Motorral Görögországba
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Autóval Görögországba
Hozzászóló Üzenet
# 241
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Styleair
Aktív fórumos
Aktív fórumos
122 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#228997 Üzenet linkje2015-05-17 15:28:52 

Nem vagy semmi! Gratulálok, vigyázz az úton! Üdv.
# 242
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Suvimarta
Aktív fórumos
Aktív fórumos
279 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#228998 Üzenet linkje2015-05-17 15:36:27 

Széles utat!!!!!!!!!! icon_smile.gif
# 243
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Xoyox
Aktív fórumos
Aktív fórumos
343 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#229010 Üzenet linkje2015-05-17 18:57:25  Válasz a #228998. hozzászólásra Előzmény #228998

Kösssz icon_smile.gif
Itt vagyok, ajanlom, ez a csend vilaga, de igaz maga a sziget ezen az öblön kivül keves fürdesre lablogatasra kinal lehetöseget , www.eristosbeach.gr
mar regebben irtam rola van ott tel szam is .ingujjban lehet motorozni, csupan estere lesz hüvösebb.
menekült keves van, eddig nem lattam, csupan egy lefoglalt hatalmas motoroshajo all a kikötöben (Török) a sleppereket bilincsben vittek....sajnos manapsag vannak ilyenek .
Jassu

# 244
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Xoyox
Aktív fórumos
Aktív fórumos
343 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#229034 Üzenet linkje2015-05-18 15:27:43  Válasz a #229010. hozzászólásra Előzmény #229010

# 245
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Suvimarta
Aktív fórumos
Aktív fórumos
279 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#229036 Üzenet linkje2015-05-18 17:50:24 

Nem rossz icon_smile.gif
# 246
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Xoyox
Aktív fórumos
Aktív fórumos
343 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#229497 Üzenet linkje2015-05-29 13:00:41 

2 het eltelt, ujra Rodoson vagyok, es hogy mennyire veszelyes egy szigeten elni a modern korban is, itt a pelda:
egy erösen idös , apolt-öregasszonyt estenkent hianyoltam a tarsasagbol, mondjak faj a laba nem jön dumalni.
Most , hogy kimentem a Rodosra indulo hajora, erkezik Georg, es hozza az öreglanyt, jobb valla bekötve, felkötve, jajveszekel, arca is hatalmas feher ragasszal bekötve, = elesett, valla kiugrott, nagy fajdalmak, es most meg var ra, 1,5 oras hajout be Rodosra , en patyulgattam a hajon, adtam kekszet neki, ragni, stb, Rodoson par öregasszony Varta , es vittek az orvoshoz, ....szoval barmi problema er, ki kell napokat varni, mig Hajo erkezik, bemenni Rodosra, valahogy orvoshoz jutni ( voltam regebben egy korhazban, ne tudja meg senki hogy nez ki belül )
a masik:
Az Eristos Hotel 87 eves tulaja szivelegtelenseggel Volt Athenban, kivizsgaltatta magat ....mindenaron meg akarja magat operaltatni, de az orvosok kezzel labbal elharitjak. Az egesz sziget az öregröäl kert tölem infokat, es a fejüket csovaljak.
Sok esely a tulelesre, egy sziv- er, vagy billenytyü operational nincs. Az öreg konok....az die-oda utazas sokba kerül, nagy a tavolsag akar Hajo, akar repülö. Minden szarert csavarert Rodoszra kell menni.
Nekem a Motorom miatt soxor mondtak vigyazzak, nincs orvos a szigeten . . . .
Hat ilyenkot latom.
Szep, csodalatos a sziget, halal a nyugalom, a csend, jo Oregano illatok keringenek., napsütes, setak a hegyoldalban, kecskekkel talalkozas , romantika, palmafak levelei suhogasa, estenkenti szelerösödes, : DE HA BAJ VAN; AKKOR NAGY A BAJ
Latjatok, en nem penzröl, szallodakröl, lefenykepezett !! vacsorakrol irogatok, hanem az ottani eletröl.
Röviden meg annyit, A Görögök, ket kezzel szorjak a penzt, semmi erzekük, a sporolashoz, beosztashoz, megerdemlik a Grexitet, kicsit kell, hogy bünhödjenek.
Rodoson setalva ramdudaltak, Tilosi ismerösök itt jartak , gyorsan megallta kocsibol, kezet fogtak, az En Plo vendeglöbeliek ....
Hat ilyenek, ha összetartanak, ha baratok.
erdekes egy nepseg . Es ha bekemenyitenek, ott a multbeli igazolas , kiveri Leonidas 300 harzosa-- Xerxes millios hadsereget . . . .(Termophilenel 480-ban B.C. )
Most se adjak meg magukat könnyeden az IWF - nek icon_smile.gif))

A Honpage hazigazdaja megcsinalhatna, hogy Photokat direkt fel lehessen tölteni !!!!

