Platamonas
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Népszerû üdülõhelyek
Hozzászóló Üzenet
# 1
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Ferradri
Aktív fórumos
Aktív fórumos
72 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#1569 Üzenet linkje2005-08-30 13:50:27  Platamonas

Platamonas az Olimposi Riviérán található hamisítatlan görög halászfalu (tavaly városi rangot kapott), melyet még nem lepett el a turisták áradata.
Mi az idén nyáron választottuk ezt a nyaralásunk célpontjává és nem bántuk meg, mindenkinek ajánlom.
A faluból könnyen eljuthatunk bármelyik fakultatív programra, de egyéni kirándulások kiindulópontjának is nagyon megfelelõ. Szép kirándulást tehetünk a falu szélén lévõ Platamonasi várba, vagy Paleos Panteleimonasba de akár az Olimpos hegy kis városaiba, falvaiba is.
A strandja többnyire kavicsos, ennek köszönhetõen nagyon tiszta a tenger, de homokos részek is vannak, az azt kedvelõknek.
A faluban minden létfontosságú intézmény és bolt megtalálható, este pedig szórakozási lehetõség is akad bõven, az egészen hajnalig nyitvatartó bárokban és a falu szélén elhelyezkedõ discoban.

# 2
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kvalcsi
Spec. Moderátor
Spec. Moderátor
3368 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#1575 Üzenet linkje2005-08-30 15:48:01 

Szia ferradri!

A beszámolódból következtetve arra jutottam, hogy az Anett Tours utazási irodával voltál. Mi is kacérkodtunk vele, mert kevésbé felkapott helynek tûnt. A Takisz házat néztük ki magunknak, de már nem volt szabad hely a számunkra megfelelõ idõpontban.
Homokos part nagyon kevés van a városkában?
Üdv.:

# 3
Kanári
Figyelmeztetve
Vendég



Nincs beírva úticél.
#1576 Üzenet linkje2005-08-30 16:47:20 

Sziasztok.
Nagyon gyönyörü a hely, ha nemsokára megyünk mindenképpen körülnézünk itt alaposan. Kösz a képet is.
Kanari

# 4
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Ferradri
Aktív fórumos
Aktív fórumos
72 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#1578 Üzenet linkje2005-08-31 08:55:31  Platamonas

Szia kvalcsi!

Igen az Anett Toursal voltunk. Elõször féltem tõle egy picit, mert nem ismertem az irodát, de nem csalódtunk benne.
A Takisz apartman van közvetlen a tengerparton, ami alatt a halpiac van, szóval ne bánd, hogy oda nem volt hely, mert akik ott laktak, a halszagra panaszkodtak sokat.
Mi a Galani apartmanban laktunk, ami szintén közel van a parthoz, egy utca választja el, és nagyon megvoltunk elégedve vele. A többi apartmanjuk már messzebb van a tengertõl, de azért nem vészes a távolság.
Van egy pici homokos része, de oda bezsúfolódik a sok ember, inkább Nei Pori és Platamonas között van gyönyörû homokos part és ott nincsenek is sokan.

Üdv
Adri

# 5
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Ferradri
Aktív fórumos
Aktív fórumos
72 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#1579 Üzenet linkje2005-08-31 08:56:50 

Szia kanári!

Mikor mentek Görögországba és pontosan hova?

Adri

# 6
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kvalcsi
Spec. Moderátor
Spec. Moderátor
3368 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#1583 Üzenet linkje2005-08-31 14:07:02 

Szia ferradri!

Pont azért szerettünk volna a Takisz házba menni, mert közvetlen a parton van. A párom imád kiülni esténként a teraszra, és bámulni a tengert egy Ouzó és sör mellett. Tényleg szerencse, hogy nem volt hely, mert ugyan horgászni imádunk mind a ketten, de a halszagot töményen nem szeretjük sõt, én kifejezetten utálom. Platamonas helyett mentünk Kos szigetére, de nem tettünk le róla, hogy ezt a szép fekvésû falucskát meglátogatjuk. A Ti apartmanotokból látni lehetett a tengert?

