KÉPEK A FOTÓALBUMBÓL
LEGNÉPSZERŰBB ALBUMOK
NÉPSZERŰBB BESZÁMOLÓK
LEGNÉPSZERŰBB LEÍRÁSOK
LEGNÉPSZERŰBB INFÓK
LEGNÉPSZERŰBB RECEPTEK
NÉPSZERŰBB FÓRUMTÉMÁK
LEGUTÓBBI KOMMENTEK
LEGUTÓBBI LEÍRÁSOK
LEGUTÓBBI GÖRÖG HÍREK
LEGNÉPSZERŰBB ZENÉK
LEGUTÓBBI ÜZENETEK

Infók


Epirusz - Parga

Parga városa Görögország északnyugati részén, az epiruszi Preveza regionális egység északnyugati részén található. A község székhelye Kanallaki község, de Parga a gazdasági, kereskedelmi és turisztikai központ. A város a Jón-tenger partján fekszik, Preveza és Igoumenitsa városai között, 68 km-re az elsőtől és 40 km-re a másodiktól. Ez egy híres turisztikai üdülőhely 2415 lakossal, és festői szépségéről ismert.

Parga az ókorban Paragiros, Paragea és Ypargos néven volt ismert, ahonnan jelenlegi neve is származik. A domb tetején áll a velencei vár, kilátással a városra. A várat arra használták, hogy megvédjék a várost a szárazföld és a tenger felől érkező invázióktól. A város a kastély szélén épült, és egyértelműen a jón építészet hatása alatt áll. A város régebben a környéken termelt finom citrusfélékről, az úgynevezett "zsidó citrusfélékről" is ismert volt, amelyeket Európába és Amerikába exportáltak.

A kis domb lejtőin amfiteátrumszerűen épült Parga nagyon festői és turisták ezreit vonzza minden nyáron. A közelben több gyönyörű strand található. Közülük a legnépszerűbbek: Valtos, Kryoneri, Piso Kryoneri, Lichnos, Sarakiniko és Ai Giannakis. A nyári hónapokban Parga naponta komppal közlekedik Paxos és Antipaxos szigeteivel. Hajókkal is elérhető Korfu és Lefkada szigetével. Parga közvetlen elővárosi buszokkal (KTEL) is elérhető más görög városokba és városokba, mint például Igoumenitsa és Preveza, valamint közvetett összeköttetések Athénba, Szalonikibe és Ioanninába.

Pargától mintegy tizenöt kilométerre található a környék legfontosabb ókori műemléke. Ez az ókor legfontosabb jóslata, Acheron Nekromanteionja. Itt az ókori görögök azt hitték, hogy az Acheron folyó forrásai az alvilág kapui.

Történelem


Az ókorban a területet a görög theszprotai törzs lakta. Valószínűleg itt található Toryne ősi városa. Magát Pargát 1318-ban említik először; a név nagy valószínűséggel szláv eredetű. Két évvel később a várost és a cukornádültetvények bevételét Nicholas Orsini, Epirus despotája sikertelenül ajánlotta fel a Velencei Köztársaságnak a Bizánci Birodalom elleni velencei segélyért cserébe. Az 1338/39-es epirotuszi lázadás során, III. Andronikosz Palaiologosz bizánci császár ellen, Parga hűséges maradt a császárhoz. Az 1390-es években Spata János, Arta ura uralma alatt állt.

A város végül 1401-ben került velencei ellenőrzés alá, és Korfu velencei birtokának szárazföldi exklávéjaként kezelték egy kasztellán alatt. A velencei birtokot az 1419-es oszmán–velencei szerződés erősítette meg. Az oszmán birtoklás rövid időszakaitól eltekintve a város a Velencei Köztársaság 1797-es bukásáig velencei kézen maradt.

1815-ben, amikor a franciák szerencséje megromlott, Parga polgárai fellázadtak a francia uralom ellen, és a britek védelmét kérték. 1819-ben a britek eladták a várost Ali joanninai pasának, aki tőle oszmán uralom alá került. Az oszmán uralom Párgában és Epirusz többi részén 1913-ban ért véget, miután Görögország győzelmet aratott a balkáni háborúkban.

A kastély a városra néző domb tetején található, és a város védelmére szolgált a szárazföld és a tenger felől érkező inváziók ellen. Eredetileg a 11. században építették Parga lakói, hogy megvédjék városukat a kalózoktól és az oszmánoktól. A 13. században, ahogy a velenceiek egyre nagyobb mértékben birtokolták a régiót, újjáépítették a várat, hogy megerősítsék a területet. 1452-ben Párgát és a várat két évre elfoglalták az oszmánok; a kastély egy részét ekkor bontották le. 1537-ben Hayreddin Barbarossa oszmán admirális felgyújtotta és lerombolta az erődöt és a benne lévő házakat.

Mielőtt a velenceiek 1572-ben újjáépítették a várat, a törökök még egyszer lerombolták. A velenceiek harmadszor és utoljára újjáépítették, erősebb erődöt hozva létre, amely 1819-ig bevehetetlen maradt, különösen Ali joanninai pasa támadásai ellenére. A vár felszerelését két Valtos és Pogonia öblön keresztül szállították. Amikor Pargát eladták az oszmánoknak, Ali pasa szerkezeti kiegészítéseket végzett a kastélyban, beleértve a törökfürdőt és a háremnegyedet, amelyet az erőd tetején épített. A kastély bejáratának falánál lévő boltíves kapun Agios Markos szárnyas oroszlánja látható. A bejárat további részletei közé tartozik az „ANTONIO BERVASS 1764” név, Ali pasa emblémái, kétfejű sasok és a kapcsolódó feliratok.

Látnivalók

1. A velencei vár
2. A sziget a Szűz Mária templommal
3. Az egyházi múzeum
4. Agios Nikolaos temploma
5. Az Agia Vlacherna kolostor
6. Agios Sostis temploma
7. A város festői macskaköves utcái
8. Ali pasa kastélya Anthousában
9. Víz alatti forrás az Agios Giannaki-öbölben
10. A természetes barlangok Lychnóban
11. A több tucat templom a városban
12. Az Acheron Necromantio


  2022-05-07 

  192 94% 





Hirdessen itt!

..:: Bérelhető reklámfelület ::..