Legjobb ételek - italok
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Általános tapasztalatok
Hozzászóló Üzenet
# 1
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Jox
Admin
Admin
3258 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#325 Üzenet linkje2005-05-04 07:45:53  Legjobb ételek - italok

Szerintetek melyek a legfinomabb görög ételek és italok?

Hogy válasszuk ki a legjobb tavernát, éttermet?


# 2
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kvalcsi
Spec. Moderátor
Spec. Moderátor
3368 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#328 Üzenet linkje2005-05-05 09:36:48  Görög ételek és italok

Sziasztok!
Nekem a Tadziki (fokhagymás, joghurtos, reszelt uborka kevés olivával) és a rántott kagyló a kedvencem. Nagyon jó tud lenni a Kalamari azaz a rántott tintahal is, de csak egész frissen, mert ahogy hül ki, akkor megszíjasodik. Hydra szigetén ettem avokádós csirkét és fenséges volt. Sajnos azóta sem találkoztam vele sehol, pedig már nyolcszor jártam Görögország különbözõ tájain. Az édességeik nekem túl édesek, de van aki ezt szereti. Hûsítõ italnak a jéghideg Frappe az igazi, egy pici tejjel. Nagyon kellemes ital az Ouzó is, de én nem töményen iszom, hanem 2dl Fanta citromléhez 0,5dl Ouzót öntök és jégkockát teszek még bele. Így nem olyan erõs és nincs az a tömény ánizs íze. Nagyon kellemes ízû a Mynthos nevû görög sör is, de a Hellas Pils sem rossz.

# 3
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kvalcsi
Spec. Moderátor
Spec. Moderátor
3368 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#329 Üzenet linkje2005-05-05 09:47:37  Tavernák kiválasztása

Sziasztok!
Tavernát én úgy választok, hogy megnézem hol található a legtöbb görög vendég. Ezek szoktak a legjobbak lenni, ha igazi görögös ételeket szerétnél enni. Ne a tengerparton keresd, mert azok drágábbak és túristákkal van tele, nincs olyan hangulata. Érdemes már a megérkezés után körbejárni a falut és tájékozódni a lehetõségekrõl. Nagyon sok helyen, már a második alkalommal megvendégelnek a taverna tulajdonosok egy kis ouzóval.

# 4
Rebeka
Figyelmeztetve
Vendég



Nincs beírva úticél.
#359 Üzenet linkje2005-05-10 19:30:10 

Van a görögöknek egy rózsaszínü krémjük, ami nagyon ízlik nekünk, de nem jöttünk rá eddig mi is lehet. Lehet, hogy jobb is? icon_rolleyes.gif Bár nem hiszem.
Egyébként a család nõi szakaszának a tengeri herkentyûk jöttek be eddig. A legkisebb fõleg kalamarit eszik, fõleg a polippal való találkozása óta. Történt ugyanis, hogy a lányok egy este lementek a partra és javasolták nézzem meg mi van a szomszédos étteremben. Vesztemre közöltem, hogy ez a leendõ vacsoránk. A polipok ki voltak akasztva egy-egy vállfára, várva a vacsoraidõt. Mondanom se kell, csak mi, a szülõk ettük õket.
Az étterem kiválasztása esetleges számunkra, séta közben melyik a szimpatikus. Inkább a kisebb helyeket szeretjük, az egyszerübbeket. Még nem csalódtunk.

# 5
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Jox
Admin
Admin
3258 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#364 Üzenet linkje2005-05-10 20:15:52 

Az a "rózsaszínû krémjük" valószínûleg a görög halikramártás, azaz taramosalata. A Receptek oldalon megtalálod az elkészítését...
# 6
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
_Ani
Moderátor
Moderátor
70 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#376 Üzenet linkje2005-05-12 14:46:22  Fánkocska

Tavaly októberben voltam Stavrosban és sott kóstoltam életem legjobb "fánkocskáját". Ez az édesség kisebb egy ping-pong labdánál. Kis mézet locsolnak rá és mûanyag tányérkában (6-7 db) szervírozzák (1 euro). Tudni kell, hogy a görögöknél a méz sokkal könnyebb, lányabb, mint nálunk. Például Assos szigetén vannak olyan üzletek, amik kimondottan erre specializálódtak. A pisztáciás méztõl mindent meg lehet vásárolni.
-
Viszont nem értek azzal egyet, hogy ahol kevesen vannak, oda nem érdemes beülni. icon_smile.gif Korfun például több tavernában megfordultam. Szeretek új helyeket és új ízeket kipróbálni. Igaz ez nem csak a tavernákra, hanem a szóraközóhelyekre is vonatkozik.
-
Voltam olyan bárban, amit csak a helybéliek ismernek.
Van egy olyan szórakozóhely, aminek a belsõ részében egy kis tó található apró halakkal és sziklával. Éjfél után pedig élõ mûsort adnak. Képzeljetek el egy félig befejezett piramist, aminek a tetején 3 (nem is akármilyen) férfi áll, bõ fehér bugyogóban, fáklyával a kezükban. Füstöt fújnak rájuk és különbözõ fényekkel világítják meg õket, persze ezt mind görög zenére csinálják.
icon_razz.gif

