Sikia
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Népszerû üdülõhelyek
Hozzászóló Üzenet
# 1
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Jox
Admin
Admin
3258 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#127330 Üzenet linkje2010-02-28 13:37:40  Sikia

Sikia (Sykia)




# 2
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Bocsika
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
535 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#127345 Üzenet linkje2010-02-28 16:52:58 

Jox!
Mi is voltunk Sykiában,de a faluban,a parton nem nagyon jó a kép.
A falu nekem nagyon tetszett,olyan mint az idő utazás oda még nem tette be a lábát a turizmus.Teljesen olyan mint a könyvekban olvasvs. Nekem a legnagyobb élményem a falu közepén egy hatalmas mosógép,abbol az utcára engedték a vizet az asszonyok mikor végeztek. A templomuk is szépvolt ,de csak kívűről nézhettük meg mert be volt zárva.
Szerintem Sartiról meg ér egy kirándulást!

# 3
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Vaesz
Aktív fórumos
Aktív fórumos
418 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#127405 Üzenet linkje2010-03-01 17:59:28 

Nekem is nagyon tetszett Sykia, tényleg olyan, mintha megállt volna ott az idő. Elég kevés turista járhat arra, mert nagyon néztek minket, mikor arra jártunk. De Toroni felé semmiképp sem ajánlom az utat Sykiából, mert ugyan fel van tüntetve a térképeken, de ez "kecskeút". És ha eső esik, akkor pedig életveszélyes szó szerint, mert a kövek közül kimossa a homokot az eső. De amúgy igazi kis görög falu, bár a tengerparti részen nem álltunk meg, arról nem tudok véleményt mondani.
# 4
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Marcsi62
Aktív fórumos
Aktív fórumos
112 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#127479 Üzenet linkje2010-03-02 10:17:12 

Sziasztok!
Mi 2006-ban nyaraltunk Sykián,akkor készültek az alábbi képek!
Nekünk nagyon tetszett mind a part,mind a falu a maga csendességével és egyszerűségével. icon_smile.gif







# 5
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Vicosz
Törzstag
Törzstag
688 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#132351 Üzenet linkje2010-04-28 14:50:41 

Sikias régi település: Ez egy egész jellemző település, amelynek sok részén is eredeti formában, mint volt a 19. században. Közepén a település egy magasságban van a templom Ag. Athanasiou. Épített sok odafigyelést 1819-ben, 1821-ben leégett. Volt javítani, de ismét leégett 1854-ben Tsami Karatasio. Befejezése után a forradalom Tsami Karatasios küldte a pénzt szükség (1861) esetében a rekonstrukció. Érdekes ez a famennyezet és a fa faragott ikonra állni, munkáját 1703-ban, amely úgy néz ki mint jöttek AG. Oros. Jellemző az is, hogy falak főként a nyugati oldalon.
Nyugati oldalán a templom Sikias régi iskola épült 1870 körül, ez az egyik legrégebbi épülete a maga nemében Halkidiki. Keleti oldalán a templom az új iskola épült 1920 körül. Ez a minta a skill nép Sikia használat dolgozó gránit, amely gazdag a terület.

- A szélmalmok: A Sikias nagy, homokos strand. Kettő pedig menti köré
a 19. században.

- Az a templom romjai a püspökség: Ők találtak a parttól
kb 20 perc séta a déli oldalán Sikia. Ezek mentett magasságban körülbelül 2 méter, része egy bizánci (?) Templom, a szélessége 18 méter.

# 6
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Vicosz
Törzstag
Törzstag
688 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#132352 Üzenet linkje2010-04-28 14:53:41 

Gyors ford. Sikia egyik régi falvak Halkidiki. A dokumentumok Agio oros a 14. században említik a nevét (Loggos). Ez volt a székhelye a Kapetanikiou Apró, kis kormányzati területet a 14. században. Ilyen nevű félsziget Sithonia még ma ismert. Amikor átkeresztelték Sikia nem ismert. Valószínűleg az a nevét árboc történt a 14. században, mert az akkori dokumentumok azt említette, hogy a falun kívül volt, egy nagy és jellegzetes fügefa. A bizánci években a terület Sikia tartozott kolostorok Agio Oros, és főként a kolostor a Megistis Lavras. Az évek során a török befolyást az emberek Sikia volt sok kapcsolatot Agio Oros. A legtöbb, és a legfontosabb (Serdarides) az Agio Oros (a tagok belső csendőrség) voltak Sikia. Szabad és engedetlen lélek az oka, amelyek hajlamosak a háborús részvétel.
Sokszor az emberek a Sikia, amelyek a hagyomány és a tenger, emberes hajók és foglalkoztak rendszeresen a kalózkodás. 1821-ben ők voltak az egyik fő támogatója a forradalom Halkidiki. A fő haderőt, amely Thessaloniki irányába mozdult el a kapitány Hapsa, volt-ból Sikia. Éppen ezért olyan terület közelében Vasilika, ahol a csata volt, és a testület feloszlott még ma neve (A Sikiotakia).
A falu után elszigetelésére a forradalom, elvetették, és a törökök égett le. Az emberek a Sikia ideiglenesen létrehozott maguk a Skopelo és Atalanti és személyzettel a háború erő a dél-görögországi. Amelyek közül sok maradt szakmailag a katonai és őseik is szolgál a hadseregben ma.
1854-ben, Tsamis Karatasios kezdődött a forradalom Halkidiki-től Sikia, ahol ostromok, együtt a nép Sikia, a törökök a falvak templomban. Mivel a törökök nem volt hajlandó átadni, azt meg a templom kigyulladt. A macedón csata népe Sikia épített erős haderőt. Ugyanakkor azonban, tartották a fegyveres rablás, miközben a kalózkodás hagyományát.
Ma Sikia a legnagyobb falu Sithonia. A lakosok kitűnnek a gépjárművezetéshez és a jó szívet. Még mindig vannak engedetlenek, és hihetetlenül vendégszerető. Térnek el a többi ember Halkidiki saját nyelvjárás és a hangnem, az intenzív érzelmek és a különböző módon táncolnak a Sirto.

