak rákot fogni, nekem már sikerült, igaz nem liba/kacsa???? Combbal, hanem de az is megfelelt volna, és valóban nem kel horog hozzá.
# 8
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Triznyak
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
1024 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#90311 Üzenet linkje2009-02-15 15:38:22  Válasz a #90247. hsz-ra Előzmény #90247

Aha! Köszönöm, nem tudtam, hogy rákra így is szokás "vadászni". icon_smile.gif
# 9
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Bofefe
Aktív fórumos
Aktív fórumos
240 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#90312 Üzenet linkje2009-02-15 16:10:09 

Sziasztok !

Ha valakinek volt már görögországi horgász élménye, megoszthatná velünk!

Üdv: bofefe

# 10
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Liftes gabi
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
24 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#90405 Üzenet linkje2009-02-16 16:22:19  Válasz a #88969. hsz-ra Előzmény #88969

Horgász Őrült Testvéreim!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Amit leirok csak csupán okulásképpen. 2007-ben Krétán történt a
csufság velem . Makrigialoson a mólonál horgászgattam -kapás-
ki fogtamegy kb félkilós halat szép enyhén pöttyös volt az oldala.
a horog a szája sarkába akadt kiemelés után ki próbáltam a
horgot venni a szájából. A fejével visszaütött és a kopoltyuján található tüskével ,megszurta a jobb kezemet . A kezem rövid idő alatt kétszeresére duzzadt,és nagyon fájt. mire kiértem a családhoz, a viz patakban folyott rölam. A halat vittem magammal.mondván itt a búnös
A lényeg a hal neve -SKORPIO hal az évben váltottam ki -elöször és utoljára- az eurós TB kártyát (azt mondták biztositás nem szükséges.mert ez olyan mintha itthon mennék orvoshoz a tb kártyámmal-aha persze- ahogy moricka elképzeli.
180 eurómba telt mig a doktor nehány injekcióval kivakart a nyavalyából.
Csal okulásképpen iroh le mint jó tanácsot ne járj ugy mint Én
1 mindig legyen biztositásotok
2 mielőtt elkezdtek cejgolni ismerjétek meg a tengeri halakat
3 legyen nálatok ipari bőrkesztyü (a rohadt hal ezt szurja át ha tudja)
mindig élö csalival horgássz( gilisztához hasonló szerkezet 3 -5 eu között
kapható
kivánok sok kellemes horgász élményt
Liftes Gabi

# 11
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Dias
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
85 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#90434 Üzenet linkje2009-02-16 20:50:47 

liftes gabi!
Sajnálom ami veled történt, de meg kell, hogy köszönjem, amit leírtál.Van egy 8 éves fiunk,aki imád horgászni. Itt, egy másik oldalon már én is keresgéltem , hogy honnan is tudnánk meg, milyen halakra kell vigyázni. De 1-2 halfajnál tovább nem jutottunk. Sajnos nem találtam semmilyen kiadványt (magyart) ami kimondottan a Görögország vizeiben élő állatokról szól.

# 12
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Vojandi
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
4595 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#90435 Üzenet linkje2009-02-16 21:12:23 

Sajnálom én is Liftes Gabi, ami történt. ÉLőben még nem láttam (bár ki tudja) Skorpióhalat, de tavernában már ettem, és igazán ízletes. A tieteket, gondolom már nem készítettétek el a sok baj után.
# 13
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Bofefe
Aktív fórumos
Aktív fórumos
240 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#90450 Üzenet linkje2009-02-17 10:11:26 

Sziasztok!

Liftes gabi leírása nyomán keresgettem a neten, de sajnos kifejezetten Égei tengeri halfajtáról szóló cikket, melyben még képek is lennének a halakról nem találtam.
Az Adriai tenger halairól találtam cikket (Adriai halak képei/leírása) amelyben a többség a görög partoknál is megtalálható , sőt a víz alatt már találkoztam is ezekből kettővel.





Ezeket a fajtájú halakat már láttam élőben.

A képeket nem én készítettem!

Ajánlanám figyelmetekbe, amit már josza2 is megtett a " Mérges állatok a Földközi-tenger partjain " cikket mivel ez mindenkinek hasznos lehet, nem csak pecásoknak!

https://www.balazsbuzas.com/up.....200402.pdf

Üdv. és várnék még sok horgász élményt a tengerparti horgászatról ! (én is viszek botot, már eldöntöttem.)

# 14
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Liftes gabi
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
24 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#94194 Üzenet linkje2009-04-03 11:50:30 

horgász testvérek lassan itt az idő,hogy a szereléseket beizzitsuk kérek minden sporit ha valami okosságot tudtok,irjátok le,igy a többiek is okulnak tanulnak belőle
sz.......ni a végére görbüljön a bot liftes Gabi

# 15
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Papamaci
Törzstag
Törzstag
647 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#94210 Üzenet linkje2009-04-03 16:20:18 

Szia gabi én ezt úgyszoktam megoldani hogy amelyik halat nem ismerem levágom és élje életét egy horóggal, icon_lol.gif szerintem olcsobb egy horog mint amit leirtál icon_biggrin.gif max lefotózom ez is ingyen van icon_lol.gif .DE ne keseredjen el sennki nyugodtan horgászhat icon_lol.gif mindenki vigyél 2-3horogal többet és vágd le ha nem tudod mit fogtál icon_smile.gif SZép halakat lehet fogni és ne féljen sennki HAJRÁ HORGÁSZOK icon_wink.gif
KERESŐ:
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Túrák, programok, sport
1 2   >


Copyright © 2003-2024 Hellasz.hu