Kos
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Dodekániszosz
Hozzászóló Üzenet
# 2161
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Gabyca85
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
21 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#221496 Üzenet linkje2014-07-23 12:25:31 

Sziasztok, Sajnálattal tapasztalom, hogy 2005-2008 közötti kosi üdülések száma igen visszaesett, pedig gyönyörű sziget icon_smile.gif Én 6 év után idén újra visszatérek. A legjobb görög élményeim Koshoz köthetőek, párom még nem volt a szigeten, sőt Görögországban sem, ezért egy csomó mindent szeretnék Neki megmutatni. Mi saját szervezésben, vagy helyi utazási irodákkal szoktunk utazgatni helyben. Kinéztem egy jó programot: http://www.theokritostravel.gr/tripsandtours?id=8 fishing trip - esetleg ezzel kapcsolatban van valakinek valami tapasztalata? Előre is köszönöm! Szép napot!
# 2162
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Ian
Aktív fórumos
Aktív fórumos
432 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#221558 Üzenet linkje2014-07-23 20:37:38  Válasz a #221496. hsz-ra Előzmény #221496

Hello,

Sajnos én is úgy láttam, hogy az elmúlt évek nem a Görögországi nyaralásról szóltak. De talán lassan-lassan véget érnek a szűkös esztendők és ismét visszatérnek a nyaralók. A másik ok, hogy a nagyobb dodekani testvérsziget, Rodosz, sok turistát elcsábít-elcsábított Kos szigettől. Pedig ez is egy szép kis sziget és sok látnivalója van, arról nem beszélve, hogy a környező szigetek és Törökország is könnyedén elérhetőek.
Ha minden jól megy, akkor mi is 7 év után visszatérünk a szigetre. Rettentő kíváncsi vagyok rá, mert 2005-ben és 2007-ben voltunk ott és a Google-ben már sok régi helyszínt megnéztem és ahogy láttam sok változás történt Kos szigeten. A képek alapján jó irányba...

Az általad említett kirándulást nem ismerem, de első olvasatra nem tűnik rossznak...
Mi anno Nisyros szigetén voltunk, de átmentünk Bodrumba (Törökország) is. De vannak olyan ismerőseim, akik a 3 sziget túrán vettek részt vagy Patmosra hajóztak át. Az oldalamon van ezekről is pár infó és kép, ha te még nem jártál ott.

Érdeklődve várom Ferrari jelentkezését, hátha ír ide pár sört icon_smile.gif az élményeiről. Ugyanis, ha jól emlékszem, akkor ő nemrég járt a szigeten. Ő is "visszatért" icon_wink.gif

# 2163
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Gabyca85
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
21 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#221618 Üzenet linkje2014-07-24 12:16:46 

Szia Ian,
Örülök, hogy többen is visszatérünk. Nissirost, Bodrumot és Kalymnost is megjártuk, viszont a három sziget túrát ismét bevállalom (the lazy day cruise icon_smile.gif )
Ferrari,
kérlek oszd meg a tapasztalatokat!

# 2164
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Angel001
Aktív fórumos
Aktív fórumos
331 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#221675 Üzenet linkje2014-07-24 20:34:53 

nagyon is sokan mennek görög honba csak a legtöbben az olcsóbb,buszos üdüléseket részesitik előnyben:-( mi 4 éve jártunk ott,és azóta is emlegetjük,az egyik leghangulatosabb görög sziget,ahol még nincs turista áradat!!!
# 2165
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Ian
Aktív fórumos
Aktív fórumos
432 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#224765 Üzenet linkje2014-09-30 06:34:37  Idézet innen: #221675

angel001 írta:
nagyon is sokan mennek görög honba csak a legtöbben az olcsóbb,buszos üdüléseket részesitik előnyben:-( mi 4 éve jártunk ott,és azóta is emlegetjük,az egyik leghangulatosabb görög sziget,ahol még nincs turista áradat!!!


Sajnos ez már a múlté...mi most itt vagyunk és nyugodtan ki lehetne tenni a megtelt táblát a szigetre. És ez nem túlzás...
Még így utószezonban is sokan vannak. Majd ha visszajöttünk, bővebben is írok róla...

# 2166
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Vikso
Aktív fórumos
Aktív fórumos
482 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#224773 Üzenet linkje2014-09-30 13:15:51 

"legtöbben az olcsóbb,buszos üdüléseket részesitik előnyben:-( "

Köszönjük ez kedves volt, bizonyára ezt a Kos szigeten lehet tanulni icon_lol.gif

# 2167
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Ferrari
Spec. Fórum tag
Spec. Fórum tag
1729 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#224804 Üzenet linkje2014-10-01 21:28:58 

Sziasztok!

Kicsit megkésve jelentkezem. Igen visszatértem és nem bántam meg, bármikor visszatérnék újra. Sikerült még mindig új helyeket felfedezni. Ajánlom mindenkinek, hogy nézze meg Limnionast. Elbűvölő része a szigetnek, viszonylag kevés turistával. Mind a 14 napon volt autónk, így bármikor, bárhova el tudtunk menni, nem voltunk egy helyhez kötve.
Kos városban fizetős a parkolás, kivéve a Zephyros Hotel előtti részt és az Odeon környékén van 3 vagy 4 ingyen parkoló.
A görög emberek nagyon kedvesek voltak, talán kedvesebbek is, mint amit mostanában tapasztaltam.
Kos városban rengeteg volt a turista, a többi település elviselhető volt.