# 7
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Htimi
Aktív fórumos
Aktív fórumos
60 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#1098 Üzenet linkje2005-08-11 22:11:33 

Sziasztok!
En bevallom hosiesen, hogy en a gyrosba vagyok szerelmes kaja teren. Most jottunk haza Kretarol es minden nap gyrost ettem! En azt imadom, tzatzikival es persze, kajcsi utan johet a raki is egy kis dinnyevel, sutivel, mikor hogyan! icon_smile.gif

# 8
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Ychl
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
5 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#1229 Üzenet linkje2005-08-18 15:22:02 

Sziasztok!
A legjobb ételek-italok: a görök ételek italok icon_smile.gif
Én is szeretem a gyrost, sõt, a süteményeiket és a gyümölcsöket is.
Platanias környékén (Platanias/Gerani) tudja valaki, hogy mennyire könnyû/nehéz ezeket beszerezni?

Ilyesmire gondolok: gyros pitában (ez olcsóbb, mint a tányéros, de azt hallottam, kevés helyen kapható),
finom péksütemények/desszertek, friss gyümölcs (akár piacról is).

# 9
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Jox
Admin
Admin
3258 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#1230 Üzenet linkje2005-08-18 15:27:51 

ychl!

A korábbi konkrét kérdéseid Plataniaszról áthelyeztem a Kréta topikba...
Ha lehet, a többi, Krétával kapcsolatos kérdésed is oda írd be, hiszen ezért van a külön Kréta topik...

# 10
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Jox
Admin
Admin
3258 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#1581 Üzenet linkje2005-08-31 10:49:32  Porto Karrasz (az ebéd már nem is fontos...:-)


# 11
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kvalcsi
Spec. Moderátor
Spec. Moderátor
3368 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#1582 Üzenet linkje2005-08-31 13:53:04 

Szia Jox!

Tényleg nem fontos. Egyszer biztos, hogy elmegyek ide, de nem a kaja, hanem a gyönyörû kilátás kedvéért.
Üdv.:

# 12
Kanári
Figyelmeztetve
Vendég



Nincs beírva úticél.
#1588 Üzenet linkje2005-08-31 16:58:16  Porto Carras

Sziasztok!
Nosztalgiám kiujjult, mert 2 éve nyaraltunk Neos Marmarasban, és mellette van P.Carras. Csak a hajóról láttuk (egész közel mentünk), mert körül van keritve, és ott tartották az EU.csucsot. A hely csodálatos, már nem görög kézben van mert a tulaj elkártyázta. De Marmaras is klassz, nagyon kevés turistával, és igazi halászfalu. Nagyon jó kajákat ettünk ott, és egészen másokat mint eddig. Aki tudja látogassa meg a helyet, nem fogja megbánni. Sajnos már nem valószinü, hogy valaha is annyi pénzem lesz, hogy P.Carrasban a szállodában eltölthessek 1 hetet.
Üdv.Kanári

# 13
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Rebeka
Törzstag
Törzstag
1109 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#1590 Üzenet linkje2005-08-31 21:42:53 

Sziasztok!
Tavaly mi is elindultunk ide kinézve a térképen. A kapuig el is eljutottunk. Akkor ezt még nem is bántam ennyire mint most a képet nézve.
Rebeka

# 14
Kanári
Figyelmeztetve
Vendég



Nincs beírva úticél.
#1592 Üzenet linkje2005-08-31 21:51:35 

Jó estét!
Görög vendéglõben lehet enni olyan krémszerü kecskesajtot, amiben valami csipõs dolog van. Isteni finom, bor mellé szokták kinálni. Füszeres piritóst adnak hozzá, és azzal lehet tunkolni. Tudja-e valaki ennek a nevét?
Kanári

# 15
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kvalcsi
Spec. Moderátor
Spec. Moderátor
3368 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#1606 Üzenet linkje2005-09-01 08:36:22  Porto Carras

Szia Kanári!

Porto Carrast én is csak "madártávlatból" láttam Neos Marmaras felé menet. Itt nyaralni nekem sem lenne pénzem, de egy ebédre beülni a fotón látható teraszra azért futná. Tudtommal még kaszinó is van a szállodakomplexumon belül.

Neos Marmaras ennyire visszaszorult a látogatottság szempontjából? Mikor én jártam ott (1998. aug. eleje) rengetegen voltak, fõleg angolok és németek, magyarokkal nem igen találkoztam akkor. Az árak is magasabbak voltak egy kicsivel, mint Sartiban.

Üdv.:

KERESŐ:
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Általános tapasztalatok
1 2 3 ... 139 140 141   >


Copyright © 2003-2024 Hellasz.hu