# 247
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Xoyox
Aktív fórumos
Aktív fórumos
343 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#229535 Üzenet linkje2015-05-30 18:53:35 

ma reggel legurigaztam Rodosbol egesz Lindosig, vegig kesz az ut az uj Asphalt meg felfestve nincs de mar szaguldoznak rajta . . .
A közbeesö 100 fürdöhely szallodai elött a busmegallokban mar "fürtökben" logtak a turistak a busra varva:))(nem voltak sokan )
Lennt Lindosban majdnem senki nem Volt 3 csoport a vezetövel csattogott papucsban, lepcsön fel-lepcsön le
Szamarak vartak az erkezöket 4 ?? Kora Volt meg ...
Motorral a z also, kesöbb a felsö parkoloban alltam, szokasos Frappe, es indulas vissza
mar kezdem unni , asszem hetvegen visszamegyek Athenig
Rodosban Andreas OASIS kisvendeglöje döbbenetesn total telthazzal megy, mellette mind az összes többi vendeglös z ajtoban all, integet, a vendeglöjük tatong az üressegtöl.!!
Naponta nala vacsorazok, esetleg delutan töltött paprikara, vagy sajttal töltött Paprikara es Alpha sörre bemegyek
Alpha sokkal jobban izlik, mint a Mythos, edesebb es kevesebb a CO2, nem eg a gyomrom töle icon_smile.gif)
Rodosi ovarosban is csak tetova turistak lezengenek, meg nincs az az örület ami majd jön. repülök viszont mar 10 percenkent fordulnak a kikötö felett a leszallo savjukra .

Csao

# 248
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Xoyox
Aktív fórumos
Aktív fórumos
343 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#229891 Üzenet linkje2015-06-07 08:08:45  Válasz a #229535. hozzászólásra Előzmény #229535

Visszaertem, motor prima jol müködött, semmi olajfogyasztas, es egyeb kellemetlenseg .
Az egesz nyaralas jo volt, maradhattam volna meg, de mar minden tul ismerös volt,-- lett-- meguntam .
A Hajout hazafele elöször siman ment, Rodoszon beszallas a Blue Star 2 -be, 2 oraval az indulas elött engedik be a kisebb jarmüveket es a gyalogosokat . Athent Kos, Santorini utan ertük el, reggel 7 körül. Termeszetesen kitablazva nem volt a Patras, vagy Korint-i irany, bekevertem a Kinaiak altal tulajdonult kikötöbe , ahol a kontener daruktol nem lehetett latni a tengert .. aztan vissza kikeveredtem es arkon bokron at ratertem a Korynti utra a csatornat sehol nem lattam ,ejjel eltünt .
Patrasiig vegig epitik az autopalyat hatalmas porral, fel uttest lezarva , borzalom .
Patrasban a Velenceig indulo hajora nem volt aznapra hely -mivel en Open -jegyet vettem ami sokkal dragabb, es ugy latszik bizonytalan, varni kelett volna egy napot, hogy a kabinomat megkapjam a nagy ANEK hajon. nem akartam volna semmi penzert Patrasban szallot keresgelni, OK elfogadtam a FORZA hajon a kabint, -sajnos-
Ez egy inkabb Kamionoknak epült hajo ,bement vagy 100 ?200 kamion, egy totalis Chaos közepette. A soförök kapnak a penztarban egy hatalmas tablat amire ki van irva hova mennek, de a sok hülye nem rakja ki az ablakba, igy a teherautot berakjak valahova a sarokba a többiek lezarjak elötte a kimenö utat ( milliimeterekre allnak be egymas melle ) kimenni nem tudnak a kivant kikötöbe... igy helyböl kestünk az indulassal egy -1 orat . aztan közben kiderült Igoumenitsa utan meg Ancona is lesz ott is kikötünk, ujabb katastrophalis lassu tolatgatasok, idöveszteseg , mire Velencebe ertünk ejfel 00,10 helyett hajnali 03,30-igre erkezzünk. Eppen pirkadt, a varos fenyei csabitoak voltak, de mar elegem volt a nezelödesböl, elindultam haza. 2 motoros srac Endurokkal elöttem jartak egy kuton ertem utol öket nem is gondoltam volna , hogy ök elöbb ki tudtak keveredni a Chaosbol.
Siman hazaertem prima jo meleg levegö volt, csupan az A10, palyan Gmünd , es fenn a Tauern-on volt hüvösebb.
Este mar a Foci meccset otthol nezhettem .
Legközelebb maskepp csinalom, :
1/ Veszek egy Fiat Doblot, vagy effelke kisebb kocsit,amibe vagy egy motort, vagy egy kisebb Mopedet betolhatok
2/ ebben a Dobloban lenne meg hely aludni is, igy nem kell Kabint venni + a hajo fedelzeten van camping lehetöseg, benn aludni a Doblobban ??
3/ a szigeten kitolom a Mopedet , azzal barangolok, a Dobloban hatalmas kenyelmes hely lenne aludni . Ezt rengetegen csinaljak, csaladdal , csupan a Motor hatul van felerösitva a kocsi möge .
Motor feltetlen jo a szigeteken ide-oda utazgatni
ennyi

