Mykonos
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Kikládok
Hozzászóló Üzenet
# 31
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Verka
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
2090 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#84790 Üzenet linkje2008-11-08 15:18:27 

Platis Gialos:

itt lenne jó strandolni egyet. icon_smile.gif Valahogy minden képen olyan szép tisztának tűnik a víz és olyan szép sima homokos a part, hogy nagyon vágyakozom kipróbálni, még akkor is, ha szálloda- és napernyősor van mögötte. icon_smile.gif


# 32
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Verka
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
2090 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#84792 Üzenet linkje2008-11-08 15:29:36 

Paranga beach



Psarou beach


# 33
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Zsebkuty
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
1375 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#84815 Üzenet linkje2008-11-08 23:27:56  Válasz a #84790. hsz-ra Előzmény #84790

icon_lol.gif Szia Haspók!!Kösz a szép Mykonosi fotókat,hasonlóan érzek,mint te szivesebben lennék most azon a strandon,mint ebben a ködben,bbbbrrrr..... icon_cry.gif icon_twisted.gif Jó lenne oda is egyszer eljutni.... icon_lol.gif
Engem amúgy sem érdekelnek a melegek,a négerek és egyéb ,,más"emberek,a ,,hasonlókból"sokszor jobban elegem van.A melegek nagyon kedves emberek,nyiltszivűek,persze,biztos vannak köztük is kivételek.OFF.befejezve.

# 34
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Verka
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
2090 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#84824 Üzenet linkje2008-11-09 03:16:03  Válasz a #84815. hsz-ra Előzmény #84815

Szia Zsebkuty! icon_smile.gif Engem annyira nem az emberek riasztanak el, hanem inkább az árak...
# 35
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kristin1
Törzstag
Törzstag
501 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#84847 Üzenet linkje2008-11-09 15:01:01 

Gyönyörű szépek a képek! Nekem úgy tetszenek azok a strandok, ahol nem színes napernyők vannak, hanem ezek a barna, nádból (?) készült ernyők.
Mykonosról azt mondják, az egyik legdrágább hely Görögországban. icon_cry.gif Engem is ez tart vissza, mert amúgy rettentő mód tetszik ez a sziget. Azt én is tudom, hogy "érdekes" az utazóközönség, de nem hiszem hogy zavarna, mert ők úgyis a szórakozóhelyeken vannak, éjszaka.

# 36
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Verka
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
2090 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#84850 Üzenet linkje2008-11-09 15:37:31  Válasz a #84847. hsz-ra Előzmény #84847

A képeket Balázs Bea készítette, ezt elfelejtettem odaírni tegnap. (Egyébként is érdemes megnézni a honlapját, mert a mykonosi nyaralásukon kívül más görögországi utakról is vannak képek és beszámolók).

A melegek nappal is ott vannak azért, de azért ha valakit nagyon zavar, akkor ki tudja őket kerülni. A Platis Gialos strand (ld. fent) pl. kifejezetten kisgyermekes családok strandjaként ismert, itt - a mykonosi méretekhez képest icon_smile.gif - konszolidáltabb, nyugodtabb az élet. Az jellemző leginkább, hogy a strandon lévő hotelekből reggelente lesétálnak a családok és a strandon töltik a napot.

Amiért engem még vonz a sziget, az a strandokon és Mykonos városon kívül Délosz, a szomszédos kis sziget. A legkézenfekvőbb kiindulópontja a déloszi kirándulásnak Mykonosz (Délosz ugye lakatlan, és a híres romokon kívül más nincs is ott, de ha arrajárok egyszer majd-talán-valamikor icon_smile.gif, akkor semmiképpen sem szeretném kihagyni.)

