Dumcsi
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : -- Off topic --
Hozzászóló Üzenet
# 1426
Kijelentkezve--
-törölt nick 21624
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
13 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#237775 Üzenet linkje2016-03-23 20:49:43 

Akkor további jó politizálást, és "kormánypropagandázást" Kedves Kónyunak! Én innen kiléptem!
# 1427
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Rollo
Törzstag
Törzstag
1558 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#237781 Üzenet linkje2016-03-23 23:00:42  Válasz a #237767. hozzászólásra Előzmény #237767

Ezeknek az embereknek a messze-messzel túlnyomó része pontosan azok elől menekül, akik Európában is robbantgatnak. Csak nekik ezek konkrétan a mindennapjaik voltak. Ezt mi felfogni sem tudjuk, milyen iszonyat lehet így élni. Gondolj bele, te még most is rettegsz útra kelni, és félted a gyermekeid, miközben ők sosem lehettek abban sem biztosak, hogy lesz-e neki vacsora, orvos, gyógyszer, vagy meghal egy nekünk teljesen triviális betegségben, meg egyáltalán, haza ér-e a gyermek, vagy felrobbantják valahol útközben..

Te félted a nyarásod, aggódsz, hogy Lefkadára vagy a Costa Bravára utazz, vagy teszem azt, Isten ne adja azt a szörnyűséget, csak a hazádon belül menj el valahová. Ők közben teljesen számkivetetteké váltak; éveket tengődtek megtűrtként, lealázottként, jogfosztottként Törökországban, és most a sokáig vágyott Európa is rájuk csapja az ajtót. Úgy jött el közel egymillió ember tavaly, hogy egy-két elenyésző esettől eltekintve semmilyen komoly atrocitás nem volt, tették, amit lehetett, próbálkoztak, ahogy tudtak. Most, mikor a helyzetük úgy áll, hogy vagy a háborúba, vagy a teljes nihil török táborba kerülhetnek csak, te mit tennél ilyen helyzetben? Biztos, hogy simán, lehajtott fejjel elfogadnád ezt? Túlzónak éreznéd, hogy kimész elkeseredettségedben egy széles országútra? El tudnád fogadni, hogy neked nem jár a szabadság, a nyugalom, a béke?

Még két dolog. Nem azt akarom mondani, hogy fogadjunk be mindenkit, hogy a menekültek mindegyike jófej, hogy nincs ok aggódni, hogy ne nyissuk ki a szemünket. Csak azt, hogy a szívünket se zárjuk be, és maradjunk igazán keresztények, és ne úgy beszéljünk emberekről, mintha egy vírus lennének. Mert akiket most csürhézünk, lehetnénk mi is, vagy a mi családunk is, ha nem ide születünk, vagy nem most élünk.

A másik: rengeteg jó, széleskörűen tájékoztató írás érhető el az életükről, a miértekről, a régi Szíriáról, a menekült táborok-beli életről. Érdemes megkeresni pl. Tóth Gergely és Földes András írasait és tudósításait az indexen. Nem éppen az, amit az M1 mond, az igaz, de talán nem baj, ha kissé cizelláltabban tájékozódunk. Tényleg csak úgy magunk miatt.

# 1428
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Botocska
Aktív fórumos
Aktív fórumos
134 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#237790 Üzenet linkje2016-03-24 10:07:50  Válasz a #237784. hozzászólásra Előzmény #237784

Kedves rollo! Megint megtaláltal. Én dolgoztam, utaztattam az ilyeneket a vonaton.Nekem ne mutasd be őket.Se a gyerekeket,se a felnőtteket. Mocskos, követelöző nép. Javaslom neked,élj velük vagy a környezetükben ,s csokolgasd őket. Egyszerüen idióta vagy.
# 1429
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Rollo
Törzstag
Törzstag
1558 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#237791 Üzenet linkje2016-03-24 10:19:56  Válasz a #237790. hozzászólásra Előzmény #237790

ha te szerinted az vagyok, azt én szívesen vállalom, mert bármi szívesebben vagyok, mint olyan, mint te.
# 1430
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Triznyak
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
1024 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#237792 Üzenet linkje2016-03-24 10:28:48 

Emberek!

Ezt a suttyó mocskolódást, személyeskedést ezen e fórumon be kellene fejezni. Vannak erre megfelelő helyek, ahol ez az elvárt viselkedési forma, oda kellene menni azoknak, akik ettől érzik jól magukat. Ez nem az a fórum!!

Köszönöm!

