Sikia
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Népszerû üdülõhelyek
Hozzászóló Üzenet
# 16
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Morfolgo
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
18 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#228573 Üzenet linkje2015-05-01 08:49:52  Válasz a #228291. hozzászólásra

Az idén június végefelé Vourvourou-ban kezdünk (10 nap), majd irány a Sikia Beach.
Tavalyi élményekből összeállított videóm:
Kemping Valti és környékeLink
Az egész part ilyen!
A keleti irányból fújó Meltemitől védett partszakasz. Amíg Sarti már erősen fúj, itt csak szellő van. A videón is látszik, hogy a part mentén végigmegy egy sétáló, de autók számára is használható díszkövezett út (kb. 5 km hosszú)
A Mellissit követő öbölben van egy tengerparti beach-bár (10 m-re a tengertől), majd a Valti-öbölben egy valódi görög étterem. A Melissi kempingben van bolt is.
Minden reggel 7-8 óra közöt jön Sikiá környékéről egy pék furgonjával,meleg pékárúkkal és ugyanolyan áron, mint a boltokban. Végijárja a teljes partszakaszt, bemegy a kempingekbe is. Nagyon vidám, kedves fickó.
Délfelé jön a halas is a furgonjával.
Egy régi görög falu a parttól 2-3 km-re levő Sikia (a part névadó faluja). Nyugodt, csendes, nem zsúfolt, de éttermekkel, cukrászdákkal és boltokkal teli apró falu. Érdemes oda is beugrani.
A sikia partra lekanyarodás előtt a főút mellett van egy zöldséges. Minden kapható nála, a lakóautóból átalakított "épülete" mögött van a kertje, ahol termeli a zöldségeket.
"Full bio".
Finom házi ouzo és egy másik híres tömény itala van kis kiszerélben is. Gyógynövényes olivaolajai és salátaöntetei vannak.

# 17
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Morfolgo
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
18 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#228574 Üzenet linkje2015-05-01 08:52:08  Válasz a #228291. hozzászólásra Előzmény #228291

Az idén június végefelé Vourvourou-ban kezdünk (10 nap), majd irány a Sikia Beach.
Tavalyi élményekből összeállított videóm:
Kemping Valti és környékeLink
Az egész part ilyen!
A keleti irányból fújó Meltemitől védett partszakasz. Amíg Sarti már erősen fúj, itt csak szellő van. A videón is látszik, hogy a part mentén végigmegy egy sétáló, de autók számára is használható díszkövezett út (kb. 5 km hosszú)
A Mellissit követő öbölben van egy tengerparti beach-bár (10 m-re a tengertől), majd a Valti-öbölben egy valódi görög étterem. A Melissi kempingben van bolt is.
Minden reggel 7-8 óra közöt jön Sikiá környékéről egy pék furgonjával,meleg pékárúkkal és ugyanolyan áron, mint a boltokban. Végijárja a teljes partszakaszt, bemegy a kempingekbe is. Nagyon vidám, kedves fickó.
Délfelé jön a halas is a furgonjával.
Egy régi görög falu a parttól 2-3 km-re levő Sikia (a part névadó faluja). Nyugodt, csendes, nem zsúfolt, de éttermekkel, cukrászdákkal és boltokkal teli apró falu. Érdemes oda is beugrani.
A sikia partra lekanyarodás előtt a főút mellett van egy zöldséges. Minden kapható nála, a lakóautóból átalakított "épülete" mögött van a kertje, ahol termeli a zöldségeket.
"Full bio".
Finom házi ouzo és egy másik híres tömény itala van kis kiszerélben is. Gyógynövényes olivaolajai és salátaöntetei vannak.

