Mykonos
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Kikládok
Hozzászóló Üzenet
# 91
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Pontikos
Törzstag
Törzstag
1082 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#246218 Üzenet linkje2017-09-19 22:43:29 

1. Repulo Athenbol vagy Szalonikibol.
2. Ha megis kompot szeretnel, es a repulod napjan nem lesz, akkor 1-2 ejszakas megallo Rafinaban (kornyeken), be lehet iktatni az atheni allatkertet.
3. Ha a repulod napjan nincs komp Mykonosra, betenni a tervbe mas szigetet is (pl. Andros, Tinos, Skyros).
4. B terv amugy sem art, ha netan kompos sztrajk lenne.

# 92
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Zsu23
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
21 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#246219 Üzenet linkje2017-09-20 08:26:29 

Köszönöm az ötleteket. Közben megnéztem Athénból a repülőket Mykonosra, és egyértelműen a repülés jobb megoldás. Olcsóbb a repülőjegy, mint a komp! Hihetetlen. ( A jegyeket a mostani árakhoz kalkulálom. És persze a kikötőbe való kijutás költségét is bele kell számolni.)
# 93
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Noresz14
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
42 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#246257 Üzenet linkje2017-10-24 11:55:25  Válasz a #246219. hozzászólásra Előzmény #246219

Szia Zsu!

Nálunk van komplett csomagos Mykonos, közvetlen járattal! Írj, ha érdekel! icon_smile.gif

# 94
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Zsu23
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
21 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#248036 Üzenet linkje2018-06-17 15:26:12 

Kedves Tagok!
Pénteken jöttünk meg a szigetről. Budapestről repültünk Athénba Ryanairrel. A gépünk kb 00:45-re ért Athénba. A reptéren a Mekiben csöveztünk,mert a kompunk csak 7.30-kor indult Mykonosra. Rafinából indult a hajónk, a reptéren a buszmegállót könnyen meg lehet találni, a Sofitel Hotellel szemben van. Egy irányba a buszjegy 4 EUR/fő, durván 30 perc alatt ott voltunk. A kompunkat könnyen megtaláltuk, ezután kezdődött a 4 óra utazás, ami nekünk igen jól jött,mert tudtunk aludni. Mykonoson a kikötőben már vártak, a Booking-on foglaltam szállást, amiben benne volt a transzfer. (Germanos Studio, elképesztő kilátás a teraszról, kedves szállásadó, tiszta szoba.) A szigeten összesen 3 napot töltöttünk, ami alatt sikerült megnézni mindent. Robogót béreltünk, kedd 13.00-től, péntek 18.00-ig 50 EUR volt a robogó ára. Gyros 3-tól 5 EUR-ig , frappé: 4-5 EUR. A többi görög szigethez képest a kajákhoz nyugodtan 5-8 EUR-t rá lehet számolni pluszban. A sziget tényleg drága! A strandok apró kavicsosak,homokosak, cipő nem szükséges. Az időjárás végig nagyon jó volt. Első nap még erős szél volt, így este elkelt a felső, de ahogy elmúlt a szél, nagy meleg lett. A víz persze ilyenkor még hideg. Azért fürödtünk egyszer a tengerben.
Melegek: nem zavaró. Konkrétan egy parton láttuk őket, de szerintem nem kell nézni őket,ha az ember nem akarja. A beach bárok döntő többsége a luxust képviseli, egyébként ennek köszönhetően nagyon nagy a tisztaság szinte az egész szigeten. Vagy legalábbis a többi szigethez képest mindenképpen. Sokat csatangoltunk a fővárosban. Gyönyörű,mesés,lélegzetelállító,egyszer látni kell....csak nagy szavakat tudok használni. Mi azt csináltuk,hogy korán felkeltünk, így kb 9.30-ig tömeg nélkül lehetett nézelődni. Egyébként nem is tudom elképzelni,hogy mi lehet itt júliusban illetve augusztusban,mert már most sokan voltak. A partokon nem, de a fővárosban napközben és este tömeg volt.
Összességében azt mondhatom,hogy Mykonos partjai szépek, Chora,a főváros gyönyörű, a sziget drága, a melegek nem zavaróak, elő vagy utószezonban érdemes csak menni. Görög rajongó vagyok, a sziget bakancslistát volt, és nem csalódtam benne. Örök élmény marad! icon_smile.gif

KERESŐ:
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Kikládok
<   1 2 3 4 5 6 7


Copyright © 2003-2024 Hellasz.hu