Az egyik görög újság nagy botrányt kavart azon bejelentésével: tudomása van róla, hogy Görögország fogyasztásra alkalmatlan húst adott el Bulgáriának.
Az Etnosz elnevezésű lap szerint Belgiumból érkezett a mérgező, fagyasztott árú Görögországba, miután már körbejárta a fél világot. Majd onnan a szomszédos országba vándorolt, ahol végre piacra kerülhetett. A hús egy részét lefoglalta a görög hatóság, de 2,5 tonna addigra már értékesítésre került Bulgáriában.
Hogy honnan származik az információ, arról nem voltak hajlandóak nyilatkozni. Azt sem tudni pontosan, milyen húsról van szó, és ki forgalmazta. A bolgár állam cáfolta a hírt, és az egészségügyi miniszter kijelentette: először hall az esetről. A fogyasztók mindenesetre félnek, és sokan lettek - átmenetileg - vegetáriánusok.
Forrás: |