Psakoudia
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Népszerû üdülõhelyek
Hozzászóló Üzenet
# 1
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Jox
Admin
Admin
3258 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#222084 Üzenet linkje2014-07-29 20:23:53  Psakoudia

Psakoudia (Halkidiki, Sithonia)

[map]40.2593,23.49697(Psakoudia)[/map]




Szálláshelyek: https://www.travel-hellas.net/city/451/psakoudia

# 2
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Aracsp
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
32 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#222087 Üzenet linkje2014-07-29 21:02:52  Válasz a #221936. hsz-ra Előzmény #221936

Szia, érdeklődnék, hogy merre szoktatot nyaralni Psakoudián? Csak azért kérdezem, mert mi 4 éve ide járunk nyaralni, tavaly 2x is voltunk icon_smile.gif, de én még más magyar hangot nem hallottam egyszersem...Sztem isteni jó hely, csendes, jó a partja, nem drága, egyszóval ideális pihenésre.Idén is megyünk, aug 13-27, már nagyon várjuk!
Köszi a választ előre is!
Péter

# 3
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Turbogabor
Aktív fórumos
Aktív fórumos
85 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#222108 Üzenet linkje2014-07-30 05:07:10  Válasz a #222087. hsz-ra Előzmény #222087

Szia Aracsp!

Végre valaki aki ide jön! icon_smile.gif Mi 2-3 éve néztük, mikor még 2-en voltunk. Későn kaptunk észbe, már nem volt jó áron szállás a Philoxenia hotelben. Idén januárban megláttuk megint, és befizettünk az ismeretelenre. icon_smile.gif Agusztus 24-től leszünk, de elszőször 4 napot Makrygialoson leszünk, utána költözünk át 1 hétre ide. Ahogy látom Jox tegnap nyitott is egy Psakoudia fűrumot, menjünk át oda.

# 4
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Turbogabor
Aktív fórumos
Aktív fórumos
85 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#222109 Üzenet linkje2014-07-30 05:14:52 

Jox! Köszönöm, hogy nyitottál egy fórumot ennek a településnek is.

4 hét múlva megyünk ide a Philoxenia bungallows hotelbe. Eddig csak a neten máshonnan próbáltam infókat szerezni, ahogy látom ez egy kicsi üdülőfalu. Ami már most tetszik, hogy nagyon jó helyen van, csillagtúra szerűen bejárható innen az egész Chalkidiki.
Egyébként a szállást nagyon olcsón intéztük: szálloda, svédasztalos félpanzió 2 felnőtt 1 gyerek olyan 108ezer körül jött ki 1 hét, pedig kb 315 forintos euróval fizettük ki.
Ha visszaértünk írok beszámolót! Autós fórumon láttam hogy van aki ide visszajár, jó lenne némi info, bár a google mapsen már "bejártam", ahogy láttam pár száz méter a tengerparti sétány pár étteremmel és 1-2 bolttal. Mi sok kirándulást tervezünk innen, kocsival megyünk. Érzésre kisgyerekkel jó lesz.

# 5
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Aracsp
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
32 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#222149 Üzenet linkje2014-07-30 15:31:17 

Szia,
Mi pont 27-én indulunk haza....nekem lakik kint egy ismerősöm Ormyliaban, oda ment férjhez, kb 30 éve, a férjének van egy unokatestvére, akinek van egy apartmanháza a parttól kb 200 méterre, de nincs előtte semmi csak a puszta icon_smile.gif Mi nagyon szeretünk ide járni, a szállás is jó áron van (apartmann légkondival 40 EUR 2 főre/nap, erkéllyel) http://www.booking.com/hotel/gr/giota-house.hu.html

Van 6-7 étterem, néhány bár, 2 kisbolt meg egy nagyobb és kész. De ennyi bőven elég. A strand remek, tele napernyőkkel, amiért nem kell fizetni, csak inni valamit (frappé, sör, kóla) és egész nap maradhatsz a tengerparton az ágyakon árnyékban. Nektek is tetszeni fog szerintem!

# 6
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Turbogabor
Aktív fórumos
Aktív fórumos
85 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#222205 Üzenet linkje2014-07-31 08:41:21  Válasz a #222149. hsz-ra Előzmény #222149

