Mykonos
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Kikládok
Hozzászóló Üzenet
# 61
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kvalcsi
Spec. Moderátor
Spec. Moderátor
3368 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#112384 Üzenet linkje2009-08-03 10:58:16  Válasz a #112248. hsz-ra

"Van is egy utazási iroda (már nem emlékszem melyik, az Utazás Kiállításon láttam), amelyik hirdet egy őszi buszos utat Mykonosra, megfizethető áron."

Dias Zeus

# 62
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Anoli
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
2 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#117026 Üzenet linkje2009-09-10 13:49:52 

Mykonosról egy albumban, a Mediterán szigetálmokban láttam először képeket. Akkor elhatároztam, hogy egyszer ott szeretnék ülni "Kis Velencében" a parton, valami finomat inni, élvezni a fáradt délutáni napot és a tenger látványát.
Ez most sikerült is. Santorinin volt a szállásunk, Kamariban. Ez a sziget önmagában is elég lett volna egy hétre, de Mikonst nem akartam kihagyni, ha már olyan közel vagyok hozzá. Itthon a neten utánanéztem, hogy juthatunk át Mykonosra. Mivel az utolsó percben határoztuk el magunkat az útra, neten már nem tudtam jegyet rendelni a katamaránra, ezért Kamariban 3 nappal az utazás előtt vettem meg. Retúr ár: 76 Euró/fő. Indulás Santoriniről: 11.45-kor. Vissza: másnap 14:45-kor. (Flyingcat3-4) Szeptember elején napi egy járat van, ezért 1 éjszakát ott töltöttünk. Az esti, éjszakai várost amúgy is látni, megélni kell. Szállást nem foglaltunk, nem is lett volna érdemes. Egy hostelben 34 euró/fő. Ehelyett a kikötőben szállást kínálóknál találtunk egy szobát a belvárosban -a szélmalmok melletti utcában - 50 euróért!!!
Csodás hangulata van a városnak. Nem olyan megrendítő, katartikus, mint Oia vagy Fira. Más. De gyönyörű!!!! Délután, este séta a városban, ücsörgés egy kávézóban egy frappé mellett Kis Velencében. Másnap délelőtt napozás, fürdés a tengerben - a strandra 15 perc alatt kiért a busz. Utána séta a kikötőben és vissza a másik álomvilágba, Santorinin.
Azért adtam ezt itt most közre, mert indulás előtt sok jó tanácsot olvastam ezeken az oldalakon. Remélem, hogy én is tudtam tippet adni valakinek. Sokfelé jártam már a világban, de most voltam először Görögországban. De nem utóljára... icon_smile.gif
[/img]

# 63
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Cilla
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
358 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#117036 Üzenet linkje2009-09-10 16:55:09 

anoli írta:
Sokfelé jártam már a világban, de most voltam először Görögországban. De nem utóljára...

Ajaj, én megértem hogy beleszerettél, de szerintem a desszerttel kezdtél! icon_biggrin.gif Nehéz lesz ennél szebbet találni, én legalább is sokáig mindent Mykonoshoz hasonlítgattam (Santorinit csak később láttam), külön-külön mindenhol lehet gyönyörűségeket találni, de ilyen "töménységben" talán csak arrafelé!

# 64
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Anoli
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
2 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#117037 Üzenet linkje2009-09-10 17:13:54 

http://www.ferries.gr/hfd/default_de.htm - az online jegyvásárlási lehetőség
# 65
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Jox
Admin
Admin
3258 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#126167 Üzenet linkje2010-02-17 12:18:04 

SZállásajánlat, ELŐFOGLALÁSI KEDVEZMÉNY: http://travel.hellasz.hu/index.php?gid=51
# 66
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Ginaaa79
Törzstag
Törzstag
688 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#152779 Üzenet linkje2010-10-04 19:05:03 

Sziasztok!
Úgy látom Mykonos-ra nem sokan járnak magyarok.... A topik rövidségéből kiindulva.
Idén Neos Marmarason vettünk egy olajfestméynt, amin Mykonos van. Mikor hazaértünk, utánanéztem, hogy elég drága hely. az lenne a kérdésem, hogy hova érdees menni, ahonnan fakultatívan vagy anélkül, de nem túl hosszú idő alatt el lehet menni Mykonosra? Mert azért szeretném látni, mégha csak egy napra is....

# 67
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Mediterraneo
Törzstag
Törzstag
1300 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#152786 Üzenet linkje2010-10-04 20:22:54  Válasz a #152779. hsz-ra Előzmény #152779

Szia Ginaaa,

A tavalyi beszámolók között keresd meg Verkáét. Fantasztikus olvasmány és emellett sok-sok infó is van benne.