# 249
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Xoyox
Aktív fórumos
Aktív fórumos
343 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#233414 Üzenet linkje2015-07-27 17:33:21  ujra le ???

meg vissza Sem ertem, de mar megint azon spekulalok, hogy valahogy visszamegyek. Motorral lenne jo persze
amivel most lennt voltam, azt eladtam tök varatlanul, ujabbat vettem, 696 Ducatit, mar viszketek, hogy elinduljak a kib...ott draga hajojegy tart csupan vissza
ha kabint nem vennek is Kb- 400 juro, kabinnal majd 700.- /4hajo Rodoszig--oda vissza / 4 kabin
Jugokon keresztül semmi esetre Sem mennek , föleg hogy tömegvandorlas lehet vegig eszakfele . Elindult a fel vilag
Ha jo idö van, es a decken lehetsz napozva, igazi elvezet. Sörrel-Ouzoval a kezedben icon_smile.gif

LEHET JELENTKEZNI, HA JÖN VALAKI = UJRA LEMEGYEK icon_smile.gif)) utvonalat --lennt-- mast is ki lehet talalni, nem kötelezö Rodoszig, de arrafele en tuttira kiismerem magam. Most lett egy ujabb kis hajojarat Rodosz es Tilos között, a See Star kiesese miatt
/1-1,5 Honapra erdemes /

Hogy lehet i d e Fotokat feltenni ??? valaki spezialista elmagyarazhatna !
regebben az IMG dologgal tudtam, de a --"közvetitö"-- Fajltransport ???-- megszünt.

# 250
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Xoyox
Aktív fórumos
Aktív fórumos
343 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#235114 Üzenet linkje2015-08-28 13:48:19 

Jövöre ujra legurigazok Görögbe, ha erdekel valakit lehet jelentkezni.
KOS szigeten kivül mindenhova hajlando vagyok menni (nem a menekültek miatt)

behajozas Velenceben

igy nez ki a menet , csak semmi Hokus-Pokus

indulas Blue Star 2

# 251
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Xoyox
Aktív fórumos
Aktív fórumos
343 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#236929 Üzenet linkje2016-02-01 12:05:44 

összeallt az uj Haditerv, es Majusban ujra inditom az Anamezon Motorokat es irany darany .
Vettem masik Endurot, sajnalom az uj Ducatit bevetni. Most meg tavasszal kap egy externe olajhütöt, es aztan pakolok. az utiterv most mersekeltebb, : Velence, Igoumenitsa, --esetleg Patras, onnan Odysseus szigetere , Ithaka- majd vissza a szarazföldre, es le Pireus . Onnan Rodosz majd tovabb a többi sziget. hazafele vagy Astypalaia, vagy Santorini-n megallas.
ahogy esik ugy puffanik . Szivesen mennek Jugokon at is, leginkabb Albanokon keresztül, vegig a tengerparton---szep orszag --földrajzilag --lehet, de valahogy nem bizok bennük icon_smile.gif))

