Nei Pori
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Népszerû üdülõhelyek
Hozzászóló Üzenet
# 1
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Kiscsillag
Aktív fórumos
Aktív fórumos
237 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#385 Üzenet linkje2005-05-13 15:38:56  Nei Pori

Szerintem ez a kis falu az Olymposi Riviéra gyöngyszeme, bár sokan Paraliára mondják ezt! Nekem az a szép, ha egy hely minél természetesebb és ha körbenézek, nem rontja a tenger szépségét pár kiépített stég.Mert ha jól láttam (képeken), akoor Paraliában ez a helyzet.

Nei Pori nem ilyen! Az egyik oldalról a hatalmas Olympos, a másikról a gyönyörû tenger tárul a szemünk elé. Partja nem túl zsúfolt, mindenkinek jut bõven hely! Lassan mélyülõ homokos partja van, ahol idõnként kisebb polipokat, rájákat is talál az ember. Viszont ez egyáltalán nem sûrû! Egy hetes nyaralásom alatt tavaly elõtt egyszer láttam polipot, akkor is mások fogták ki, tavaly pedig szintén más kezében láttam, viszont a rája már az én felfedezésem volt! icon_razz.gif A víz kb. 29 fokos.
Nei Pori bármely pontján is jársz, a part nincs távolabb kb. 350 m-nél, mivel ez a kis üdülõfalu nem mondható réginek.
Nem csak a görög pincérek, hanem úgy általánosságba a görög emberek nagyon kedvesek. Mindenhol szívesen látnak, szívesen beszélgetnek, ismerkednek, és ha elejtesz egy két görög szót, örömükben repkedni tudnának. Mindenképpen érdemes a szokásos köszönési formákat használni, mint pl.: Kalimera!:Jó reggelt!, Herete!:Jó napot!, Kalispera!: Jó estét!, vagy esetleg Kalinihta!:Jó éjszakát! Ha a pincér kihozza az ételeket, vagy egy boltból kifele jövet azt mondjuk: Efharisztó.:Köszönöm, biztosan kapunk legalább egy mosolyt! icon_smile.gif A pincérnek pedig úgy szólhatunk, hogy: parakaló!

Az árak viszonylag olcsóak! Egy jó tavernában 20 euróból 3 ember jól lakik és ebben már benne is volt a szokásos 10% borravaló! Jellegzetes görög tárgyakat pl. festett vázákat, szobrokat, vagy csak szimplán valamilyen más emléktárgyakat egész olcsón lehet kapni! De a kicsit részletesebb árlistát már leírtam az aktuális árakban. (Ha esetleg érdekel valakit.)

Sok fakultatív programm várja az idelátogatókat! Mehetünk pl. a Meteorákhoz (gyönyörû látvány), Athénba (mindenképpen megéri), Skiathosra (szerintem gyönyörû sziget), Thesszalonikibe, Waterlandbe (Thesszaloniki közelében), részt vehetünk egy olymposzi túrán vagy éppen egy görög esten.
A szomszédos Platamonasban pedi állítólag van diszkó is, és a tulajdonos ingyen vállalja az oda - és hazafuvarozást!

Szóval ajánlom mindenkinek ezt a helyet, aki pihenni, szórakozni, vagy egyszerûen csak egy gynyörû helyet szeretne látni!

Jó utazást!


# 2
Ferradri
Figyelmeztetve
Vendég



Nincs beírva úticél.
#561 Üzenet linkje2005-06-15 12:56:47  Platamon

Kedves Kiscsillag!

Olvastam az írásod Nei Poriról. Mi a jövõ hónapban megyünk Platamonba 2 hétre. A környéken már jártam egy párszor, de csak átutazóban. Úgy tudom Nei Pori ófalu része. Mivel te jártál Nei Poriban, nem tudnál valami információval szolgálni számomra Platamonról. Minden érdekel, ami csak eszedbe jut vele kapcsolatban.
Válaszod elõre is köszönöm.

# 3
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Kiscsillag
Aktív fórumos
Aktív fórumos
237 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#562 Üzenet linkje2005-06-15 13:22:50 

Kedves Ferradri!

Mi Nei Poriból gyalogoltunk át Platamonba. Azt mondták, hogy kb. fél óra séta. Mi meg persze azt hittük, hogy Platamon vára van fél óra gyaloglásra. Ehellyett 2 órán keresztül szenvedtünk a melegben, ráadásul felfelé is kellett menni. icon_redface.gif
A várudvarban nincs semmi extra, de egyszer azért érdemes benézni! A belépõ 18 éven aluliaknak ingyenes, de a felnõtteknek se drága. A kilátás pedig gyönyörû!
Ha jól tudom, Platamonnak kavicsos partja van, és tengeri sün is lényegesen több van, mint pl. Nei Poriban.
Ha esetleg átlátogatnál Nei Poriba nem muszáj neked is gyalogolni! Ha jól tudom, óránként járkál a két falu közt kisvonat. Ez se kerül sokba.Az induló és végpontja Nei Pori fõutcája, és Platamon várának bejárata(majdnem, mert még innen is kell felfele menni).

