Mediterrán tombola
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Utazási irodák
Hozzászóló Üzenet
# 1426
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Petraboo
Aktív fórumos
Aktív fórumos
71 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#236930 Üzenet linkje2016-02-01 12:31:45 

Üdv újra!
Látva, hogy milyen reakciók születtek a bejegyzésemre, úgy érzem valóban erős volt a megfogalmazás, és elnézést kérek ha bárkit is megbántottam vele, sajnos rossz tulajdonságaim közül az egyik hogy hajlamos vagyok rápörögni dolgokra. Ez a vita szerintem már bőven túl lett magyarázva. Továbbra is úgy gondolom viszont, hogy aki a Mediterrán Tombola fórumra rákeres, az nem az egyéni utazás mellett való érveket keres és akar olvasni (BogárJ, ha nem haragszol érte, téged hozlak példának, mint új használója a fórumnak). Aki már befizetett, annak meg már tulajdonképpen mindegy. A tombola meg szerintem egy elég szélsőséges dolog, még az sem feltétlenül vállalja be, aki utazási iroda-párti...
Cáfolván a kedves feltételezést, minthogy a lényegét nem sikerült megértenem, és egy hosszú semmitmondó választ adtam csupán az egész vitára, szólnék hogy minden szót sikerült értelmeznem, tulajdonképpen korábban sem állást foglaltam egyik vagy másik utazási forma mellett,nem védtem a tombolát, csupán megjegyeztem, hogy ez nem az a fórum, ahol erről kellene szóljanak a dolgok. Ennyi erővel, ezt gyakorlatilag bármelyik fórumra le lehetett volna vezetni, hiszen majdnem mindegyik utazási cél fórumán vannak olyanok, akik egyénileg szervezik oda nyaralásukat, meg olyanok is, akik utazási irodával. A lényeg mindenhol az információszerzés, az adott fórum témájának megfelelően. A legkevésbé illett ez ide, hiszen tombolával csak utazási irodával lehet menni, ugye...Mellesleg akkor járt volna a felvilágosítás annak is, aki korábban a vita közepén nem röstellt az Apollon utazási irodáról érdeklődni, itt az Ibuszos med.tomb. fórumon, hogy miért nem megy inkább magánúton icon_smile.gif Ahhoz meg, hogy a hellasz.hu szellemiségéhez passzolt-e az írásom...nos én már rengeteg fórumot olvastam itt az oldalon, erős túlzás azt állítani, hogy mindenki kimért,kulturált, kedves, éles hangnemtől tartózkodó lenne...de újabb frappáns visszaütés elkerülése végett, nem őket vettem példaképemül! icon_smile.gif A korábban írt "nem ígérem hogy nem huhogok be ide később" sem túl elegáns, de legalább sokat elárul icon_smile.gif
Én nem fogok erről többet írni, aki értette az eddig is értette, hogy nem kell a fórumra többfős ellentábor, szerintem. Még ha valóban csak a jószándékú segíteni akarás is volt a cél (persze más, mikor valaki segítséget kér, mintha kérdés, kérés nélkül kap). Szóljanak a dolgok arról, amiről kell icon_smile.gif

# 1427
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kiss.peter5
Aktív fórumos
Aktív fórumos
111 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#236932 Üzenet linkje2016-02-01 14:33:13 

Sziasztok !
Kicsit tereljük a szót másfelé ! Mondjuk felém.
Régóta nézegetem ezt a lehetőséget.
Kicsit okosítsatok már ki lécci. Hogyan is műkszik ez.
Meddig lehet ezt kapni pl? Utazás előtt kb mikor tudom meg , hogy hova is megyünk?
Ez a legizgisebb rész! Van e értelme még pénztet áldozni arra , hogy kizárjak utakat ?
Akár merre nézek , mindenhol azt olvasom , hogy Zakynthos .Kréta Kefalónia stb.
Ha repcsivel megyek , talán ott érdemes ,mert egyből kettőt tudok kiütni. Próbálok logikusan gondolkodni. Én akkor az Olyposzt és Halkidikit zárnám ki. Viszont szerintem ezek az utak Thessalonikibe mennek , és onnan tovább. Az viszont elég költséges játék . Tehát azt nem is kell kizárni.
Itt fizetni kell még mindenféle illetékeket is?