Elgondolkodtam amúgy egy lehetőségen, ami kicsit macerás, ámde valószínűleg olcsóbb lenne: a legközelebbi lakott sziget Tinos, ami hagyományos komppal is mindössze 30 percre van Mykonostól. Lehet, hogy lenne értelme Tinoson lakni, és onnan átmenni egy pár napon Mykonosra. A kompjegy oda-vissza kb. 10 euró, tehát ha a mykonosi szállás drágább lenne a tinosi szállás ára + 10 eurónál, akkor elvileg megérné a dolog. icon_smile.gif Ha van reggeli és esti kompjárat a két sziget között, akkor ez nem lehet olyan nagy probléma, a 30 perc hajókázást reggel és este ki lehet bírni. Ezt akár két nap egymás után is meg lehet csinálni, és akkor egy nap jut Mykonos városra, egy nap pedig a strandokra, meg lehet nézni mindent, ami érdekel, enni meg egyéb drága dolgokat meg lehet Tinoson. icon_smile.gif

Ez az ötlet egyéként úgy jutott eszembe, hogy olvastam az útikönyvben, hogy Tinosról szerveznek hajókirándulásokat Mykonosra és Déloszra. (Kb. olyasmi a program, hogy Mykonoson hagynak négy órát nézelődni, Déloszon meg kettőt.) Aztán ezt továbbgondoltam, hogy hajójegyet magamnak is tudok venni, és ekkor kezdtem el nézni a kompokat, és arra a következtetésre jutottam, hogy ha a nyári kompmenetrend lehetővé teszi, akkor nemcsak 4 órát lehetne Mykonoson tölteni, hanem többet is, ami már azért sokmindenre elég lehet.

Ezért tettem fel egyébként néhány hsz-szal feljebb a kérdést, hogy vajon mennyi lehet időben az út a mykonosi kikötőtől Platis Gialosig, mert ott szívesen kipróbálnék egy strandolást. icon_smile.gif

# 37
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Verka
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
2090 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#84851 Üzenet linkje2008-11-09 15:42:47 

kristin1 írta:
Nekem úgy tetszenek azok a strandok, ahol nem színes napernyők vannak, hanem ezek a barna, nádból (?) készült ernyők.


Nekem is jobban tetszenek ezek, a legjobban pedig az a fajta, amit én "kócosnak" neveztem el magamban. icon_smile.gif Abból ugye kiállnak mindenfelé a szálak, és olyan jópofán néz ki.

# 38
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Cilla
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
358 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#84857 Üzenet linkje2008-11-09 19:24:21  Re:

Haspók írta:
Amiért engem még vonz a sziget, az a strandokon és Mykonos városon kívül Délosz, a szomszédos kis sziget. A legkézenfekvőbb kiindulópontja a déloszi kirándulásnak Mykonosz (Délosz ugye lakatlan, és a híres romokon kívül más nincs is ott, de ha arrajárok egyszer majd-talán-valamikor icon_smile.gif, akkor semmiképpen sem szeretném kihagyni.)
Elgondolkodtam amúgy egy lehetőségen, ami kicsit macerás, ámde valószínűleg olcsóbb lenne: a legközelebbi lakott sziget Tinos, ami hagyományos komppal is mindössze 30 percre van Mykonostól. Lehet, hogy lenne értelme Tinoson lakni, és onnan átmenni egy pár napon Mykonosra.
Ezt akár két nap egymás után is meg lehet csinálni, és akkor egy nap jut Mykonos városra, egy nap pedig a strandokra, meg lehet nézni mindent, ami érdekel, enni meg egyéb drága dolgokat meg lehet Tinoson.
Ez az ötlet egyéként úgy jutott eszembe, hogy olvastam az útikönyvben, hogy Tinosról szerveznek hajókirándulásokat Mykonosra és Déloszra. (Kb. olyasmi a program, hogy Mykonoson hagynak négy órát nézelődni, Déloszon meg kettőt.)