Köszönöm, hogy válaszoltál. Megnéztem az apartmanotokat. Nem rossz:) Szép, tényleg nincs semmi előtte, rálátni a tengerre. Bár én a 40 eurót csak abból a nézőpontból sokkallom, hogy mennyiért sikerült a szállodát foglalnunk, igaz a következő hétre, ami ugye már nem főszezon. Remélem igazad lesz és jó lesz, bár a feleségem arcát látni kellett volna tegnap este, mikor mondtam neki, hogy itt nincs bazározás este icon_smile.gif. Most megyünk először a gyerekkel, szerintem úgyse lesz már energiánk este császkálni, max a parton, na meg a gyerek is aludni fog legkésőbb 9-kor:). Azért örülök, hogy valaki jár ide, már azt hittem csak mi pofátlankodunk be a sok német turista közé, mert amit találtam a neten (pl videókat), azokat szinte kivétel nélkül németek készítették. Ha megtennéd még, hogy ha odaértetek bejelentkeznél, azt megköszönném. Néhány taverna és bolt árat is írhatnál majd kintről, bár nekünk csak az ebédet kell megoldanunk. Ja majd el felejtettem. Kíváncsiságból néztem a neten külföldi oldalakon hátha látok valami hajókirándulást innen, de nem találtam. Nem emlékszel esetleg, hogy kint te láttál e ilyeneket kiírva és mennyibe kerültek? Vourvourou-ra tervezünk 1 napra motorcsónak bérlést, de ha jól gazdálkodunk hátha beleférne még egy szervezett is:) A többit meg kocsival bejárjuk. Bármilyen hasznos tipped van a környékkel kapcsolatban, szívesen veszem. Szép napot.
# 7
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Aracsp
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
32 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#222212 Üzenet linkje2014-07-31 10:01:12  Válasz a #222205. hsz-ra Előzmény #222205

Szia,
Hát bazározás az nehézkes lesz itt icon_smile.gif de talán éppen ez a jó icon_smile.gif Ti valóban nagyon jó áron foglaltátok a szállodát, pláne FP-val, nem is értem, hogyan tudják ilyen áron adni...eddig azt hittem mi olcsón lakunk icon_smile.gif bár én vacsorát biztosan nem kértem volna, mert szeretek mindig máshol enni, még ha így drágább is, nagyobb az élmény. Hajókirándulás innen nem indul (ez tényleg egy kis falu), mi 2 helyről szoktunk menni: vagy átmegyünk Sartiba (60 km) és ott a Sithon travelnél vannak lehetőségek, vagy átmegyünk Ormos Panagiasba és ott foglalunk kirándulóhajót, ez első sorban az Athos félsziget mellett megy végig, nagy élmény a tengerről látni a kolostorokat.
Most fejből nem tudok étel-ital árakat írni, de nem drága szerintem, mi minden nap szinte étteremben vacsorázunk, pedig nem vagyubk eleresztve annira anyagilag. Ha kint leszek, írok majd. Ebédelni a strandon szoktunk, van ott az út szélén egy kis "kocsi" (mint az Üvegtigrisben icon_smile.gif ) és ott 2,5 EUR egy panchetta (ez olyan mint egy pitába rakott gyros, zöldségekkel és sült krumplival), nagyon finom, és elég ebédre (nekem legalábbis, de a 90 kilómmal nem számítok nagy étvágyúnak). De van hogy csak egy kis dinnyét eszünk vagy valami gyümölcsöt.
Étteremnek a Yiannist javaslom, bár nektek lesz vacsorátok...
A környéket ismeritek? Ez a Vourvouru motorcsónak bérlés engem is érdekelne, van róla infód?
Üdv
Péter

# 8
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Turbogabor
Aktív fórumos
Aktív fórumos
85 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#222221 Üzenet linkje2014-07-31 11:24:06  Válasz a #222212. hsz-ra Előzmény #222212

icon_smile.gif Azért remélem lehet kapni igazi gyrost is:) A vacsora nekem se fontos, de ha már ennyibe belefért akkor legyen... Előtte 4 napban ahova megyünk Makrygilosra, ott csak reggelit kértünk, ott majd kiéljük este a vendéglős hajlamainkat:) Én is alulról súrolom a 90 kilót, de félpanziónál nekem napközben elég szokott lenni néhány falat, vagy semmi, de Görögben nehezen fogok ellenállni a kedvenc kajáimnak (sokszor csak a szemem kívánja).
No hajóbérlés.
Én anno kb 8-9 éve voltam Sartin. Onnan mentünk hajókirándulásra egy nagyon jó kis lakatlan öbölbe, ahol marék számra lehetett szedni a kagylót stb. (Ez a mániám, én ha vízben vagyok mindig snorizok) Persze nem egy Vörös tenger (szerencsére volt már ahhoz is szerencsémicon_smile.gif, de azért jó ha van mit nézni. Szóval kutakodtam a neten, és rájöttem, hogy az a diaporos sziget egy öble volt....további kutakodás, hogy lehet oda átmenni? Ez ugye Vourvourou partjával szemben van. Menetrend szerinti járat nincs. Neten találtam 3 motorcsónak bérlős honlapot Vou-ból, na meg a Hellaszos Vourvourou fórumon Titi is nagy segítségemre volt. (Ők asszem 6-7 éve oda járnam és mindig bérelnek). Durván 100 eu körül kijön 1 napra üzemanyaggal együtt, adnak mindent, hűtőtáskát, napernyőt, mentőmellényt stb. Sztem megéri.
Hajóbérlére 3 céget találta (valamelyiknek magyar nyelven is van honlap!):
circuitrent
bluewaterboats
searide.gr (Christaras apartmanok tulaja csinálja, Titiék innen szoktak bérelni).
Ugye Vourvourou alig van 30 km-re tőlünk... Úgy tervezzük, ha átköltöztünk ebbe a szállodába, következő nap megyünk egy Sithon félsziget kört kocsival, és a végén Vou-ban lefoglaljuk valamelyik napra az egyik hajót.
30 LE vagy az alatt nem kell külön jogsi!icon_smile.gif

