Stavros
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Népszerû üdülõhelyek
Hozzászóló Üzenet
# 1
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Jox
Admin
Admin
3258 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#304 Üzenet linkje2005-04-27 17:42:19  Stavros

Kérdések, vélemények, tapasztalatok Sztavroszról icon_cool.gif




Legutóbb Jox szerkesztette (2014-06-20 11:04:08), összesen 1 alkalommal
# 2
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kvalcsi
Spec. Moderátor
Spec. Moderátor
3368 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#340 Üzenet linkje2005-05-05 15:30:10  Stavros

Sziasztok!
Stavrosban háromszor jártam, ebbõl kétszer nyaralni egyszer pedig átruccantunk Vrasnából meglátogatni a Korali taverna tulajdonosát Jorgoszt, és magyar feleségét Katit. (Ez a mellette levõ üdülõhely)
Stavros tengerpartja inkább homokos-aprókavicsosnak mondható, nem annyira tiszta a vize mint Sartinak, (fõleg a kikötõ környékén) de lehet benne fürödni. A platánosnál (ez kicsit messzebb esik Stavros központi részétõl) viszont gyönyörû a tenger és a part. Nagyon jókat lehet sétálni a hegyre felkúszó ófalu részen. Csodálatos kilátás nyílik az egész öbölre a hegyen lévõ tavernából. (sajnos a nevére már nem emlékszem) Innét tovább folytatva felfelé az utat gyönyörû erdõborította helyre érünk.
Klassz kiindulópont Stavros Kavala városába, valamint Thasszosz szigetére. Útközben érdemes egy kis kitérõt tenni, és Philippit is megnézni. Stavros fõterén, a Nicol Toursszal szemben van egy buzmegálló, ahonnan busszal is bemehetünk Thesszalonikibe, vagy ellátogathatunk Vrasnára, Apstrovaltára.

# 3
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Mari
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
3 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#653 Üzenet linkje2005-06-21 12:23:23 

Sziasztok !
Július végén-augusztus elején megyünk férjemmel Stavrosba, a Beach
Hotelapartmanba. Önellátók leszünk, nem kértünk se reggelit, se vacsorát.
Abban kérném a segítségeteket, hogy mennyi pénzt szánjunk az étkezésre (
reggeli: 2-3 pékáru és tej, vacsora: pl. giros ). Mennyibe kerülnek kint az
élelmiszerek ? Úgy tudom, hogy a Beach hotelnél van egy pékség, ahol lehet
vásárolni. Melyik strandrész a legjobb ? Az apartmanok mennyire vannak
felszerelve ? Törülközo, evoeszköz stb.
Válaszotokat elore is köszönöm:
Mari

# 4
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Jox
Admin
Admin
3258 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#656 Üzenet linkje2005-06-21 12:57:46 

mari!

Az élelmiszerek kicsit drágábbak, mint itthon, de általában nem nagy a külömbség.
Amennyi pénzt itthon elköltessz a reggelire és a vacsorára, nagyjából ugyanannyi kell rá Sztavroszban is. (Ha nincsenek extra igények..)
Az üdítõk és a halételek viszont elég drágák egész Görögországban...

# 5
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Katerina
Aktív fórumos
Aktív fórumos
115 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#657 Üzenet linkje2005-06-22 11:09:35 

Kedves Mari!

Mi már harmadszorra választottuk úticélunknak Stavrost és mi is a Stavros Beach apartmanhotelbe megyünk augusztus 9-én!
Addig még kint lesztek? icon_razz.gif
A gyros 1,50.-Eur, az élelmiszerek kb. tényleg ugyanannyiba kerülnek mint itthon, igaza van Joxnak abszolut! A szüleim két hétig voltak kint május végétöl június elejéig, és ök mondták, hogy pont akkor ment fel az ára mindennek. Pl.: kenyér volt 50 cent, második héten már 80 cent!
De nem ördöngös!
Melyik irodával mentek? Mi a Dias Zeussal!

# 6
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Mari
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
3 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#666 Üzenet linkje2005-06-22 14:31:50 

Szia Katerina !
Mi aug.3-ig leszünk kint ( össz.: 7 éjszaka ) és a váci Koczka Trade-del megyünk ki.
Üdv:
Mari

# 7
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Rebeka
Törzstag
Törzstag
1109 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#669 Üzenet linkje2005-06-22 19:00:18 

Végre döntöttünk: pár napot Stavroszban is eltöltünk. Aki jól ismeri a helyet: július elején milyen esélyünk van pár napra szállást találni és mennyiért (7 fõ)? Van-e camping a környéken és milyen? A településen már voltunk, de Vrasnán volt szállásunk.
# 8
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Katerina
Aktív fórumos
Aktív fórumos
115 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#699 Üzenet linkje2005-06-29 13:24:43 

SZIASZTOK!!

STAVROS-I SZÁLLÁSHELLYEL KAPCSOLATBAN KI TUDNA SEGíTENI?
Ha nem foglalok itthoni irodában szállást, csak a buszutat fizetem ki, akkor mennyi esélyem van kint egy olcsó szálláshelyet találni?
Akármi megteszi (kemping, apartman is).Van egyáltalán Stavrosban kemping???
SEGÍTSETEK!

# 9
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Jox
Admin
Admin
3258 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#700 Üzenet linkje2005-06-29 13:30:34 

Katerina!