Üdv, Medi

# 68
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Balazsbea
Aktív fórumos
Aktív fórumos
301 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#152787 Üzenet linkje2010-10-04 20:43:28  Válasz a #152779. hsz-ra Előzmény #152779

Szia Ginaaa79!

Ha utazási irodával szerettek utazni, az Apollon szervez Naxosra utat, bár arra számítani kell, hogy a repülőgép Santorinin száll le, s nagy valószínűséggel 1-2 éjszakát ott "kell" tölteni, ha a charter és a komp menetrendje nem illeszkedik. Naxosról át lehet menni Mykonosra 1 napra is, a kikötőben lehet jegyet venni a kishajóra, ami kb. 6 óra időt hagy Mykonosra.

Mi 2006-ban jártunk Mykonoson egyéni szervezésben, Naxoson tavaly, de onnan már nem mentünk át, csak itt a fórumon olvastam, hogy Vojandiék így mentek át 2004-ben, szerintem vagy itt, vagy a Naxos topikban rá tudsz keresni vagy elolvasni a tavalyi hozzászólásokat, ott megtalálod, vagy olvasd el Vojandi Santorini-Naxos beszámolóját. Talán még az Aeolus ajánlatában is szerepel Mykonos, s van még egy kisebb utazási iroda is, ami szervez olcsóbb utakat Mykonosra, főleg szezon elején ill. végén. Ha itt visszaolvasol, biztosan megtalálod.

Arra is számítani kell, hogy az Égei-tenger ezen részén július-augusztusban olyan erős szél is lehet, ami miatt törlik a kompokat és a kirándulóhajókat, s ha csak kevés ideig maradtok Naxoson, nem biztos, hogy sikerül átmennetek, tavaly Misiarcék is így jártak. Verkáéknak egy nappal tovább kellett Mykonoson maradniuk, mert törölték az egyik katamaránt. Szóval érdemes bőven időt hagyni a Kykládokra, ha nem akartok lemaradni egy-egy hőn áhított programról. Júniusban és szeptemberben ritkább az ennyire erős szél és a tömeg is leapad, nem beszélve az árakról, bár júniusban még eléggé hűvös a víz, szeptemberben pedig már az eső is eshet. Talán június vége, július eleje vagy szeptember eleje a legkedvezőbb időpont. Mi június végén voltunk, képes beszámoló itt: www.balazsbea.hu/gorog.html Mykonos 2006 menüpont.

Verka honlapja, ahol képekkel együtt láthatod és olvashatod a remek beszámolót: www.utazas.fw.hu

# 69
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Josza2
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
1775 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#152789 Üzenet linkje2010-10-04 22:13:33 

Szia Ginaaa79!
Legolcsóbban a Dias Zeussal tudsz eljutni Mykonosra. Mi is azzal mentünk 2006-ban. Minden évben összel indítanak egy utat a szigetre. Mi bő egy hetet voltunk ott, Átmentünk Délosra és Tinosra is. Fantasztikus élmény volt és kiváló időnk is volt. egy kis ízelítő a szgetről: http://picasaweb.google.com/sz.cilla/Mykonos# és Delos: http://picasaweb.google.com/sz.cilla/Delos# Ha kérdésed van, szívesen segítek. Üdv: Josza

# 70
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Ginaaa79
Törzstag
Törzstag
688 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#152810 Üzenet linkje2010-10-05 14:41:36 

Sziasztok!

Köszi szépen Medi, Bea, Josza! Majd megnézem, amiket ajánlotok oldalakat, beszámolókat, képeket:)
Bea, Neked láttam az oldalad már, azt a képes beszámolót pont elolvastam nemrégicon_smile.gif

# 71
Kijelentkezve--
-törölt nick 11881
Aktív fórumos
Aktív fórumos
208 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#161337 Üzenet linkje2011-05-07 15:36:38 

Sziasztok!
Mykonos kikötőjét ismerőktől szeretném kérdezni: ha 9.40-kor érkezik Tinosról a hajóm, van-e esélyem arra, hogy elérjem a Delosra 10-kor induló kishajót, vagy csak a 11-kor indulóban reménykedjek? Van-e valami fix érkezési és indulási helyük ezeknek a hajóknak, illetve milyen távolságra vannak ezek a pontok egymástól?
Köszönöm
Misiarc

# 72
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Josza2
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
1775 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#161348 Üzenet linkje2011-05-07 19:27:17  Válasz a #161337. hsz-ra Előzmény #161337

Szia Misiarc!
Mikor mi ott voltunk, akkor a délosi hajó pont a kikötő ellentétes oldaláról indult,(Kb 800m. a tömegtben) mint ahová a Tinosi komp kikötött. Ha tudod még Tinoson vedd meg a delosi hajójegyet is. Ne próbálj a hajóstársaságnál Mykonoson jegyet venni, (az maga vagy fél óra), mert a hajónál való felszálláskor is a hajósoktól is lehet jegyet venni. Azt mondom, hogy talán beleférsz így 20 percbe, de nagyon sietve.
Jó készülődést!
Üdv: Josza

