Miért épp Görögország?
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Görögország
Hozzászóló Üzenet
# 1
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Jox
Admin
Admin
3258 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#2570 Üzenet linkje2005-10-06 07:44:53  Miért épp Görögország?



Ez a topik azért készült, hogy leírja ide mindenki (akinek tetszik Görögország), hogy miért szereti ezt az országot, mi, és miért tetszik...

# 2
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kvalcsi
Spec. Moderátor
Spec. Moderátor
3368 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#2573 Üzenet linkje2005-10-06 13:54:43  Miért Görögország?

Nekem többek között az ilyen látványért, mint a fenti kép. Csodálatosan szép, és változatos tájakat találni az országban. Ennyire gyönyörû kék eget és tengert még sehol nem láttam, pedig jó néhány országban megfordultam már. Egyedülálló látnivalóiért is kedvelem, és nem utolsó sorban az emberek kedvessége ami megfogott. Itt nem tapasztaltam azt, hogy úton-útfélen át akarnak verni, sõt csak segítõkész emberekkel találkoztam eddig görögországi útjaim során. Teljesen ki tudok ott kapcsolódni, elfelejtem minden gondomat. Itthon, ha lazítani szeretnék beteszem valamelyik Görögországról szóló DVD-met, és gondolatban oda képzelem magam. Ilyenkor legalább arra a kis idõre megszûnik létezni körülöttem a világ. icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif



Legutóbb kvalcsi szerkesztette (2009-10-20 14:08:00), összesen 1 alkalommal
# 3
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Rebeka
Törzstag
Törzstag
1109 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#2576 Üzenet linkje2005-10-06 14:45:56 

Elsõre sokat nem tudok Valcsi véleményéhez hozzá tenni, csak annyit, hogy amikor kinn vagyok mindig déjá vu érzésem van. Valószinûleg egy csodás életem lehetett itt valaha, mármint ha tényleg létezik ilyen.
Más országból soha nem sikerül olyan feltöltõdve hazajönni mint Görögországból. Itt már a levegõben van valami ami marasztal és vonz a távolból is.

# 4
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Ferrari
Spec. Fórum tag
Spec. Fórum tag
1729 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#2600 Üzenet linkje2005-10-06 23:11:57 

Csatlakozom én is Valcsihoz. Ilyen gyönyörû kék ég és kék tenger sehol nincs.
A görög emberek nyugalma és vendégszeretete lenyûgöz.
A tengeri sós levegõ jót tesz az allergiámnak.
Csodálatos ez az ország!! icon_rolleyes.gif

# 5
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Foxi
Aktív fórumos
Aktív fórumos
93 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#2606 Üzenet linkje2005-10-07 09:34:10  foxi

Nekem elsõsorban azért tetszik, mert ugy érzem, hogy lelassult minden mikor ott vagyok. Valahogy az addig fontos dolgokat már nem érzem annak, és semmi sem tud izgatni, idegesiteni. Mintha nem is laktam volna máshol, és nem hagytam magam mögött semmit. Csak benne élek mikor ott vagyok, és csak az érdekel ami ott van. Minden esetre furcsa. Ilyet még sehol semmilyen országban nem éreztem. Ha bárhová is megyek nyaralni azért Go-ba minden évben el kell mennem, mert ott érzem magam kipihentnek agyilag is.
Foxi

# 6
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Rebeka
Törzstag
Törzstag
1109 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#2871 Üzenet linkje2005-10-14 13:29:41 

Nekem, a felsõ sor kivételével, ezek az ajándék tárgyak nem jöttek be. Magamnak ezüst ékszert választok, amelyek nagyon tetszenek és olcsók.
Kérdésem: ki mit szokott hazahozni nyaralás után?