A tavalyi nyaralás felejthető volt A Spanyol tengerparton. Egy jobbat szeretnék.Ez nem nehéz ! Nincs nagy igényem. Egy tiszta rendes , csendes szállás. A vízbe ami nem kilométerekre van ,bele tudjak borulni egy matraccal úgy , hogy ne fagyjak bele azonnal , valamint életmentő lélegeztetést se kelljen alkalmazni rajtam. Kivéve a Baywatch lányaival mondjuk. A telepített idegenvezető akkor álljon a rendelkezésre , ha kell !Legyen készséges , de legyen főszereplő. Hát ennyi ! Szerintem nem túl sok kérés.

Hirtelen ennyi.

Köszi a segítséget !

üdv.

Péter

# 1428
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Miskolciutas
Törzstag
Törzstag
1313 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#236936 Üzenet linkje2016-02-01 19:36:49 

Hát,Kedves Péter,te kellettél most nekünk...jól emlékszem,hogy a költői lelkű Tossás vagy?OFF:hol is írsz részletesen a tavalyról?Érdekelne.És akkor vissza a mediterrán tombolára:A táblázat árában minden benne van,csak a kizárást kell fizetni.Olympos,Halkidiki nem kell kizárni,gyakorlatilag nincs esélyük,ahogy írtad,azért...egyszer volt eddig,hogy valaki Bulgáriát kapta(csak főszezonban lehetséges),ezért én ezt a biztonság kedvéért kizárom,és mivel repcsis,még egyet zárhatok...átnéztem a települések,szállások listáját,és én úgy döntöttem,Zante lesz az(Gondolom,most zúdul rám némi népharag...szóval átveszem a stafétát Petrától!!!)Ha valakit érdekel az ok,majd elmagyarázom.Tavaly márciusban foglaltunk,julius 7-én telefonáltak,hogy julius 25-én indulunk Krétára...kb ilyenek a paraméterek...
# 1429
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Anya
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
39 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#236937 Üzenet linkje2016-02-01 22:06:35 

szia mindenkinek !
az elözö HSZ-ban irtam MEDITERRÁN -t foglaltam "G"csop 3-4* szálloda rep+regg ebböl török, rhodos, zante AI .mallorca, sicilia, costa d sol,csak regg /
ma bementem az IBUSZ-ba érdeklödni, rám akarták eröltetni fizessem ki a félpanziót,mondtam miért fizetném ki sorsolás elött,hiszen, nem tudhatom melyik utat kapom, mert ha AI-est kapok visszaadják a pénzt? az mondta az ügy. i. nem,de LEHET LÁTJÁK! hogy be van fizetve,akkor olyat kapok, ahol érvényesithetem a FP ! hát kapkodtam a levegöt és megkérdeztem ,milyen sorsolás zajlik akkor önöknél? azt mondta hogy ugy csoportositják a mediterránosokat,hogy ki legyenek töltve az üres meg nem vásárolt helyek,ugy a repülön,mint a szállohelyeken, akkor mégsem sorsolnak?
nos hát igy várom az utazást,
nem olvastam végig a HSZ-okat nem tudom kinek milyen tapasztalata volt, de most már bizalmatlan lettem.

