Nikiti
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Népszerû üdülõhelyek
Hozzászóló Üzenet
# 16
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Jox
Admin
Admin
3258 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#131400 Üzenet linkje2010-04-17 19:45:50  Válasz a #131397. hsz-ra

# 17
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Ginaaa79
Törzstag
Törzstag
688 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#140447 Üzenet linkje2010-06-21 19:43:17 

Sziasztok!
Aki volt/ megy Nikitibe, ill. átment /átmegy rajta, meg tudná- e mondani /megnézné-e, mikor nyit a Lidl? Sartira megyünk majd, kora reggeli órában bemennénk a nikitii Lidl-be....

# 18
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Anyuci68
Törzstag
Törzstag
520 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#145987 Üzenet linkje2010-07-26 19:23:17  Válasz a #140447. hsz-ra Előzmény #140447

Szia Ginaaa! Ma voltunk a Lidlben, itt Nikitinél, hétfőtől szombatig 8-kor nyit, vasárnap 9-kor vagy 10-kor.
# 19
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Évuska
Aktív fórumos
Aktív fórumos
242 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#153366 Üzenet linkje2010-10-30 18:05:39  Válasz a #123237. hsz-ra Előzmény #123237

Szia teczelyg!
Olvastam, hogy Nikitiben szerettetek volna nyaralni. Remélem sikerült.
Melyik apartmanban voltatok? Jövő nyáron mi is odakészülünk . Sajnos nem nagyon találok apartmanokat. Minden infónak örülnék.

# 20
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Évuska
Aktív fórumos
Aktív fórumos
242 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#153367 Üzenet linkje2010-10-30 18:13:57  Válasz a #129124. hsz-ra Előzmény #129124

Szia Vaesz!
Olvastam, hogy egyik ismerősőd Nikitiben nyaralt. Jövő nyáron mi is oda szeretnénk menni. Sajnos nem nagyon találok apartmanokat. Kérlek-ha tudod-légy szíves írd meg, hogy ismerőseid hol találtak szállást! Előre is köszönöm.

# 21
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Anyuci68
Törzstag
Törzstag
520 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#153401 Üzenet linkje2010-11-01 18:54:27  Válasz a #153366. hsz-ra Előzmény #153366

Szia Évuskaa!
Mi idén Nikitiben nyaraltunk. Nem rossz hely, de azért voltam már jobb nyaralóhelyen is. Amire készülj, hogy - bár azt olvashatod, hogy homokos part, és a partra még talán igaz is - a vízben úgy 2-3 méter szélességben bazi nagy kövek vannak, így nem könnyű bemenni. Mi általában egy partszakaszra jártunk, de ahogy végigsétáltunk mindenhol ilyen, szóval strandcipő az mindenképp ajánlott. A víí gyönyörű tiszta, mint általában a Chalkidikin. A parton végig kajáldák ahogy az szintén lenni szokott, ajánlani nem tudok, mert mi gyroson és souvlakin éltünk, plusz vittünk főtt kaját. Érdemes felsétálni az ófaluba, különös hangulata van. Azt olvastuk, itt a 19. században megállt az idő, hát nem tudom, hogy mikor állhatott meg, de tényleg érdekes atmoszférával rendelkezik. Péntekenként piac nap több féle házi mézzel - Nikitire nagyon jellemző a méztermelés-, gyümivel, fűszerekkel, házi czipuroval, no meg a szokásos piaci kínálattal.
Vásárolni leginkább nagy üzletekben lehet, mivel kicsi szupermarket nincs is sok, az is a település északi részén. A főúton zsinórban van 3 nagy görög szupermarket, azt hiszem, ezek országos bolthálózat tagjai, többségében görög árukészlettel. Plusz még az utolsótól úgy 500 m-re egy Lidl, a szokásos kínálattal.
Mi a Kastel-Chrisa apartmanban voltunk, tudom ajánlani, mivel szépen karbantartott, nem is régi, családias, kis kerttel, pálmafákkal, az ágyak nagyon kényelmesek, van vezeték nélküli internet - bár elég bizonytalan -, fedett grillező hely. Fizetni előleget kell foglaláskor, majd az utolsó ott töltött napon kellett fizetni a fennmaradó összeget. Mi az interneten találtuk, a mail-ekre 1-2 napon belül válaszoltak. 2 helyiséges apartmanban voltunk - ez a kisebb fajta, ennél csak nagyobb van -, max. 4 főre, ez alapáron 60 €/éj, de 10 éjszakán túl 55 € volt. Ez a Masoutis szupermarkettől van úgy 250 m-re, a parttól kb. ugyanannyira. Az apartmantól a part felé vezető úton van egy gyrosos, isteni, nagy adag gyros, és a szokásostól eltérően isteni puha és jó ízű souvlaki is van, azt tesznek bele, amit kérsz, mustárral ketcuppal 2,4 €, tzazikival 2,5 €, a tál talán 5,5 €, de mi mindig pitában ettük, kb. 2 naponta. Itthon vissza is sírjuk.
Ha esetleg érdekel még valami kérdezz nyugodtan, ha tudok válaszolok.

