Helyi lakosok százai tüntettek szerdán a görögországi Kréta szigetén a részegen randalírozó és meglehetõsen szemérmetlenül viselkedõ fiatal angol turisták ellen - írja a Reuters.
Szálloda- és étteremtulajdonosok, hivatali dolgozók, sõt még Malia város polgármestere is részt vett azon a szerdai tüntetésen, amelyet a magyar turisták körében is népszerû Krétán tartottak helyi lakosok a szigetre özönlõ, már-már elviselhetetlenül viselkedõ angol turisták ellen.
A több száz fõnyi tüntetõ lezárta a sziget egyik legnagyobb autóútját, s a forgalmat feltartva táblákon hirdették, hogy elegük lett a botrányosan viselkedõ szigetországiakból. Egyfolytában isznak, ordibálnak és ráadásul mindezt a szemünk elõtt teszik - panaszkodott az egyik tüntetõ a Reuters televíziónak.
A tüntetõk azt követelik a görög kormánytól, hogy tiltsa meg az utazási irodáknak, hogy például a már említett Malia városát a szex és a szórakozás központjaként reklámozzák az angol fiataloknak. Azt is szeretnék elérni, hogy a helyi szórakozóhelyek ne árusíthassanak olcsó szeszes italokat, mert ezzel csak az alkoholfogysztásra ösztönzik a fiatal turistákat.
Ezt nem bírjuk tovább, türelmünk végéhez érkeztünk. A rendet helyre kell állítani a városban - mondta a Reutersnek Malia polgármestere. A városkát évek óta Kréta Ibizájának tartják, s ez a 30 éven aluli brit turisták egyik közkedvelt célpontja. A Reuters adásában megdöbbentõ képeket láthattak a nézõk a városka éjszakai mindennapjairõl: részeg fiatalok csoportjait, akik erõszakoskodnak a helyiekkel, megrongálnak mindent, ami az útjukba kerül, sõt az is elõfordult, hogy erõsen ittas fiatalok az utcán létesítettek szexuális kapcsolatot egymással, mindezt a helyi járókelõk szeme láttára.
Egy helyi bolttulajdonos elmondta, hogy este kénytelen bezárnia üzletét, mert bár mindig is ez volt a legjövedelmezõbb idõszak, a bolt üzemeltetése egész egyszerûen veszélyesé vált. Rácsokkal, rolókkal próbálja védeni üzletét és ezzel nincs egyedül errefelé. Már sétálni sem mernek kimenni estefelé, és az esti kávézásokat is inkább kihagyják.
Az elmúlt években súlyos esetek is megtörténtek: tavaly egy fiatal brit nõ kiesett egy apartmaház erkélyérõl miután heves vitát folytatott részeg barátjával, 2003-ban egy ittas angol fiatal leharapta egy picér orrát, miután az távozásra szólította fel, 1999-ben pedig egy helyi lakos életét vesztette két angol turistával folytatott utcai verekedésben - írja a Reuters.
Forrás: |