Nea Plagia
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Népszerû üdülõhelyek
Hozzászóló Üzenet
# 286
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Anyuci68
Törzstag
Törzstag
520 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#223227 Üzenet linkje2014-08-13 14:34:05  Válasz a #223213. hsz-ra

Sziasztok!
Örülök, hogy tetszettek a fotók, gondoltam kedvcsinálónak megteszik - bár magáról Plagia-ról olyan sok nem készült.
A homokos öböl nem éppen egy mindennapos program, mert kb. egy fél óra gyaloglás. Ha kiléptek a főbejáraton (tehát a parkoló felől) az udvarról, balra indultok, de nem tértek rá a tengerpart felé vezető útra, hanem mentek végig az utcán, amíg el nem fogy. Ott ugyancsak balra fordultok a part felé, de egy utcával a part előtt forduljatok jobbra a Desayono Beach Bar nevű fagyisnál (a fotóim közt megtaláljátok, ott van kb. 3, ahol visszafelé az utat fotóztam). Annak a parttal párhuzamos utcának a végénél már látni az emlékművet, ami mellett ott az öböl. Ha minden nap nem is, de többször elmentünk volna, ha előbb olvassuk, de a gagyi wifi miatt nem is nagyon próbálkoztunk a nettel, a kertbe lemenni meg lusták voltunk icon_smile.gif.
Ha a homokos és sekélyebb tengert jobban szeretitek, akkor érdemes átmenni Paralia Dionysiou-ra is, egy útra 1,6 a buszjegy, mi a 10 órással mentünk és a 17:35-össel jöttünk visszafelé. De ne szerdai napon menjetek, mert akkor a moudania-i piac miatt sok a felszálló.
Árakat még nem írtam, próbálom összeszedni, amire emlékszem. Loukumades - a görög, kerek fánk - a cukros az árokparti péknél 1 €, a parton 1,5 €, a csokis a péknél 1,2 €. Szintén az árokparti péknél kenyér 70 cent (a legjobban a repedt tetejű ízlett), aprósütik 12 €/kg. Érdemes a pékárut reggel/délelőtt megvenni, mert később már nem nagyon van. Gyrost mi a második alkalomtól O Giannis-nál ettük (szintén fotóztam a boltot), jobban is ízlett, és már amikor másodszor jártunk náluk mosolyogva fogadtak. Pitában 2,5 €, jól tele vágják, utána nem maradsz éhes, souvlaki, csirke souvlaki pitában 2,2 €. Szépséghibája, hogy mint északon sok helyen, alapból mustárral, ketchuppal adják a gyrost is, souvlakit is. Egyszer-egyszer kértük tzatzikival - úgy kb. 20 centtel drágább -, de raktak mellé még a mustárból/ketcupból is, így inkább megvettük a tzatzikit kimérve, és úgy ettük hozzá. Csirkecomb filé, csirkemell filé pitában, vagy pitányi adag sült krumplival ha jól emlékszem 2,5 €. Tzatziki kimérve Plagián az Aphrodite marketban 5,9 €, Flogita Plagia felé eső részén hátulról a parttal párhuzamos 2. utcában 4,9 €, és finomabb volt, mint az Aphrodité-ben. 6 db-os másfél literes víz a Aphrodité-ben 1,17 €. Nagymami loukumades-e nevű intézményben (O Giannis gyrosától a második bolt) 6 db golyó alakú loukumades fahéjjal, porcukorral, vastagon mézzel leöntve dobozban elhozva 3 €, ugyanez, ha helyben eszed 5 €. Huh, most összefutott a nyál a számban icon_biggrin.gif icon_redface.gif
A halas tavernában, ahol a közös vacsi helyszíne is van, muszaka 6 €. Ha apróhalat (gavros, ha jól emlékszem) kérsz, kérjél hozzá köretet is. Én nem kértem, mert Toloban alapból adtak mellé, de aztán rendeltem sült krumplit, és felüdülés volt, hogy nem a gyors hasábot adták mellé. A hal is nagyon fincsa volt, meg a krumpli is, kis családom a muszakával is elégedett volt. A közös vacsin haltálat ettem, ott csak a kagyló nem ízlett, mert fűszeres rizzsel vágták tele, és azt annyira nem csípem.

# 287
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Unic
Aktív fórumos
Aktív fórumos
462 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#223254 Üzenet linkje2014-08-14 00:13:38 

Nem szőr szál hasogatás de a víz 1,19-be kerül a 6*1,5 liter. A vízről az idegenvezetőnk azt mondta iható de nem ajánlja. Nem érdemes össze szedni valami nyavaját ami után feküdhetek napokig.
Ésrevételem alapján /pohár mosás majd lefordtottam fél ora mulva inni akarok és maga a pohár elég érdekes szagokat árasztott. De lehet nem is a caspvíz miatt volt. Minden esetre csak zuhanyzásra használtuk a vízet.
A felszerelés nálunk hiányos volt. Mivel ketten voltunk tökéletesen elég volt a 2 villa, 2 ivó pohár
A 4 evőkanál mellé de kis kanalat nem találtunk. Nekünk elég volt e miatt nem zaklattuk az idegenvezetőt de ha 3an mennek érdemes kiegészíteni a készletet.
Minden szobához van a takarításhoz használt vödör, felmoso, seprű lapát. Szárító a ruháknak. Láttam a közvetlen közelünkbe aki kihuzott még kötelet. Aki mos vagy kevésnek tartja az itthon is kaphato ruhaszárítot érdemes kötelet vinni. Csipeszt mindenkép mert2-t találtunk a szobába érkezéskor.