Kevés rá az esélyed, hogy NEM találsz szállást Stavrosban vagy közelében.
Valószínûleg apartmant olcsóbban, vagy max ugyanannyiért találsz, mint ha iroda intézné.
Ha jól tudom Stavrosban nincs kemping, de a közelében: Asprovaltán és Olympiadán van.

# 10
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Katerina
Aktív fórumos
Aktív fórumos
115 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#714 Üzenet linkje2005-07-04 12:54:52 

Jox!

Azt hallottam, hogy augusztus 15-e körül ünnep van,ezért nehéz lesz szállást találni Stavrosban!Szerinted összefügg a kettõ?
(Gondolom görög emberek is sokan mennek a halászfaluba a Szardella napjára! icon_surprised.gif

# 11
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Jox
Admin
Admin
3258 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#715 Üzenet linkje2005-07-04 13:02:35 

Katerina írta:
Jox!

Azt hallottam, hogy augusztus 15-e körül ünnep van,ezért nehéz lesz szállást találni Stavrosban!Szerinted összefügg a kettõ?
(Gondolom görög emberek is sokan mennek a halászfaluba a Szardella napjára! icon_surprised.gif

Katerina!
Az apartmanok és szállodák nagyrészét általában csak a turisták veszik igénybe, a görögök inkább hazamennek aludni (szerintem).
Hol (kitõl) halottad, hogy nehéz lesz szállást találni augusztus közepén Stavrosban? Ha helyiektõl, akkor valószínûleg lehet benne valami...

# 12
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Dóri
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
1 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#791 Üzenet linkje2005-07-12 12:37:18 

Szia Mari!
Mi is a váci Koczkáékkal megyünk Stavrosba icon_biggrin.gif !
Július 29- tõl augusztus 6- ig. Igaz, nem ott lakunk majd ahol Ti, de lehet hogy találkozunk.... icon_smile.gif
Váciak vagytok?
Üdv
Dóri

# 13
Vendég
Figyelmeztetve
- Figyelmeztetve -



Nincs beírva úticél.
#814 Üzenet linkje2005-07-15 17:24:34 

Sziasztok Mindenkinek! lol:
csak most néztem meg a Stavrosi oldalt. Nos én júni 10-19-ég voltam Stavrosban. Az árak kb. olyanok, mint ahogy a Jox is írta. Viszont lényegesen kevesebb ember nyaral most, mint tavaly v. elõzõ nyáron. Ezt a kinti magyarok is mesélték. Volt olyan nap, amikor csak elvétve voltak magyarok az éttermekben. Lehet, hogy azóta javult a helyzet icon_biggrin.gif
Az ételek minõsége nem változott. Ha valaki a fõtéren halad kivelé a kikötõhöz, az utolsó étterembe érdemes bemenni. Középen van egy szökõkút, biztos fel lehet ismerni. Makis a tulaj neve és nagyon finom a házi vörösbora. (ajánlom mindenki figyelmébe)
ani

# 14
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Mari
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
3 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#1302 Üzenet linkje2005-08-24 11:28:46 

Sziasztok !
Augusztus 4-én jöttünk haza a férjemmel Stavrosból. Nekünk nagyon tetszett, szép 1 hetet töltöttünk kint. Rossz tapasztalatunk a kinti idegenvezetés miatt volt. Befizettük a Kavala-Thassos kirándulást ( fejenként 26 Euro ), ezért kaptunk egy nyökögve felolvasott 1 oldalas idegenvezetést, sehova nem tudtunk bemenni, rohanva tudtuk megnézni kivülr?l a templomokat, Ali házát. Közben elveszett egy szül? és gyermeke ( gondolom az iramot nem tudta tartani ), ezt az"idegenvezet?" egy válrándítással elintézte és rohant tovább. Egy másik utas vállalta, hogy megvárja ?ket. A hazautazásnál kértük, hogy a váci busszal jöjjünk, mert Váchoz közel lakunk. Egyik nap azt mondta, hogy még nincs utaslista, nem tudja mi lesz. Következ? nap közölte, hogy csak 1 busz megy, ami a H?sök terére fog megérkezni. Már éppen kimentünk volna az irodából, amikor bejött egy hölgy és közölte, hogy a váci busszal fog hazamenni és az"idegenvezet?"hölgyek közölték, hogy nekik már lefoglalták a helyet a buszon. Mi kérd?re vontuk, hogy most hány busz megy haza ? Akkor elkezdtek hebegni, hogy 2, de azon már nincs hely, aztán azt mondták, hogy már csak 7 hely van rajta. Tehát a szemünkbe hazudtak !!! A buszvezet? tudta elintézni, hogy az ? buszukkal menjünk haza. Ez elvileg természetes lenne, mivel Vácon fizettük be az utazást, így az ? buszukkal is mentünk ki. A kinti idegenvezetés katasztrofális, képtelenek bármit is elintézni. Nagyon sok reklamáció volt, amikor mi kint voltunk. Ha valaki teheti, próbálja meg a fakultatív programokat saját maga megszervezni.
Üdv:
Mari

# 15
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Jox
Admin
Admin
3258 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#1304 Üzenet linkje2005-08-24 11:38:40 

mari írta:
... Ha valaki teheti, próbálja meg a fakultatív programokat saját maga megszervezni...


És inkább az egész utazást is... icon_wink.gif

KERESŐ:
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Népszerû üdülõhelyek
1 2 3 ... 259 260 261   >


Copyright © 2003-2024 Hellasz.hu