Sziget vagy Szárazföld
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Úticélok, tervek
Hozzászóló Üzenet
# 1
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Jox
Admin
Admin
3258 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#294 Üzenet linkje2005-04-26 14:29:18  Sziget vagy Szárazföld

Sziget vagy szárazföld? Kinek melyik a szimpatikusabb, és miért? icon_cool.gif
# 2
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Mia_
Aktív fórumos
Aktív fórumos
338 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#298 Üzenet linkje2005-04-26 15:43:25 

idén szárazföld, jövõre sziget. nem tudok dönteni, ezért menni kell ide is - oda is. icon_smile.gif
# 3
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kvalcsi
Spec. Moderátor
Spec. Moderátor
3368 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#332 Üzenet linkje2005-05-05 12:34:41 

Sziasztok!
Idén Kos szigetére utazom, mert itt még nem jártam. A szárazföldi részen szinte mindenhol voltam már, de a szigetek közül csak Korfun, Krétán, Thasszoszon, Paxin, Evián, Amolianin, Skyathoson, Hydrán, és Spetcesen. Szóval van még bõven látnivaló ebben a csodálatos országban.

# 4
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Jox
Admin
Admin
3258 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#333 Üzenet linkje2005-05-05 12:39:17 

Rodoszt se felejtsd majd el..., nem fogsz csalódni! icon_wink.gif
# 5
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kvalcsi
Spec. Moderátor
Spec. Moderátor
3368 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#339 Üzenet linkje2005-05-05 15:08:08  Sziget vagy szárazföld?

Nem felejtettem el Rodoszt. 12 napra megyünk és tervbe vettem Rodosz, Kalymnosz, Nisszirosz és Törökországban Halikarnasszosz, azaz Bodrum meglátogatását. Ezek a programok bõven beleférnek az idõbe és marad még pihenésre is idõ.
Üdv.:

# 6
Ritus
Figyelmeztetve
Vendég



Nincs beírva úticél.
#342 Üzenet linkje2005-05-05 16:03:06 

sziasztok!
sziget vagy szárazföld szerintem teljesen mindegy... egy a lényeg Görögország legyen és lehetõleg minnél délebbre! icon_razz.gif

# 7
Petike96
Figyelmeztetve
Vendég



Nincs beírva úticél.
#511 Üzenet linkje2005-06-12 17:38:11  Vác

Idén KOS szigetre megyünk július 11-én. Ha valaki volt már idén, vagy tavaly és emlékszik még az árakra, pld-ul: auto, vagy kerékpár bérlése, alapvetõ élelmiszerek, köszönettel venném az infót. Az is érdekelne, hogy érdemes-e átmenni Bodrumba, stb. stb. Bármi jó tanácsot elfogadok. Köszönettel:Szegner Magdolna
# 8
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Htimi
Aktív fórumos
Aktív fórumos
60 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#1092 Üzenet linkje2005-08-11 20:47:39 

Sziasztok.
mi szigetpartiak vagyunk egyelore. persze, ennek az is lehet az oka, hogy meg nem voltun nagyon a szarazfoldon. legalabbis en nem. icon_smile.gif
a masik oka pedig az, hogy egyszeruen meghalunk a tengerert es foleg a gorogoknel levo tengerert. probaltunk mast is, pld. voros-tenger, de mi inkabb a gorog levegot szivjuk be szivesen es ott lubickolunk a tengerben. Mi is voltunk mar Evian, Korfun, Kretan. Kretan 2-szer is, most jottunk haza nemreg onnan.
Igazatok lehet: mindegy, hogy szarazfold, vagy sziget, csak GOROG legyen! teljesen bele lehet szeretni abba az orszagba, az emberekbe, a kajcsikba, a gyonyorubbnel gyonyorubb tajakba, videkekbe!
Imadjuk!

# 9
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kvalcsi
Spec. Moderátor
Spec. Moderátor
3368 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#1101 Üzenet linkje2005-08-12 09:13:01  Sziget vagy szárazföld?

Szia Htimi!

"mi szigetpartiak vagyunk egyelore. persze, ennek az is lehet az oka, hogy meg nem voltun nagyon a szarazfoldon. legalabbis en nem. icon_smile.gif"

A százföld is nagyon szép, különösen Peloponnészosz. Gyönyörû tájakat láthatsz ott is, és rengeteg a látnivaló, pl. Naphlion, Epidaurosz, Olympia, Misztrasz. Mind olyan hely amit nem szabad kihagyni. Biztosan jól éreznéd ott is magad. Itt délen egész más a hangulata a városoknak mint az északi túristacentrumokban. Ott sem rossz, de itt fantasztikus minden. Szóval csak ajánlani tudom, hogy Peloponnészoszra is menjetek.

"mindegy, hogy szarazfold, vagy sziget, csak GOROG legyen! teljesen bele lehet szeretni abba az orszagba, az emberekbe, a kajcsikba, a gyonyorubbnel gyonyorubb tajakba, videkekbe! "

Ez teljesen igaz. Én is sok országban jártam már, de sehol nem éreztem magam olyan jól, mint Görögországban. Eddig kilencszer voltam, de ez a szám minden évben nõni fog. Annyi gyönyörû hely van, hogy lehet válogatni bõven.

