Pirgosz Dirút (Pirgos Dirou) jól kitáblázott út jelzi. A Dirú cseppkõbarlangok kb. 300 méterrel Áreopoli alatt fekszenek. A barlang fõbejárata egy szépséges öböl partján nyílik (belépõ 12 Euro) és maga a sziklafal is fehér és rózsaszínes árnyalatokban játszik, innen kapta nevét is. A barlangot a XIX. században fedezték fel, de senki sem törõdött vele, majd 1949-ben kezdett komolyabb kutatásokba a Petrochilosz házaspár. Ma két nagyobb barlangot, a Glyfádát és az Álepotrypát és egy távolabbi kisebbet ismerünk, az összesen 5000 méter hosszú barlangrendszerbõl. A kutatások mindenesetre még ma is folytatódnak. A barlangokba evezõs csónakokkal visz a kísérõ minket. Mivel a csónakok száma korlátozott, melyek egyidejûleg a barlangban tartózkodhatnak, ezért nyári fõszezonban elõfordulhat, hogy kint kell várakoznunk, míg sorra kerülünk. Nyitva tartás: Júniustól szeptemberig naponta 8-17:30-ig, Októbertõl májusig naponta 8:30-15h-ig. A barlang területén végig csónakban ülve haladunk a cseppkövek között. Egy csónakázás ideje kb. 25 percig tart. A barlangban nagyon hideg van, készüljünk meleg holmikkal!
Az Álepotrypa (rókalyuk) barlang nevét onnan kapta, hogy úgy fedezték fel, hogy egy kutya egy rókát üldözött, aki a barlangba menekült, majd napokkal késõbb a szõrére száradt vörös sárral került elõ. Az eredetileg 10x60 cm-es bejáratot (melyet földrengések omlasztottak be) kitágították és szenzációs leleteket találtak a korábban ember lakta barlangban. A leletek között szerepelnek ékszerek, csontok, szerszámok és agyagedény cserepek. Ezek a Diroszi Neolitikus Múzeumban tekinthetõk meg.Pirgosz Dirút (Pirgos Dirou) jól kitáblázott út jelzi. A Dirú cseppkõbarlangok kb. 300 méterrel Áreopoli alatt fekszenek. A barlang fõbejárata egy szépséges öböl partján nyílik (belépõ 12 Euro) és maga a sziklafal is fehér és rózsaszínes árnyalatokban játszik, innen kapta nevét is. A barlangot a XIX. században fedezték fel, de senki sem törõdött vele, majd 1949-ben kezdett komolyabb kutatásokba a Petrochilosz házaspár. Ma két nagyobb barlangot, a Glyfádát és az Álepotrypát és egy távolabbi kisebbet ismerünk, az összesen 5000 méter hosszú barlangrendszerbõl. A kutatások mindenesetre még ma is folytatódnak. A barlangokba evezõs csónakokkal visz a kísérõ minket. Mivel a csónakok száma korlátozott, melyek egyidejûleg a barlangban tartózkodhatnak, ezért nyári fõszezonban elõfordulhat, hogy kint kell várakoznunk, míg sorra kerülünk. Nyitva tartás: Júniustól szeptemberig naponta 8-17:30-ig, Októbertõl májusig naponta 8:30-15h-ig. A barlang területén végig csónakban ülve haladunk a cseppkövek között. Egy csónakázás ideje kb. 25 percig tart. A barlangban nagyon hideg van, készüljünk meleg holmikkal!
Az Álepotrypa (rókalyuk) barlang nevét onnan kapta, hogy úgy fedezték fel, hogy egy kutya egy rókát üldözött, aki a barlangba menekült, majd napokkal késõbb a szõrére száradt vörös sárral került elõ. Az eredetileg 10x60 cm-es bejáratot (melyet földrengések omlasztottak be) kitágították és szenzációs leleteket találtak a korábban ember lakta barlangban. A leletek között szerepelnek ékszerek, csontok, szerszámok és agyagedény cserepek. Ezek a Diroszi Neolitikus Múzeumban tekinthetõk meg. |