Pefkochori
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Népszerû üdülõhelyek
Hozzászóló Üzenet
# 1
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Vojandi
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
4595 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#112140 Üzenet linkje2009-07-31 21:25:46  Pefkochori

Pefkochori egy erdővel körülvett kis település a Halkidikin, a Kassandra-félszigeten.


# 2
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Vaesz
Aktív fórumos
Aktív fórumos
418 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#112202 Üzenet linkje2009-08-01 17:13:21  Válasz a #112140. hsz-ra Előzmény #112140

Nagyon szép kis falu, sok-sok aranyos emberrel. Sajnos mi csak átutazóban voltunk ott, de annyira megfogott, hogy idén mindenképp vissza akarunk térni ide. Nagyon tetszettek a kis terek. És a görögök is a Kassanda-félszigetet szeretik a leginkább. Várjuk az infót aki járt már erre.
# 3
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Zsuzsa70
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
8 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#112233 Üzenet linkje2009-08-01 22:23:03  Válasz a #112202. hsz-ra Előzmény #112202

Mi tavaly egy hetet töltöttünk el Pefkochorin. Sartin voltunk egy hetet, onnan mentünk át a Kassandrára. Teljesen más mint Sarti, itt talán egy magyar sem volt rajtunk kívül. Sok görög volt és az éttermekben sem magyarul kérdezték meg, hogy mit szeretnél.
Nekünk nagyon tetszett, az Ioli Village Apartmanban voltunk, sok az étterem, az üzlet, szép hosszú a tengerparti sétány ami este megtelik.
A tengerpart talán keskenyebb egy kicsit mint Sartin és apró kavicsos, de a víz gyönyörű tiszta.
Az egész Kassandra félsziget nagyon szép, ajánlani tudom annak aki még nem volt.

# 4
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Zsófi73
Aktív fórumos
Aktív fórumos
250 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#112257 Üzenet linkje2009-08-02 11:30:36 

Sziasztok!
Mi egy hajókirándulás egyik megállóhelyeként voltunk Pefkohoriban tavaly és az idén is. Hosszú-hosszú tengerpart, kikövezett tengerparti sétány, tele boltokkal. Az 1 euro-s boltban nagyok sok suvenir pici pénzért van. (pld.: hellasz-os törölköző 4 euro). Pefkohori létezése óta többször legégett, majd sokszor újjáépült. Az egyik templom, ahol voltunk (bár sztem van több is) nagyon-nagyon régi, mert az valahogy mindig túlélte a tűzvészt.
Valami ilyesmi történet kapcsolódik ehhez a településhez, bár szerintem nem mindenre emlékszem kristálytisztán:
A legenda szerint úgy tudom, egy ikont készítettek amit a tengerben dobtak. Elképzeléseik szerint, ha eluszik Athos-ig, és ott megtalálják választ kaphatnak arra, miért van - ez a sok tűzvész. Nos, az athos-i szerzetesek megtalálták a Pefkohoriak ikonját, ill. azon lévő üzenetet. Szentet kell választaniuk, ami védi majd a települést. Választottak egy szentet. A falu többé nem éget le. A falu neve is a tűzvésszel (tűzzel) kapcsolatos.
üdv.: Zsófi73

# 5
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Süni
Aktív fórumos
Aktív fórumos
191 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#112293 Üzenet linkje2009-08-02 14:16:33  Válasz a #112233. hsz-ra Előzmény #112233

Szia Zsuzsa !

Örömmel olvastam a hozzászólásod, hogy Neked is tetszik a Kassandra félsziget. Több alkalommal nyaraltunk már mi is ott, különböző helyeken, és az a véleményem, hogy az egyik legtisztább és legrendezettebb települések találhatók itt. /Polichrono, Hanioti, Pefkohori stb./
Tegnap rendeltük meg Pefkohoriban aug.vége, szeptember elejére /2 hétre/ a szállást az Ioli vilagge apartmanba, de sajnos csak lekérésre lehetett. Bízunk benne, hogy sikerül, de ha nem akkor másikat keresünk.
Írd már meg légyszives, mi a véleményed a szállásról, illetve, hogy melyik részen található, Hanioti felé, vagy Pefkohoritól délre.
Én is csak ajánlani tudom mindenkinek Pefkohorit, illetve a Kassandra bármelyik települését.