Üdv.:

# 10
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Htimi
Aktív fórumos
Aktív fórumos
60 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#1116 Üzenet linkje2005-08-12 18:01:21 

Szia Kvalcsi!
amikor Evian voltunk, akkor voltunk fakultativ kirandulason a pelopponoszeszoszi flszigeten is. Igaz, csak par helyre jutottunk el, de tenyleg szep volt! Megneztuk az epidauroszi szinhazat, voltunk Mukeneben, atmentunk a csatornan, szoval, voltunk par helyen.
Athenban nem voltunk, mert a parom mar volt ott es mondta, hogy majd egyszer elmegyunk oda, de akkor nem akartuk a zsufiban tolteni a napunkat, ugyhogy azt kihagytuk. Viszont, amikor jottunk haza a kirandulasbol egyszer, akkor atmentunk Athenon! Telihold volt, mondanom sem kell, hogy gyonyoru volt, ahogy a varos felett vilagitott! icon_smile.gif
jovore is Kreta a cel! icon_smile.gif egyszeruen semennyi nem eleg belole! icon_smile.gif

# 11
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Mia_
Aktív fórumos
Aktív fórumos
338 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#1188 Üzenet linkje2005-08-16 19:55:24 

én ugyan többször voltam eddig szárazföldön, mint szigeten, sõt idén a Peloponnészosz a cél. egy kisebb körutat tervezünk, de jövõre valószínûleg 1 hét Kos - 1 hét Rodosz a terv. Jövõre mindenképp szigetre akarunk menni, és azt hiszem ez lesz a legjobb választás. Kvalcsi beszámolója volt az ösztönzõ. icon_wink.gif
én azt hiszem nem tudnék többször ugyanoda menni, még akkor sem ha felejthetetlenül jó. nem bírnám ki, hogy ne fedezzem fel ennek a gyönyörû országnak minden pontját. aztán majd nyugdíjas korunkban jöhet az ismétlés. icon_smile.gif

# 12
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kvalcsi
Spec. Moderátor
Spec. Moderátor
3368 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#1191 Üzenet linkje2005-08-17 08:58:02 

Szia Mia!

Merre mentek Peloponnészoszon? Én jártam ott még 1997-ben, és csodálatos volt. Rengeteg a látnivaló, oda legalább két hétre érdemes menni, és pihenésre akkor sem marad idõ. Naphliont és Hydra szigetét feltétlen nézd meg. Tetszeni fog. Remélem jó erõben vagy, mert Naphlionban a várba muszáj felmenni, ahová 1042 lépcsõ vezet fel. Fantasztikus a kilátás onnan.

Kos és Rodosz szigete is klassz választás. Én nagyon jól éreztem magam, és más mint a szárazföld. Ha Kos szigetén jársz majd, ne hagyd ki Nissirost sem, mert fantasztikusan szép.

Üdv.:

# 13
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Hadnagy
Aktív fórumos
Aktív fórumos
144 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#1202 Üzenet linkje2005-08-17 13:13:02  peloponeszosz

Ne feledkezzünk meg Árládiáról sem, amit maguk a görögök is az ország legszebb, legeredetibb részének tartanak!! Ez a félsziget észak-nyugati részén terül el és Olympian is bele számít. icon_smile.gif
# 14
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kvalcsi
Spec. Moderátor
Spec. Moderátor
3368 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#1205 Üzenet linkje2005-08-17 14:26:35  Re: peloponeszosz

hadnagy írta:
Ne feledkezzünk meg Árládiáról sem, amit maguk a görögök is az ország legszebb, legeredetibb részének tartanak!! Ez a félsziget észak-nyugati részén terül el és Olympian is bele számít. icon_smile.gif


Szia Hadnagy!

Egyetértek, de tulajdonképpen az egész Peloponnészosz gyönyörû, és bárhová megy az ember, nagyon sok a látnivaló. Jártam Olympiában is, de nekem Mistra jobban tetszett. Nem csak a "halott" bizánci város miatt, de félelmetes volt fent a Kasztróból lenézni a Tajgetoszra. Szóval szerintem abban egyetérthetünk, hogy erre a fantasztikusan szép, változatos, és hangulatos félszigetre érdemes elmenni.

Üdv.:

# 15
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Mia_
Aktív fórumos
Aktív fórumos
338 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#1210 Üzenet linkje2005-08-17 20:32:56 

huu szóval a Peloponnészoszra eleve úgy megyünk, hogy elõtte be van tervezve szaloniki, a meteorák és delfi. a rio-antirionál lévõ hídon érkezünk a félszigetre, lesz egy fél napunk patrara, onnan megyünk toloba. itt lesz a szállásunk, 11 éjszakára. tervben van 1 nap athén, spárta, mystras, mani, mükéné, epidauros, korinthos és hydra. mivel nafplio ott lesz a szomszédban, oda biztos többször átmegyünk. az erõnlétet hagyjuk, alapvetõen elég lusta vagyok, de ha ilyesmirõl van szó, akkor természetesen nem maradhatna ki akkor sem, ha 100-zal több lépcsõfok vezetne fel. icon_smile.gif a félsziget nyugati része sajnos idén kimarad, de legközelebb - lefkadával egybekötve mondjuk - egészen biztos, hogy meglátogatjuk. icon_smile.gif
KERESŐ:
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Úticélok, tervek
1 2 3 ... 10 11 12   >


Copyright © 2003-2024 Hellasz.hu