# 7
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Jox
Admin
Admin
3258 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#149558 Üzenet linkje2010-08-19 08:24:52 

# 8
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Klenopapa
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
4 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#173914 Üzenet linkje2011-08-23 15:24:10 

A halkidiki félszigeten található Toroniban lévő Studio Castro nevű apartman hotel az alapvetö tisztálkodási feltételek sem felel meg.
Nincs VÍZ a 3-ik emeleten csak néha az is sós víz !!!! hogyan lehet a sótól sós vizben le mosdani, katasztrófa. A fürdő szobában olyan bűz van, hogy ember ezt ember elviselni nem tudja!!! Nincs WC illatosító, sem takarítás.
Én 63 éves vagyok a családommal akartunk eltölteni egy kellemes hetet de ez nem sikerült. Bejártam fél világot de ilyen ocsmány helyel és tulajdonossal még nem találkoztam
MÉG JÓ :HOGY A TENGER ÉS TÁJ SZÉPSÉGE NEM Vliali Maria tajdonos nőtől függ!!
Az árnyékolót nem lehetett kihajtani mert letörik,a klimát csak akkor lehet használni ha otthon vagy,mikor szállásra érkeztünk a BŰZ ÉS FORROSÁG VÁRT!!
Nagyon sajnálom, hogy studio castrót választottam.

# 9
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Morfolgo
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
18 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#228076 Üzenet linkje2015-04-08 20:47:23 

Sokan mennek Sartira, mert népszerű a magyarok körében.
Mi továbbmentünk a Sikia-beach-en található Valti kempingbe.
2 hetet töltöttünk el a kempinben. A Sikia tengerpart eszméletlen szép. Tavaly már gőzerővel folyt a tengerparti nagyon hosszú kövezett út és sétány kiépítése a legmodernebb világítással. Ez a tengerparti rész nem zsúfolt, nyugodt, igazi relax nyaralást biztosít. A kempingek tiszták, minden európai igényt kielégítenek és az emberek fantasztikusak. Kora reggel, amikor feljön a nap az Athosz-hegy mögött, varázslatos fényeket áraszt.
Valti egy kicsiny néhány házas falu valójában, egy dombokkal körülvett zöldellő völgyecskében.
Aki sátras, vagy lakóautós turizmust szereti, annak a Valti, a Katerina, Melissi és Pitsoni kempingeket ajánlom. Valti-ban vannak apartmanok is, gyönyörű belső udvarral. Ugyanitt van egy igazi görög étterem is. A kemping Katerina mellett van egy igazi tengerparti beach-bár, a kemping Melissiben még bolt is van.
A víz főzésre jó, de a magas ásaványanyag tartalma miatt ivásra nem javasolják. A sikia bech-tól néhány km-re, a Sikia falu felé menő út kereszteződésének közelében 2 nagy bolt is van. Nincs olyan áru, amire egy nyaralónak szüksége lenne, ne lenne kapható.
Minden szombaton Siki-ban heti vásár van. A falu végén egy hosszú utcában van a vásár. Egy igazi falusias, görög árukkal teli piac.

# 10
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Shaba
Aktív fórumos
Aktív fórumos
54 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#228291 Üzenet linkje2015-04-16 23:19:15 

Morfolgo, esetleg van képed a sikiai tengerpartról? Mi az idén Sikia beach-en foglaltunk szállást, és nem sok képet találtam a strandról.
# 11
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Suvimarta
Aktív fórumos
Aktív fórumos
279 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#228296 Üzenet linkje2015-04-17 14:46:20 

# 12
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Suvimarta
Aktív fórumos
Aktív fórumos
279 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#228307 Üzenet linkje2015-04-18 19:51:10 

# 13
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Shaba
Aktív fórumos
Aktív fórumos
54 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#228314 Üzenet linkje2015-04-19 22:32:27 

suvimarta, Köszi szépen! Szépek a képek. Remélem jól választottunk. Sartiba és Neos Marmarason nézegettem először a szálláshelyeket, de júliusban már minden olyan drága. Aztán találtam rá Sikia-beach-re, ahol jóval jutányosabbak az árak. Autóval megyünk, így bármikor beugorhatunk Sartiba, ha nyüzsgésre vágyunk.
# 14
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Suvimarta
Aktív fórumos
Aktív fórumos
279 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#228332 Üzenet linkje2015-04-21 06:12:44 

Shaba!
Mi körbejártuk az egész félszigetet, de ezt találtuk a legjobb partszakasznak. Igaz mi júniusban voltunk, de akkor rajtunk kívül senki sem volt a parton.
Remélem Nektek is tetszeni fog!

# 15
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Shaba
Aktív fórumos
Aktív fórumos
54 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#228395 Üzenet linkje2015-04-23 23:09:00 

Mi 2006-ban nyaraltunk a másik oldalon Metamorfosiban. Akkor busszal mentünk és béreltünk autót, hogy körbejárjuk a félszigetet. Sartira emlékszem, ott meg is álltunk, de Sikia strandjánál nem álltunk meg, így nagy kíváncsisággal várom, hogy megnézzem mit választottam. icon_smile.gif A gyerekeknek biztos bejön, nekik az a lényeg, hogy homokos vagy aprókavicsos strand legyen.
KERESŐ:
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Népszerû üdülõhelyek
1 2 3   >


Copyright © 2003-2024 Hellasz.hu