Az Ainos-hegy Nemzeti Park több mint 3000 hektáron terül el, legmagasabb csúcsa a Megas Soros, amely eléri az 1628 métert. A parkban az a különleges, hogy egyetlen jegenyefenyőfaj, az Abies Cephalonica 600-1600 méteres magasságban nő, és a park területének ⅔-át fedi le. Ezt az endemikus fajt a brit JW Loudon osztályozta 1838-ban.
Az Ainos-hegyet először 1962-ben nyilvánították nemzeti parkká, és Kefalonia biológiai sokféleségének szíve ad otthont. A látogatók és a környezetvédők özönlenek Mt. Ainosra, mivel ez a sziget legértékesebb rezervátuma. Pattanjon be autójába, és irány a hegy, ahol túrázva fedezheti fel a természetet.
Az Ainos-hegy legmagasabb csúcsa, a Megas Soros egykor Zeusz Aeneasnak szentelt ősi szentély volt. Úgy tartják, hogy a Soros név (jelentése: halom) a Zeusznak felajánlott ősi állatáldozatokból ered, és maradványaik a szertartások után halmot alkotnak. Az áldozás során keletkező füst egy új áldozat jelzése lenne a Megas Soros Dias SW nevű sziklás szigetén, mivel e két helyszín között közvetlen vizuális kapcsolat van.
Túraútvonalak:
Az Ainos - Chionistra Környezetvédelmi Központ ideális, meglehetősen könnyű, körkörös túraútvonal, 6184 méter hosszú. Élvezni fogja a természeti túrát és a csodálatos kilátást az út mentén, az Ainos Környezetvédelmi Központban indulva és befejezve, amelyet autóval aszfaltozott úton érhet el. Ez a kellemes séta körülbelül 1 óra 30 percig tart, ha nem áll meg az üdülőterületeken, amelyekkel útközben találkozik.
A Vlachata - Környezetvédelmi Központ Ainos nyomvonala közepes nehézségi fokú, és eléri a 2065 métert. hossz. Kezdje kirándulását az Arias-csúcs közelében, és élvezze a sétát a fenyők között, valamint a lélegzetelállító kilátást a Jón-tenger déli és délnyugati része felé. Sétája körülbelül 1 óra 30 percig tart, és Ainos Környezetvédelmi Központjában ér véget.
A Digileto - Megas Soros út 6595 m. hosszú, a Digaleto közösségtől északra kezdődik, és az Ainos-hegy legmagasabb csúcsánál ér véget. Ez egy meglehetősen könnyű vagy közepes nehézségi fokú túraútvonal, és körülbelül 4 óra 30 percre lesz szüksége, hogy áthaladjon rajta. Élvezze a sétát a természetben, valamint a Jón-tengerre és a Peloponnészoszra nyíló csodálatos kilátást.
Az Epano Eza - Melissi nyomvonal közepes nehézségű, és eléri a 2596 métert. hosszában. A túrázás körülbelül 1 óra 30 percig tart az Abies Cephalonica fenyőfák sűrű erdőjében Epano Ezától Melissiig.
A Kissos - Petasi - (Nyfi) - Megas Soros - Kissos túraútvonal könnyű és közepes nehézségi fokú részekkel rendelkezik, bár a meredek lejtők miatt egyes helyeken jelentős túra tapasztalat szükséges. Ez a körkörös túraútvonal hossza 8640 m. és körülbelül 4 és fél órára lesz szüksége. Útközben megtekintheti a Petasi és a Nyfi barlangot. Amikor eléri a Megas Soros csúcsát, lenyűgöző kilátás nyílik a szomszédos Kroukoumpia és Chionistra hegycsúcsokra, valamint a Jón-tenger déli részén és a Peloponnészosz nyugati részének szigeteire. Az ösvényt földúton érheti el. |