Kellemes utazást mindenkinek! icon_razz.gif

# 4
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Katerina
Aktív fórumos
Aktív fórumos
115 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#571 Üzenet linkje2005-06-16 14:26:05 

Üdv mindenkinek!
Lassan annyit olvasok Neo Poriról a Hellas.hu-n, még a végén jövõre kedvem támad elmenni! icon_razz.gif
Bár megbeszéltük a nõvéremmel, hogy a turisták körében népszerû és gyönyörû Snatorinire utazunk majd el repülõvel, de bármi kisülhet a dologból!
Ha valaki volt már Santorinin, várom tisztelettel az érveit / ellenérveit, miért érdemes odalátogatni! icon_lol.gif

# 5
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Jox
Admin
Admin
3258 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#572 Üzenet linkje2005-06-16 14:34:28 

Katerina,

Van külön topik Szantorinirõl, itt leírtam egy érvet:
https://www.hellasz.hu/forum/viewforum.php?f=11

# 6
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
édes
1000. Fórum tag
1000. Fórum tag
273 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#3530 Üzenet linkje2005-12-20 08:02:18 

Szia KISCSILLAG!
Azt mondták,hogy Nei Porinál sok a meduza.Tényleg?Nem e kedvenc élõlényeim és azt hiszem a gyerekeknek sem lesz az.

# 7
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Vojandi
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
4595 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#3558 Üzenet linkje2005-12-20 13:46:51 

Szia Katerina!

Írok neked a Santorini rovatba.

Andi

# 8
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Ferradri
Aktív fórumos
Aktív fórumos
72 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#3562 Üzenet linkje2005-12-20 14:00:58  medúza

Szia Édes!

Én is voltam Nei Poriban, de én nem találkoztam medúzával. Szerintem emiatt ne aggódj. Gyerekeknek egyébként szerintem jó hely, mert homokos a partja és ez jobban megnyerõ egy gyerkõc számára, mint a rengeteg kavics a tengerparton.

Üdv
Adri

# 9
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Vojandi
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
4595 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#3565 Üzenet linkje2005-12-20 14:03:59 

Én eddig egész Görögország területén, ahol jártam, csak Tolóban találkoztam medúzákkal. Ebbõl azt a következtetést vonom le, hogy szerencsére nem túl gyakoriak a görög vizekben.

Andi

# 10
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
édes
1000. Fórum tag
1000. Fórum tag
273 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#3569 Üzenet linkje2005-12-20 15:32:18 

Sziasztok!
Mindkettõtöknek köszönöm az információt.

# 11
Fanni
Figyelmeztetve
Vendég



Nincs beírva úticél.
#3905 Üzenet linkje2005-12-31 10:53:24  Nei Pori

Sziasztok!
Nei Poriban voltunk autóbusszal szeptemberben az osztályunkkal, remekül éreztük magunkat, kirándultunk Meteorára, Platamonasba, az Olymposra, Panteleimonasba és voltunk természetesen Paralián, Kateriniben is.
Van egy Sulitúra Alapítvány nevû szervezet, amelyik kifejezetten iskolás csoportoknak szervez külföldre utazásokat. Már többször voltunk velük és midig nagyon jól éreztük magunkat. Mindenkinek csak ajánlani tudom. Van nekik honlapjuk is: http://sulitura.ini.hu
Erdei iskolát mindig velük szoktunk szervezni és ezek óriási élményt jelentenek minden évben számunkra.

# 12
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Kiscsillag
Aktív fórumos
Aktív fórumos
237 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#3989 Üzenet linkje2006-01-02 17:57:15 

Szia Édes!

Eddig háromszor voltam Nei Poriban, de csak harmadszorra találkoztam egy medúzával. Rám is hozta a frászt rendesen! icon_lol.gif Viszont ez egy kiadós vihar után volt, két napon keresztül borult volt az ég és idõnként a szárazföldön is esett. Valószínüleg a vihar hozta ki ennyire azt a szerencsétlen állatot!

De mindezek ellenére megnyugodhatsz! Elõfordul medúza, de nem jellemzõ!

Viszont ajánlom neked, hogy a rákokkal ne kekeckedj! Én a lábammal szórtam rá a homokot, mire az berágott és nekirontott a lábamnak. Komolyan õ kergetett engem a vízben. icon_lol.gif Aztán megúnta és elment.

# 13
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
édes
1000. Fórum tag
1000. Fórum tag
273 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#4000 Üzenet linkje2006-01-03 08:34:01 

Szia Kiscsillag,
Megnyugtattál.A baj csak az,hogy a szülõkkel még mindig nem jutottunk dülõre.Az idõ meg csak fogy.

# 14
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Rebeka
Törzstag
Törzstag
1109 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#4042 Üzenet linkje2006-01-03 20:21:16 

Angi!
Ne aggódj, még ezután lesz az utazási kiállítás. Ott is találhattok jó kis ajánlatokat. Addig meg még van idõ az elvi hozzájárulásra.
Még ez után jön a félévi szülõi értekezlet, ott még találkoztok. Szóval én nem aggódnék az idõ miatt. A január amúgy sem jó idõpont ezen kérdések eldöntésére. Legalábbis szerintem. Ilyenkor még mindenki az üres pénztárcára gondol és általában ez a tespedés idõszaka szokott lenni.
Egy szó mint száz: majd csak kialakul! icon_wink.gif

# 15
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
édes
1000. Fórum tag
1000. Fórum tag
273 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#4055 Üzenet linkje2006-01-04 15:35:19 

Szia Rebeka,
Én erre nem is gondoltam.Mármint hogy üres a zsebük.Hátha nem.Az idegesít inkább,hogy Januárban kapok ajánlatott Zeustól,és Anettnek február végéig kell választ adnom.Tehát még a kiállítás elõtt. icon_confused.gif

KERESŐ:
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Népszerû üdülõhelyek
1 2 3 ... 900 901 902   >


Copyright © 2003-2024 Hellasz.hu