Nissiros
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Dodekániszosz
Hozzászóló Üzenet
# 1
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kvalcsi
Spec. Moderátor
Spec. Moderátor
3368 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#985 Üzenet linkje2005-07-27 13:20:57  Nissiros

Nisszirosz az alvó vulkán szigete Kos-tól 16 km-re fekszik. A hajók Mandrakiban, a fõvárosában kötnek ki. A hegyre felkúszó hófehér házacskák láttán Santorini szépsége jutott eszembe. Innen busszal lehet feljutni a 300 méter széles kráterhoz, egy lélegzetelállító szerpentinen. Fantasztikus táj fogad minket, és nagyon nagy meleg. A kráter mélyén kb. 65-70°C van, és elég szúrósszagú kéngõz. De megéri ide feljönni, hiszen nem mindennapi látnivaló. A szomjunkat a kráter pereménél lévõ tavernában enyhíthetjük. A város szélén levõ domb tetején található egy Johannita erõd, melynek közepén áll a hófehér Panagia Szpiliani monostor. Gyönyörû panoráma tárul innen a szemünk elé. A lábunk alatt elterülõ város és a szomszédos pici sziget, a Giali. Nagyon kellemes barangolni a kék-fehér házacskák között a szûk utcácskákban. Mindenhol rengeteg virág található. Szerencsére nem az a túristáktól hemzsegõ hely, így sikerült megõriznie az igazi görög báját. Mindenkinek csak ajánlani tudom, hogy látogasson el ide, ha a Dodekanosz szigeteken jár.
# 2
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Jox
Admin
Admin
3258 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#7499 Üzenet linkje2006-05-25 14:54:12 




# 3
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Cserko18
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
6 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#12243 Üzenet linkje2006-07-21 15:43:39 

Hello Jox!

Hogy tetszett Nisyros? Én már idén voltam ott kétszer egy hétig nyaralni a szigeten, ha minden jól megy még szeptemberben is visszatérek 2 hétre!! Nagyon klassz a tavalyi vulkános képed, azt Nikiaban készítetted? Hosszabb ideig voltál ott vagy a szokásos egynapos kiránduláson?

Üdv:Judit

# 4
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Vojandi
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
4595 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#12275 Üzenet linkje2006-07-21 20:45:12 

Szia cserko!

Szerintem Jox még nem járt ott, de majd õ elmondja neked személyesen icon_smile.gif

Engem viszont érdekelne, milyen szervezésben mentél oda? Egyénileg szervezted meg az utad? Nagyon jó lenne, ha tennél fel képeket, meg egy kis beszámolót, mert mi nagyon ki vagyunk éhezve információkra olyan helyekrõl, ahova kevesebben jutunk el.

Andi

# 5
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Cserko18
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
6 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#12415 Üzenet linkje2006-07-23 19:07:59 

Hello Andi!

Én egyéni szervezésben voltam ott. Május elején a Lauda Airrel mentem Bécsbõl, mert Magyarországról még nem volt járat. Júniusban a Tuinál vettem jegyet. Kos városba érkezik meg a gép, onnan még hajóval kell átmenni Nisyrosra. Reggel vagy este indul hajó Kardaménából vagy Kosról, kivéve vasárnap. Mióta hazaértem tervezem, hogy felrakom a képeket, de még sajnos nem fért bele az idõmbe. De remélem sikerül már (elõbb-utóbb) akkor te is láthatod mennyire gyönyörû a sziget. Mire vagy kiváncsi?
Az emberek nagyon barátságosak, úgy viselkedtek velem, mintha már ezer éve ismernének, fõleg amikor második alkalommal voltam. Nincsen sok turista, illetve 1/2 11-1/2 4-ig rengetegen vannak, utána visszamennek Kosra. Voltam a vulkánnál is, fantasztikus élmény!! Rengeteg macska van, de elég vadak, megsimogatni nem tudod õket. Csodálatos strandok vannak, (nem napernyõs) az egyik kedvecem a Koklaki (biztos nem jó a helyesírás, de így ejtik) szóval fekete vulkánikus kõzet borítja az egész strandot, nagyon különleges atmosztférája van, és néha félelmetes hangot ad a tenger, ahogyan görgeti a köveket... ezt leírhatatlan hangzás, ha hozzáképzeled a tenger zúgását is...
Nagyon tetszett a kolostor is, olyan mintha visszamennél az idõben.
Írjál, majd milyen infot szeretnél, szívesen mesélek még róla. Addig is bõvebb info: www.dodekanes.ch (német) vagy www.nisyros.com (angol)
Most 1 hétig nem leszek gépközelben de majd írok vmikor.
Üdv: Cserko

