KÉPEK A FOTÓALBUMBÓL
LEGNÉPSZERŰBB ALBUMOK
NÉPSZERŰBB BESZÁMOLÓK
LEGNÉPSZERŰBB LEÍRÁSOK
LEGNÉPSZERŰBB INFÓK
LEGNÉPSZERŰBB RECEPTEK
NÉPSZERŰBB FÓRUMTÉMÁK
LEGUTÓBBI KOMMENTEK
LEGUTÓBBI LEÍRÁSOK
LEGUTÓBBI GÖRÖG HÍREK
LEGNÉPSZERŰBB ZENÉK
LEGUTÓBBI ÜZENETEK

Hírek


Idősávos rendszer az Akropolisznál

Az Akropolisz túlzsúfoltságának csökkentése érdekében Görögország bevezeti az idősávokat és az e-ticketinget (elektronikus jegyeket). A tervek között szerepel az is, hogy árnyékot és vizet biztosítsanak a hosszú sorokban várakozó turisták számára, hogy megnézzék a történelmi helyszínt.

Jelenleg naponta körülbelül 17 000 ember fedezi fel a helyszínt a fenséges domb és a világhírű Parthenon által lenyűgözve. Ezek a számok a hőhullám közeledtével tovább nőnek, a hőmérséklet eléri a 104 fokot is, amitől a sziklák megperzselődnek a tűző nap alatt.

A hosszú sorok leküzdése közben a turisták néha zűrzavart okoznak, ami a helyszínen jelenlévő biztonsági szolgálat beavatkozását teszi szükségessé. A hatóságok valószínűleg abban reménykednek, hogy az új intézkedések csökkentik az ilyen incidensek számát.

Az új intézkedések között szerepel az idősávos rendszer, a szervezett turistacsoportok gyorsforgalmi sávos beléptetési pontja, valamint az elektronikus jegyértékesítés. Az illetékesek szerint ezek a lépések várhatóan hatékonyan csökkentik a látogatók zsúfoltságát és enyhítik a túlzsúfoltság okozta problémákat.

Forrás: greekreporter.com


  2023-07-13 

  247 89% 





Szálláshelyek Görögországban

Több mint 50.000 szállásajánlat