Szia Haspók!
Délost feltétlenül nézd meg ha teheted, de sajnos 2 órával semmit sem érsz, csak a lábad tetted a szigetre. Óriási területen van az ásatás, és van egy kis (40 fokban nem is olyan kicsi) hegy is, ahonnan fantasztikus kilátás van, muszály volt felmászni a tetejére. Mykonosról az első hajóval érdemes átmenni (9-kor), az utolsót pedig éppen csak elértük du. 3-kor.
Tinos valóban sokkal olcsóbb, nálunk is tervbe van véve egy saját szervezésű út oda, mert az a sziget önmagában is megér egy nyaralást!
Mykonosról pedig annyit, hogy nekünk kora reggel és késő este lopta be magát a szívünkbe, az pedig sajnos nem a hajóval átkirándulók időszaka. És bizony nem elég rá egy nap! Mi a Megali Amosnál laktunk (az van Mykonos városhoz legközelebb), így nem volt értelme a strandokat járni, inkább Mykonoson kívül megnéztük Délost és Tinost is, amennyire az időnkből telt. Még legalább egyszer szeretnénk odajutni! A hajókázás valóban nem probléma Tinos és Mykonos között, nem drága, és nem is hosszú, reggel és este is vannak hajók, bár mi fordítva tettünk szigetlátogatást, Mykonosról Tinosra. És Tinoson tényleg olcsón lehet vásárolni.
Ha még van kérdésed, csak bátran! icon_smile.gif

# 39
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Vojandi
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
4595 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#84858 Üzenet linkje2008-11-09 20:15:54 

Mykonos valóban drága, de mások szerint Santorini a legdrágább sziget. Én mindkettőn voltam már és Mykonoson valóban a frappé és a girosz is duplaanyniba került (csak egy napot voltunk odaát Naxosoról), de szerintem 2-3 éjszakára ki lehet bírni ott is és ha az ember sokáig keresgél, végül mindig talál olcsóbb szállást is. Tinos nekem is tetszene, de még jobban izgat Siros, az itteni topikban nagyon szép képek vannak a fővárosáról.

Haspók, megadnád Balázs Bea honlapjának a linkjét? És milyen az a kósos strand??? icon_smile.gif

# 40
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Verka
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
2090 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#84859 Üzenet linkje2008-11-09 20:41:16  Re:

Szia Cilla!

Köszi a részletes választ! Sztem később még rengeteg kérdésem lesz, bár már korántsem vagyok biztos abban, hogy jövőre sor kerül Mykonosra, de mivel ez az utóbbi napokban az újabb és újabb információk hatására kb. percenként változott, mégsincs kizárva semmi. icon_smile.gif

Persze, tudom, hogy Déloszra nem elég két óra, csak annak kapcsán írtam le, hogy hogyan jutott eszembe ez az egész. Mivel nálunk a párom amúgyis nagyon érdeklődik a történelem és a régészet iránt, kizárt dolognak tartom, hogy ezen a helyen két órát töltsünk, valószínűleg két nap is kevés lenne. icon_razz.gif (De kiegyezem vele egy napban mondjuk icon_wink.gif, ha a délután utána fürdéssel töltjük. icon_razz.gif)

Örülök, hogy a Mykonos-Tinos átjárással megerősítettél, ez azért egy bíztató dolog. Gondolom, hogy reggel és este más arcát mutatja egy ilyen város, mint napközben, de ha nem akarok kimondottan ott nyaralni, akkor nem biztos, hogy más lehetőségem van arra, hogy lássam. Egy ottnyaralást nem szeretnék bevállalni, nemcsak az ára miatt, hanem mert annyi riasztó dolgot olvastam róla, ami egy kicsit visszatart. Annyira ellentmondásos helynek tűnik, ami egyszerre vonz és taszít. icon_smile.gif

Ezért örültem volna, ha olvashattam volna beszámolót, de nem találtam sajnos. Igazából arra lennék kíváncsi, hogy kb. mit láttatok és mennyi idő alatt. Ha voltatok pl. egy hétig, és abból Tinosra és Déloszra is jutott, mellette gondolom, azért strandoltatok is, szóval Mykonosra kb. mennyi idő kellett? Ha jól emlékszem, azt olvastam Joszánál valahol, hogy egy hét alatt kb. megismertétek a helyet, de a valóságban a más programok miatt ez egy hétnél kevesebb kellett, hogy legyen.

