Peloponnészosz
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Peloponnészosz
Hozzászóló Üzenet
# 46
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Vojandi
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
4595 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#7888 Üzenet linkje2006-06-02 20:27:08 

Jucma, hasonlóan vagyok én is ezzel.
Szeretem az eldugott kis öböket és csöppet sem izgat, ha azért sziklát kell mászni, vagy csak laposkúszásban jutok oda icon_smile.gif

Andi

# 47
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Kakadu
Törzstag
Törzstag
1130 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#7897 Üzenet linkje2006-06-03 06:16:26 

Angolul biztosan beszélnek, de ha jól emlékszem németül és franciául is.
Kedves, barátságos emberek icon_lol.gif

# 48
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Kakadu
Törzstag
Törzstag
1130 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#7898 Üzenet linkje2006-06-03 06:18:40 

Ja igen; ez két személyes apartman volt, de a legdrágább! A kertben van még több is, sztem egy telefont megérnek.
Egy kicsit lehet velük alkudni, kb 10-15 %-ot.

# 49
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Jucma
Aktív fórumos
Aktív fórumos
78 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#8179 Üzenet linkje2006-06-07 21:58:00 

Szuper! Köszi az infokat.
# 50
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Jucma
Aktív fórumos
Aktív fórumos
78 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#10391 Üzenet linkje2006-07-02 15:05:49 

Helló!

Jártunk végül Finikundában és vittem magammal a telefonszámot és a nevet, nagyon tetszett is a hely, de az apartmanunkat végül Methoniban találtuk meg. A várhoz közel a part mentén - szerintem igen új építésû - szép kis apartmanházak sorakoztak. Egybõl megtetszett a hely és mivel a házinéni nagyon kedves volt és még alkudozni is lehetett vele, így közösen voksoltunk, hogy Methoniban szállunk meg. Mivel Finikunda tényleg nagyon kis hangulatos hely, ezért strandra kétszer is visszamentünk.

Methoniból megnéztük Koronit, Finikunda-t, Voidokiliát is megtaláltuk (nem volt könnyû) és átmentünk a Mani félszigetre is.
Korábban Vojandi már írt korábban az ámulatbaejtõ Voidokilia öbölrõl, ezért mi a fejünkbe vettük, hogy mindenáron meg kell találnunk. Hát nem volt könnyû, este értünk a környékre és mielõtt apartmant kerestünk volna meg akartunk bizonyosodni arról, hogy tényleg itt a környéken van a Voidokilia öböl. Legalább 2 óra kérdezõsködés és kocsikázás után leltünk rá, de nem bánom mert tényleg csodálatosan szép.

Szóval köszi Andi! Ez jó tipp volt. icon_smile.gif)

Judit

Üdv.: Judit

# 51
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Vojandi
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
4595 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#10515 Üzenet linkje2006-07-04 00:11:17 

Szia Jucma!

Most érkeztünk haza Samosról. Egyelõre hulla fáradt vagyok, de a héten már fel fogok tölteni képeket. Örülök nagyon, hogy tetszett minden, a Voidokiliához elég vacak út vezet, de a Freytag és Bernd Peloponnesos térképe alapján mi rögtön megtaláltuk. Érdemes kicsit drágább, jó térképet venni, mert mint tudjuk Görögben hiánycikkek a táblák sokszor.

Andi

# 52
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Jox
Admin
Admin
3258 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#11035 Üzenet linkje2006-07-10 09:04:05  Koroni


# 53
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Jucma
Aktív fórumos
Aktív fórumos
78 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#11097 Üzenet linkje2006-07-10 20:24:22 

Koroni nagyon szép kis hely! Érdemes felmászni a várba, de nem ajánlatos kocsival bemenni a szûk sikátorokba, néhol el sem férsz, és meg se tudsz fordulni, érdemes lerakni a kocsit és gyalogosan felsétálni a várba. Mi végigsétáltunk a várfalon, csodálatos a kilátás!

Jucma

# 54
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Vojandi
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
4595 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#11100 Üzenet linkje2006-07-10 21:36:58 

Mi Metoniban sétáltunk végig a várfalon, az sem kutya, legalábbis jó hosszú icon_smile.gif
Jucma, várom a képeidet nagyon!!! Tedd fel õket a hellaszra légyszi mielõbb!
andi

# 55
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Vojandi
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
4595 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#11468 Üzenet linkje2006-07-14 13:48:47 

Szia Jucma!

Most láttam, hogy az aktuális árakhoz beírtad a Pirgos Diru-t is...tehát voltatok ott?
Mesélj légyszi, hogy tetszett, hogy zajlott...hideg volt-e tényleg annyira nagyon, ahogy az utikönyvek írják, hogy nagyon fel kell öltözni...
Nagyon várok tõled fényképeket a lapra, meg leírást is. Olyan helyre utaztál, ahova nem olyan sokan mennek, és gazdagíthatnád az oldalat a tapasztalataiddal. Másrészt meg jó nosztalgiázni, ha más is jár ott, ahol jártam és mesél róla, szinte újra át tudom élni a nyaralást.

