Egyénileg vagy irodával?
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Utazás
Hozzászóló Üzenet
# 1
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Jox
Admin
Admin
3258 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#238023 Üzenet linkje2016-04-03 23:31:44  Egyénileg vagy irodával?

Egyénileg vagy irodával utazzunk?
# 2
Kijelentkezve--
-törölt nick 10391
Aktív fórumos
Aktív fórumos
179 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#238001 Üzenet linkje2016-04-03 23:31:45 

Előzmény: https://www.hellasz.hu/forum/viewtopic.php?p=238000#238000

Folytatnám itt.icon_smile.gif

Természetesen, az irodák jól ismert árképzésével kapcsolatos vitriolos megjegyzésemben volt némi él.
Mert vajon ki szeretne összességében 94.900 Ft-ot fizetni egy krétai, vagy rodoszi repjegyért, ami ráadásul csak a 8 napos turnusra szól? Elárulom, hogy minden, repülős utat foglaló utas szeretné..icon_smile.gif De 2 hetes utazás esetén még akár 10.000 Ft, többhetes felár is legombolható a jámbor utasról. Pedig a magyar irodák által kínált néhány görög repülős célpont, talán csak 2 sziget kivételével, közvetlenül, töredék áron, és charter igénybevétele nélkül is elérhető. De azt hiszem, hogy a maradék két átszállásos sziget is ennél, hát, kedvezőbb áron is kivitelezhető.

Nem tudok mást tenni, mint Rollo által megfogalmazottak mögé felsorakozni.icon_smile.gif Akár az időtartamok rugalmasságát illetően az irodák kötött turnusaival szemben, akár az irodás utak lefoglalásának, vagy a jegyvásárlás időpontját illetően. Csak néhány gondolatot fűznék még hozzá. Igaz, hogy a nyári menetrend megjelenésekor a Wizz esetében voltak azok a bizonyos tizenvalahányezer Ft-os jegyek Krétára. Igen. Azonban, ha az optimális árakat nézzük, ami Krétánál maradva, kb.40.000 Ft/fő; ebben az esetben is messze-messze az irodás árak alatt utazhatunk. Egy adott útvonalra vonatkozó optimális ár elérésére azért adódik többször is lehetőség, bármely társaságról is legyen szó. Nem egyszeri, és megismételhetetlen lehetőségekkel állunk szemben.

Viizo, nem teljesen értek veled egyet abban, hogy egy átszállásos verziónál rengeteg elvesztegetett idő lenne. Főleg görög célpontok esetében nem kell napokat a reptéren tölteni, vagy tranzitszállásokon. A legrosszabb, ami történhet, hogy szállást keres az ember az adott, Athén környéki kiindulási kikötő környékén, és reggel elhajózik. Ahogy rengeteg individualista utazó teszi. Igaz, ez a kalandos dolog tényleg nem való mindenkinek.icon_smile.gif A másik oldal: lehetett már itt olvasni oly panaszt, hogy délelőtt 10-kor, vagy délben el kellett hagyni a szobát az adott iroda utasainak, a transzferbusz pedig este 5, vagy 6 órakor jött értük. Vagy a chartergép késett órákat, rendszeresen. Hm.icon_smile.gif

Illetve, kalkuláltam az egyik iroda, a Personal Tours weboldalán egy 2 hetes krétai utat Gouvesbe, július 17-i indulással, a 2. legolcsóbb apartmant választva. Kíváncsivá tettél, hogy mekkora az árkülönbség, illetve, hogy a családom számára jobban megérné-e a felár az illetékkel, az irodával, és a többivel? Nos, valamiért katalógusárral számolhattam csak, ami 125.900Ft/fő 8 napra, 53.900 Ft a 2. hét szállásdíja, 26.000 Ft reptéri illeték, 14.000 Ft transzfer és kerozin díj, 10.000 Ft a többhetes repjegy felár, 1000 Ft foglalási díj. Ez fejenként 230.800 Ft, ami 3 főre 692.400 Ft.

Nos, az idei Kis-Kiklád utunk 2 hétre, és az irodás szállásnál színvonalasabb szállásokon kompjegyekkel, pireuszi szállással és buszjeggyel, mindennel együtt várhatóan 408,40-412,07 €/fő lesz fejenként. Szóval, inkább vettem a bátorságot, fektettem bele egy kis időt, és megspóroltam magunknak kb. 312.078,72 Ft-ot, 3 igazán különleges, cseppet sem „kommersz” szigeten.


