Olympiada
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Népszerû üdülõhelyek
Hozzászóló Üzenet
# 1
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Jox
Admin
Admin
3258 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#111311 Üzenet linkje2009-07-28 07:13:18  Olympiada

Olympiada

Olympiada egy apró település a Halkidiki északkeleti részén, Thesszalonikitől 95 km-re, a Strimonikosz-öbölnél. A települést több nagyszerű strand, zöld hegyek és erdők veszik körül.

Térkép: https://www.hellasz.hu/terkepek/441/olympiada/


# 2
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Bocsika
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
535 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#111323 Üzenet linkje2009-07-28 09:09:00 

Olmpiáda egy gyönyörű pici falu Stavrotól kb10km-re.Nekem nagyon tetszett mikor ott jártunk,még a túriták által nem nagyon megzavart település,érintettlen partokkal,gyönyörű öblökkel,és van egy vár romja is.
# 3
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kobobe
Aktív fórumos
Aktív fórumos
399 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#111331 Üzenet linkje2009-07-28 11:02:41 

Valóban csodaszép hely, sajnos mi vasárnap voltunk ott és akkor tele volt görögökkel az öböl. Hétköznap állítólag alig vannak. Van egy-két kép róla a fotóalbumomban.
# 4
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Vaesz
Aktív fórumos
Aktív fórumos
418 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#111333 Üzenet linkje2009-07-28 11:11:20 

És GPS koordinátát nem tudtok véletlenül megadni? lehet, hogy meglátogatjuk majd...
# 5
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Busaianiko
Spec. Fórum tag
Spec. Fórum tag
1740 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#111338 Üzenet linkje2009-07-28 12:27:58 

Mi tavaly egy pici öbölben voltunk Olympiada mellett, nem a nagyban, ahol sokan voltak. A kis öböl fölött van az ókori Stragira romjai, amit szintén ajánlok megnézni! Szerintem nagyon érdekes a régmúltban sétálni, utána pedig fürdőzni egyet a nagy melegben. Abban az öbölben nagyon kevesen voltak, és csodaszép a víz!
# 6
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Noncsi94
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
11 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#166751 Üzenet linkje2011-06-22 09:05:57 

Ha járt, vagy esetleg szállt meg valaki mostanában Olympiadában, tudna mesélni róla egy picit?
Köszönöm icon_smile.gif

# 7
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Szirom
Törzstag
Törzstag
580 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#166753 Üzenet linkje2011-06-22 09:15:50  Válasz a #166751. hsz-ra Előzmény #166751

Szia, mit szeretné tudni? 3 éve töltöttünk ott egy hetet, merem ajánlani, mi nagyon jól éreztük magunkat. Gyerekekkel különösen ideális, barátságos, bájos kis falu, jó ellátással. A faluban is jó a strand, a környékbeli öblök pedig különösen klasszak.

Itt érdemes nézelődni, szállásokat is találtok:

http://www.stagira.gr/

# 8
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Noncsi94
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
11 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#166828 Üzenet linkje2011-06-22 17:48:47  Válasz a #166753. hsz-ra Előzmény #166753

Szia Szirom!
Köszi az infókat. Konkrét kérdéseim igazából nincsenek csak kíváncsi voltam némileg "frissebb" tapasztalatokra, mert úgy láttam nem nagyon járt arrafelé mostanában senki.
Örülök hogy csendes hely, mert nem szeretjük a kimondottan turistáknak "készült" helyeket. icon_smile.gif

# 9
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Szirom
Törzstag
Törzstag
580 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#166831 Üzenet linkje2011-06-22 18:16:07  Válasz a #166828. hsz-ra Előzmény #166828

Foglaltatok szállást is? Hogy találtatok rá egyébként erre a helyre?

Dobj priviben egy mélcímet, akkor küldök képeket szívesen.

# 10
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Noncsi94
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
11 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#166842 Üzenet linkje2011-06-22 19:24:51  Válasz a #166831. hsz-ra Előzmény #166831

Nem, nem foglaltunk. Úgy terveztük hogy majd helyben keresünk icon_wink.gif
Nem is tudom hogyan találtunk rá, csak kerestünk egy olyan nyugis, jó strandos helyet, ami jó kiindulópontja a kirándulásoknak, ugyanis mi (hála nekem) felkeresünk minden antik rommezőt. icon_biggrin.gif
(Oké, megy a privi)

# 11
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Andra
Spec. Fórum tag
Spec. Fórum tag
1308 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#198665 Üzenet linkje2013-02-05 15:20:55  Válasz a #111323. hsz-ra Előzmény #111323

Aki volt már Olympiadan, mesélne róla egy kicsit bővebben? Mekkora falu, milyen élet van ott, milyen partja, milyen maga a falu?
# 12
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Krisztácska
Aktív fórumos
Aktív fórumos
113 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#198681 Üzenet linkje2013-02-05 17:37:05 

Szia Andra!