# 9
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Aracsp
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
32 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#222226 Üzenet linkje2014-07-31 13:00:42  Válasz a #222221. hsz-ra Előzmény #222221

http://www.searide.gr/boats.html Hú, ez nagyon jó ötlet volt, én is szeretnék ilyen hajót bérelni,mondjuk nekem jogsim is van, de ide biztosan nem lenne jó. Majd írok is nekik a neten, biztosan előre kell foglalni.
Még annyit az apartmanhoz, hogy minden reggel jön a pék egy kis furgonnal az appartmann elé, ahol lehet venni finom pékárut, délután a dinnyés bácsi, majd a halas is megérkezik, aki friss, de jégbe hűtött nyers halat árul, amit aztán magad megsüthetsz (már ha szereted, mert én nem, a de a feleségem imádja az ilyesmit) Szóval cool a hely, mi nagyon szeretjük.
Van rendes gyros is természetesen, mondom, Yannisnál egyetek, mert nekünk az jött be legjobban, meg már ismerjük is a tulajt, jó fej, az egész családja ott dolgozik az étteremben. Imádom Görögországot!

# 10
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Turbogabor
Aktív fórumos
Aktív fórumos
85 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#222308 Üzenet linkje2014-08-01 11:56:21  Válasz a #222226. hsz-ra Előzmény #222226

Titi is azt írta, hogy sokszor foglalt mindegyik hajó, de azért bízok benne Aug végén szept elején 3-4 nappal előtte tudunk majd személyesen lekötni egyet. + közül egy kölcsönzőnél biztos. A javasolt éttermet kipróbáljuk, már csak azért is, mert vannak tipikus görög kaják, amiket szeretek, de nem hiszem hogy félpanzió keretébe beleraknak (pl.: muszaka). Majd nem nagyon reggelizek be, és ebédre beülünk:)
# 11
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Aracsp
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
32 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#222456 Üzenet linkje2014-08-03 11:25:16  Válasz a #222308. hsz-ra Előzmény #222308

Ha van kedvetek, menjetek át egyszer Ormos Panagiasba (kb 20km) ott a parton a kis csónakkikötőkben van pár étterem, azt érdemes kipróbálni, bár inkább este, mert kivilágítva valami gyönyörű! És az ételek nagyon finomak, kedves személyzet!
# 12
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Turbogabor
Aktív fórumos
Aktív fórumos
85 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#222539 Üzenet linkje2014-08-04 10:04:34  Válasz a #222456. hsz-ra Előzmény #222456

Szia Aracsp!
Már csak kevesebb mint 3 héticon_smile.gif Nektek meg még kevesebb. Sajnálom, hogy nem találkozunk...Ormos Panagiast néztem én is, bár strandolás szempontjából, ahogy láttam elég szép strand van, úgyhogy megnézzük azt is. Köszi az infót.

# 13
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Aracsp
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
32 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#223070 Üzenet linkje2014-08-11 13:54:29  Válasz a #222539. hsz-ra Előzmény #222539

Holnapután!!! icon_smile.gif))))
# 14
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Turbogabor
Aktív fórumos
Aktív fórumos
85 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#223072 Üzenet linkje2014-08-11 14:28:35  Válasz a #223070. hsz-ra Előzmény #223070

icon_biggrin.gif De jó nektek!
Mi is vágjuk már a centit, bár addig még szűk két hetet le kell melózni icon_sad.gif
Jó nyaralást nektek, és várjuk a bejelentkezést! Fájdítsátok a szívünket onnan is. Hónapok óta készülünk, erre most kezd a szokásos para kijönni: hú még ezt kell venni, azt kell venni. (pl: még két db láthatósági mellény stb...icon_smile.gif)

# 15
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Aracsp
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
32 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#223075 Üzenet linkje2014-08-11 15:25:17  Válasz a #223072. hsz-ra Előzmény #223072

Rendben, köszönöm, jelentkezem!!
KERESŐ:
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Népszerû üdülõhelyek
1 2 3   >


Copyright © 2003-2024 Hellasz.hu