Psakoudia
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Népszerû üdülõhelyek
Hozzászóló Üzenet
# 31
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Turbogabor
Aktív fórumos
Aktív fórumos
85 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#224306 Üzenet linkje2014-09-06 10:40:36  Válasz a #223970. hsz-ra

Szia Aracsp!
Mi is hazaértünk, beszámolót küldtem az oldalnak, remélem nemsokára megjelenik!

# 32
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Aracsp
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
32 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#224359 Üzenet linkje2014-09-08 22:22:49 

Szia,
örülük, hogy szerencsésen hazaértetek. Remélem tetszett Psakoudia, nagyon jó az írásod, olvastam. Nekem az utiköltség 110.000 Ft volt kb ugyanennyi km-re, a tiedet nem is értem ,hogy lehet csak annyi amit írsz, bár mi Pestig jöttünk és microbusszal öten. Ja , és én nem mertem csak Görögországban tankolni, féltem, hogy a Macedónoknál kapok valami kátrányt az autóba. Psakoudian a Kantina-t mi szerettük nagyon, sokszor ettünk ott. Mennyire volt rossz az idő a nyaralás második felében? Esett sokat?

# 33
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Turbogabor
Aktív fórumos
Aktív fórumos
85 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#224363 Üzenet linkje2014-09-09 09:05:28  Válasz a #224359. hsz-ra Előzmény #224359

Szia az idő 1 nap kivételével kifogástalan volt. Délután jöttek a felhők, a vacsorára már akkor felhőszakadás volt, hogy alig tudták lehúzni az oldalfalakat az étteremben icon_smile.gif. Az utakon is látszott, lemosta a sarat, köveket az útra, nem mindennapi mennyiség esett pár óra alatt. Másnap délelőtt még felhős, de délutánra szikrázó napsütés 0 széllel. Az összes többi napunk szinte kifogástalan volt.
Útiköltségem egyszerű: kb 150 liter gázolajat használtunk el, Itthon teletank, első tankolás Macedónia végén 46 liter 340 ft-os áron, kint egyszer tankoltam 22 litert 28 euróért, aztán visszafelé Maci végén tankolás kb 42 liter még olcsóbban, itthon meg teletank olyan 41 liter AGIP kúton kedvezménnyel 413 Ft-ért. Autópálya díjak meg az autós topikban írtam mikor mennyit vont le a számláról. Fogyasztásom 5,31 lett pontosan, mindig csak első kattanásig tankolok. Tetszett Psakoudia és a szállás is, nagyon jó helyen van, csillagtúra szerűen elérhető bármilyen kirándulási hely a Halkidikin, strandja jó, nincsenek sokan, árakban is megfelelő, volt amit itt láttunk a kis supermarketben legolcsóbban, mindehol máshol drágább volt. A falu szélén lévő helyi nagy bolthálózat (nem tudom pontosan a nevét M-el kezdődik) is tökéletes, jó árakkal, tök fölösleges a Nikitben lévő Lidl-be járni.

# 34
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Turbogabor
Aktív fórumos
Aktív fórumos
85 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#224364 Üzenet linkje2014-09-09 09:08:14 

Ja és a Maci gázolaj talán a legjobb volt amit tankoltam, decikkel visszaesett a fogyasztás, mondjuk ehhez hozzájárult az is, hogy onnantól már nem siettem, de félni kár tőle. Én igen érzékeny 4 éves dízel mociba töltöttem (részecskeszűrős, turbós), de nem tartottam tőle. Az autópálya mellett csak nem árulnak moslékot.
# 35
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Anyuci68
Törzstag
Törzstag
520 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#225824 Üzenet linkje2015-01-01 18:03:14 

Sziasztok!
Turbogabor, olvastam a beszámolódat az észak-görögországi nyaralásodról. Elég régen szemezünk Psakoudiával, egyszer már majdnem foglaltunk is, de nagyon lehúzták az apartmant és a helyet is. Nyáron ígértetek fotókat, de csak a beszámolót találtam. Nincs esetleg egy nyilvános albumotok a nyaralásról? Elsősorban Psakoudia érdekelne, mivel oda le tudunk jutni busszal. Magáról a faluról, a vízről, partról. Köszi icon_smile.gif

# 36
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Turbogabor
Aktív fórumos
Aktív fórumos
85 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#226546 Üzenet linkje2015-01-28 12:55:37 

Szia anyuci68!