# 2168
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Bernath
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
3 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#225161 Üzenet linkje2014-11-03 12:36:23 

Sziasztok,

azt szeretném megkérdezni hogy milyen infótok van Tigakiról. milyen a tengerpart, mennyire fúj a szél... nyáron szeretnénk menni és nincs túl sok infónk.

előre is köszi

# 2169
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Hofelho
Aktív fórumos
Aktív fórumos
162 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#225162 Üzenet linkje2014-11-03 13:19:27 

Szia bernath!

2007-ben voltunk Koson, Tigakiban laktunk. A part lassan mélyülő, homokos volt, a víz nagyon meleg.Június végén voltunk. Nem emlékszem rá, hogy különösebben szeles lett volna. Egy éjjel vihar volt, az nagyon lehűtötte a part menti vizet, de hamar vissza is melegedett. Maga a település nekem nagyon tetszett, csendes volt és tiszta. Apollónnal mentünk, az Irena 2 aparthotelben laktunk. Porta szolgálatos,hatalmas és tiszta szoba, egy kiülős bár rész a recepció mellett, medence , szép kert.. az egyik legszebb szállásunk volt. Kicsit távolabb van a parttól, de nem vészes. Ha autót béreltek, a körforgalmakra figyeljetek, annak van elsőbbsége, aki bemegy. Nekem nagyon tetszett a sziget, igazi kis pihenős hely, és kínál azért látnivalót is icon_smile.gif Gondolom átalakulhatott mióta ott jártunk. Biztos írnak majd mások is, frissebb információkkal:)

# 2170
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Hidalgo
Törzstag
Törzstag
570 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#225167 Üzenet linkje2014-11-04 09:03:02  Idézet innen: #225162

hofelho írta:
a körforgalmakra figyeljetek, annak van elsőbbsége, aki bemegy.


Akkor az úgy működik, ahogy nálunk is?
Úgy tudom, hogy általában a görög körforgalmakban jobbkézszabály van, nem?

# 2171
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Hofelho
Aktív fórumos
Aktív fórumos
162 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#225168 Üzenet linkje2014-11-04 09:46:35 

Hidalgo, nálunk annak van elsőbbsége,aki bent van. Ha te mész be, neked ott brummog a mackósajt, tehát el kell engedned, aki balról jön. Koson megállnak bent a körforgalomban, valóban, mert jobb kéz szabály van. Ez szigetenként változik, mi mindíg külön rákérdezünk, kinek van elsőbbsége. Láttunk már pár balesetet ebből adódóan. Koson többet is.
# 2172
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Ian
Aktív fórumos
Aktív fórumos
432 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#225175 Üzenet linkje2014-11-04 21:53:55 

Ahol nincs tábla (stop v. elsőbbségadás) ott tudtommal jobb kéz szabály van. Ezt valóban sokan nem vették észre a turisták közül...

Mi egy hónapja jöttünk haza és amint lesz időm, összedobok egy kis beszámolót az utunkról. Sok tanulsággal szolgált számunkra ez az út, mert egyénileg és kisgyerekekkel utaztunk...

# 2173
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Fazika
Aktív fórumos
Aktív fórumos
398 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#225227 Üzenet linkje2014-11-18 10:07:00 

Rena apartman-bocs, téves bejegyzés, de nem tudom törölni icon_sad.gif
# 2174
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Csomagabor
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
2 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#234322 Üzenet linkje2015-08-11 17:27:43 

Sziasztok!
Akik mostanság voltak mit tapasztaltak menekült fronton? Itthon még nem, de külföldi oldalakon rendszeresen felbukkan a sziget neve mint erősen érintett görög terület. Az itthoni iroda természetesen még nem kapott negatív visszajelzést ezzel kapcsolatban. Köszi

# 2175
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Xoyox
Aktív fórumos
Aktív fórumos
343 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#234332 Üzenet linkje2015-08-11 19:02:56 

senki nem menjen most Kos szigetre a tanacselnök vigyelmeztet mindenkit, hogy a verontas real lett, olvassatok:

http://www.krone.at/Welt/Buerg.....ory-466757

a 30 ezres varosban levö stadionba akartak a menekülteket vinni, ahol verekedes tört ki , gummibotozas, könnygazspray stb Volt. Kos maga a pokol pillanatnyilag a menekültek lezartak a setalo tengerparti promenadet, megprobaltak a rendörsegre betörni, hogy hamar kapjanak papierokat a tovabbjutashoz, de kerdem en hova ?? Ki van felkeszülve lakassal, munkahellyel ennyi iskolazatlan embenek ?? mi lesz ebböl ??

itt a masik rettenetes hir:

http://www.n-tv.de/politik/Kos.....98776.html

itt is az all: ver fog folyni . . .ja es az Indexen is hasonlo szövegezes olvashato . . .


mashova menjetek, Pl Rodos, vagy az eszakra esö Kykladi szigetcsoportok fele. Van rengeteg megoldas, a Török partok közeleben levö Dodekanisosi szigetek most nem OK .

Kos amugy is egy rettenet az en szememben , most meg plane !!!

KERESŐ:
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Dodekániszosz
<   1 2 3 ... 144 145 146   >


Copyright © 2003-2024 Hellasz.hu