Vrasna
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Népszerû üdülõhelyek
Hozzászóló Üzenet
# 1
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Orsicska
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
3 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#241514 Üzenet linkje2016-08-08 14:58:43 

Szia!
Nagyon köszi a friss infókat, ma éjjel indulunk, így nagyon hasznos volt, hogy írtál. Mi Vrasna Beach-en leszünk, legalább már tudom mikor van piac, engem is nagyon érdekel, szeretnénk halat, gyümölcsöt, oliva olajat venni, további jó nyaralást kívánok!

# 2
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
PierrKardán
Aktív fórumos
Aktív fórumos
375 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#241513 Üzenet linkje2016-08-08 14:36:31  Válasz a #241487. hozzászólásra Előzmény #241487

Szia!

Lehet, hogy már elkerül az üzenet, mert csak most írok.

Mi már itt vagyunk Vrasnán. Illetve a hely neve Nea Vrasna, ez már egybeépült Asprovaltával. A Villa Amalthea nevű apartmanházban vagyunk, ez a falu Asprovalta felöli vége felé van, a Melachrini apartmanház mögött.

Vasárnap délután érkeztünk egy gyors és eseménytelen autóút után. Csak az interneten olvastam, hogy mekkora vihar volt szombat este Szkopjéban, vasárnap délben ennek már semmilyen nyoma sem látszott az autópályán.

Ma reggel voltunk a piacon, hétfőnként ugyanis mint itt is olvasvató (thx Vicosz!!!) nagy piac van a Nea Vrasna/Asprovalta átmeneti részén.

Kapható itt minden, helyi zöldség, gyümölcs, stb. Vagy 6-8 standon árultak friss tengeri halakat (gavroszt, szardíniát, nagyobb halakat, polipot, tintahalat, kagylókat, stb. stb.), volt sok olivabogyó árus is, rengeteg féle olivát árultak.

Mi tegnap jöttünk és tudtuk, hogy van piac, ezért szinte semmit sem hoztunk otthonról, itt vettünk krumplit, paradicsomot, paprikát, uborkát, sárga, kopasz és őszibarackot, szilvát, olajbogyót.

Az idő remek, van vagy 35 fok árnyékban. Tegnap este is fürödtünk, tegnap nagyon csendes volt a víz, ma viszont akkora hullámok vannak, hogy a víz átcsap egy álló felnőttön is.

Ha megérkeztél, akkor jelezd, hogy merre vagytok! Itt szinte egy magyar sincs, rengeteg macedón, szerb, bulgár család nyaral errefelé és persze rengeteg a görög. Van pár olasz aranyifjú is itt, életemben 5 Ferrari autót láttam, erre itt Nea Vrasnán csak tegnap kettőt is láttam.

# 3
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Orsicska
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
3 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#241487 Üzenet linkje2016-08-07 15:14:02 

Várjuk a friss infókat, mi hétfőn éjjel indulunk, hol szálltatok meg?
# 4
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
PierrKardán
Aktív fórumos
Aktív fórumos
375 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#241473 Üzenet linkje2016-08-06 21:09:45 

Holnap hajnalban indulunk, majd küldök beszámolót.
# 5
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Ujutas
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
40 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#240774 Üzenet linkje2016-07-17 09:19:35  Válasz a #239888. hozzászólásra Előzmény #239888

kedves PierrKardán!
csak jó emlékeim vannak,l benéztem a forumra ...
voltunk itt,igaz rég.. de nagyon jól éreztük magunkat, voltunk lakatlan sziget kiránduláson szuper ellátás volt a hajón , át vitték a jelentkezöket, stavrosra gk-val,onnan indultunk a pékségükben a legfinomabb kukoricás kenyeret ott ettem a mazsolás zsemléröl nem beszélve, akkor még nem volt drágaság ahogy most olvastam vmelyik hozzászólásban, de a tenger vize csodás, tiszta, jó széles látótérrel, hullámoztunk a matracokkal. alig akartunk bemenni a stellába nagyon jó apartman volt ,hosszú km-en keresztül végig a tengerparton sétálgattunk stavrosra át vagy asprovaltára, egyben az egész település,de busszal stavros 1 eu- volt az apollon iroda melletti utcán mentünk fel a piacra már nem tudom melyik nap, az igaz hogy mivel szept végén voltunk már a part menti clubok, discok zárva voltak, de végig erős napsütés volt, és már a napágyak ingyenesek voltak,ami megmarad örökké a jó érzés a tenger a kedves falusiak, az utcára kilógó gránátalmák, citromok, fügefák, nem bánták ha leszedtünk párat, rengeteg séta jó nyaralás volt...összel ezért szeretünk utazni gyümölcsök kánaánja

# 6
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Orsicska
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
3 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#239937 Üzenet linkje2016-06-23 10:39:48 

Dehogynem mennek, csak nem írnak róla, mi is ide megyünk augusztus közepén és már többször voltunk is itt.
# 7
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
PierrKardán
Aktív fórumos
Aktív fórumos
375 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#239888 Üzenet linkje2016-06-21 21:38:11 

Másfél hónap és indulunk. Látom, hogy páran mennek Stavrosba, de Vrasna nem népszerű...
# 8
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
PierrKardán
Aktív fórumos
Aktív fórumos
375 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#236725 Üzenet linkje2016-01-23 12:30:51 

Úgy látom, hogy az elmúlt egy-két évben nem sokan mentek Vrasnára a fórumozók közül icon_sad.gif

A nyáron augusztus közepén ide megyünk, majd beszámolok a tapasztalatokról.