Andi

# 56
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Jucma
Aktív fórumos
Aktív fórumos
78 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#11490 Üzenet linkje2006-07-14 15:28:14 

Szia Andi!

Tényleg szívesen küldök majd képeket, csak egyszerûen még nem volt idõm lebutítani a képeket. Egy kép 1,5 mega a szebb panorámások meg még nagyobbak, úgyhogy az idõ mire rendezem õket és a méretüket lecsökkentem.

A barland nagyon szép! Nem volt vészesen hideg, bár mi háromnegyedes nadrágban és vékony pulcsiban mentünk. De voltak akik nekivágtak egy szál trikóban, topban. Kicsit hûvös van, és párás a levegõ. A látvány nagyon szép, és bár elég rövid a túra mindenképpen érdemes befizetni rá.

A barlangban elég gagyi képeket készítettünk, mert nem szabadott vakuzgatni! De azért két-három kép sikerült.
A víz furcsa módon nem annyira mély, mint amire számítottam, igazából nyugodtan sétálni is lehetne egy gumicsizmában icon_smile.gif de azért a biztonság kedvéért rád tesznek egy nagyon büdös mentõmellényt. icon_smile.gif


Ha valaki oda szeretne látogatni a nyitvatartás a következõ:

8:30-tól 15:00-ig (octóber és május között)
8:30-tól 07:30-ig (a nyári szezonban, júni és szept között)

A helyiek által állítólag már 1900-tól ismert a barlang, de igazából 1949-ben fedezték fel, hogy micsoda csodát rejt a barlang belseje. Ma már az ismert és bejárt része a barlangnak 14 km! Persze a túra ennél rövidebb (az csak 1,5 km). Ez kb 20 perces út csónakkal. A barlang belsejében anno állati õskövületeket találtak, úgy mint hiéna, oroszlán, medve és párduc. Kerámiákat is találtak itt. Valószínûleg éltek ebben a barlangban korábban.
Régebben több bejárata is volt a barlangnak, de ma már csak a hivatalos túriastaútvonalon lehet bejutni.

Talán ennyi pluszt tudok még ahhoz hozzátenni, amit már korábban leírtak itt az emberek.

Jucma

# 57
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Jucma
Aktív fórumos
Aktív fórumos
78 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#11492 Üzenet linkje2006-07-14 15:32:54 

ja és még annyi, hogy számomra kicsit csalódás volt, hogy nincs semmilyen idegenvezetés. Úgy értem aki a csónakkal visz, az nem mond semmit angol vagy német nyelven. Teljesen csöndben megy a csónak túra, és csak egy kis tájékoztatót kapsz, amiben röviden olvashatsz a barlangról. De amikor bent vagy akkor már semmit nem mutogatnak és nem mesélnek semmit. Ezt én egy picit hiányoltam.

És fentebb olvastam vagy talán másik topic alatt, hogy gyalogtúra is van a csónakos után. Nekünk nem volt ilyen, csak a csónak!!! Néztünk bután, hogy merre kell majd sétálni, aztán csalódottan konstatáltuk, hogy itt a vége.

De egyébként csodálatos a barlang, és mindenkinek ajánlom, hogy ha ideje engedi akkor a nyaralása alkalmával látogasson el ide is.

Jucma

# 58
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Vojandi
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
4595 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#11506 Üzenet linkje2006-07-14 16:17:59 

Jucma, köszi szépen az ifókat.
Én egy nap alatt "butítottam" le a képek felét és másik nap a másik felét, de nekem is elvett összesen vagy 12 órát, míg mind kész lett. icon_smile.gif Nem baj, szóval várok én, hová is mennék? icon_smile.gif Majd, ha lesz idõd megcsinálod.

Andi

# 59
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Mexx19
Aktív fórumos
Aktív fórumos
53 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#12475 Üzenet linkje2006-07-24 12:49:40 

Sziasztok!
Az idén mi is Görögbe megyünk, Toloba. Mindenképpen megnézzük a Korinthoszi-csatornát. De tavaly, mikor ismerõseink jártak ezen a környéken, nem találtak olyan helyet, ahol meg lehetett volna állni, és lenézni a csatornára. Tudnátok ebben segíteni?
Köszi! mexx19

A normál 2x2 sávos úton (tehát nem az autópályán) közvetlenül a csatorna elõtt mindkét irányban van parkoló.

# 60
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Mexx19
Aktív fórumos
Aktív fórumos
53 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#12476 Üzenet linkje2006-07-24 12:54:34 

Andi!
Miután elküldtem az elõzõ üzit, csak akkor láttam meg, hogy itt is gyakori vendég vagy. Elõször a Tolo-s topicba akartam írni ezt a kérdést, de gondoltam oda nem illik.

KERESŐ:
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Peloponnészosz
<   1 2 3 4 5 ... 113 114 115   >


Copyright © 2003-2024 Hellasz.hu