Bocsi, de csak most vettem észre, hogy írtál a fórumba (na meg holtszezon miatt elég ritkán nézegetem). Sajnos képeket nem tettem fel sehova. Ha bármi érdekel nyugodtan kérdezz. A part és víz minőségével semmi probléma, azt garantálom (nagyon sok helyen voltam már Görögországban). Azt kell elfogadni, hogy hogy ez egy pihenős falu, minden van ami kell, de esti nagy forgatagot és tömeget na azt ne keress itt. A parti részen gyakorlatilag 5 perc alatt lehet végig sétálni. Viszont bolt miatt nem kell utazni a falu szélén (főút mellett) lévő nagy bolt tökéletes, és van majdnem olyan olcsó, mint a Lidl Nikitiben. Szállásról csak a Philoxeniáról tudok nyilatkozni. Ha ez segít: decemberben foglaltuk az idei évi szállást, és megint megnéztük ezt is, aztán majdnem az innen 10 km-re lévő Gerakini mellett döntöttünk, az utolsó pillanatban találtunk (hozzáteszem drágábban) szállodát Haiotin, ami mellett csak a közvetlen és gyönyörű part döntött. Ha a pénzt néztük volna biztos ide jöttünk volna, de mivel tavaly végigjártunk mindent, így idén csak pihenni megyünk, ráadásul csak 1 hétre. Egy másik fórumtárs szokott apartmanba menni Psakoudián, arról ő tud infókat. Kérdezz nyugodtan.

# 37
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Turbogabor
Aktív fórumos
Aktív fórumos
85 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#226548 Üzenet linkje2015-01-28 12:59:27 

Összefoglalva, idén csak azért nem ide jövünk vissza, mert 1 hétig nem is szeretném a kocsit belülről látni (közvetlen part kellett), és amit a Kassandrán láttunk az rabul ejtett minket (égszínkék tenger, és sznorizni is lehetett). De ennek megvan az ára is (euróban:). A szállás meg lutri, itt nagyon elégedettek voltunk a szobával és a kajával is.
# 38
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Anyuci68
Törzstag
Törzstag
520 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#226603 Üzenet linkje2015-01-30 18:32:46  Válasz a #226548. hsz-ra Előzmény #226548

Szia Turbogabor!
Leginkább a part érdekelne. Én úgy vagyok vele, ha már tengerpartra megyek, akkor több méter mélyre le lehessen látni. Ha esetleg van a partról/vízről képed, azt akár ide is beszúrhatnád icon_smile.gif.
Az nem baj, ha nyugis, nem bulizni járok oda, hanem feltöltődni, kikapcsolódni. Azt tudom, hogy a Chalkidikin szép a víz, nagyon sokszor nyaraltunk már ott, csak annak idején, amikor Psakoudiával szemeztünk, olvastam olyan értékelést, amelyik nagyon lehúzta a partot, vizet, hogy koszos, meg hasonló nyalánkságok, és azért is lennék kíváncsi. Mondjuk csodálkoztam is, mert nem messze van Nikiti, és ott is csodás a víz.

# 39
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Styleair
Aktív fórumos
Aktív fórumos
122 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#228456 Üzenet linkje2015-04-26 13:53:58 

Sziasztok!

Mi is ide megyünk idén nyaralni 1 hétre, 2 felnőtt 2 gyerek (10,6) . Görögországba először megyünk autóval, amúgy is csak két szigeten voltunk még régen (Kréta 2000. Rodosz 2003) gyerekek nélkül. Akkor nagyon tetszett. Már nagyon várom ezt a nyaralást!

turbogabor leírása valóban nagyszerű.

Van itt valaki aki idén, szintén ide megy nyaralni?

# 40
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Styleair
Aktív fórumos
Aktív fórumos
122 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#228672 Üzenet linkje2015-05-07 11:41:19 

Idén csak mi megyünk Psakoudiaba?
# 41
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Aracsp
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
32 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#230704 Üzenet linkje2015-06-21 12:59:05 

Szia,

Hát mi valszeg idén kihagyjuk Psakoudiát, sok oka van, de leginkább a pénz icon_smile.gif Jó nyaralást mindenkinek, Yannis éttermét ki ne hagyjátok!!

# 42
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Styleair
Aktív fórumos
Aktív fórumos
122 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#230729 Üzenet linkje2015-06-21 21:36:34 

Köszönjük a jó kívánságokat! Sajnálom, hogy idén nem tudtok menni. Nekünk első alkalom lesz.
# 43
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Styleair
Aktív fórumos
Aktív fórumos
122 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#234827 Üzenet linkje2015-08-21 23:01:38 

Megjártuk Psakoudiát. Nagyon jól sikerült a nyaralás. Remek időnk volt, medence és a tenger is meleg volt. Jó hely, ajánlom én is. Yannis éttermet, kihagytuk, mert mi is a Philoxeniában voltunk FP-val. Ebédelni a Turistik Info melletti Tavernába jártunk. Ez egy családi vállalkozásnak tűnik, amit a helyiek is preferálnak. Nekünk bevált. icon_smile.gif
# 44
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Aracsp
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
32 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#243333 Üzenet linkje2017-03-11 22:20:53 

Na 3 év után idén ismét ide megyünk nyaralni augusztus végén. Már nagyon hiányzik görögország. Nekünk Psakoudiában voltak görög barátaink, akik 3 éve meghaltak autobalesetben...ezért is nem mentünk eddig. De már nagyon várjuk
KERESŐ:
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Népszerû üdülõhelyek
<   1 2 3


Copyright © 2003-2024 Hellasz.hu