Kos
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Dodekániszosz
Hozzászóló Üzenet
# 1546
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
S.Andi
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
23 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#89358 Üzenet linkje2009-02-03 16:28:24  Válasz a #89354. hsz-ra

Szia Vojandi!

Szomorú leszek,ha tényleg úgy lesz,ahogy azt írtad!Bár én nem vagyok az a nagy tengerben úszós típus, viszont a férjem igen.Szerencsére a hotelnek szuper medencerendszere van (4000négyzetméternyi),a gyerekmedence is szuper a képek alapján, szóval biztosan elleszünk, de itt többen is írták, hogy nagyon változatos a part,érdemes kicsit távolabb is elsétálni, megnézni, hogy ott milyen.Majd kiderül.
Lambiról csak annyit ,hogy sehol sem találtam leírást vagy térképet arról, hogy a szálloda Lambin belül hol helyezkedik el, melyik részén.De, ha jól írtad,akkor nem a Koshoz felöli részén.Sajnos.Pedig jó lett volna esténként, vacsi után csak úgy átsétálni,de az 5km-t kisgyerekkel nem hiszem hogy bevállaljuk(bár viszünk babakocsit), majd megyünk busszal.

# 1547
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Vojandi
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
4595 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#89372 Üzenet linkje2009-02-03 19:37:30  Válasz a #89358. hsz-ra Előzmény #89358

Szia S.Andi!

Ha beírod a Google Earthbe a hotel nevét pl. így: Kos, Luca Blue Lagoon Resort, akkor megmutatja, hogy hol fekszik. Megnéztem és pontosan az a hotel, amire gondoltam, nem tévedtem. Ez már nem Lambi, hanem Nea Alikarnassos nevű település, jó messze Kos várostól.

Egyszer strandoltunk egy egész délután a hozzá kapcsolodó strandon, arról beteszek neked képeket. Direkt a közelben nincsenek jó strandok, csak legalább 10 km-rel odébb, Tigaki felé.




# 1548
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
S.Andi
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
23 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#89376 Üzenet linkje2009-02-03 19:57:53 

Szia Vojandi!

Hát, mit mondjak, nem sok jóval kecsegtető képek!A katalógus szerint lehet napágyakat,ernyőket bérelni a parton.Ezekről a képekről úgy túnik, mintha kihalt lenne az egész part, sehol semmi"beach hangulat".Fürdik itt egyálltalán valaki?Sok helyen jártunk már, de ilyen kihalt partot még nem láttam,mindenhol nyüzsgés volt, millió ember.Akkor azok, akiknek a környéken van a hotelje azok hol strandolnak? Utaznak kilométereket egy jó partszakaszért vagy inkább a hotel medencéjét választják?Érdekes ez azért, hogy az ember kifizet százezreket, hogy egy jót nyaraljon, azt hiszi, hogy minden szép és jó lesz, aztán a helyszínre érve kiderül, hogy a fele sem igaz. Vagy az ilyen negatív dolgokat elhallgatják.Nem értem, hogy a katalógusban leírtakkal miért vezetik félre az embereket!!!!
Egyébként köszi, hogy felraktad a képeket!Rendes tőled!Ha szabad érdeklődnöm, Ti az idén mentek valahova nyaralni, látom, hogy már sok helyen jártatok.

# 1549
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Vojandi
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
4595 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#89380 Üzenet linkje2009-02-03 20:22:46 

Szia S.Andi!
Már szinte rossz érzésem van. Én nem akrtalak elijeszteni, csak sajnos sokszor beetetnek a katalógusok minden széppel jóval, ami nem úgy van. Sokszor a hely negatív adottságait egy luxus hotellel akarják kompenzálni, mert azt hiszik, hogy ha abban minden megadatik, akkor beéri az ember fia azzal, hogy egész nap csak ott lebzsel a medencénél és fogyasztja a bár kínálatát.
Ez a part kb. 3 km hosszú. A két fotó egészen biztosan nem a ti szállodátok előtt készült, mert mi direkt olyan helyet kerestünk, ahol nincs ember (hogy tudjunk meztelenül strandolni). Itt rajtunk kívül még két másik pucér ember volt. icon_smile.gif Pár száz méterre az egyik irányban kezdődött el egy kicsit szélesebb partrész, ami meg volt takarítva a száraz vizifűtől és ott már egymás nyakán álltak a napozóágyak. Valószínűleg az a ti szállodátok része. Ott azért valamivel szebb, de nem egy nagy durranás. Ha Lambiba bementek valamilyen járművel, keressétek a part irányában a "Moulin" (vagy Milos - malom) feliratot, szerintem ott van a legszebb strand a közelben. Bár az is zsúfolt volt.
Mi az idén Milosra készültünk, de valószínűleg mégsem Görögországba utazunk, hanem egész máshova.

# 1550
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
S.Andi
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
23 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#89534 Üzenet linkje2009-02-05 12:48:15 

Szia Vojandi!

Látom, hogy könyvet írtál,ami hamarosan megjelenik!Gratulálok!!!!!Én biztosan megveszem!!!