# 288
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Unic
Aktív fórumos
Aktív fórumos
462 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#223665 Üzenet linkje2014-08-22 00:08:48 

Megírtam a Plagiás beszámolot. Gondolom Jox majd felteszi a napokba.
# 289
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
AGICA2
Törzstag
Törzstag
674 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#223684 Üzenet linkje2014-08-22 12:45:36 

Unic! Köszi, én már várom, hogy elolvassam. Viszont kérnék egy szívességet!
Látom 3 nap múlva mész Pargára. Kérlek, a Parga topicban jelentkezz majd, és mindent írj meg most Te nekem részletesen, mert oda meg én megyek majd Utánnad, jól jönnek a tanácsaid, tapasztalataid. Köszi előre is. Jó pihenést, azért tudsz ám élni icon_smile.gif)))

# 290
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Unic
Aktív fórumos
Aktív fórumos
462 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#223686 Üzenet linkje2014-08-22 13:15:14 

A végén nem lett annyira izgalmas nyaralás. icon_smile.gif Privátba igértem részletes tájékoztatást írok. A két hétbe az első héten Pargán a másodikon a Valtoson lesz a szállás valamelyiken vagy mindketőn bízok benne lesz wifi. Ha nem keresek szabadot icon_smile.gif
# 291
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Vacsaba75
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
13 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#225568 Üzenet linkje2014-12-07 15:27:58 

Sziasztok !
Szeretnék érdeklődni esetleg valaki ismer e olyan taxist , vagy megbízható magán személyt, aki Thessaloniki Airport és Nea Plagia között vállal transfert !?
Ellőre is köszönöm !

# 292
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Rocktober
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
1 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#226351 Üzenet linkje2015-01-21 18:55:03 

Sziasztok

nézegetjük az idei nyaralás célpontját, mi a vélemény Nea Plagia-ról?
Busszal mennénk, bringát lehet e bérelni, milyenek az árak, kiderült e milyen messze van a tenger? icon_biggrin.gif Ki melyik irodával ment?

Köszi icon_smile.gif

# 293
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Unic
Aktív fórumos
Aktív fórumos
462 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#226359 Üzenet linkje2015-01-21 21:44:43 

Olvasd vissza ezt a 20 oldalt. A kérdéseidre választ kapsz. icon_smile.gif
# 294
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
AGICA2
Törzstag
Törzstag
674 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#226379 Üzenet linkje2015-01-22 07:39:13 

Thessalonikiből KTEL busszal kb egy ,másfél óra a busz Plagiára, azt hiszem 6 euro volt a jegy oda, 6 vissza... ha nincs sok csomagod simán tudsz busszal menni. Sokan csinálták, amikor mi voltunk. A Praktiker elöl megy a busz Thessakoniki külvárosából, onnan, ahonnan Sartiba, Paraliára, és a környező településekre. Kultúrált váró, 3 jegypénztár , büfé, minden van, és érthetőek az eligazítások is.
# 295
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Vacsaba75
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
13 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#226619 Üzenet linkje2015-01-31 17:12:58  Válasz a #226379. hsz-ra Előzmény #226379

Kedves AGICA2 ! Megoldódott a dolog a Gaia Hotel tulajdonosa vállalja a transfert ! Azért köszönöm a tájékoztatást !!
# 296
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
AGICA2
Törzstag
Törzstag
674 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#226620 Üzenet linkje2015-01-31 17:28:57 

nagyon örülök, hogy sikerrel jártál. Szívesen segítek bármiben, ha tudok. Jó nyaralást!
# 297
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Vacsaba75
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
13 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#226642 Üzenet linkje2015-02-01 11:54:11 

Kedves Ágica2 !
Esetleg még egy kérdésem lenne ! Valamiért úgy rémlik mintha olvastam volna ,hogy megszálltak a Gaia Hotelben önök is ! A szállás környékén van lehetőség félpanzióra befizetni ? Ha igen hol? Ellőre is köszönöm a segítséget !

# 298
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
AGICA2
Törzstag
Törzstag
674 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#226687 Üzenet linkje2015-02-02 14:01:49 

szia, nem, mi nem jártunk ott, mi apartmanban voltunk, a Bellissimában. Bocsi icon_biggrin.gif
# 299
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Pulai1000
Aktív fórumos
Aktív fórumos
75 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#229519 Üzenet linkje2015-05-30 07:05:29 

Sziasztok!Megy valaki Plágiára Júniusba!Várjuk a beszámolót!Mi július 17-én megyünk! icon_smile.gif
# 300
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Oliver1975
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
7 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#229530 Üzenet linkje2015-05-30 14:34:36  Válasz a #229519. hozzászólásra Előzmény #229519

Szia!Mi június 19.-n indulunk Nea Plágiára,a Belissima apartmanba!
KERESŐ:
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Népszerû üdülõhelyek
<   1 2 3 ... 19 20 21 22 23   >


Copyright © 2003-2024 Hellasz.hu