Spanyolország
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Világjáró
Hozzászóló Üzenet
# 436
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Marija
Aktív fórumos
Aktív fórumos
101 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#170758 Üzenet linkje2011-07-23 14:56:19 

josza, nagyéva!
Még 1 kérdésem lenne.
Idén sokat fogytam [számszerint 18 és fél kilót], és még mindig fogyózom, a célom még -4,5 kg. Nem tervezek a nyaralás alatt fogyózni, viszont azt kérdezném tőletek, hogy ti nyaralás alatt mennyit híztatok? Nem szeretném, ha a fogyókúrám kárba menne...

# 437
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Vikso
Aktív fórumos
Aktív fórumos
482 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#170761 Üzenet linkje2011-07-23 15:48:50 

Marija írta:
josza, nagyéva!
Még 1 kérdésem lenne.
Idén sokat fogytam [számszerint 18 és fél kilót], és még mindig fogyózom, a célom még -4,5 kg. Nem tervezek a nyaralás alatt fogyózni, viszont azt kérdezném tőletek, hogy ti nyaralás alatt mennyit híztatok? Nem szeretném, ha a fogyókúrám kárba menne...


Bocsi, hogy beleszólok, csak tetszik a kérdés. icon_biggrin.gif Még én soha nem hiztam a nyaralás alatt, mindig fogytam. Pedig ettem és eszek is rendesen. Valószinü a nyugalom, és a sok mozgás teszi. /Ha már eddig eljutottál ne is add fel, nehéz dolog ez a fogyás./

üdv.vikso ajajj kicsit OFF

# 438
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Josza2
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
1775 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#170766 Üzenet linkje2011-07-23 17:26:13  Válasz a #170758. hsz-ra Előzmény #170758

Kedves Marija!
Mi a feleségemmel együtt, mint legtöbb nyaralásunkkor, most is fogytunk pár kilót ottlétünk alatt. Köszönhető ez a sok úszós, sétálós, kirándulós programnak, másrészt annak, hogy inkább zöldséget és gyümölcsöt fogyasztottunk, mint nehezebb kajákat. A nagy melegben nem is kíván nehezebb kaját az ember. Egyébként a mediterrán konyha végig a mediterrániumban nem igazán hízlaló. Mindenhez sok zöldséget használnak.
Jó készülődést!
Üdv: Josza

# 439
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Marija
Aktív fórumos
Aktív fórumos
101 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#170780 Üzenet linkje2011-07-23 21:06:22 

Köszi, hogy válaszoltatok! icon_smile.gif
Akkor már nem is izgulok annyira, remélem én is leszek olyan szerencsés, hogy inkább fogyok nyaralás alatt, mintsem, hogy hízok! icon_biggrin.gif
Josza köszi, megvan!

# 440
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Marija
Aktív fórumos
Aktív fórumos
101 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#171461 Üzenet linkje2011-07-30 21:00:30 

Sziasztok!
Ma reggel megérkeztünk végre Lloret de Marba, és sürgős segítségre lenne szükségünk.
Valamilyen magyar utazási irodán keresztül szeretnénk eljutni a port aventuraba, mivel mint kiderült a mieink nem mennek oda.
Ezért a kérdésem az lenne, hogy pá magyar irodának mi a nevei a kinti társ irodáiknak (ill ezek hol találhatóak itt lloreten), vagy hol tudnánk jelentkezni a port aventurára. (esetleg valami telefonszám vagy hotel név ahol vannak magyarok)

Légyszi, gyorsan segítsetek, köszi icon_smile.gif

# 441
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Josza2
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
1775 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#171503 Üzenet linkje2011-07-31 15:22:34  Válasz a #171461. hsz-ra Előzmény #171461

Szia Marija!
Sajnos telefonszámot nem tudok adni, mert nem találom, de ha este 6 után busszal átmentek Tossába, azon a téren, ahol a busz-pályaudvar van, ahová a lloreti busz érkezik, megtaláljátok a a Sol 2 apartmanházat. Ott a 206 szobábát keressétek. Ott "lakik" a Grand Tours 2000 utazási iroda idegenvezetője Imre József, aki készséggel fog tudni Nektek segíteni. Van nekik útjuk Port Aventúrába. Van nekik Lloretben is szállásuk, de ott nincs helyi idegenvezető, de onnan is fel lehet szállni a fakultatív úthoz. Remélem tudtam segíteni. Jó nyaralást és sok sikert Port Aventurához! Ha átmentek, szeretettel üdvözlöm Jóskát, aki nagyszerű ember és kiváló idegenvezető. Majd meglátjátok. Egyébként Adrikáék is ott nyaralnak a 202 szobában, ha jól tudom. Ezen a fórumon, ha beregisztrálsz on line is fel tudod venni vele a kapcsolatot, esetleg megkérdezni a telefonszámát. http://www.grandtours.hu/forum.php?altema=7
Üdv: Josza

# 442
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Nagyéva
Aktív fórumos
Aktív fórumos
107 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#171521 Üzenet linkje2011-07-31 18:48:55 

üdv marija!
Csatlakozom joszához Imre József tényleg kézségesen segitett minket is az ott tartózkodásunk idelyén nagyon közvetlen és segitkész.Mi SALOU-ba szerettünk volna eljutni (1998-ban nyaraltunk ott) gondoltuk ujra megnézzük !Vonatindulást ,árakat minden információt kinyomtatott nekünk.
A fogyózást tartogasd itthonra :)ha elég aktivak vagytok a nyaralásalatt akkor nem hiszem hogy ez probléma lenne.
Élményekkel teli nyaralást kivánok !