# 73
Kijelentkezve--
-törölt nick 11881
Aktív fórumos
Aktív fórumos
208 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#161352 Üzenet linkje2011-05-07 20:32:15  Válasz a #161348. hsz-ra Előzmény #161348

Kösz Josza
Bár kézenfekvő lenne, hogy a Mykonos-Delos kirándulást iroda által (Tinosról is indítanak) ejtsük meg, de az nagyon kapkodóssá válna. A szervezett út később kezdődik, és előbb végződik, magánban minimum 2 órát nyerünk. Így kb. 4-5 óránk lesz, hogy felfedezzük a várost; nyaralást úgysem tervezünk erre a szigetre. Verka valami jegyárusító bódékról írt (2009-ben volt), de tényleg szuper lenne, ha magán a hajón is tudnánk jegyet váltani.
Misiarc

# 74
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Josza2
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
1775 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#161355 Üzenet linkje2011-05-07 21:10:48  Re:

misiarc írta:
.. Verka valami jegyárusító bódékról írt (2009-ben volt), de tényleg szuper lenne, ha magán a hajón is tudnánk jegyet váltani.
Misiarc

Szia!
én azért nem írtam a bódékról, mert azzal lehet aztán piszkosul eltévedni. Mivel minden hajónak külön jegyváltó irodája van ez végig (20-30 db) húzódik a kikötőben. Logikát hosszú gondolkodás után sem lehet találni, hogy melyik, melyik hajóhoz tartozik., ezért van olynan iroda, amelyik az általa indított hajótól a kikötő másik oldalán van. icon_evil.gif Mi, mivel elég korán jutotttunk oda a hajósoktól kérdeztük meg, hogy merre van az irodájuk és ők mondták, hogy ne menjünk sehova, náluk is lehet jegyet kapni.

# 75
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Verka
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
2090 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#161418 Üzenet linkje2011-05-08 18:28:14  Válasz a #161337. hsz-ra Előzmény #161337

Szia Misiarc!

A megtalálással nem lesz gondotok, nagyon egyszerű az egész, viszont az idő igencsak szűkösnek tűnik, azért, mert 20-30 perc késés simán összejön ezeknél a kompoknál, s ha mégsem, a kiszállás akkor is tarthat sokáig. De majd meglátjátok, amikor már ott lesztek a kikötőben a kiszállás előtt. Majd akkor ránéztek az órára, és akkor rögtön kiderül, hogy érdemes-e még rástartolni a 10-es hajóra. Ha minden szerencsésen összejönne késés nélkül, és tudtok kicsit rohanni, akkor elvileg, talán nem lenne lehetetlen elérni.

Írom a részleteket:

Ezen a Mykonos várostérképen minden látszik, amit kérdeztél, belinkelem ide a térképet is, de az oldal elérhetőségét is, és inkább KATT ide, mert itt ki tudod nagyítani magadnak a térképet.

Ha 2009 óta nem változtattak a rendszeren (nem hiszem, mert már a 2005-ös útikönyvben is minden ugyanígy van berajzolva a térképre, szóval évek óta így megy a dolog), akkor a delosi hajók megtalálásával semmi gondotok nem lesz. Nagyon egyszerű, már érkezéskor a kompról át fogjátok rögtön látni a helyzetet: látod a térképen, hogy a kikötő bejáratát két benyúló móló fogja közre. Az egyik éppen a kompikötő, ahová érkezni fogtok (ahol a három színes hajó van bejelölve), a másik pedig éppen a delosi hajók kikötője. A térképen be is van jelölve 1-es számmal (boats to Delos). Ez a fix indulási helye a delosi hajóknak, ide kell eljutnotok. Magyarán szólva az egész öböl mentén végig kell szaladnotok gyorsan... Megnéztem az LP-t és a Google Earthöt is, kb. 1 km a távolság a két hely között.

A jegyvásárlás is egyszerű, ott van a bódé (csak egy van, nem több!) a móló bejáratánál, eltéveszthetetlen, ott mész el mellette, ha akarsz, ha nem. Mindjárt töltök fel róla egy képet!



Itt pedig egy fotó a kikötőről: a képen felülről látszik az egész, a térkép alapján már könnyű kitalálni, hogy a bal oldali móló a delosi hajóké, a jobb oldalon pedig a kompkikötő látszik.


KERESŐ:
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Kikládok
<   1 2 3 4 5 6 7   >


Copyright © 2003-2024 Hellasz.hu