# 1431
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Rollo
Törzstag
Törzstag
1558 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#237793 Üzenet linkje2016-03-24 10:33:36  Válasz a #237792. hozzászólásra Előzmény #237792

ne haragudj, de nem gondolom, hogy mocskolódtam, személyeskedtem vagy suttyó módon viselkedtem volna.
# 1432
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Triznyak
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
1024 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#237794 Üzenet linkje2016-03-24 11:01:52  Válasz a #237793. hozzászólásra Előzmény #237793

Úgy látod, hogy nevesítettem bárkit is?? Akinek inge, az remélhetően magára veszi.
# 1433
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Rollo
Törzstag
Törzstag
1558 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#237795 Üzenet linkje2016-03-24 11:06:20  Válasz a #237794. hozzászólásra Előzmény #237794

értem és jogos; csak többes számot használtál, és nem tudtam eldönteni, hogy konkrétan is több személyre gondolsz-e, vagy pedig általános alanyt használtál.
# 1434
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Unic
Aktív fórumos
Aktív fórumos
462 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#237798 Üzenet linkje2016-03-24 11:39:58 

Ezeket az embereket SENKI nem hívta ide. A háború elől menekülnek. De Törökországban már nincs háború. Ha valoban ez elől menekülnek akkor ott maradnak a legelső biztonságos országban. Ezek nem menekültek. Gazdasági bevándorlok akik a pénz miatt jönnek Europába és csinálják a cirkuszt. Alkalmazkodni nem akarnak és nem is fognak. Ha rajtam múlna golyót adnák az első sorban levőknek a Macedon-Görög határon. Senki nem hívta őket és követelőzni különösen nincs joguk ameddig az europaiak pénzén követelőzni akarnak. Tünjenek vissza ahova valók. Kedves Rollo te meg fogadj be a családodba 4 szír menekültet. De ne csodálkoz rajta ha tele szemetelik lakásod, el lopják amit tudnak és reggelre megerőszakolják az asszonyt. Mert könnyen véded ezeket a söpredékeket ameddig nem a házad előtt vonulnak. Ha ott lesznek te is másképen fogsz vélekedni!
# 1435
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Rollo
Törzstag
Törzstag
1558 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#237801 Üzenet linkje2016-03-24 12:47:14  Válasz a #237798. hozzászólásra Előzmény #237798

sajnos nem kicsit vagy fogékony a propagandára, mert ötös alára visszamondtad egyszeri és sehonnai országmegmondók frázisait.
nem szeretnék túlságosan személyeskedni, azt tényleg meghagynám az érvteleneknek, akiknek csak a düh meg ez marad, mint válasz. de a helyzet tényleg az, hogy sajnos remek alany is vagy az ilyesmihez, mert láthatóan nem fárasztod magad azzal, hogy mondjuk utána olvass, nochdazu meg is értsd, hogy milyen is az a biztonságos élet egy török menekülttáborban.
gazdasági bevándorlók...pf, mondom, megnéznélek öt nap után egy ilyen táborban, mennyire lennél gazdasági bevándorló pillanatokon belül, és mit mondanál az egy héttel korábbi önmagadnak.

és próbálom lassan mondani, hátha eljut: nem-védek-senkit. tényleg nem. egyszerűen csak hiszem, látom, tapasztalom, hogy az emberek többsége jó, és nyílt szívvel sok minden másképp alakulhatna.
nem mondom, hogy nem kell vigyázni, nem mondom, hogy nincs helye az aggódásnak, nem mondom, hogy be kell fogadni tízmillió más földrészről származó, idegen kultúrában szocializálódott embertársunkat; végképp nem csak úgy, ellenőrizetlenül. és azt sem mondom, hogy ők szentek, és ne lenne közöttük számos gonosz, számos szar ember, számos gazember - éppen, mint közöttünk. meg azt sem, hogy két távoli kultúrát könnyű volna összecsiszolni. határozottan nem.

de mindez nem ok, egyszerűen nem lehet ok arra, hogy úgy beszéljetek másokról, mintha állatok lennének, mintha egy ártalmas vírus volnának csak. hogy képesek vagytok fennhangon, már-már büszkén kijelenti, hogy akár gyilkosokká is tudnátok válni, ellenükre. hogy gyűlölettel a lelketekben azt várjátok, hogy végre mások elvégezzék a piszkos munkát, és megverjék, megöljék, eltakarítsák őket az útból, és tényleg úgy tűnik, hogy majd valamiféle kéjes vigyorral az arcotokon fogjátok megnézni a tévében, amikor ez majd bekövetkezik.
egyszerűen nem lehet, hogy ne érezzétek a szavaitok súlyát.
és az sem lehet, hogy elfelejtsük, hogy mi honnan jöttünk, hogy honnan származunk (merugye, minket ki is hívott ide? valamint: te mit is tettél azért, hogy közép-európában élhetsz? rosszul gondolom vajon, ha azt mondom, hogy ez csakis a szerencsén múlt?), hogy elfelejtsük a történelmünket - na és az ő történelmüket; hogy mi mindent kaptunk mi tőlük, elég csak a matematikát és az orvoslást említeni, hogy mit tettünk ellenük a keresztes háborúktól kezdve, hogy hány nagy magyar bujkált őrizve-védve a muszlimok között, nem beszélve a pár éve szétgyilkolt, egykori Szíriáról, annak sokrétű gazdagságáról, kulturális és vallási nem egyszerűen sok-, de konkrétan ezerszínűségéről, befogadási hagyományairól.