# 443
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Josza2
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
1775 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#171579 Üzenet linkje2011-07-31 22:41:46  Válasz a #171461. hsz-ra Előzmény #171461


# 444
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Döme
Törzstag
Törzstag
896 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#171623 Üzenet linkje2011-08-01 11:29:45 

Sziasztok,
egy rövid, 4 napos kiruccanás képei Gran Canariaról, igazi turistaparadicsom icon_wink.gif , de azért egy látogatást megér icon_smile.gif
Katt ide!

# 445
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Pévi
Aktív fórumos
Aktív fórumos
442 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#171629 Üzenet linkje2011-08-01 12:10:18  Válasz a #171623. hsz-ra Előzmény #171623

Azt a mindenit!!!! icon_eek.gif icon_biggrin.gif
Döme! Ez valami hihetetlenül gyönyörű! Bizony, több napot is megérne!!!
Fantasztikusan jók és szépek a fotóid. Fotós vagy, vagy csak egy nagyon ügyes és lelkes amatőr, akinek elég jó kis gépe lehet? icon_wink.gif
Minden esetre garatulálok, nagyon jó kis kedvcsinálót hoztál össze nekünk is.
Köszönjök!

# 446
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Josza2
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
1775 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#171641 Üzenet linkje2011-08-01 14:50:10  Válasz a #171623. hsz-ra Előzmény #171623

Kedves Döme!
Segíts légyszives. Hogy tudom megnyitni az albumot? Évi lelkendezik a képeidről és biztosan én vagyok béna, de csak a lap jön a képeket meg sehogy sem tudom előcsalogatni rajta. Lényegében felajánlja, hogy tegyek fel képeket és mindenáron ellenőrizni akar, hogy biztonságos felhasználó vagyok e?
Üdv: Josza

# 447
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Adrikanemeth
Aktív fórumos
Aktív fórumos
301 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#171644 Üzenet linkje2011-08-01 15:21:22 