Igaz már kb. 8 éve voltam utoljára Olimbiadában. Stavroson nyaraltunk többször is és onnan mentünk át elég sokszor robogóval vagy autóval (mikor mit béreltünk). Emlékeim szerint aug. 25. után voltunk mindíg. Ezt csak azért írom, hogy nem a totál főszezoni élet volt már biztos.
Nekem egy nagyon csendes kis település emléke van meg. A "központban - főtéren" ami közvetlenül a parton van két taverna volt (talán még egy megbújva a házak között) és egy szupermarket. Görögök üldögéltek a tavernák előtt - gondolom helyi lakosok vagy ott nyaralók. Egyszer volt tömeg az egyik tavernában (ez kb. 10 alkalomból volt egy alkalom), da az is csak azért mert egy idős görög társaság - nyugdíjas csoport - ott várakozott a távolsági buszra Ouranoupoli vagy Stavros felé frappét és üdítőket iszogattak icon_smile.gif Mi csak elsétáltunk mellettük, de ők rögtön megszólítottak minket: honnan jöttünk, kik vagyunk, hol nyaralunk, tetszik-e Görögország?
Egy alkalommal vacsiztunk az egyik tavernában. Nagyon kedvesek, figyelmesek voltak és hát nagyon finom volt az étel. Ők még tényleg megbecsülték akkor a külföldieket.
A faluban nem láttunk strandolni senkit, mi egyszer pancsiztunk ott. Szemmel is tartottak minket görög tekintetek. Többször láttuk hogy egy férfi - gondolom valamelyik tavernából - polipot vadászott a partról.
A topik elején látható a fotón egy kis kápolna. A mögött lehetett még egy kis strandrészre átsétálni. Ott voltak páran, de tömeg nem volt. Ott is egyszer fürödtünk. Nekünk jobban tetszett az Olimbiada utáni gyönyörű öböl. Voltak páran, de sok embernek nem nevezném. Az útról mindenki készít is fotót erről a nagy strandrészről. Nekem is ki van akasztva a fürdőszobába a mai napig icon_smile.gif
Aki a csendes, nyugodt, turista mentes részeket keresi annak tökéletes választás ez a kis falu. Szerintem soha nem lesz egy turista központ. Nem olyan település.
Ha autóval megy valaki nagyon szép részekre tud eljutni: az egész Halkidikit bebarangolhatja (Stagira- Arisztotelész szülőfaluja, Petralona barlang, stb.) vagy Thesszaloniki-Kavala közötti részt is bejárhatja. Ouranoupoliig pedig akár busszal is el lehet jutni és itt-ott leszállni, mert a többi település is hasonlóan csendes.
A szomszédos Stavrosba pedig át lehet menni egy kis nyüzsi miatt (lenti rész) és ott is fel lehet sétálni az ó-falu tetejéig és végig lehet látni hogy is élnek az ottani lakosok.

Emlékeimből most hirtelen ennyi jutott eszembe.

Krisztácska

# 13
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Anyuci68
Törzstag
Törzstag
520 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#198724 Üzenet linkje2013-02-06 12:42:19  Válasz a #198665. hsz-ra Előzmény #198665

Szia Andra!
Mi tavaly kirándultunk egyszer át Stavbrosból. Rá voltam kattanva, mert korábban olvastam róla, hogy milyen szép, de nálam nem váltotta be a hozzá fűzött reményeket. A település tetszett, kellemes hangulata volt, de a vízben (amellett, hogy főleg az északi részen nagyon szép) bazi nagy kövek voltak. Bár az is lehet, hogy az előző napi vihar hozta ki, de nagyon kellemetlen volt, főleg, hogy nagyok és élesek, és az elég nagy hullámzás miatt nem is nagyon lehetett észre venni őket. A part kulturált, csini tavernák vannak. A gyros ehető volt, bár ettem már jobbat is. Sajna a település északi részre felé a csodaszép vízben volt valami hordó féleség a sziklák mellett, amit nem igazán tudtunk beazonosítani, így inkább arrébb mentünk. Ez után a rész után láttunk egy öblöt, de a parton nem tudtunk átmenni, nagyon süppedős, durva sóderes volt a part, mellette meg egy sziklás rész volt, az útra meg nem akartunk kimenni. Viszont a sóderes résznél rengeteg csigaház volt, nem túl nagyok, de szépek.

# 14
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Andra
Spec. Fórum tag
Spec. Fórum tag
1308 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#206544 Üzenet linkje2013-07-12 11:22:19  Válasz a #198681. hsz-ra Előzmény #198681

Kedves Krisztácska és anyuci68!

Tudom, hogy jócskán megkésve, de utólag is nagyon köszönöm, hogy válaszoltatok!!!
Sajnos totál kiment a fejemből, hogy írtam ide.... icon_redface.gif

Azóta Olympiada már kiesett, mint úticél. Sejtettem, hogy csendes kis falucska lehet, ezért is kérdeztem rá. A neten se sok képet találtam róla.
A youtubon láttam róla videót, a tengerparti sétánya tetszett, de már a videón is látszott, hogy ez egy nagyon kis nyugis falucska.

Köszönöm szépen még egyszer, hogy válaszoltatok és bocsi, hogy ilyen későn reagálok rá! icon_redface.gif

# 15
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Anyuci68
Törzstag
Törzstag
520 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#206546 Üzenet linkje2013-07-12 11:39:41  Válasz a #206544. hsz-ra Előzmény #206544

Szia Andra!
Részemről semmi gond a késői köszönettel, amúgy sem azért ragadunk klaviatúrát. Úgy gondolom, hogy az a minimum, hogy az ember megosztja a tapasztalatait, főleg ha valaki érdeklődik iránta.
Mi ugyan szeretjük a nyugis helyeket, de Olympiáda nálunk sem szerepel a kiszemelt célok között, viszont ha az ember esetleg a közelben van, akkor szerintem érdemes egy napra átmenni. A hangulata nekem hasonlított kicsit Nikiti ófalujára, bár annál sokkal kisebb település. Sajna nem volt sok időnk - egy busz ment át Stavrosból reggel, és egy jött visszafelé tán késő délután - pedig mintha láttam volna valami lépcső félét a domboldalon, mintha régi faldarab lett volna, de lehet, hogy nem az volt. A kamerával és a fényképezőgéppel sem tudtam sokkal többet kivenni belőle.

KERESŐ:
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Népszerû üdülõhelyek
1 2   >


Copyright © 2003-2024 Hellasz.hu