Anikó

# 3
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Viizo
Aktív fórumos
Aktív fórumos
212 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#238009 Üzenet linkje2016-04-04 19:54:47  Válasz a #238001. hozzászólásra Előzmény #238001

Én azért nem látom ilyen feketén és fehéren a helyzetet icon_smile.gif

Mindenre van példa és ellenpélda: láttam már vmelyik irodától idén év elején olyan utat hirdetni hírlevélben Korfura, amit sajátban csak keservesen hozol ki annyiból (június végén 3***, félpanzió, repülővel, illetékekkel mindennel cakkpakk 59e HUF / fő volt), és egy ilyen azért kísértésbe viheti az irodáktól nótóriusan húzódozókat is.

Aki nem zár ki mindent, azért találhat olyan úticélokat, ahol már megérheti vmi akcióban elmenni irodával, de az érem másik oldalán persze ennél is jóval több akad, ahová nem feltétlenül, sőt - olyan égbekiáltóak a különbségek, amit pl. Te is leírtál.

De utóbbinál már az utazón múlik, hajlandó-e megfizetni ezt a felárat, vagy sem - nyilván ha 3-4 személynél csak az illeték alsóhangon is egy százas, ott azért bőven érdemes más alternatívák után nézni.

# 4
Kijelentkezve--
-törölt nick 10391
Aktív fórumos
Aktív fórumos
179 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#238022 Üzenet linkje2016-04-05 20:55:53  Válasz a #238009. hozzászólásra Előzmény #238009

Jól eltereltük a beszélgetést a low-cost jegyek és az átszállásos utazás felől, az irodás, kontra magánszervezés felé.icon_smile.gif Ha az utóbbi utazási formákat nézem, úgy vélem, hogy a két halmaz metszetébe viszonylag kevés utazó sorolható. Egyik csoport sem igazán rugalmas, az erről szóló polémia sem vezetett eddig sehova.

Igen, a katalógusár volt itt figyelembe véve, mert a 2 hetes turnusra nem vonatkozik az előfoglalási kedvezmény. Azonban az idei 8 napos turnusok fejenkénti, minimum 135.000 Ft-os first minute árait látva, azt kell, hogy mondjam, ennyi pénzből hosszabb ideig is ugrálhatunk magunkban vígan, szerte a szigeteken.
Nemrég unalmasan számolgattam a mediterrán tombolás fórumon hasonló témában. Nem is lett szép a vége, de nem bántam meg, azt hiszem.icon_smile.gif Ott a számok és a képek magukért beszéltek a gazdaságosságot, az ár-érték arányt illetően.

Az általad említett, Korfura vonatkozó ár, kedvező valóban. Igaz, a hotelről nem sok minden tudható.

Egyébként, épp ma tettem közzé a repülős fórumon, hogy a Ryanair, a Budapest-Athén útvonalon, sok-sok időpontra kínál elfogadható áron jegyeket a nyári hónapokra. Onnan pedig ajtó tárul a görög világra.icon_smile.gif Átszállással…icon_smile.gif icon_wink.gif

# 5
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
MaciG
Törzstag
Törzstag
816 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#238031 Üzenet linkje2016-04-06 20:20:32 

Szerintem általánosságban véve elmondható az, hogy ha valaki repülővel utazik akkor olcsóbb az egyéni szervezés, de ha 2 fő utazna, és autó vs busz a kérdés, akkor meg olcsóbbak az irodák buszos útjai. Kivételek persze mindig vannak!
# 6
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Dodi62
Törzstag
Törzstag
553 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#238032 Üzenet linkje2016-04-06 20:25:07  2016 nyaralás Kefa

ez nem jó hir ,egy ismerősőmék fognak velűk menni. MI mindig csak maradunk a megszokott saját auto. Hosszu lesz az idei is Trapezakira már nagyon mehetnénk van föleg hogy a napokat látjuk. tudom tavaly ti is Kefán voltatok.
KERESŐ:
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Utazás


Copyright © 2003-2024 Hellasz.hu