# 252
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Xoyox
Aktív fórumos
Aktív fórumos
343 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#239848 Üzenet linkje2016-06-20 15:12:40 

minden maskepp alakult:
az esök miatt az indulas 1 honapot kesett, aztan elindultam megis Slovenian at--mivel elöbb lementem a Balatonra---es Maribor Ljubljana-- Triest vegig Velenceig zuhogo -ömlö esöben mentem, TELJESEN atazott mindenem, uj igazolvanyok, penzek Olaszban, stb, de Velenceben is vegig ömlött az esö -
Aztan hajo, es elöször Rodoszon ruhamosas, szaritas rendcsinalas következett . Örület volt. . . .
Aztan tovabb es itt a szigeten viszont akkora a höseg hogy szinte fajdalom, minden vizes cuccom 1 ora alatt csont szaraz, az utak öntik a höt, egy -egy sziklas szakaszon felek, hogy szetdurranik a gummi, annyira forro a levegö . . . egeti a tüdöm, arcom, labam .-
Szallodak majd üresek, vendeglök detto. 1 Olasz Joga csoport tornaszik kora reggelente itt www.eristosbeachhotel.gr
25/ fö, nagyon olcso, hisz kesöbb 55 es 75 lesz az ar !
a z öbölben mintha magyar zaszloval egy kisebb vitorlast latnek . .
Ouzo, Retsina-7- Up-al, sargadinnye--görögdinnye, Lamb Shop, a napi erötado.icon_smile.gif) csak elvagyok, asphalton vigyazni kell csuszik, amugy mindenhol baromi durva betonba szort apro kavics az utfelület.
gondolom eszi a gummimat majd Otthol csere lesz
35 fok van kinnt, most mondjak, de szerintem sokkal több
ingben gatyaban majd meztelenül jarkalok, elvezem a szelet, a sziget absolut egyedi illatat, reggel, delben es ejszaka tök mas -mas a szaga !!

na isten aldasa, jo nyaralast mindnyajatoknak, akik motorosok olvassak .




# 253
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Xoyox
Aktív fórumos
Aktív fórumos
343 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#244019 Üzenet linkje2017-05-11 13:24:14 

Hi
Ujra itt vagyok az Aig. Antonius öbölnel / Tiloson /az ELPIDA ( Hoffnung ) kisvendeglö parkolojaban, Sortirissal Politizalunk, erösen icon_smile.gif))
part napig akkora orkanszerü szel volt, hogy Pireustul lefele leallitottak az öszes hajot, mihozzank is az öbölbe bejött egy katonai hatalmas hajo, 1 napig zarlat volt-sokan lekestek a repülöjaratukat ...
Meg nincs enek turistak, egyedül voltam a a Hotelben, vendeglök is most kezdenek takaritani-kinyitni .
Rodoson sokkal melegebb van mint a szigeten, kimosott cuccok 1 ora alatt csontaszarazok icon_smile.gif)

# 254
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Tibcsoka
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
3 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#244238 Üzenet linkje2017-05-25 10:08:33 

Sziasztok
Motort vagy autót vagy mindkettőt avagy 50-es robogót is bérelnék Görögországban. Még nem kialakult az útiterv sem . Motor olcsóbb e mint az autóbérlés ? Gondolom görög cégnél érdemesebb bérelni, mert olcsóbb ? Jellemző e az , hogy másik városban le lehet adni mint ahol kivettük ? Athénból pl Delfi és Eleuszisz látogatást tervezünk, hogy gyorsabb legyen az eljutás oda és nem tömegközlekedéssel oda kellene kétkerekű jármű . Illetve meglátogatnánk esetlegesen a Vikos szurdokot későbbiekben .

# 255
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Xoyox
Aktív fórumos
Aktív fórumos
343 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#244240 Üzenet linkje2017-05-25 17:18:17 

nehez amit kerdezel:
Mindent lehet berelni , persze , hogy Görög cegeknel.
Legjobb, ha azzal mennel le.

Hogy hol adod vissza kizarolag megegyezes targya. USA-ban nem problema a hatalmas tavok miatt , van ember aki, hozza-viszi a gepeket /AVIS peldaul/
Motor praktikusabb, parkolas stb.es olcsobb 50ccm-es 10/nap de van hol 15.- öt kernek
Nagyobb motor dragabb

KERESŐ:
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Autóval Görögországba
<   1 2 3 ... 16 17 18 19 20 21   >


Copyright © 2003-2024 Hellasz.hu