# 9
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Judit30
Aktív fórumos
Aktív fórumos
61 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#227585 Üzenet linkje2015-03-11 13:24:14 

Sziasztok! 2007-ben voltunk Vrasnán. Esténként átsétáltunk Asprovaltára és ott volt egy taverna, ahol nem kaptunk tányért csak egy papírterítőre borították ki a finom gyrost. Szeretném megkérdezni, hogy, megvan még ez az étterem? Idén Thassosra megyünk és előtte ellátogatunk Vrasnára, Asprovaltára (első közös görög nyaralásunk helyszínére) és szeretnénk ebben az étteremben vacsorázni, nosztalgiázni. Judit
# 10
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
AGICA2
Törzstag
Törzstag
674 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#227426 Üzenet linkje2015-03-04 09:54:19 

kicsike kérdezte, és én nem emlékszem, mikor van Vrasna-asprovalta közt piac??? Bocsi, voltam ott párszor, de elfelejtettem:(
# 11
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Pancsika01
Aktív fórumos
Aktív fórumos
90 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#219589 Üzenet linkje2014-07-02 14:24:38 

Volt valaki mostanában Nea Vrasnán? Vanak bazársorok, illetve jó boltok, jó éttermek?
# 12
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Jox
Admin
Admin
3258 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#215480 Üzenet linkje2014-04-26 09:37:16 

Nea Vrasna, szállás ajánlat: http://www.travel-hellas.net/city/822/nea-vrasna
# 13
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
AGICA2
Törzstag
Törzstag
674 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#195640 Üzenet linkje2012-09-27 20:12:19  Válasz a #195620. hsz-ra Előzmény #195620

Szia anyuci!
Igen, lehet, hogy én ezeket belefoglaltam a "nyugiba" icon_biggrin.gif
Én nekem erre szükségem van, hogy ilyen emberek közt legyek, mert a sok szar, ami itthon van, már sokszor ellep... a lányom most is kint van Sartin... irigylem.. Talán minket azért fogadtak mindig szeretettel,és kedvességgel, mert 4 éves kora óta görögül karattyolt, és már egész jól megy neki icon_biggrin.gif
12 éves most, és csak görögül beszélt kint, imádták icon_biggrin.gif Pont Vrasnán volt, kb 5 éves lehetett, a bazárba vett magának valami kis lomot, és megkérdezték hogy hívják. Görögül mondta, hogy az ő neve Marina.
A néni boldog lett, és gyorsan hadart görögül, mit is jelent a neve... persze nem értettük, csak a felét, majd a kezébe adott egy nagy érmét, ami egy rózsafüzéren lógott, szent Marina képével, és lerajzolta minek is a védőszentje, majd egy ember aki beszélt angolul, megerősített abban amit értettünk mi is. A kép azóta a szobája ajtaja felett lóg...

# 14
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Anyuci68
Törzstag
Törzstag
520 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#195620 Üzenet linkje2012-09-27 12:36:12  Válasz a #195606. hsz-ra Előzmény #195606

Ágica!
Gyros ügyében egyet kell értenem Veled, én már ott tartok, hogy csak Görögországban eszem gyrost, mivel az itthoniban van amiből több van, mint kéne, és vannak, amik viszont teljesen hiányoznak belőle. Igaz, Vrasnán már vagy 4 éve voltam, és bevallom, ott nem emlékszem, hogy milyen gyrost ettünk, pedig az nálunk legalább minden másnap előfordul.
Viszont a görög emberekkel kapcsolatban sajna osztanom kell Bazsee véleményét. Mi 19 éve járunk kedvenc országunkba, és bizony az utóbbi években én sem tapasztalom a régi vendégszeretetet és kedvességet. Sőt. Pedig mi görögül köszönünk, ha bemegyünk valahová, ahol kérni kell ott is görögül, vagy ha valamit nem tudunk - amiből persze sok van -, akkor görög-angol "keveréknyelven", plusz még az életvitelükhöz is próbálunk alkalmazkodni. Amit még mindig szeretek Görögországban, és arra vágyom egész évben, az az általad is emlegetett nyugi, az, hogy tesznek mindenre. Igaz, sokszor sajnos még az elemi udvariassági szabályokra is, ez persze nem a vonzó tulajdonságokhoz tartozik.

# 15
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
AGICA2
Törzstag
Törzstag
674 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#195606 Üzenet linkje2012-09-26 20:04:50  Válasz a #195128. hsz-ra Előzmény #195128

Bazsee!
Én már 4x nyaraltam Vrasnán-Asprovaltán, idén is átmentem 1 napra, de én sosem tapasztaltam görög emberen az unottságot, és a vendégszeretet hiányát.Nyugalmat annál inkább, és mosolyt. Sem ott, sem máshol.
A girosz pedig majdhogy nem ott ízlett a legjobban, pedig sok helyen jártam már. De ízlés dolga. A 16 órá úttal pedig nagyon -nagyon jól jártatok, ezt szerintem itt bárki megerősíti itt icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif
Nekem a rekordom 31 órás buszút volt Göröghonba icon_sad.gif Na azt nehezen viseltem...

KERESŐ:
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Népszerû üdülõhelyek
1 2 3 ... 52 53 54   >


Copyright © 2003-2024 Hellasz.hu