Stavros
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Népszerû üdülõhelyek
Hozzászóló Üzenet
# 16
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kvalcsi
Spec. Moderátor
Spec. Moderátor
3368 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#1310 Üzenet linkje2005-08-24 13:57:09  Stavros

Szia Mari!

Sajnos elõfordul, hogy egyes utazási irodák nagyon felkészületlen idegenvezetõket alkalmaznak. Velünk is éppen Stavrosban történt, hogy befizettünk a barátainkkal egy Kavala-Thasszosz kirándulásra. Nem az Apollon Travel (velük voltunk) idegenvezetõje, hanem az Eurotoursos kislány jött velünk. Olyan másnapos volt, hogy beszélni alig tudott. Nekünk az volt a szerencsénk, hogy én már jártam ott még a Jorgos Travellal, és nekik szuper idegenvezetõik voltak, és mindent jól szerveztek meg mindent. Szóval Kavalába érve a római kori vízvezetéket megmutatta, de onnan sehová sem akart menni, mert fáradt volt. Mivel mi a férjemmel kilenced magunkkal voltunk, így átvettem az idegenvezetést a csajtól, és csatlakoztak hozzánk még elég sokan, hogy megnézzük az Imarettet, Mohammed Ali házát, és felmenjünk a várba is. Thasszosz szigetén még a színházról sem ejtett egy szót sem, így ismét nekem kellett megmutatni akit érdekelt, és fel tudott jönni a színházig, majd fel a várba. Szóval nem árt, ha az ember tájékozódik a látnivalókról az utazás elött, mert hiába van ott, ha senki nem szól róluk akinek ez lenne a dolga.

Üdv.:

# 17
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Jox
Admin
Admin
3258 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#1311 Üzenet linkje2005-08-24 14:01:31 

Ezért is érdemes minden utazás elõtt (ha új helyek is vannak a programban) (elõ)venni egy Görögországról szóló könyvet, és összeírni a látnivalókat. Utána pedig elmenni egyénileg az összeírt helyekre. Így semmi szükség nincs fakultatív programokra és az idegenvezetõkre...
# 18
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kvalcsi
Spec. Moderátor
Spec. Moderátor
3368 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#1312 Üzenet linkje2005-08-24 14:26:50 

Jox írta:
Ezért is érdemes minden utazás elõtt (ha új helyek is vannak a programban) (elõ)venni egy Görögországról szóló könyvet, és összeírni a látnivalókat. Utána pedig elmenni egyénileg az összeírt helyekre. Így semmi szükség nincs fakultatív programokra és az idegenvezetõkre...


Teljesen egyetértek a felkészülést illetõen. A fakultatív programra, és idegenvezetõre azért szükségük lehet azoknak akik nem tudnak vezetni, vagy nem mernek idegen országban a volán mögé ülni, és ráadásul még konyhanyelvi szinten sem beszélnek angolul, vagy németül.

# 19
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Htimi
Aktív fórumos
Aktív fórumos
60 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#1396 Üzenet linkje2005-08-27 17:40:29 

sziasztok!
en itt vedenem kicsit az idegenvezetoket, bar nekunk eddig meg nem volt negativ tapasztalatunk!
Eddig, amikor voltunk, Evia-n is es 2x Kretan is szuper idegenvezetonk volt!!
Amikor iden megerkeztunk Kretan a repterre, es meglattuk, hogy ki lesz az idegenvezetonk, teljesen megorultunk neki. Szerintunk nagyon jol felkeszult, vegigbeszeli akar a 3 oras buszutat is. Nagyon szeretjuk ot!!! Es innen is remeljuk, hogy jovore is vele fogunk talalkozni Kretan! icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif

# 20
Kanári
Figyelmeztetve
Vendég



Nincs beírva úticél.
#1404 Üzenet linkje2005-08-27 18:35:50  utikönyv

Sziasztok!
Kérem aki tud javasoljon valami nagyon jó görögo. utikönyvet. Már sok helyen nézelõdtem, de ott csak nagyon vékony, szerintem silány könyvet találtam, ezért meg sem vettem. Szeretném, ha térképek is lennének benne.De lehet hogy álmodom.
A Kavala-Thassos utat elõször mink is E.tours csoporttal tettük meg. Másodjára felültünk a buszra és elmentünk magunk. Állitom sokkal jobb volt és igy nem csak a szokásos utvonalat járhattuk be, de volt idõ alaposabban körülnézni.
Üdv.Kanari

# 21
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Jox
Admin
Admin
3258 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#1409 Üzenet linkje2005-08-27 18:58:16  Re: utikönyv

kanári írta:
Sziasztok!
Kérem aki tud javasoljon valami nagyon jó görögo. utikönyvet. Már sok helyen nézelõdtem, de ott csak nagyon vékony, szerintem silány könyvet találtam, ezért meg sem vettem. Szeretném, ha térképek is lennének benne.De lehet hogy álmodom.
A Kavala-Thassos utat elõször mink is E.tours csoporttal tettük meg. Másodjára felültünk a buszra és elmentünk magunk. Állitom sokkal jobb volt és igy nem csak a szokásos utvonalat járhattuk be, de volt idõ alaposabban körülnézni.
Üdv.Kanari



Cím: Görögország / Panoráma kiadó
600 oldal Görögországról...