# 1430
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kiss.peter5
Aktív fórumos
Aktív fórumos
111 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#236947 Üzenet linkje2016-02-02 08:42:38 

Kedves Miskolciutas !
Igyekszem jókor érkezni mindig !
Ahogy láttam , neked jól sikerült a tavalyi kelet Krétai út. ( képek alapján)
Igen én vagyok Péterfi az ük-ük. Ha a környékemen lenne a Pilvax , asszem lenne is balhé másnaptól. Hááát nem nagyon tucc olvasni a tavalyi utamról már. Az oldalt megszüntettem. Máshol nem írok róla. Sajnálom ,mert elég sok dolgot összehordtam ott. Nem is zavart volna annyira az abszolút érdektelenség , ha nem kapok rendszeresen figyelmeztetést , hogy elveszik tőlem , ha nem nyüzsög . Pedig minden elképzelhetőt bevetettem . Inkább magam töröltem akkor. Erről ennyit.
Azt gondoltam , hogy az üres helyeket töltik fel. A sorsoláshoz minimális köze van . Azt kell tudnom , hogyan kéne viselkedni , hogy ne azt kapjam , amit nem szeretnék.
Ha elkezdek kizárogatni , pénzben már nem nagyon éri meg. Mondjuk max 1-t még esetleg. Pl Bulgáriával nincs gondom. Voltunk ott. Jó Magyar szokás szerint az ólcsósági faktort használtuk ki a leginkább. Közben kaptunk jégesőket , meg mindent. Nálunk esküvő lesz a nyáron. Az én melós pénztárcámat ez igen le fogja apasztani. Reálisan csak a busz jöhet számításba. Szerintem , mivel jobbat nem tudok. Beírom , hogy hová nem szeretnék menni és kész !

üdv.

# 1431
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Miskolciutas
Törzstag
Törzstag
1313 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#236949 Üzenet linkje2016-02-02 09:44:34 

szia anya!
Jól tetted,hogy nem fizettél fp-t,megteheted később is,ha gondolod(mondjuk,szerintem is megéri abban a verzióban).A sorsolást pedig szerintünk-ezen már agyaltunk itt tavaly-valóban úgy kell elképzelni,hogy veszik az adott heteket-legyen a julius 18-i-,megnézik,hogy mennyi hely van üresen az adott kategóriákban,és mennyi a jelentkező.A kettőt pedig valaki összepárosítja.Szerintem csak úgy,hogy előtte a papír tombolás utasok nevével,és szépen sorba az üres helyekhez odaír 1-1-et.Ezt akár csinálhatná úgy is,hogy papírlapokra kiírja a neveket,és lottóhúzásszerűen "sorsol",de szerintem nincs ekkora feneke a dolognak.M ondjuk,ha befizeted a fp-t,akkor talán azt "látják",hogy neked inkább nem kell AI....talán így tudok gondolkodni...

# 1432
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kiss.peter5
Aktív fórumos
Aktív fórumos
111 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#236952 Üzenet linkje2016-02-02 14:41:09  Válasz a #236936. hozzászólásra Előzmény #236936

Kedves Miskolciutas !
Bocsi !
Lemaradt a köszönetem az infókért.

üdv.

# 1433
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Rollo
Törzstag
Törzstag
1558 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#236968 Üzenet linkje2016-02-03 19:52:46  Válasz a #236930. hozzászólásra Előzmény #236930

bocs, de... szóval, off

ha azok után, hogy az előző kommentedre is megpróbáltuk már elmagyarázni az álláspontunkat, te még mindig ott tartasz, hogy ellentábor, akkor leírhatod akármennyiszer, hogy te pontosan érted miről volt itt szó, sajnos csak azt bizonyítod, hogy ez messze nincs így.

viszont, azt meg mondjuk én nem értem olyan nagyon, hogy honnan veszed a felhatalmazást arra, hogy te megmond, hogy az idejárók mit akarnak olvasni és mit nem. mert az kiderült, hogy téged nem érdekel; de miért nem tudod elképzelni, hogy lehet éppen olyan, aki viszont kompletten szeretné körbejárni a dolgot, pro és kontra, és nem csak pro. meg úgy egyáltalán, nyitva van egyéb, jó ár/érték arányú megoldásokra, vagy éppen célállomásokra is.
pláne akkor nehezen érthető ez, ha még csak elképzelni sem kell, hiszen más tombolások konkrétan nyilatkoznak is így itt (ha megnézzük, rajtad kívül eleddig egyedül a valamiért éppen most, a jólmegmondásért regelt egyszeres olvtárs volt csak egészen pontosan ezen a negatív, rosszindulatot feltételező, kvázi sértett állásponton...)