# 6
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Vojandi
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
4595 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#12423 Üzenet linkje2006-07-23 20:59:48 

Szia Cserko!

Nagyon aranyos vagy, hogy rögtön ilyen sokat írtál, köszi szépen. Én nem tervezek a közeljövõben nissirosi utat, mert még más célok vannak elõtérben, de érdekelt. Mi az idén Samoson voltunk, ott is szinte csak köves strandok vannak és a délutáni órákban olyan erõs volt a hullámzás, hogy még az öklömnyi köveket is görgette, így ismerem ezt a hangot, amit leírtál. Szeretnék a jövõben minnél több olyan görög szigetet megismerni, amelyek nem annyira ismertek a turisták körében. De Nissiros nagyon kicsi, ahogy a térképen nézem, kb. fele akkora mint Santorini, nekem meg már az is kicsi volt. Mi rengeteget szeretünk nézelõdni, kirándulni, így valószínûleg nekem csak úgy lenne praktikus, ha csak pár napot maradnék ott és továbbállnék utána egy másik szigetre. icon_smile.gif
Az utazást nem lenne probléma megszervezni, én Münchenben élek, itt nagy választék van a repülõjáratokban a görög szigetekre. A svájci oldalt mindjárt meg is nézem, köszi!
Nincs konkrét kérdésem, csak érdekelt nagyon, honnan jut egy magyar ember eszébe, hogy pont Nissirosra utazzon, többször is. Az érdekelt igazán, hogyan hallottál róla, mi fogott meg benne annyira. Mivel én vulkánmániás vagyok, biztosan nagyon tetszene nekem ott, mert minden nagoyn felizgat, ami a vulkanikus mûködéssel kapcsolatos.
A magyar turisták nagy része nem mer magánszervezésben utazni és így csak a tipikus agyonlátogatott szigetekre jutnak el. Ez bizony nagy kár! Én szinte minden görög szigetrõl tudok egy icipicit valamit, mert mindent elolvasok, amit csak találok, ezért fogott meg az, hogy valaki ott nyaralt, ahova a többiek csak hajókirándulás keretében jutnak el.
Írj még, amit jónak látsz, minden érdekel. Mekkora települések vannak ott, mivel lehet eltölteni egy hetet, ha csak a fele idõben strandolok?
Köszi!
Andi

# 7
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Vojandi
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
4595 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#12426 Üzenet linkje2006-07-23 21:22:56 

Cserko, megnéztem a svájci oldal rengeteg fotóját, nagyon megtetszett a sziget, egy hetet biztosan megér icon_smile.gif


# 8
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Cserko18
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
6 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#12808 Üzenet linkje2006-07-27 16:14:26 

Hello Andi!

Tettem fel egy pár képet a fotóalbumba, majd nézd meg! Még lesz néhány kép, csak elég lassan lehet feltenni. Remélelem, tetszeni fognak.
Üdv: Judit

# 9
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Vojandi
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
4595 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#12816 Üzenet linkje2006-07-27 18:49:06 

Szia cserkó/Judit!

Most nézem a képeket, eszméletlen jók, nagyon tetszik a sziget. Hálás köszönetem, hogy feltetted õket.
Hogy hívják a települést, ahol a szállásotok volt. Hol foglaltál szállást?
Érdekelne még pár dolog. Milyen a part (homok, kavics), van-e egy kis esti nyüzsgés?
Azon gondolkozom, hogy jó lenne Kos-szal kombinálni, egy hét Koson, egy hét Nissiroson. De jövõre ez nem jön össze, azért jó lesz észben tartani.

