Teljes készültségbe helyezték a görög mentőszolgálatokat hétfőn, miután 46 Celsius fokos hőmérsékletet mérnek Görögországban - közölték a helyi hatóságok. Ilyen meleget még sosem mértek júniusban Görögországban.
A görögöknél napok óta áramkimaradások vannak a hőség miatt, mert a hűtők és légkondicionáló berendezések túlterhelik a villamos rendszert. Az előrejelzések szerint a helyzet a következő napokban még rosszabb lehet. Az energiaipari vállalatok felszólították a fogyasztókat: ha tehetik takarékos üzemmódban használják a légkondicionáló berendezéseket, emellett kapcsolják ki a sok energiát elhasználó háztartási gépeket.
A hatóságok országszerte hatalmas, légkondicionált sátrakat állítottak fel, hogy a hőség elől ide tudjanak behúzódni az idősek és a szívproblémákkal küzdők. Az athéniakat felszólították, hogy ha tudnak, ne menjenek napra és ne is utazzanak hosszabb távolságra.
A meleg időjárásnak egyelőre nincsenek halottai Görögországban.
Forrás: |