# 22
Kanári
Figyelmeztetve
Vendég



Nincs beírva úticél.
#1411 Üzenet linkje2005-08-27 19:05:35  utikönyv

Köszi. Bár azt gondoltam, hogy a Panoráma kiadványa már tulságosan régi, de lehet, hogy idõnként frissitik. Akkor ezek szerint hozzá hasonlóan alapos könyv nincs forgalomban.
Kanári

# 23
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kvalcsi
Spec. Moderátor
Spec. Moderátor
3368 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#1476 Üzenet linkje2005-08-29 12:03:49  Re: utikönyv

kanári írta:
Köszi. Bár azt gondoltam, hogy a Panoráma kiadványa már tulságosan régi, de lehet, hogy idõnként frissitik. Akkor ezek szerint hozzá hasonlóan alapos könyv nincs forgalomban.
Kanári


Szia Kanári!

Nekem is megvan a Panoráma kiadványa, és bizony legalább 10 éve vettem. Ma is használható, hiszen a látnivalók ugyan ott vannak, és nem változik semmi lényegesen. Tudom ajánlani, hogy kint Görögországban is érdemes szétnézni a könyveket illetõen, mert nekem is van magyar nyelvû útikönyvem amit kint vettem. Az egyiket Tolóban vettem, mely egész Görögországról szól, a másikat pedig Thesszalonikiben amely igen részletesen ismerteti a Halkidiki félszigetet, és az Athosi Kolostorköztársaságot. Ezeket Magyarországon nem lehet megkapni.

Az aktuális árakról, stb. úgy sem tudsz könyvbõl tájékozódni csak a neten. A fontos látnivalókról pedig minden benne van a Panoráma kiadásban.

Üdv.:

# 24
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Jox
Admin
Admin
3258 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#1477 Üzenet linkje2005-08-29 12:17:29  Re: utikönyv

kanári írta:
Köszi. Bár azt gondoltam, hogy a Panoráma kiadványa már tulságosan régi, de lehet, hogy idõnként frissitik. Akkor ezek szerint hozzá hasonlóan alapos könyv nincs forgalomban.
Kanári


Ami nekem van "panorámás" köny, az a 4. kiadás. Biztos van már újabb is, de mint Valcsi említette, a látnivalók ugyanott vannak ma is...
Én is vettem Görögországban is könyveket (pl Szantorinin, Krétán, Korfun). Ezek a könyvek is elég jók (egy-két helyen kicsit gyenge a fordítás icon_smile.gif

# 25
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Janka
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
13 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#2598 Üzenet linkje2005-10-06 21:46:25 

Sziasztok!
A nyáron mi is eltöltöttünk néhány napot Stavrosban. Nem volt utikönyvünk, csak egyszerûen sétáltunk és autóval jártuk be a környéket. Szállást elõre nem foglaltunk, de kb. egy jó félórás keresgélés után találtunk olyan apartmant, ami árban is és komfortban is megfelelt. Az, hogy éppen 3. emeleten volt, nem okozott gondot - hiszen onnan a kilátás is sokkal jobb volt.
A történelmi nevezetességek jó része jelölve van a jobb térképeken, a szép tájakat pedig az a legizgalmasabb, ha mindenki maga tudja felfedezni. (Persze elõtte egy kis "netes" útbaigazítás azért soha nem árt.)

Üdv. Janka

# 26
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Lusa
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
14 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#3955 Üzenet linkje2006-01-02 14:17:34 

sziasztok!!! csak 1 kérdésem lenne: stavros vagy asprovalta????
# 27
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
édes
1000. Fórum tag
1000. Fórum tag
273 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#3957 Üzenet linkje2006-01-02 14:30:15 

icon_lol.gif S A R T I !!! icon_lol.gif
# 28
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kvalcsi
Spec. Moderátor
Spec. Moderátor
3368 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#3958 Üzenet linkje2006-01-02 14:35:01  Stavros vagy Asprovalta

Szia Lusa!
Kérdésedre sajnos csak kérdéssel tudok válaszolni. Milyen helyre szeretnél menni? Stavros valamivel nyugisabb hely, tengerpartja homokos-kavicsos. Az ófalu egy domboldalon helyezkedik el, mely mögött gyönyörû erdõs hegyek vannak. Innen nagyon szép a kilátás. Asprovalta mozgalmasabb település, homokos tengerparttal. Ez sík területen fekszik. Itt több a szórakozási lehetõség.

# 29
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kvalcsi
Spec. Moderátor
Spec. Moderátor
3368 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#3961 Üzenet linkje2006-01-02 14:38:17 

édes írta:
icon_lol.gif S A R T I !!! icon_lol.gif


Egyetértek! Sarti szebb hely (szerintem) mint Stavros, vagy Asprovalta.

# 30
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
édes
1000. Fórum tag
1000. Fórum tag
273 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#3962 Üzenet linkje2006-01-02 14:41:37 

Valcsika,
KÖSZI ! icon_biggrin.gif

KERESŐ:
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Népszerû üdülõhelyek
<   1 2 3 ... 259 260 261   >


Copyright © 2003-2024 Hellasz.hu