Andi

# 10
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Cserko18
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
6 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#12881 Üzenet linkje2006-07-28 16:02:32 

Hello Andi!

Nagyon örülök, hogy tetszettek a képek icon_biggrin.gif
Én szerencsés helyzetben voltam, mert a barátaimnál volt szállásom. Úgy tudom a hotel vagy appartman költsége kb. 15-20 Eur/fõ/éj. Nekem a kikötõben (Mandraki) volt a szállásom, itt a legpezsgõbb az élet. Van azért nyüzsgés, leginkább fõszezonban, a "fõtér" Platia tele van kávézokkal és pubokkal, de inkább, kicsi, barátságos helyeket képzelj el. A tengerparton is van szórakozási lehetõség, egy kis disco és egy rock kocsma, nagyon hangulatos mindkettõ.
Tettem fel még néhány képet, majd nézd meg.
Üdv:
Judit

# 11
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Vojandi
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
4595 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#12893 Üzenet linkje2006-07-28 21:05:11 

Szió!

Mindjárt nézem a képeket. icon_smile.gif
Diszkó, ilyesmi nem érdekel, nem rajongok értük. Pont ez érdekelt, hogy van-e este ilyen kiûlõs tavernás dolog...Jól hangzik. Újabb utazási cél került ahosszú listánkra icon_smile.gif Kos-Nissiros kombináció néven icon_smile.gif

Andi

# 12
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Hkati
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
13 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#12936 Üzenet linkje2006-07-29 22:22:04 

Sziasztok!
Én kétéve jártam Nisziroszon, most is Kosra megyünk, és tervezem, hogy megmutatom a gyerekeimnek is! Csodálatos kis sziget!
KRÁTERBEN

Ez az egyik kedvencem! Ugye, hogy egy arc?

UTCÁCSKA

Hétfõn indulunk! Ha hazajöttem, beszámolok!
Üdv!

# 13
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Vojandi
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
4595 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#12985 Üzenet linkje2006-07-30 12:57:24 

Köszi Kati, várom! icon_smile.gif
# 14
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Hkati
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
13 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#13542 Üzenet linkje2006-08-08 21:04:05 

Hazaértünk, és úgy feltöltõdtünk, hogy el nem tudom mondani! Tigaki csodás hely! Kicsit messze volt a strand (kb. 5-600 m) de az egész falu tele tavernákkal, kávézókkal. Kétéve elkövettük azt a hibát, hogy a szálloda alatt levõ étteremben nagyon jót ettünk elsõ alkalommal, azután mindíg oda metününk vissza. Végig ettük ugyan az étlapot, de kíváncsiak lettünk volna a többire is. No, most nem mentünk kétszer ugyanarra a helyre! Ez olyan jó volt!!! minden étteremnek más hangulata, ízvilága, de mind szuper volt! Bár az utolsó este beleválsztottunk. Nem volt rossz, de nem kápráztattak el bennünket úgy, mint a többi helyen! Már az gyanús volt, hogy egy naaaaagy angol zászló volt a bejárat mellett (rengeteg angol van a faluban, és a szigeten). Nem volt annyira ízes, mint a többi helyen!
Viszont felfedeztünk a szigeten egy újabb, talán még gyönyörûbb tengerpartot! Kefalos!!! Mutatok néhány képet:



Ezt mindenkinek fel kellene íratnia az orvossal! Ez mindenkinek járna! (Pont arrafelé haladunk) De aki teheti, menjen el ide! Naggggyon gyönyörûséges!
Kati

# 15
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Vojandi
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
4595 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#13567 Üzenet linkje2006-08-09 14:00:46 

Szia hkati!

Bocsi, de Kafelos az nem Koson van? Az a pici templomos sziget az száz %, hogy Kos partjainál van.
Így most nem értem, miért ide tetted. Tigaki az Koson vagy (amennyiben ez Tingaki lenne) szintén Koson van. Szerintem eltévesztetted a topikot, mert ide Nissirosról vártam infót.
De azért köszi.
Andi

KERESŐ:
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Dodekániszosz
1 2 3 4   >


Copyright © 2003-2024 Hellasz.hu