A jól megőrzött Nafpaktos kastély Görögország egyik legszebb kastélya. Büszkén figyeli a várost és a Pátra-öblöt, és festői sáncai ereszkednek le, hogy körülvegyék a kis kikötőt.
Erődítése több szakaszon ment keresztül, hiszen az ókorban kezdték, átment a velencei hódításon és a törökök fejezték be. A kastély védte a nafpaktosiakat a háborúk idején, és egyedülálló volt öt védőfalával, amelyek közül kettőt a tengerbe építettek, három falat pedig a tengerfalak és a vár közötti dombon különböző szinteken emeltek a maximális biztonság érdekében. Az ostrom idején az emberek bejutottak a várba, hogy megvédjék életüket az ellenségtől. Története során hódítók és kalózok bázisa volt.
Eleinte, az ókorban az ozoli lokriusok birtokolták a kastélyt. Kr.e. 455 körül az athéniak a messeniai menekülteket küldték oda, és a peloponnészoszi háború idején a nyugat-görögországi fő haditengerészeti állomásukká tették. Két kulcsfontosságú csata zajlott le, és ie 404-ben visszaadták a lokriánusoknak. Kr.e. 191-ben a várat hosszú harcok után átadták a rómaiaknak. A hatodik században egy földrengés részben tönkretette.
A középkorban a velenceiek kezére került, akik addig szerelték fel, amíg a törökök a XV. században megszerezték. A Nafpaktos-öböl bejárata a történelem egyik legjelentősebb tengeri csatájának csatahelye: az 1571-es lepantói csatának, ahol az Oszmán Birodalom tengeri hatalmát az egyesített pápai, spanyol, Habsburg és velencei erők szinte teljesen megsemmisítették. . A görög forradalmi háború befejezése után a kastély és Nafpaktos városa 1829-ben Görögország része lett. |