Ezzel szemben az már elsőre is érthető volt, hogy szerinted nem volt ide való amit olvasni voltál kénytelen, és, hogy szerinted nem erről kéne szólnia.
Csakhogy - és ezt értsd jól kérlek - , ez nem annyira lényeges. Ez egy nyílt fórum ugyanis. Fórumetikába nem ütköztek a beírások, off-nak szintén nem voltak minősíthetőek, úgyhogy félek ez megmarad a te egyéni problémádnak. Van ilyen. Például másban nekem vannak gondjaim mindazzal, ami a hellaszon megy, de azon túl, hogy magamban puffogok néha, mást tenni ellene nem tudok, mint elfogadni azt, ugyanezen okokból. Vagy, ha annyira nem tetszik, akkor meg nem jön ide az ember és ennyi.

Az vigasztalhat még alkalmasint, hogy ha jobban belegondolsz, egy célzottan Görögországgal foglalkozó fórumon egy konkrét iroda egy konkrét utaztatási módjáról szóló topiknak se sok keresnivalója lenne. Aztán mégis van, és többé-kevésbé működik is. Mármint, nem a topik (persze az is biztosan), hanem az úgymond 'együttélés'. Ám ha már ezen a fórumon van ez a topik, ahol mások is előfordulnak (sőt, belőlünk van a több), akkor sajnos ez ezzel jár, hogy ezek a mások is jöhetnek és leírhatják a gondolataikat.
Ha ennek tolerálása komoly gond, akkor tényleg kettő perc egy zárt fészbúk-oldalt létrehozni, és már kész is a vágyott nyugalom.

# 1434
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Evko
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
11 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#236972 Üzenet linkje2016-02-03 21:28:53 

Sziasztok!

Ma talaltam ra a mediterran tombolara.
Par kerdes felmerult bennem.

1. Az utazasi idopont nem modosul, ugye fix, amire fizetek, az idopont fix marad? Buszos utazasban gondolkodom. Na most, 8nap/7ejt ir, holott ezek 10 nap/8ejszakasok. Es indulasnak pl. junius 20, erkezes junius 28.
Ez igy sehogyan nem jo. Mikor indul ez vajon? Vagy ez celponttol is fugg? Mert lattam olyan celpontokat, ahova penteken es olyanokat is, ahova hetfon indul a jarat.

2. Van ertelme valamit kizarni buszos utbol vagy vannak olyan helyek tapasztalatok alapjan, amik valoszinuleg kijonnek? Esetleg olyan helyek, amik szinte biztos nem jonnek ki, azaz nem sorsoljak ki?


Koszonom

# 1435
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Petraboo
Aktív fórumos
Aktív fórumos
71 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#236974 Üzenet linkje2016-02-04 02:42:27 

Kedves Rollo, ugye még véletlenül sem célozgattál arra, hogy a BogárJ nevű adatlapot én hoztam létre? icon_smile.gif Mert ha mégis, úgy megkérnélek legnagyobb tisztelettel, hogy az ilyen aljas feltételezésektől kíméljük meg egymást icon_smile.gif Iyen és ehhez hasonló szánalmas lépésekre nekem nincs szükségem, hangsúlyozottan elutasítom, még csak a feltételezést is! Tényleg, ennyire mélyre kell süllyedni? Mindenki magából indul ki...
Kedves Evko, a tombolánál indulási hétre fizetsz be, tehát hétfőtől vasárnapig bármelyik nap indulhatsz. A honlapon látható, hogy melyik desztinációra mikor indulnak buszok. Az utazás céltól függően oda és vissza is egy nap, így jön ki a 10 nap (tehát amit a szálláson töltesz, az 8nap 7éjszaka).
Buszos utat eddig majdnem mindenhova sorsoltak. Sok görög út van, de Bulgáriát is sokszor kapják. Kizárni ezért olyat érdemes, ahová kevésbé vagy egyáltalán nem szeretnél kapni. Remélem tudtam segíteni.

