Festői szurdok Alexandropoulisztól kb 20 km-re északra. Az Ávas-szurdokhoz az Alexandropoulisztól vezető alsóbbrendű úton északi irányba kell haladni, Ávas falutól Aiszimiig. Az út magában a szurdokban halad. Útközben érdemes megállni, figyelmesen fürkészni az eget és a sziklafalakat. A sziklás kiszögelléseken kék kövirigók csicseregnek, bajszos poszáták keresgélnek az aljnövényzetben, de a szurdok elsősorban ragadozó madarairól híres. Láthatunk itt például dögkeselyűt, egerészölyvet, kígyászölyvet és Feldegg-sólymot, de nem ritka, hogy néhány óra alatt hat-hét fajt is megpillanthatunk.
Tavasszal és ősszel vándor ragadozó madarak húznak át a szurdokon, csapatostul látni fehér gólyákat és pelikánokat. Az év eme időszakaiban a tengerpartra visszatérőben érdemes megállani az út menti olajfaligeteknél. Ezerszám látni itt színpompás virágokat, tarka pillangókat és kisebb költöző madarakat, például álarcos gébicset és örvös légykapót.Festői szurdok Alexandropoulisztól kb 20 km-re északra. Az Ávas-szurdokhoz az Alexandropoulisztól vezető alsóbbrendű úton északi irányba kell haladni, Ávas falutól Aiszimiig. Az út magában a szurdokban halad. Útközben érdemes megállni, figyelmesen fürkészni az eget és a sziklafalakat. A sziklás kiszögelléseken kék kövirigók csicseregnek, bajszos poszáták keresgélnek az aljnövényzetben, de a szurdok elsősorban ragadozó madarairól híres. Láthatunk itt például dögkeselyűt, egerészölyvet, kígyászölyvet és Feldegg-sólymot, de nem ritka, hogy néhány óra alatt hat-hét fajt is megpillanthatunk.
Tavasszal és ősszel vándor ragadozó madarak húznak át a szurdokon, csapatostul látni fehér gólyákat és pelikánokat. Az év eme időszakaiban a tengerpartra visszatérőben érdemes megállani az út menti olajfaligeteknél. Ezerszám látni itt színpompás virágokat, tarka pillangókat és kisebb költöző madarakat, például álarcos gébicset és örvös légykapót. |