süni

# 6
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Zsuzsa70
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
8 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#112299 Üzenet linkje2009-08-02 15:02:10  Válasz a #112293. hsz-ra Előzmény #112293

Szia

Mi tavaly szeptember első hetében voltunk és a Terra-Reisennél foglaltuk a szállást kb. két héttel az indulás előtt és még volt hely, nem is volt drága.Ahogy látom idén sem emelkedtek az árak a Terránál. Olcsóbb mintha közvetlenül az Iolinál rendeltek.
A szállás kb.Pefkochori közepén van de a bevezető főúttól nem a tenger felé esik, hanem a hegy felé.A szállástól egy betonút egyenesen vezet a tengerhez ami a főút alatt megy át, kb.350 m. Nekünk tetszett a szállás, szép tiszta, rendezett, nagyon szép fürdőszoba. A medence jó nagy és mély, de van külön gyerekmedence is.Medence mellett van egy bár ahol finom koktélokat lehet inni, van fagyi, szendvicsek.Mi egy földszinti apartmant kaptunk, ahol mind a két szobának volt terasza.
A parton van a sétány ami este megtelik, tele van élettel és főleg hétvégén amikor nagyon sok a görög is akik ide jönnek a hétvégére.
Mi legtöbbször a parti sétányon levő Toroneos Tavernában ettünk, ahol minden nagyon finom volt.Ajánlani tudom!!!!
Egyszóval nagyon jó volt.
Nézd meg az Ioli honlapját is hátha többet megtudsz.
www.iolivillage-halkidiki.com
Ha van kérdés még szívesen válaszolok.

# 7
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Süni
Aktív fórumos
Aktív fórumos
191 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#112301 Üzenet linkje2009-08-02 15:31:52  Válasz a #112299. hsz-ra Előzmény #112299

Szia Zsuzsa !

Köszönöm a gyors választ. Átnéztem az ioli honlapját, csupa jót láttam, illetve olvastam. Már csak reménykedem, hogy lesz hely, mert hihetetlenül olcsó. Mi 4 ágyas apartmant kértünk, remélem rendben lesz. De ha Te is csak jót tudsz mondani róla, biztosan úgy van.
A régi apartmannal sem volt gondunk, csak olyan szük volt az utca, hogy nem lehetett parkolni.
Mégegyszer köszi a választ !

üdv. süni

# 8
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Süni
Aktív fórumos
Aktív fórumos
191 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#113115 Üzenet linkje2009-08-07 20:49:32  Válasz a #112301. hsz-ra Előzmény #112301

Szia Zsuzsa !

Ma végre visszaigazolták a szállást, 124 ezerbe kerül a két hét 4 főre. Ez teljesen korrekt ár. Remélem az idő is kedvezni fog. Köszi mégegyszer az infót.

üdv. süni

# 9
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Süni
Aktív fórumos
Aktív fórumos
191 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#117620 Üzenet linkje2009-09-17 18:03:29 

Szia Zsuzsa !

Szombaton szerencsésen hazaértünk. A szállást a leírásod alapján könnyen megtaláltuk,/ köszi / amiben kellemesen csalódtam. Nagyon rendezett, hangulatos az egész hely, az apartman pedig kifogástalan, tiszta. Esténként a medencénél különböző táncos müsorok voltak, szóval minden oké volt. /priviben írtam /
A fotóalbumba majd küldök képeket.

üv. süni

# 10
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Süni
Aktív fórumos
Aktív fórumos
191 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#126471 Üzenet linkje2010-02-21 19:03:58 

Szia Nagyimre64 !