Kedves Josza és a többiek!
Tegnap szerencsésen hazaértünk Tossából. Nagyon-nagyon jól éreztük magunkat a Costa Brava eme gyöngyszemén! Bár az idő nem volt túl jó, sajnos nem sokat sütött a nap, és az eső is esett-nem is keveset-, de a csodás táj, a városka szépsége, a finom ételek kárpótoltak minket. Az apartman Josza leírásának tökéletesen megfelelt, jobb volt, mint amilyet a görögöknél megszoktunk. A strandok pár perces sétával elérhetők, a víz kristálytiszta, ami sajnos kicsit hideg volt, így az első napokban én nem is mentem bele, féltem, hogy felfázom. Ez kicsit elszomorított, de ez tőlünk független dolog, így nem tudtunk mit tenni, hanem átlendültünk a helyzeten és próbáltuk a lehető legjobban érezni magunkat, annak ellenére, hogy mi főleg napozni, fürödni szerettünk volna.
Esténkén, de volt, hogy napközben is beültünk egy hangulatos étterembe, ahol finomabbnál finomabb tengeri herkentyűket, halakat, csirkét stb ettünk. Én személy szerint híztam, biztos a bőséges reggelik, meg az ebédek, vacsorák a ludasak, de egyszerűen nem tudtam ellenállni a friss bagettnek, a finom sonkáknak, a rengeteg gyümölcsnek, meg persze a Sangrianak sem, amit hihetetlen 1,10 euroért tudtunk venni a Maxi Diaban. Ahogy már Josza is leírta, a Maxi Dia a legolcsóbb bolt. Azóta is azon gondolkodtunk, hogy hogyan árulhatják olyan olcsón a termékeket Spanyolországban. Ha valaki szeretné akkor leírom az árakat is, mert minden blokkot eltettünk.
Az éttermek is olcsók, olcsóbbak, mint Görögországban. Szinte mindig menüt ettünk, azaz előételt, főételt, desszertet, illetve bort, kenyeret kaptunk fejenként 10 euroért. Volt olcsóbb, drágább menü is, de a 10 euros ár volt a nagy átlag. A Barille nevű étteremben a paella mellé sangriat ittunk, ami hihetetlenül finom volt. A La Botaban olyan isteni csoki mousset kapunk desszertként, hogy azóta is emlegetjük. A cipőboltokban szebbnél szebb, puhábbnál puhább szanálok, papucsok várnak a vevőkre. Egyedül a hűtőmágnest drágálltuk, illetve csak 1 boltban találtunk naptárt.
Szóval az időt leszámítva fantasztikus volt az 1 hét, főleg, hogy ott ünnepeltük az 5. házassági évfordulónkat is. icon_smile.gif Úgy jöttünk el Tossából, hogy bármikor szívesen visszatérnénk, reméljük, lesz rá lehetőségünk!
A csütörtöki piacot senkinek nem szabad kihagyni, sonkák, sajtok, bőráru, gyümölcs, zöldség, ruhák és az ellenállhatatlan churros, ami mellé hiába kértünk, sajnos nem volt csoki, persze anélkül is elfogyott. icon_smile.gif
A tossai vár lenyűgöző, mind este, mind nappal felejthetetlen kilátással ajándékozza meg az arra járó turistát.
Ahogy terveztük 1 fakultatív kirándulásra, azaz a Montserrat- Barcelona programra fizettünk be. Lenyűgöző volt, mind a hegyekkel körbevett Monserrat, mind Barcelona a maga kikötőjével, kilátójával, sétálóutcájával. Az idegenvezetőről pedig csak szuperlatívuszokban tudok beszélni. Minden apró részletről beszélt, ami érdekelheti az embert. Ritka az olyan felkészült, alapos tudású és nem utolsó sorban türelmes idegenvezető, mint ő! Szóval nagyon szép, tartalmas kirándulásunk volt.
Josza, köszönöm, hogy még kint is gondoltál ránk, az idegenvezető átadta nekünk az üdvözletedet, és természetesen mi is átadtuk Józsinak a tiédet. Feleségednek jobbulást kíván. Aki, ahogy az órámra pillantok, már biztos túl van a sikeres műtéten. Jobbulást és gyors felépülést kívánunk neki a férjemmel!
Josza, jól olvastam a Grand fórumán, hogy ebben az évben lehet, hogy még egy-két turnus erejéig ellátogattok Tossába? Ha igen, akkor icipicit irigykedek ám. icon_smile.gif Mi is azon agyaltunk, hogy el kéne még valamerre menni, de augusztus 20. után már én is dolgozom, így nekünk sajna kimarad az őszi utónyaralás, pedig nagyon jó lenne egy napsütéses hetet kifogni. Petivel-férjemmel- már azon törjük a kobakunkat, hogy jövőre merre menjünk. A fórumban bízom, mert itt találtam rá Pargara és itt erősödött meg az is, hogy jól döntöttünk, mikor Tossa mellett tettük le a voksunkat.
Szóval, aki még azon gondolkodik, hogy menjen-e Tossába, az ne gondolkodjon, hanem menjen és ismerkedjen meg ezzel a csodálatos kis városkával!
Ha valakinek lenne kérdése nyugodtan kérdezzen, most még friss infokkal tudok szolgálni.
Szép napot mindenkinek, üdv: Adri

# 448
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Döme
Törzstag
Törzstag
896 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#171646 Üzenet linkje2011-08-01 15:30:15  Válasz a #171641. hsz-ra Előzmény #171641

Szia Josza,

légyszi próbáld meg ezt.
Remélem működni fog.

# 449
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Josza2
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
1775 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#171651 Üzenet linkje2011-08-01 15:51:32  Válasz a #171644. hsz-ra Előzmény #171644

Kedves Adrika!
Szeretettel köszöntelek Titeket itthon. Tudom, hogy fájó szívvel jöttetek haza, de másképp hogy is mesélhetted volna el nekünk, hogy milyen jó volt Tossában. Sajnálom, hogy nem sikerült jó időt kifognotok. Nekünk óriási szerencsénk volt, mert az utolsó nap kivételével csodás volt az idő, pedig májusban voltunk ott. A tenger sem volt hideg. Örülök, hogy Ti is megláttátok Tossában azt az utolérhetetlen bájt és szépséget, amit az a kedves kisváros sugároz magából. Ezúton is gratulálok házassági évfordulótok alkalmából. Nejemet ma megműtötték. A körülményekhez képest jól van, az orvos szerint nagyon jól sikerült a műtét, csak még fájdalmai vannak, de ez természetes. Nemsokára kihozom a kórházból. Mindjárt indulok meglátogatni. Sok mindentől függ még ez az őszi visszamenetel. Elsősorban nejem lábának gyógyulásától, másodsorban még titokban össze kell kuporgatnom az anyagiakat, mert nejem még nem tudja és meglepinek szánom, én is a házassági évfordulónk alkalmából.(29.dik) icon_lol.gif Pihenjetek és aztán látni szeretném a képeket, amik készültek. icon_lol.gif icon_wink.gif
Üdv: Josza

# 450
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Döme
Törzstag
Törzstag
896 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#171657 Üzenet linkje2011-08-01 16:18:54  Válasz a #171629. hsz-ra Előzmény #171629

Köszi Pévi!

csak amatőr vagyok, de a lelkes fajtából... icon_redface.gif icon_wink.gif icon_smile.gif

KERESŐ:
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Világjáró
<   1 2 3 ... 29 30 31 ... 43 44 45   >


Copyright © 2003-2024 Hellasz.hu