KÉPEK A FOTÓALBUMBÓL
LEGNÉPSZERŰBB ALBUMOK
NÉPSZERŰBB BESZÁMOLÓK
LEGNÉPSZERŰBB LEÍRÁSOK
LEGNÉPSZERŰBB INFÓK
LEGNÉPSZERŰBB RECEPTEK
NÉPSZERŰBB FÓRUMTÉMÁK
LEGUTÓBBI KOMMENTEK
LEGUTÓBBI LEÍRÁSOK
LEGUTÓBBI GÖRÖG HÍREK
LEGNÉPSZERŰBB ZENÉK
LEGUTÓBBI ÜZENETEK

Hírek


Közösségi média korlátozások

Görögország a tervek szerint egy újabb ország lesz, amely egy sor olyan szabályozás bevezetését tervezi, amelyek célja a 15 év alatti fiatalok digitális függőségének visszaszorítása, és megóvni őket a közösségi média túlzott megjelenésének veszélyeitől .

A kormány tervei között szerepel a kötelező életkor-ellenőrzést kikényszerítő platformok keretrendszere, valamint egy olyan mechanizmus bevezetése, amely beépül a szülői felügyeleti alkalmazásba, amely képes megkeresni bizonyos „kulcsszavakat” és blokkolni azokat, így a 15 éven aluliak nem férhetnek hozzá zavaró és zaklató tartalom.

„A digitális fenyegetésnek kettős arca van” – mondta Sofia Zacharaki, a társadalmi kohéziós és családügyi miniszter szerdán a görög SKAI TV-nek. „Nem csak arról van szó, hogy a gyerekek ragaszkodnak a közösségi médiához. Elszigetelődnek, és ez kettős kockázatot rejt magában: a depresszió és a digitális elszigeteltség kockázatát, amikor azt hiszik, hogy van barátjuk, és hamis, digitális világot hoznak létre anélkül, hogy a külvilágon élnének. Voltak gyerekek, akik nem voltak hajlandók iskolába menni.”

A kormány legújabb tervei azután születtek, hogy Görögország szeptemberben betiltotta a mobiltelefonok használatát az iskolákban, ezzel is megpróbálva leküzdeni a fiatalkorúak bűnözésének növekvő problémáját, amelyet az erőszakos és káros tartalmak közösségi médiában való terjedése szított. A legújabb kezdeményezéseket a Vasiliki Artinopoulou professzor vezette tudományos bizottság jelentése támogatja. Az ajánlások között szerepel figyelemfelkeltő kampányok indítása, algoritmusok átdolgozása a kiskorúak számára káros tartalmak csökkentése érdekében, valamint a szülők további eszközökkel való ellátása gyermekeik képernyőidejének kezeléséhez.

Görögország lépése összhangban van az Ausztráliában elfogadott hasonló sikeres modellekkel, amelyek a közelmúltban olyan jogszabályokat vezettek be, amelyek megtiltják a 16 éven aluliak számára a közösségi médiában való fiókot (és amelyet Kiriakosz Mitsotakisz görög miniszterelnök is üdvözölt), valamint Franciaország, amely szintén törvényt vezetett be, megakadályozza, hogy a 15 év alatti felhasználók hozzáférjenek a közösségi oldalakhoz.

Az ALCO által a görög ALPHA TV számára december 10-én, kedden végzett közvélemény-kutatásban a görögök 72 százaléka azt válaszolta, hogy egyetért azzal, hogy Ausztrália a közelmúltban betiltotta a közösségi médiát a 16 éven aluli kiskorúak számára, tükrözve a görög szülők súlyos aggodalmát a negatív hatás miatt. mobiltelefonok és a közösségi médiák hatással lehetnek gyermekeikre.

Európai kérdés, hogy Görögország sürgősen meg kell küzdenie a fiatal felhasználók körében elkövetett közösségi médiabűnözéssel
Görögország kormánya hónapok óta vitatja, hogyan kezelje a kiskorúak digitális bûnözését, és különféle terveket és javaslatokat vizsgál. A probléma megoldására irányuló terveket a görög miniszterelnöki hivatal állította össze, aki páneurópai válságnak minősítette.

A kormány októberi ülésén Kyriakos Mitsotakis hangsúlyozta, hogy az Európai Unió szintjén összehangolt fellépésre van szükség, kiemelve a zaklatás digitális lábnyomát és összefüggését a valós erőszakkal. „Globális válsággal állunk szemben, amely túlmutat Görögországon” – mondta Mitsotakis. „Szabályozási beavatkozásra lesz szükség, valószínűleg uniós szinten, hogy ezt a kérdést a gyökerénél kezeljük.”

Megbeszélések folynak a 15 éves digitális érettségi korhatár megállapításáról az Európai Unióban, valamennyi tagállam korlátozása mellett. Dimitris Papastergiou, a digitális kormányzás minisztere „sürgősnek” nevezte a kérdést, mondván, hogy az EU-országok közötti együttműködés kulcsfontosságú abban, hogy a technológiai óriásokat olyan rendszerek bevezetésére kényszerítsék, amelyek pontosan tudják ellenőrizni a felhasználó életkorát, mivel Papastergiou szerint „az életkor ellenőrzése a legfontosabb nehéz leszerelni.”

Egy nemrégiben, Görögországban végzett, országos, „Online Violence” elnevezésű tanulmány kimutatta, hogy a megkérdezett 12–18 éves tinédzserek több mint fele volt kitéve online erőszaknak, akár szemlélődőként, akár áldozatként. A görög SaferInternet4Kids of FORTH által szervezett tanulmány azt is kimutatta, hogy a megkérdezett 4800 tinédzser 44 százaléka nyilatkozott úgy, hogy volt tanúja nemi alapú zaklatásnak vagy visszaélésnek az interneten, és 11 százalékuk tapasztalt már nemi alapú zaklatást vagy visszaélést.

Forrás: greekreporter.com


  2024-12-12 

  197 96% 




Villa Oasis - Nea Potidea - Halkidiki
Privát homokos strand, csodálatos kilátás, mindössze 100 m-re a tengertől.
..:: Halkidiki, Kassandra, Nea Potidea ::..