Tunézia
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Világjáró
Hozzászóló Üzenet
# 16
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kvalcsi
Spec. Moderátor
Spec. Moderátor
3368 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#92367 Üzenet linkje2009-03-13 12:05:50  Válasz a #92365. hsz-ra

Sajnálom, hogy M. ilyen csökönyös! Én is egy óvatos duhaj vagyok, és nem mennék pár országba, de Tunézia nem tartozik közéjük.
Még F.-nek is tetszik nagyon, csak az az egy problémája, hogy a szállodán kívül nem lehet alkoholos sört kapni az éttermekben és a boltokban (kivéve a General magazint). Ezért egy városi séta alatt kénytelen üdítőt inni.
OFF:
Egyébként Mexicóban sokkal rosszabb a közbiztonság. Már nem emlékszem, hogy a fiamék útjáról készült filmben esett-e erről szó, de Zsozsó mesélte nekem.

# 17
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kristin1
Törzstag
Törzstag
501 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#92386 Üzenet linkje2009-03-13 15:08:34 

Tunéziával már én is sokat szemeztem. icon_biggrin.gif Jó hely lehet, és szerintem árban is elérhető. Csupa jókat hallottam az országról. Elsőre Sousse-ba mennék, és a Szahara túrára biztosan befizetnék, nagy élmény lehet. És az is tetszik, hogy klassz homokos a tengerpart. Engem csak az erőszakos árusok riasztanak kicsit, állítólag nem csak a bazárban, hanem bárhol leszólítgatnak, és tukmálnak mindenfélét az emberre, ehhez lehet, hogy nem lenne türelmem.
De mindegy, mert nem kell most gondolkodnom rajta, idén nem utazunk sehova, csak belföldön fogunk kirándulgatni.

Valcsi, szerintem okos döntést hoztál, bizony az euro az egekben van, és szerintem nyáron sem lesz rózsásabb a helyzet...
Én is úgy tudom, hogy Tunézia a legeurópaibb afrikai ország. De te már voltál ott, tudod, hogy milyen!

# 18
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kvalcsi
Spec. Moderátor
Spec. Moderátor
3368 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#92404 Üzenet linkje2009-03-13 18:36:33  Válasz a #92386. hsz-ra Előzmény #92386

Szia!

Az én tapasztalatom szerint csak a bazárban voltak erőszakosak, hogy vásárolj, máshol nem. Mi 2-szer voltunk a Sousseban lévő Medinában, mert első alkalommal sajnos zárva találtuk a domb tetején lévő múzeumot. Erről jut eszembe! Miután zárva volt a múzeum, mely a medina (fallal körülvett óváros) felső végén van, elindultunk visszafelé a terület másik utcáján, mint amin felmentünk. Kicsit furcsa volt, mikor egy "pengefal" zárta el az utca nagy részét, de sikeresen kikerültük. Először nem fogtunk gyanút, csak csodálkoztunk, hogy egy-egy ablakban kicsit lenge öltözetben nők vannak. Mivel ugye nagyon meleg volt (július), így annyira nem volt feltűnő. Zizivel mi egy kicsit előre mentünk és a párjaink pár méter távolságból követtek. Kaptak is rögtön "felhívást keringőre" a csajoktól. Közben nekünk kézzel lábbal elmutogatta egy idős nő, hogy forduljunk vissza. Ha nem mondja akkor is így teszünk, mert itt már nagyon sötét kinézetű fazonok voltak.
Miután a "pengefal" másik oldalára jutottunk ismét, elindultunk lefelé az ismert úton. Közben betértünk egy fűszereket árusító boltba és elmeséltük a pasinak a kalandunkat. Nevetett és közölte, hogy ott az a rész az "örömlányok negyede".

# 19
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kristin1
Törzstag
Törzstag
501 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#92412 Üzenet linkje2009-03-13 20:47:44  Válasz a #92404. hsz-ra Előzmény #92404

icon_mrgreen.gif icon_mrgreen.gif
Aranyos sztori.

# 20
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Ferrari
Spec. Fórum tag
Spec. Fórum tag
1729 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#92456 Üzenet linkje2009-03-14 17:44:14 

Szia Valcsika!

Megint megelőztél.
Az "Utazás kiállítás " óta azon törjük a fejünket, hova kellene utazni?
Görögország nagyon drága lett, ha apartmanba mennénk, a kaja megoldatlan, ami ilyen euro árfolyam mellett igen drága lenne( én nyaralás altt nem vagyok hajlandó főzni ).
Néztük újra Törökországot, de nem sok kedvünk van hozzá, szóba jött még Egyiptom és Tunézia. Ezeken a helyeken annyi pénzért, amennyibe tGörögországban egy apartman kerül egy AI ellátást kapsz. Mellette tényleg nem sokat kell költeni.
Ráadásul pont azt a szállodát néztük ki, mint Ti. Szuper áron van és szuper a szálloda , rengeteg szolgáltatást tartalmaz az ár.
Még pár napot gondolkozunk . Én a Best Reisen-nél láttam ezt a szállodát, mi tavaly velük utaztunk Törökországba. Korrektek voltak.

# 21
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kvalcsi
Spec. Moderátor
Spec. Moderátor
3368 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#92460 Üzenet linkje2009-03-14 18:19:32  Válasz a #92456. hsz-ra Előzmény #92456

Szia Ircsi!

Mi is azért döntöttünk Tunézia mellett, mert a költőpénz is több lett volna Görögországban, mint itt all inclusíve ellátással a 4*-os szálloda utazással és egyéb járulékos költségekkel együtt, pedíg imádjuk Görögországot!