Megint más: szintén olvastam itt a topikban, hogy dicsérték a mykonosi képeiteket, ez látható ezek szerint valahol a neten? icon_smile.gif

Ja, és még valami: ti hol laktatok? Saját szervezés volt vagy iroda? Ha ez utóbbi, akkor gondolom, az Apollon lehetett...? (Bár arról mintha panaszkodtak volna, hogy nem szokott minden évben indulni, mert nincs elég jelentkező...)

# 41
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Verka
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
2090 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#84860 Üzenet linkje2008-11-09 20:56:11 

vojandi írta:
de szerintem 2-3 éjszakára ki lehet bírni ott is és ha az ember sokáig keresgél, végül mindig talál olcsóbb szállást is. Tinos nekem is tetszene, de még jobban izgat Siros, az itteni topikban nagyon szép képek vannak a fővárosáról.

Haspók, megadnád Balázs Bea honlapjának a linkjét? És milyen az a kósos strand??? icon_smile.gif


Hogyne, szerencsére egyszerűen megjegyzhető: www. balazsbea.hu icon_smile.gif

Nem a strand kócos, hanem a napernyő! icon_biggrin.gif Majd megpróbálok róla valami képet vadászni. icon_smile.gif Talán van az enyéim között is, úgy emlékszem.

Hát még módszeresen nem álltam neki mykonosi szállást keresni, de párat azért megnéztem, és hanyattestem. Már odáig fajult a dolog, hogy kempinget is néztem, nade azért a Paradise beachen nem fogok kempingezni, az már biztos... icon_biggrin.gif Az a bajom, hogyha találok is szállást elfogadható áron, akkor arra már nagyon gyanakodni kell, hogy valami komoly probléma van vele... icon_smile.gif Ahol átlagban 120-150 euró egy szoba, ott ha mondjuk 80-ért találok (ami még mindig elég sok), már az is gyanús... persze ha az ember olcsót akar, akkor ne legyen válogatós, ez is igaz, hanem örüljön, hogy fedél van a feje felett. icon_razz.gif

De egyébként nyilván az a legésszerűbb, amit mondasz, hogy mondjuk 1-2 éjszakát legalább kifizet az ember. Csak azért általában nem őszinte a mosolya annak a szállásadónak, akitől főszezon közepén egy vagy két napra kér szállást az ember. Nem is nagyon szeretnek 3 éjszakánál rövidebb időre adni... Az ilyennek csak akkor örülnek, ha épp 2 éjszaka üresedésük van, és akkor betoppansz váratlanul. Akkor viszont nyert ügyed van, de azért erre nem lehet alapozni. icon_smile.gif

# 42
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Verka
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
2090 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#84861 Üzenet linkje2008-11-09 20:59:29  Re:

cilla írta:
Mi a Megali Amosnál laktunk (az van Mykonos városhoz legközelebb), így nem volt értelme a strandokat járni,


Ez azt jelenti, hogy Megali Amos egy strand vagy pedig strand mellett van? Más strandokat meg sem néztetek, mert ez olyan jó volt?

# 43
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Verka
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
2090 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#84862 Üzenet linkje2008-11-09 21:07:09 

Off (bocsi icon_smile.gif )

Ez a kócos napernyő... icon_wink.gif (Chrissi szigete amúgy Krétán)



On

# 44
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Verka
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
2090 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#84925 Üzenet linkje2008-11-10 12:29:41 

cilla írta:
Így "szicilla" néven van három feltöltött fotoalbumom, (Mykonos, Tinos és Delos) tavalyról


Köszönöm a tippet! icon_wink.gif Már alig várom, hogy este legyen, akkor lesz időm kényelmesen végignézni! icon_smile.gif

# 45
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Vojandi
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
4595 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#84928 Üzenet linkje2008-11-10 12:47:42 

Köszi Haspók a "kócost" , a balazsbea nekem meg nem jön be icon_sad.gif
KERESŐ:
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Kikládok
<   1 2 3 4 5 6 7   >


Copyright © 2003-2024 Hellasz.hu