Üdv.:

# 7
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Ferradri
Aktív fórumos
Aktív fórumos
72 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#1586 Üzenet linkje2005-08-31 15:55:31 

Szia Valcsi!

A mi apartmanunkból csak a harmadik emeletrõl lehet látni egy kicsit, elõtte házak vannak, ezért nem teljes a kilátás. De még a többi apartmanhoz képest ez van a legjobb helyen.
Kos teljesen más, azt is megkockáztatom, hogy talán szebb is. De a szigeteknek teljesen más a hangulata, mint a szárazföldnek (szerintem). Láttam a képeiteket Kos-ról, gyönyörû. Az idén egy ismerõsünk is Kos-on nyaralt és õ is sok szépet mesélt. Mi pont jövõre tervezzük Kos - szigetét.
Ha jövõre Platamonasba mentek, szívesen segítek információkkal, amiben tudok.
Az én párom búvárkodni szeret, õ ezért örült a kavicsos tengerpartnak, mert ott tisztább a víz és több féle csigát, kis halat talált.

Üdv
Adri

# 8
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kvalcsi
Spec. Moderátor
Spec. Moderátor
3368 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#1587 Üzenet linkje2005-08-31 16:31:07 

Szia Adri!

Még nem tudom, hogy jövõre hová megyünk, mert a barátaink közül többen is szeretnének velünk jönni. Ez még egyeztetés, és pénz kérdése. Mi a férjemmel Dél-Krétát céloztuk meg, de ezt nem biztos hogy mindenki pénztárcája bírja. Platamonas nem tudom, hogy a kavicsos partja miatt megfelel-e mindenkinek. A párom jobban szereti a homokos partot.
Üdv.:

# 9
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Htimi
Aktív fórumos
Aktív fórumos
60 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#1589 Üzenet linkje2005-08-31 19:49:44 

Szia Valcsi!

Kreta szuper valasztas! Imadni fogjatok! icon_smile.gif

# 10
Vendég
Figyelmeztetve
- Figyelmeztetve -



Nincs beírva úticél.
#1681 Üzenet linkje2005-09-07 11:35:30 

Szia!
Most jöttünk vissza hétfõn. Ez volt az ötödik görög utunk, és most éreztük legjobban magunkat. Elsõsorban a szállással kapcsolatban reagálok: nagyszerû hely a Magda-ház. Nagyok, tágasak a szobák, a többsége a tengerre néz, és kiváló esténként az erkélyen borozgatni. A strand igaz, hogy 300 méterre van, de útközben tudtunk vásárolni Mónika boltjában.
Ha szeretsz utazni, akkor érdemes egy hosszú hétvégére Anettel, vagy férjével elmenni Prágába is. Ragyogóan szervezik a dolgokat. Voltatok a Szkiatosz- túrán? kosztasz kapitány nagy tengerész, még nagyobb bohós és táncos. Szkiatosz pedig szebb, mint az agyon reklámozott szigetek.
Sokszor úgy érzem, hogy valamelyik elõzõ életemben közöm volt Görögországhoz. Tudod, az a "már jártam itt" érzés, meg az, hogy kisérõ és térkép nélkül voltam Kateriniben, Tesszalonikiben és Athénben az idén.
Majd teszek fel- remélem igényes- képeket. Üdv.: Luby

# 11
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kvalcsi
Spec. Moderátor
Spec. Moderátor
3368 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#1686 Üzenet linkje2005-09-08 09:29:03  Platamonas

Szia Luby!
Nagyon jól hangzik a Magda-ház, csak kicsit messze van a parttól. Mi egyszer voltunk olyan szállodában ami 400m-re volt a strandtól, de akkor megfogadtuk, hogy csak 100 méren belüli szállás kell. Szeretünk hajnalban és késõ este is úszni, ilyen távolságnál viszont meggondolandó.