# 1436
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Evko
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
11 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#236977 Üzenet linkje2016-02-04 07:59:25 

Köszönöm.
Még annyi, hogy mennyivel előtte derül ki az úticél? Mert ugye akkor ahhoz kell igazítani a szabit... Ha 2 héttel előtte derül ki, az nem teljesen jó icon_sad.gif

Bulgária Napospart mennyire nyüzsgős, zajos?
Mert nekem képek alapján egy nagy hotel komplexumnak tűnik, tengerparttal...
Ott is van sok látnivaló, mint Görögországban? Vagy? icon_smile.gif

# 1437
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Miskolciutas
Törzstag
Törzstag
1313 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#236978 Üzenet linkje2016-02-04 08:13:47 

Kedves evko!

Két héttel előtte derül ki,hogy a választott héten hová mégy,és ekkor derül ki az is,hogy hétfőn, vagy pénteken,stb...ez a lényege.A kizáráshoz annyit,hogy a buszosnál az olasz Adriát nem kell kizárni,tuti nem kapod.S főszezonban a Sarti Paralia kettős a jellemző,hogy kapják,az elő-utószezonban többször előfordulnak a görög szigetek...szerinbtemKamena Vourla nem volt még sorsolva,de ha valaki kapta már,javítson!még annyi,hogy ha elő és utószezonban gondolkodsz,igyekezz,mert azok az utak gyorsan fogynak

# 1438
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Rollo
Törzstag
Törzstag
1558 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#236979 Üzenet linkje2016-02-04 08:34:16  Válasz a #236974. hozzászólásra Előzmény #236974

Természetesen ezt is benézted, ezt is rosszindulatúan, tévesen értelmezted. az a félmondat róla szólt és nem rólad.
# 1439
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Minike08
Aktív fórumos
Aktív fórumos
148 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#236983 Üzenet linkje2016-02-04 12:39:40 

Sziasztok Fórumtársak, már régen jártam erre, utoljára évekkel ezelőtt, amikor még mi is mediterrán tomboláztunk, de akkor még olyan néven is futott, hogy Utazz annyiért ahány éves vagy, de ott is lutri volt, hogy mit kapsz. Akkor még fiatalabbak voltunk, azóta magunknak szervezzük a nyaralásainkat, mert úgy tényleg gazdaságosabb, no de ez most nem idevaló.
Anyukámék tegnap lefoglaltak június eleji indulással repülős, apartman utat, Bulgária és az Olypos kizárásával. Én biztattam, hogy ne zárjon ki semmit, mert Bulgáriát úgy sem kapja, de a hölgy azt mondta neki az irodában, hogy tavaly volt olyan aki azt kapta, Anyukám meg parás és inkább kizárta, mert oda nem akar menni, Ő mindenképpen görög szigetre szeretne menni. Szerintetek mennyire jellemző, hogy szárazföldi részeket "sorsolnak ki"főszezonban? Köszönöm

# 1440
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Minike08
Aktív fórumos
Aktív fórumos
148 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#236984 Üzenet linkje2016-02-04 12:40:42 

Most nézem, hogy elírtam július elejére foglaltak, nem júniusra.
KERESŐ:
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Utazási irodák
<   1 2 3 ... 95 96 97 ... 125 126 127   >


Copyright © 2003-2024 Hellasz.hu