# 22
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Évuska
Aktív fórumos
Aktív fórumos
242 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#153422 Üzenet linkje2010-11-02 22:09:09  Válasz a #153401. hsz-ra Előzmény #153401

Szia anyuci!
Köszönöm szépen, hogy válaszoltál. Az hiszem mégsem választjuk Nikitit. Sartihoz hasonló helyet keresünk. Úgy tervezzük, hogy néhány napot Sartiban is lennénk.Ezen kivül valahol a környéken szeretnénk még egy hetet eltölteni. Így esett a választásunk Nikitire. Sarti közelében tudnál-e ajánlani olyan helyet, ahová érdemes lenne elmenni? Üdv.: Éva

# 23
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Anyuci68
Törzstag
Törzstag
520 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#153431 Üzenet linkje2010-11-03 17:46:15  Válasz a #153422. hsz-ra Előzmény #153422

Szia Évuska!
Nekünk Toroni jött be nagyon, de ha a Sartihoz hasonlót úgy érted, hogy ugyanolyan pörgős, zsúfolt, felkapott és magyarokkal teli hely, akkor Toroni nem jó választás, mivel az - a szépsége mellett - nyugis, magyar szót ritkán hallasz és még autót bérelni is körülményes. Ha autóval mentek, akkor még a Kassandra félsziget is szóba jöhetne, ott Pefkohoriban és Polichronon nyaraltunk, a kettő közül nekem Pefkohori tetszett jobban - amellett, hogy a tenger mindkét helyen nagyon klassz -, mivel nagyon szép, rendezett és ápolt nyaralóhely. Sartitól nincs messze Kalamitsi sem, ami a képeken gyönyörű, de oda csak évek óta el szeretnék jutni, viszont elég kevés az interneten is megtalálható apartmanja van, és az sem az én pénztárcámnak való. Ott helyben lehet, hogy könnyebb szállást találni, de ezt a hozzánk hasonlóan busszal utazók nem tudják megkockáztatni. Thassos is nagy kedvencünk, hát, az már annyira nincs közel Sartihoz. Ezen kívül még a Stavros, Vrasna Asprovalta vonal elérhetőbb távolság, ezeknek is van külön topikjuk is, érdemes ellátogatni és kiválasztani, melyik jönne be inkább.
Azért Nikiti sem rossz választás, még ha nem is az áll a legközelebb hozzánk. Sokan még Marmarast dícsérik, én ott még csak átutazóban illetve piacon voltam, engem különösebben nem fogott meg, de persze attól függ, kinek milyen elvárásai vannak, és sokan oda vannak érte.

# 24
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Évuska
Aktív fórumos
Aktív fórumos
242 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#153467 Üzenet linkje2010-11-06 11:20:28  Válasz a #153431. hsz-ra Előzmény #153431

Szia anyuci!
Toroni nekünk kicsit csendes, mert az unokáinkkal megyünk és esténként szeretnek a nyűzsiben sétálgatni. Általában június végén szoktunk menni és még ilyenkor nincs olyan nagy tömeg. Marmarason mi is voltunk a piacon, de ennyi elég is volt belőle. Köszönöm a segítséged, utána nézek az általad említett helyeknek. Jó hétvégét kívánok! Éva

# 25
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Évuska
Aktív fórumos
Aktív fórumos
242 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#153473 Üzenet linkje2010-11-06 20:42:21  Válasz a #153467. hsz-ra Előzmény #153467

Szia anyuci!
Egyre jobban tetszik Pefkohori. Melyik apartmanban voltatok?

# 26
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Anyuci68
Törzstag
Törzstag
520 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#153475 Üzenet linkje2010-11-07 09:20:54  Válasz a #153473. hsz-ra Előzmény #153473

Szia!
Mi a Kapsohora inn-ben voltunk, de az már úgy 6 éve történt, azóta csak hajókirándulások alkalmával jártunk ott. Menj át a Pefkohoris topikra, ott olvashatsz frissebb infókról, szállásokról, ne itt Nikitinél beszéljünk róla. Jó nézelődést.

# 27
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Szabóné Manyi
Aktív fórumos
Aktív fórumos
120 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#153482 Üzenet linkje2010-11-07 15:12:37 

vaesz!

Sok újat nem tudok,csak megerősitést.Van egy magyarnyelvű Chalkidiki könyvem amiben arra a kérdésre,hogy jutunk el ide a válasz:Szalonikiből a félsziget minden városába naponta több járat indul..Azonkivűl mi jöttünk azzal a busszal amire az volt irva Thessaloniki és tele volt görög emberekkel,csomagokkal,tehát müködik a buszos út.Probálkozz még talán a KTEL oldalakkal.

# 28
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Tom2004
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
36 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#158055 Üzenet linkje2011-03-12 16:42:42  Válasz a #153467. hsz-ra Előzmény #153467

Évuska strandolási szempontból Toroni tökéletes, ha nyüzsisebb helyet keresel akkor Neos Marmaras. Vourvourou is nagyon szép hely de ez sem olyan nyüzsis. ha Sartin lesztek Narancs partot ne hagyjátok ki, északra van 6-7 kmre.
# 29
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Vaesz
Aktív fórumos
Aktív fórumos
418 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#161582 Üzenet linkje2011-05-10 17:35:00 

Évuska! Sajnos már nem tudom elérni az ismerősömet, nem tudom megkérdezni. De csatlakoznék Tom véleményéhez! Nikitit sem találtam túl pör
# 30
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Vaesz
Aktív fórumos
Aktív fórumos
418 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#161583 Üzenet linkje2011-05-10 17:36:53 

Nikitit sem találtam túl pörgősnek, bár mi csak a LIDL-be jártunk bevásárolni. Jó lenne, ha valaki beszámolna, hogy milyen volt ott nyaralni...Ha tényleg sétálós helyet keresel (ahol van élet) de kellemes homokos tengerparttal, akkor Neos Marmaras jó választás, bár én elfogult vagyok:)
KERESŐ:
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Népszerû üdülõhelyek
<   1 2 3   >


Copyright © 2003-2024 Hellasz.hu