és nem lehet az sem, hogy elfelejtsük, minket hányszor aláztak meg az idők során, közülünk hányaknak kellett menekülnie, hányszor voltunk mi a csürhe, a koszos, a rendetlen, és hányan élnek konkrétan gazdasági okokból ma is távol a hazájuktól. nem lehet, hogy elfelejtsük azt a keresztény kultúrkört, amit ilyenkor oly' büszkén szoktunk emlegetni. mert ezek a szavak, kifejezésmódok, amiket használtok, nagyon nem illenek bele. ahogyan azt ferenc pápa is próbálja üzenni.

érted valamennyire, hogy mit szeretnék mondani? tökre megértem én az aggódást, még a félelmet is, az ellenérzéseket, csak hát na...

(ezzel magam részéről lezártam ezt, aki akarja és képes rá, megértett, nincs mit hozzáfűzni többet)

# 1436
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Vikso
Aktív fórumos
Aktív fórumos
482 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#237804 Üzenet linkje2016-03-24 12:58:09 

Rollo nagyon a szivemből beszéltél, és amit én kevésbé tudnék, világosan érthetően. Bizony ha nem lennének hasonló gondolkodású emberek szerte e világban, több magyar veszett volna el például a Szovjet Gulágban, az emberségnek köszönhetően jött haza onnan a a közeli rokonom.
# 1437
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Rep
Aktív fórumos
Aktív fórumos
216 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#237805 Üzenet linkje2016-03-24 13:17:39 

Mai M1-es déli híradó,saját szememmel láttam Evzoni határ tucatnyi szép életerős menekülő gyerekeket maga elé rakva hőbörög az Astinomia rendőrökkel szemben. Ezt csinálták Röszkén is...Közel 40-szer átutaztam ott megszorozva 2-vel oda-vissza,felismerem a határt.. Tehát aki tegnap felrakta már ezt a hírt igazat látott...
# 1438
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Unic
Aktív fórumos
Aktív fórumos
462 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#237806 Üzenet linkje2016-03-24 13:49:38 

Rollo mintha csak gyurcsány sorait olvasnám. Bizonyára nem a déli országrészben laksz ahol az ott élők élvezhették a határ zárig ezeket a kedves aranyos menekülő embereket. Puszta szeretetből a gazdálkodok terméseit leszedték, földjeiket taposták és végig szemetelték telkeiket. Ezeket a szeretni való embereket az ott élők is szívükbe zárták. Lehet sokan menekülnek de ezek jelentős része fegyverekkel érkezett és érkezni is akar ide. Ameddig te itt a szeretetről meg a lelkiismeretről szórod a rizsát figyelmedbe ajánlom az internetet. Ezek az állatok gyerekekkel öletnek, erőszakolják a nőket és gyerekeket. Látható Kölnbe is mit műveltek. Ezek nem emberek és nem az Europai kulturába valók. Ha te másként gondolod menj ki Szíriába de elég ha felkeresed valamelyik helyi menekült tábort és győzd meg az ottani embereket a szeretetedről. De ez egy görögországról szolo forum és senkit nem érdekel ezeket a csőcselék embereket te, hogy véded. Menj közéjük pár napra. 2 nap mulva hulla leszel pusztán szeretetből icon_biggrin.gif
# 1439
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Jox
Admin
Admin
3258 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#237807 Üzenet linkje2016-03-24 13:58:09 

Légyszíves fejezzétek be a migránsozást és a személyeskedést! (Akinek "inge" magára veszi.)

Nem szeretnék kitiltani senkit vagy főleg témát bezárni ...

# 1440
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Rollo
Törzstag
Törzstag
1558 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#237828 Üzenet linkje2016-03-25 15:06:44  Válasz a #237827. hozzászólásra Előzmény #237827

icon_smile.gif
KERESŐ:
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : -- Off topic --
<   1 2 3 ... 95 96 97 ... 106 107 108   >


Copyright © 2003-2024 Hellasz.hu