Skiathoson jártam, de nem Platamonból, hanem Evia szigetérõl. Tényleg gyönyörû hely. Hangulatos, görögös, és csodálatosan klassz volt fürdeni Kukkunáries Beachen.

Várom a fotókat, biztosan nagyon jók.

Üdv.:

# 12
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Ferradri
Aktív fórumos
Aktív fórumos
72 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#1713 Üzenet linkje2005-09-09 08:17:34 

Sziasztok!

Luby, irigyellek, hogy most jöttél haza. Mi is vásárolgattunk Mónika boltjában és szerintem is jól szervezik az utakat Anett és a férje. Prágát már többször felvetettük, lehet, hogy kipróbáljuk velük.
A Magda ház valóban jó, de minden apartmanjuk. A Galani, ahol mi laktunk 90-100 méterre van a tengertõl.
Skiathoson mi is voltunk, de nem most hanem még vagy 5 évvel ezelõtt és Paraliáról, de már akkor is Kosztasz kapitány hajóján múlattuk az idõt. Felejthetetlen élmény volt és a sziget valóban gyönyörû.

Üdv
Adri

# 13
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Kiscsillag
Aktív fórumos
Aktív fórumos
237 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#1822 Üzenet linkje2005-09-13 22:22:36 

Szia Kvalcsi!

Ha esetleg Platamonasba mennél, nem kell aggódnod a homokos part hiánya miatt, ugyanis ott van közvetlenül a város mellett Nei Pori! Végig homokos a partja és nincsenek is sokan a parton. Ráadásul itt még végigsétálhatsz a parti sétányon is, ami ha jól tudom, Platamonasban nincs.
Viszont a várat én is ajánlom, márcsak a kilátás miatt is. Maga a vár és a várudvar nem nagy szám, de a kilátás tök jó! Meg aztán utána legalább azt is elmondhatod, hogy ott is voltál! icon_lol.gif

# 14
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Ferradri
Aktív fórumos
Aktív fórumos
72 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#1824 Üzenet linkje2005-09-14 08:26:20 

Szia Kiscsillag és mindenki!

Kvalcsinak valóban nem kell aggódnia a homokos part miatt Nei Pori közelsége miatt, bár mi ritkán mentünk oda át fürödni. Egyrészt mert nem volt egész hétre motorunk, ami jó ha van, mert gyalog szerintem sokat kell menni. Nem tudom, hogy Kiscsillag mikor voltál Nei Poriban, biztos, hogy a tömeg függ a szezontól is, de én most július végén és augusztus elején a fõszezonban annyi embert láttam ott, mint Paralián szokott lenni. Szerintem nagyon sokan voltak. Mi inkább a csendesebb részeket szeretjük, mivel a párom szeret búvárkodni, és ahol kevesebb ember van, ott több mindent lehet találni a tengerben.
Sétánya valóban szélesebb van Nei Poriban, este jó ott sétálni, mi is megtettük, sõt vásárolni szerintebb olcsóbban lehet Nei Poriban. Platamonasban vékony sétány van a parton, de este 8-kor lezárják a falu fõutcáját és az egész egy nagy sétánnyá alakul, ahol fõszezonban hömpölyög a tömeg. Mindenféle árusok kerülnek elõ és standok, aminek napközben nyomát sem láttuk és beindul az éjszakai élet, ami valóban hajnalig tart. Más az éjszakai Platamon és más a nappali. Mintha két faluban nyaralna az ember.

Üdv
Adri

# 15
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kvalcsi
Spec. Moderátor
Spec. Moderátor
3368 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#1825 Üzenet linkje2005-09-14 09:50:56 

Szia Kiscsillag!
Akkor jobban járok ezekszerint, ha Neo Poriba megyek esetleg, és innen megyek át kirándulni Platamonasba. Macerás lenne minden nap kilométereket gyalogolni a fürdés miatt.
Üdv.:

KERESŐ:
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Népszerû üdülõhelyek
1 2 3 ... 57 58 59   >


Copyright © 2003-2024 Hellasz.hu