# 18
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Morfolgo
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
18 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#228575 Üzenet linkje2015-05-01 09:24:21 

Bocsánat készer küldtem el.
# 19
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Fitti2
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
29 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#228579 Üzenet linkje2015-05-01 16:30:39 

Szia!Merre van a link nem látom,mi is erre a partszakaszra indulunk.Többfelé voltunk már Görögországban itt még nem.Kempingezni szoktunk,mindegy ebből a 4 kempingből melyiket válasszuk?
# 20
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Morfolgo
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
18 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#228607 Üzenet linkje2015-05-02 22:42:24  Válasz a #228579. hozzászólásra Előzmény #228579

Szia!
A "linkre" csak rá kell kattintani.
Északról délfelé haladva:
Valti öböl: Kemping Valti. Árnyas akácfák alatt az egész kemping.
Egy család üzemelteti, alapos, rendszerető a tulaj. A szaniterek tiszták és sűrűn takarítják.
A kemping közvetlen a tenger előtt van, a partszakaszon napágyak, pálmaleveles asztalok. Nem kell érte fizetni, a kempinhez tartozik. Tavaly ott nyaraltunk. Fizetés csak kézpénzben, internet nincs.
A következő öbölben van a Kemping Katerina. Szintén a kermping előtt közvetlenül a tenger. Tiszta, gondozott szaniterek. A kemping nagy része árnyas, ahol nincs fa, ott árnyat adó háló van. Internet van, fizetni lehet hitelkártyával is. A kemping mellett van egy beach bar mindenféle jó itókával.
Dél felé haladva a legnagyobb öböl van ahol a Kemping Pitsoni (kicsi kemping) és közvetlen mellette a Kemping Melissi. A Melissi nagy, árnyas kemping. Van benne étterem és bolt. Van internet és hitelkártyával is lehet fizetni. A Melissi előtt egy óriási homokos föveny van, a tenger itt kb. 80 m-re van a kemping bejáratától. Habár a Kemping Pitsoni kicsit közelebb van a tengerhez, de a bejárata nem a tengerparti útról nyílik. A Melissitől délebbre nagy homokos fövenyen van egy nagy lakóautós kemping is, ott viszont nincsenek árnyékot adó fák.

# 21
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Fitti2
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
29 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#228613 Üzenet linkje2015-05-03 12:43:19 

Szia!Köszi az infót,de vagy nagyon béna vagyok icon_eek.gif vagy nem tudom ,de nekem nem jön be a videó hiába kattintok rá.
A lejjebb levő írásoknál levő -link- -re kattintva megy a dolog.Ránéznél esetleg?
icon_smile.gif

# 22
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Shaba
Aktív fórumos
Aktív fórumos
54 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#228663 Üzenet linkje2015-05-05 23:27:17 

Sziasztok, Nálam működik a videó, köszi, hogy belinkelted.

Én is találtam egy jó honlapot, a TripInView-t. Megtekinthető az egész Görögországhoz tartozó partszakasz, csak rá kell kattintani a térképre és indul a videó. Légifelvétel a partokról, strandokról. Gyönyörű felvételek.
Megpróbálom belinkelni a Sikiai környékről készült videót, remélem sikerül:

http://tripinview.com/en/presentation/?datasetId=101&layer=video&id=85417

# 23
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Fitti2
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
29 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#228667 Üzenet linkje2015-05-06 18:39:31 

Köszi már megy a videó!A másik felületű oldalon néztem ott nem működött,szuper!
# 24
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Bogyo86
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
4 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#230483 Üzenet linkje2015-06-16 21:58:05 

Sziasztok mi aug mennénk érdeklődnék mivel lehet eltölteni ott az időt fürdésen kívül mik a lehetőségek este és a környéken hová lehet és érdemes utazni.A filmet sajnos nem tudtam megnézni.Volt valaki az idén és vásárolni ithon érdemes vagy inkább ott.Mi a Nefeli hotelbe megyünk tud valaki valami e helyről?Bocs a sok kérdésért de már van 6-éve hogy Görögbe voltunk és az is Katerini volt ott több lehetőség adódott mindenre.Kocsival megyünk.
# 25
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Shaba
Aktív fórumos
Aktív fórumos
54 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#230637 Üzenet linkje2015-06-19 13:47:41 

