KÉPEK A FOTÓALBUMBÓL
LEGNÉPSZERŰBB ALBUMOK
NÉPSZERŰBB BESZÁMOLÓK
LEGNÉPSZERŰBB LEÍRÁSOK
LEGNÉPSZERŰBB INFÓK
LEGNÉPSZERŰBB RECEPTEK
NÉPSZERŰBB FÓRUMTÉMÁK
LEGUTÓBBI KOMMENTEK
LEGUTÓBBI LEÍRÁSOK
LEGUTÓBBI GÖRÖG HÍREK
LEGNÉPSZERŰBB ZENÉK
LEGUTÓBBI ÜZENETEK

Hírek


Tömeges kivonulás Santoriniről

A helyiek és a turisták menekülnek az idilli görög Szantorini szigetről, attól tartva, hogy a szigetet több napos rengéseket követően hatalmas földrengés várható.

Kedden 5-ös erősségű földrengés rázta meg az eddigi legerősebbet a Szantorini és Amorgos közötti tengeri területen.

A Geodinamikai Intézet szerint kedden kora reggel 4,9-es erősségű földrengés ütött ki 4 óra 46 perckor Santorini és Amorgos között, epicentruma az amorgosi ​​Arcesine városától 20 kilométerre dél-délnyugatra, 14,3 kilométeres mélységben. Ezt erős utórengések sorozata követte, amelyek a Richter-skála szerint 4,2, 3,9 és 4,0 erősségűek.

Szombat délutántól hétfő estig 37 alkalommal jegyeztek fel 4-es erősséget meghaladó földrengést, számos kisebb rengést.

A folyamatban lévő szeizmikus tevékenységre válaszul a szantorini hatóságok evakuálási tervet hajtottak végre, amely biztosítja mind a lakosok, mind a látogatók biztonságát.

A munkásokat és az utazókat biztonságos zónákba helyezték, távol a vulkáni tevékenységéről ismert kalderától. A helyszínről készült fotók szabályos evakuálást mutatnak be, az egyének a mentők utasításait követve.

Sok utazó azonban panaszkodott, hogy nem találnak jegyet a kompokra. Azt is kifogásolják, hogy a fennmaradó jegyek túl drágák, akár 500 euróba is kerülhetnek a pireuszi útra. További kompokat is kérnek a Szantorinit elhagyni kívánók evakuálására.

Szantorini földrengéseit földcsuszamlások követik

Szantorini földcsuszamlássorozata sok helyi lakost riasztott. A közösségi oldalakra hétfőn feltöltött videókon sziklák és törmelékek láthatók a régi kikötőbe.

A szeizmológusok két új megfigyelőállomást telepítettek – egyet az Anydrosz szigetére, ahol sok rengés keletkezett, egy másikat pedig Anafi szigetén – a szeizmikus tevékenység szoros nyomon követésére.

„Szorosan figyelemmel kísérjük a helyzetet, de jelenleg nincs ok a pánikra” – mondta Efthymios Lekkas, Görögország vezető szeizmológusa.

Hozzátette: „Bár ezek a földrengések aggasztóak, még nem jeleznek küszöbön álló vulkánkitörést vagy katasztrófa eseményt.”

Vassilis Kikilias klímaválság- és polgári védelmi miniszter hangsúlyozta a folyamatos ellenőrzés fontosságát, és kijelentette: „Bár nem vagyunk tanúi semmi rendkívülinek, az éberség elengedhetetlen”.

„Szorosan figyelemmel kísérjük a helyzetet, de jelenleg nincs ok a pánikra” – mondta Efthymios Lekkas, Görögország vezető szeizmológusa.

Hozzátette: „Bár ezek a földrengések aggasztóak, még nem jeleznek küszöbön álló vulkánkitörést vagy katasztrófa eseményt.”

Az iskolák péntekig zárva maradnak Santorini (Thera), Anafi, Ios és Amorgos szigetén a folyamatos szeizmikus aktivitás miatt.

Santorini polgármestere: A sziget biztonságos úti cél

Szantorini polgármestere hétfőn azt mondta a Greek Reporternek, hogy a sziget „biztonságos úti cél”.

„Ez egy olyan jelenség, amely véget ér. Nem tarthat örökké. [Ezek a földrengések] tartanak néhány napig, néhány hétig, és leállnak… Szantorini olyan lesz, amilyen volt” – mondta Nikosz Zorzosz, Santorini polgármestere.

Zorzo véleménye megegyezik a legtöbb tudós véleményével, miszerint a közelmúlt szeizmikus aktivitása egy ideig, napoktól akár hónapokig is eltarthat, miközben kizárták a Richter-skála szerinti 6-ot meghaladó erősségű földrengést.

Szantorini polgármestere elmondta, hogy a helyi hatóságok az illetékes minisztériummal együttműködve teljes mértékben felkészültek arra, hogy kezeljenek minden olyan vészhelyzetet, amely az elhúzódó szeizmikus tevékenység miatt felmerülhet.

Megjegyezte, bár a helyieknek nem újdonság a környéken tapasztalható kisebb földrengések, érthető, hogy ezúttal a szeizmikus tevékenység időtartama miatt aggódnak. Néhány pánikba esett látogatóról és helyi lakosról, akik repülővel vagy hajóval keresnek kiutat a szigetről, a görög médiában sugároznak képeket, és Zorzos szerint „a pánik rossz tanácsadó”.

„Februárban járunk” – mondja. „Ebben az időben a gazdasági tevékenység a szigeten nagyon korlátozott. Ez azt jelenti, hogy többen munka nélkül maradnak itt. Tehát azért, hogy ne érezze azt, amit bárki is érezne egy természeti jelenség, a „természet haragja” során, ezért gondolom, hogy egyesek elmennek” – tette hozzá.

Forrás: greekreporter.com


  2025-02-05 

  230 80% 




..:: Autóbérlés ::..
Keresse meg a legjobb ajánlatot, hasonlítsa össze az árakat és
spóroljon akár 70%-ot!