KÉPEK A FOTÓALBUMBÓL
LEGNÉPSZERŰBB ALBUMOK
NÉPSZERŰBB BESZÁMOLÓK
LEGNÉPSZERŰBB LEÍRÁSOK
LEGNÉPSZERŰBB INFÓK
LEGNÉPSZERŰBB RECEPTEK
NÉPSZERŰBB FÓRUMTÉMÁK
LEGUTÓBBI KOMMENTEK
LEGUTÓBBI LEÍRÁSOK
LEGUTÓBBI GÖRÖG HÍREK
LEGNÉPSZERŰBB ZENÉK
LEGUTÓBBI ÜZENETEK

Infók


Vikos - Vikos-szurdok

A Vikos-szurdok, a görögországi természeti világ csodája, szédítő sziklái és lenyűgöző magassága miatt „Görög Grand Canyon” néven ismert.

Bár mélysége nem vetekszik a több mint hatezer láb mély amerikai kanyonnal, a Vikos Gorge az ország egyik legszebb és legzöldebb szakadéka, mélysége meghaladja a 490 métert (1500 láb).

Az észak-görögországi Epirus Pindus- hegység része, a Vikos-szurdok a Tymfi-hegy déli lejtőin fekszik, hossza körülbelül 20 kilométer (12,5 mérföld), mélysége 120-490 méter, szélessége 400 méter. métertől csak néhány méterrel a legkeskenyebb pontján.

A Guinness-rekordok könyve szerint a Vikos-szurdok szélességéhez képest a legmélyebb szurdok a világon.

A lenyűgöző szurdokban számos csodálatos függőleges geológiai képződmény található, sokféle ökoszisztémával, valamint rengeteg növény- és állatvilággal, amelyek Európa egyik legérdekesebb természetes vadrezervátumában élnek.

A Vikos meszes képződményei, amelyek 37-150 millió évvel ezelőtt alakultak ki, ma a szurdok nagy részét 550 (1659 láb) és 1777 méter (5700 láb) közötti magasságban borítják.

A Voidomatis folyó, amely évezredek óta a szurdok fenekén vájt útját, Görögország egyik legfestőibb természeti látványossága. Jellemzője a hagyományos kőhidak mentén húzódó kőhidak, és híres tiszta vizéről, hiszen valószínűleg Európa legtisztább folyója. Sima, kristálytiszta vize sok izgalmat és szórakozást kínál a kalandsportok szerelmeseinek.

A szurdok zöldellő erdejében több mint 40 fajta cserje és fa található, így tökéletes kirándulóhely a vadon szerelmeseinek.

A lenyűgöző természeti képződmény Zagori régióban is található, amely tele van hagyományos falvakkal, és széles körben Görögország legszebb területeként tartják számon.

Az ókortól egészen a huszadik század elejéig a környéken termő gyógynövényeket a helyi egészségügyi szakemberek, az úgynevezett „Vikos doktorok” használták gyógyászati ​​célokra.

A gyógyítók természetes gyógymódokat használtak, amelyek gyakran Hippokratész vagy Dioscorides ókori görög receptjei voltak.

Az ezekben a receptekben használt növények közé tartozik a citromfű, a Melissa officinalis; Tilia tomentosa; a Mentha spicata fodormenta növény; a „Gázüzem”, Dictamnus albus; orbáncfű, Hypericum perforatum; abszint vagy Artemisia absinthium; a nagyon népszerű Sideritis raeseri, amelyet Görögországban „hegyi teaként” ismernek; és a bodzabokor, vagy a Sambucus nigra.

A szurdok gyógynövényeinek és növényeinek körülbelül 2500 szárított példányát állítják ki a Koukouli falu helyi természettudományi múzeumában.

Miközben a szurdok gyönyörű virágaival, fáival és szikláival gyönyörködik a látványos, szédülést okozó kilátásban, ha szerencséje van, bepillantást nyerhet a rendkívül ritka zergébe is Vikosban.

Ez egy olyan típusú kecskeantilop, amely csak Európa legmagasabb sziklavidékein található.


  2023-10-02 

  336 80% 




..:: Autóbérlés ::..
Keresse meg a legjobb ajánlatot, hasonlítsa össze az árakat és
spóroljon akár 70%-ot!