Szia bogyo86,
Én is azt nézegetem, hogy hova lehetne menni, mit lenne jó megnézni. Mivel Sartihoz közel van, Sarti honlapján találtam pár infót kirándulásokkal, túraútvonalakkal, hajókirándulásokkal kapcsolatban.

http://www.sarti.gr/hu/index.html

# 26
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Bogyo86
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
4 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#230661 Üzenet linkje2015-06-19 21:16:29 

Szia Shaba kösz hogy válaszoltál ezeket én is néztem öszvér túra narancs part hajókirándulás de például este mit lehet ott kezdeni mert Sarti kb 5-km és lehet hogy egy két sör után már nem tanácsos kocsiba ülni.Azért kérdeztem hogy onént helyből mik a lehetőségek.Mikor Kateriniben voltunk ott minden közel volt és az esték csodásak voltak rengeteg árus zene nagy nyüzsgés még éjjel 1-kor kint voltunk.Meteorák Olimposz Hajókirándulás Görög est ez mind távol van kivéve utolsó kettő .Azért érdeklődöm mert azért utazok több mint 1000-km hogy lássak is.Sok szépet hallottam Sartirol azért próbálkozom csak szállást ide kaptunk későn ébredtünk.Ti mikor mentek?és hogy sikerült a filmet megnézni nekem csak fekete képernyőt ad ki.Mi aug 22-töl megyünk 4-család
# 27
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Shaba
Aktív fórumos
Aktív fórumos
54 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#230767 Üzenet linkje2015-06-22 10:07:43 

Szia bogyo86, mi július 6-án indulunk. Ahogy elnéztem nem igazán látok lehetőséget esti szórakozásra helyben. Nem tudom miért de Morfolgo videója most már nekem sem elérhető. Amikor néztem kb. 1 hónapja akkor működött. Mi szándékosan kerestünk szállást ilyen nyugis helyen (meg persze olcsóbb mint a városban). Egy szerbiai fórumon olvastam a Nefeliről, általában dicsérik.
# 28
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Bogyo86
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
4 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#230824 Üzenet linkje2015-06-22 21:19:40 

Szia shaba ha megjöttetek szívesen venném ha tartanál egy kis beszámolót.Kívánok nektek jó utat szép időt és jó pihenést. icon_biggrin.gif
# 29
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Shaba
Aktív fórumos
Aktív fórumos
54 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#230838 Üzenet linkje2015-06-22 23:04:51 

Köszi szépen! icon_smile.gif
Persze, majd megírom, hogy milyen volt.

# 30
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Linkman
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
1 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#232487 Üzenet linkje2015-07-14 20:09:43  Válasz a #228607. hozzászólásra Előzmény #228607

Szia Morfolgo!

Egy korábbi hozzászólásodban írtad, hogy Sykia Beach-en a Melissi kempingtől délebbre nagy homokos fövenyen van egy nagy lakóautós kemping is.

Mi ide járunk 2007 óta, ebbe a nagy kempingbe (Camping Myloi Beach), igaz az elmúlt években nem voltunk.

Mivel írtad, hogy ide is terveztek menni idén, kérdésem, hogy végül voltatok-e Sykián, és hogy esetleg láttad-e, hogy ez a nagy kemping létezik-e még, vagy már bezárt?

Tavaly volt róla szó hogy lehet bezárják.

De mi imádjuk, mert úgy lehet sátorozni, hogy a legközelebbi szomszédos sátor 50-100 m-re van, és igaz hogy napon vagyunk, de jár a levegő, hisz igazából ez maga a tengerpart ahova leverjük a sátrat.

KERESŐ:
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Népszerû üdülõhelyek
<   1 2 3   >


Copyright © 2003-2024 Hellasz.hu