Egyébként legutóbbi levélváltásunk óta találtam a neten egy oldalt, ahol hárman is elmondják a véleményüket a szállodáról, ahova mi is megyünk a nyáron.Szerintük a hotel szuper,áradoznak róla, a kaja kitűnő,hatalmas választék stb... Viszont a strand az valóban olyan,amilyennek leírtad.Az egyikük szerint nem vészes,de a másik kettőnek nem tetszett.Szóval majd nézelődök, érdeklődök, hogy hol találunk a közelben olyan partszakaszt,ahol a 18 hónapos kislányunk is jól érzi majd magát.
Még egyszer gratulálok a könyvhöz!Szia!

# 1551
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Vojandi
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
4595 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#89535 Üzenet linkje2009-02-05 12:55:33 

Szia S.Andi!
Köszönöm a gratulációt! Biztosan találtok szép partot nem túl messze, ha pedig autót béreltek, akkor pedig 100%, hogy találtok több szép partot is! icon_smile.gif

# 1552
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Ian
Aktív fórumos
Aktív fórumos
432 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#89584 Üzenet linkje2009-02-05 16:02:34  Válasz a #89534. hsz-ra Előzmény #89534

Szia S.Andi!
Tigaki és Marmari partja a sziget északi oldalán a legjobbak. Bár előfordulhat, hogy a meltemi szél hatása itt erősebben érvényesül. Viszont homokos és lassan mélyülő a part ezen a részen.

Szerintem a legjobb strand a kefalosi öbölben van. Ez a sziget túloldalán fekszik, szélmentes, emiatt melegebb is van itt. A part homokos és a víz lassan mélyül. Itt elég sokan vannak, vízisport eszközök is bérelhetők, van élet icon_smile.gif

Ha béreltek járművet, akkor ezek megközelítése nem probléma.

A Lambi strandra valóban jellemző, hogy a parttól pár méterre egy köves sáv jön.

Ez a Ti hoteletek címe?
http://www.bluelagoonresort.gr/article.php?id=48
Üdv icon_smile.gif

# 1553
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Szöszinyuszi
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
3 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#90882 Üzenet linkje2009-02-21 21:37:08  Válasz a #89380. hsz-ra Előzmény #89380

Üdv , olvastam az infókat Kosról, látom tájékozott vagy, mi a véleményed Psalidi starndról? Szöszinyuszi Köszi!
# 1554
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Szöszinyuszi
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
3 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#90883 Üzenet linkje2009-02-21 21:40:21 

Kiváncsi vagyok a Psalidi strandra
# 1555
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Vojandi
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
4595 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#90884 Üzenet linkje2009-02-21 21:42:56 

Szia szöszinyuszi!
A Psalidi strandon nem voltam, csak az autóútról láttam belőle kisebb részleteket. Elég kavicsosnak tűnt, de sajnos nem tudok véleményt modnani.

# 1556
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Szöszinyuszi
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
3 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#90886 Üzenet linkje2009-02-21 21:49:59  Válasz a #90884. hsz-ra Előzmény #90884

Köszi a gyors választ, azért valami véleményed biztos van, esetleg képek? Minden infó jól jön! Nem csak a part hanem a környezet is érdekelne. Kösz.
# 1557
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Ferrari
Spec. Fórum tag
Spec. Fórum tag
1729 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#90887 Üzenet linkje2009-02-21 22:31:16 

Szöszinyuszi!

A fotóalbumban találsz képeket Kos szigetről. Többen is tettünk fel fotóalbumot. Nézd meg őket!

# 1558
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Vojandi
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
4595 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#90903 Üzenet linkje2009-02-22 11:21:00 

Mi Psalidi felé csak egyszer mentünk, amikor az Embros Therméhez indultunk, akkor láttam a motorról több aprókavicsos, nagyon sötétszürke homokos partrészt, de többet nem tudok. Keresgélj a neten Psalidi után, a google earth-ön is szoktak lenni "panoramio" fotók.


# 1559
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Szabóné Manyi
Aktív fórumos
Aktív fórumos
120 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#91015 Üzenet linkje2009-02-23 19:54:33 

Szöszinyuszi!

Megerősitem én is,hogy csak kavicsos strandot láttunk fentről az útról.De mintha a Therma felé már szelidebb lett volna a part.Nekünk igazából Tigaki jőtt be ,de nagyon.Oda jártunk busszal 12 km. Kos várostól.

# 1560
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Csz75
Törzstag
Törzstag
675 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#92372 Üzenet linkje2009-03-13 12:21:39 

Sziasztok!

Ha minden jól alakul, augusztus 31-én utazunk Kosra.

Segítségeteket szeretném kérni a fakultatív kirándulásokkal kapcsolatban.
Érdekelne Nissiros, Budrum, esetleg Kalymnos / Patmos utazási irodás, illetve saját szervezésben is.
Kiváncsi vagyok a programok áraira, illetve a saját szervezésű utakkal (ezeket jobban szeretjük) kapcsolatosan minden részletre.

Előre is köszönöm a segítségeteket! icon_smile.gif
Szilvi

KERESŐ:
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Dodekániszosz
<   1 2 3 ... 103 104 105 ... 144 145 146   >


Copyright © 2003-2024 Hellasz.hu