Már többször nyaraltunk Pefkohorin. Ízlés dolga, de nekem a Kassandra félsziget tetszik, nem igazán sok iroda szervez ide utat. Tavaly a Terra-reisen utazási iroda szállását foglaltuk le Pefkohoriban, ami fantasztikusan szép, rendezett volt. Az ez évi katalógusuk már megjelent. A szállásról több képet raktam fel a fotóalbumba, ott megnézheted. Főleg a 4 fős apartmanok árai nagyok jók, amiben már az esetleges útlemondási biztosítás is benne van. Szerintem nagyon hangulatos hely, és jó kiindulópont, főleg kocsival utazóknak. Ha érdekel, priviben bővebben.

üdv. süni

# 11
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Nagyimre64
Aktív fórumos
Aktív fórumos
490 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#126538 Üzenet linkje2010-02-22 17:46:08  Válasz a #113115. hsz-ra Előzmény #113115

Szia Süni

Mikor utaztok, hogy ilyen olcsó.
Én is nézegettem de neken csak július 10 után jó a gyerekek egyeteme miatt

# 12
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Fogtunder
Aktív fórumos
Aktív fórumos
178 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#127135 Üzenet linkje2010-02-26 21:45:11  Válasz a #126471. hsz-ra Előzmény #126471

Szia Süni!
Kérdezném merre lehet menni kirándulni a kassandrán?Nagyon úgy néz ki,hogy Pefkohorin az Ioli Village-ban szállunk meg egy kis időre a nyáron,Mennyire jó ez a hely ,nem túl nyüzsi,mire számíthatunk.Köszi fogtündér

# 13
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Süni
Aktív fórumos
Aktív fórumos
191 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#127296 Üzenet linkje2010-02-27 20:56:12  Válasz a #127135. hsz-ra Előzmény #127135

Szia !

Pefkohoriban az Ioli Village apartman nagyon szép, rendezett, "üdülőtelepen", és a településen fekvésileg a legjobb helyen van. A tenger közel van, kb. 250 m-re. Tavaly aug. végén, szeptember elején voltunk, ilyenkor kedvező az ár, és nagyon kevesen voltak. Viszont este azért volt élet. Úszómedencéje is van, a hozzá tartozó bárnál majdnem minden nap volt valamilyen rendezvény, nagyon hangulatos volt. Külön elkerített parkolója van, ez Pefkohoriban nem igazán hátrány, mert nagyon szük utcák vannak, nagyon nehéz parkolni.
A Kassandrán szinte egymást érik a települések, így lehet válogatni a fürdőhelyek, illetve kirándulóhelyek között. Hanioti csak 4 km-re van, de nagyon jó még Polichrono, Afitos, Fourka, Kalithea. Vagy pl. mi többször elmentünk Paliouri nevü település strandjára, nagyon finom homokos partja van.
Júliusban is voltunk már, akkor egy kicsit zsúfoltabb volt a félsziget, de mindíg lehet találni nyugodtabb partszakaszt.
Ha bármiben tudok, szivesen segítek.

süni

# 14
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Anic
Aktív fórumos
Aktív fórumos
146 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#127312 Üzenet linkje2010-02-28 08:58:06 

Sziasztok!
Süni, teljesen egyetértek veled, ezek nekem is a kedvenc helyeim.
Én még Possidi tengerpartját is ajánlanám (Skala Fourka-tól pár km-re). Nagyon szép hely és általában nincs nagy nyüzsi...

# 15
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Fogtunder
Aktív fórumos
Aktív fórumos
178 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#127362 Üzenet linkje2010-02-28 18:11:45  Válasz a #127296. hsz-ra Előzmény #127296

Köszi a hasznos információt.Mi aug.elején megyünk 10 napra egyénileg autóval.Az utazási irodában majdnem u.e.mondták,pedig ők még nem jártak ott.Úgy gondoltuk,hogy autóval amit lehet körbejárunk és igyekszünk mindent megnézni.Kérdéseim lennének még,hogy halpiac van-e a közelben vagy ott a faluban?A szállás maga milyen felszereltségű,milyen tágasságú?Köszi fogtündér
KERESŐ:
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Népszerû üdülõhelyek
1 2 3 ... 42 43 44   >


Copyright © 2003-2024 Hellasz.hu