Ircsikém! Szerintem ne gondolkodj túl sokat, mert március 16-ig (hétfő), a Medina Toursnál 20% kedvezmény van a nyaralások árából. Mi ott foglaltuk le az utat. Egyébként a Best Reisennek és a Medina Toursnak egy a tulaja. Én augusztus 28-tól foglaltam le a 12 napos utat, mert ekkor már sokkal olcsóbb, mint egy héttel előtte. Kettőnknek a 20%-os kedvezménnyel, mindennel együtt 318.256,-Ft.
Lehet, hogy együtt nyaralunk? icon_biggrin.gif

# 22
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Ferrari
Spec. Fórum tag
Spec. Fórum tag
1729 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#92462 Üzenet linkje2009-03-14 18:35:38 

Valcsika!


Az is lehet. Vagy július 03-tól vagy aug 28-tól mennénk.

# 23
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Atosz
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
1762 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#92464 Üzenet linkje2009-03-14 18:43:10  Válasz a #92460. hsz-ra Előzmény #92460

Szia Kvalcsi!

Figyelj, ott van lehetőség a kóricálásra,már ez alatt a kocsi bérlést és használatot értem. Mintha ott ilyesmire nem adnának lehetőséget.Ez igaz?
Csak kötött fakultatív programok vannak?Vagyis, nem vagy túl szabad.Egyiptomban járt ismerőseim/lehet hogy ott más/ erre panaszkodtak.
Enni meg fürödni, ez nálunk nem módi.Valy' mi az igazság?Nem érezném kielégítőnek a szabadság érzetét.
Ha válaszolsz, köszi.

Atosz icon_wink.gif

# 24
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kvalcsi
Spec. Moderátor
Spec. Moderátor
3368 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#92465 Üzenet linkje2009-03-14 18:45:32  Válasz a #92462. hsz-ra Előzmény #92462

Mi biztos, hogy augusztus 28-tól megyünk, már lefoglaltam.
Azért tényleg érdekes, hogy évek óta mindíg ugyan arra a helyekre cuppanunk rá anélkül, hogy ismernénk egymást személyesen vagy megbeszélnénk a neten!

A Medina Toursnál most még olcsóbban lefoglalhatod hétfőig (20 évesek, ezért a 20% kedvezmény), mint a Best Reisennél.

# 25
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Ferrari
Spec. Fórum tag
Spec. Fórum tag
1729 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#92467 Üzenet linkje2009-03-14 18:51:00 

Én is pont ezen gondolkoztam, hogy minden évben ugyanoda utazunk.

Köszi a tanácsot, igyekszem gyorsan dönteni.

Még soha nem voltam Tunéziában, de ismerőseim dícsérik.

# 26
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kvalcsi
Spec. Moderátor
Spec. Moderátor
3368 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#92468 Üzenet linkje2009-03-14 18:57:15  Válasz a #92464. hsz-ra Előzmény #92464

Szia Atosz!

Mi ugyan nem béreltünk kocsit Tunéziában, mert nagyon jó a tömegközlekedés és fillérekbe kerül a taxi is. Egyáltalán nem éreztem magam rabnak, sőt! Pl. elmentünk kb. 3 km-t gyalog a parton ejtőernyőzni, vissza már nem volt kedvünk gyalogolni, ezért leintettük egy taxit. 1 TND-ért (tunéziai dínár, akkor 170,-ft-volt) vitt vissza a Karaván hotelbe. Port el Kantauniba (kb. 10 km) taxival mentünk 4,- TND-ért. Tunéziában olcsó a Tuk-tuk is, mely egy 5 személyes járgány.
2004-ben 1 liter benzin átszámolva 87,-ft-volt.

# 27
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Ferrari
Spec. Fórum tag
Spec. Fórum tag
1729 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#92469 Üzenet linkje2009-03-14 18:58:28 

Valcsika!


A teljes árból ( illeték, stornóbiztosítás stb) adják a 20 % kedvezményt?

# 28
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Ferrari
Spec. Fórum tag
Spec. Fórum tag
1729 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#92471 Üzenet linkje2009-03-14 19:02:01 

Egyiptom teljesen más! Ott nem sétálhatsz szabadon, ezért is kacsintgatunk Tunézia felé. Bár Egyiptomban jókat lehet búvárkodni.
Mi sem bírnánk ki, hogy 12 napig csak fekszünk a napon.

# 29
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kvalcsi
Spec. Moderátor
Spec. Moderátor
3368 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#92472 Üzenet linkje2009-03-14 19:06:28  Válasz a #92467. hsz-ra Előzmény #92467

Szerintem ennél jobb ajánlatot nem igen találsz. Az a 20% kedvezmény azért nem semmi (nekünk kettönknek 61.160,-Ft).

Mint olvastad, mi voltunk már Tunéziában és tényleg nagyon jól éreztük magunkat. Igaz nem Hellasz, de megfizethetőbb mostanság.

# 30
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Atosz
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
1762 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#92474 Üzenet linkje2009-03-14 19:14:53  Válasz a #92468. hsz-ra Előzmény #92468

De tudod én itt hosszabb távú mászkálásra,egyik várostól egy másikig, vagy még nagyobb távra gondolok,hogy ez lehetséges-e,nincs kitéve az ember fia esetleges inzultusnak vagy közelebbi fizikai összeköttetésnek... icon_smile.gif icon_biggrin.gif Mert Tunézia azé nem olyan piciny ország.Mert ott helyben taxizol az OK.Itt én nagyobb volumenű mászkálásra gondoltam,ahol már távolságok vannak.

Atosz

Ui:Az mi az a TUK_TUK? icon_rolleyes.gif



Legutóbb atosz szerkesztette (2009-03-14 19:20:20), összesen 1 alkalommal
KERESŐ:
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Világjáró
<   1 2 3 ... 21 22 23   >


Copyright © 2003-2024 Hellasz.hu