# 7
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kvalcsi
Spec. Moderátor
Spec. Moderátor
3368 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#2874 Üzenet linkje2005-10-14 14:25:40  Ajándéktárgyak

Szia Rebeka!
Nekem is csak a felsõ sor tetszik, a többi nem az én ízlésemnek megfelelõ. Én ékszereket nem szoktam hozni, mert nem szeretem õket, még az aranyat sem. Egyszer tettünk kivételt Korfun, mert a párom .....-dik születésnapomra gyûrûvel akart megajándékozni, és nem tudtam róla lebeszélni. A fekete, arannyal díszített kerámiákból szoktam hozni mindíg (idén nem, mert érdekes módon Kos szigetén nem találtam olyant, ami ne lett volna giccses), de Peloponnészoszon egy "Diszkoszvetõ" szobrot vásároltam. Ezenkívül óriás kagylót (kb. 30cm-es dísz), szardénia, kagyló, tintahal konzerveket, Ouzót, Metaxát, Korfuról narancslikõrt, Nisszíroszról mandulaszirupot, Kosról fahéjszirupot, narancslekvárt.
Vrasnából sikerült hoznom olyan aztalterítõket, mint amivel a tavernákban terítik le az abroszokat. Tudod, az egyik fele papír, a másik pedig nylon. Ott volt egy vendéglátos bolt, és sikerült vennem 50db-ot. Szóval általában olyan dolgokat hozok, ami Görögországra jellemzõ.

Üdv.:

# 8
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Jox
Admin
Admin
3258 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#2876 Üzenet linkje2005-10-14 15:39:03  Bankkártya

Középárfolyamon vásárolhatunk kártyával külföldön? Nem!
http://www.bankmonitor.hu/cikk.....on-nem.htm



Legutóbb Jox szerkesztette (2016-03-07 10:38:09), összesen 1 alkalommal
# 9
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Rebeka
Törzstag
Törzstag
1109 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#2879 Üzenet linkje2005-10-15 09:30:54 

Egy kicsit visszatérve az eredeti kérdéshez:
"Az ókor romjai elgondolkoztatnak, a mai Görögország befogad. Százszor visszatérhetsz, mindig marad, amit felfedezhetsz. Ha belefáradtál a múltba, engedd, hogy simogassanak a fehér tarajú, kék hullámok."

# 10
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Vojandi
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
4595 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#2882 Üzenet linkje2005-10-17 09:54:04 

Miért éppen Görögország? - Ezért:

„Hatalmas, kanyargós, többszörösen megcsavart törzsû olajbogyófák levelei csillogtak ezüstösen a napfényben. Az egész táj ezüstzöld. Az olajfák közt a ciprusok az ég felé törekvõ gyertyákként magaslanak ki. Festõi látvány. Majd ez a különös ezüstös zöld találkozik a tenger mély kékjével. Azóta sem láttam sehol a természetnek azt a csodálatos összhangját. Ilyen látvány nincs még egy – gondoltam. Sehol egy pálma, sehol magas szállodák, minden olyan békés, falusias”

„Én csak a vízbe lefelé bámultam. Ilyen tisztát még sosem láttam. Nagyobb mélységben is mindent látni lehetett és a víz színe másodpercenként más és más árnyalatokban váltakozott.
Az egész hegyoldal élénk, egybefolyó ezüstös zöld, mely ciripel szüntelenül.
Mintha száz meg száz csörgõkarikát ráznának valamiféle elrejtõzött törpék a fák között. A kabócák voltak. Koncertjük messze elhallatszott. Ekkor eldöntöttem, hogy ez a hang is Görögország része.”

”A templom oldalsó fala határolta egyik oldalról ezt a belsõ teret, ahol hatalmas ciklámenszínû buganvillea lógott le. Hófehér – ciklámen - mélykék. Ezek a színek léteztek csak, meg a cserepes virágok zöldje. Ez a színkombináció csak itt létezik – állapítottam akkor meg.”

„A velencei stílusú ház a sárgás, omladozó vakolata, keskeny vasrácsos erkélyei, fehér és zöld palettás zsalugáteres, kétszárnyas ablakai magasságába nyúlt fel ez a pálma és mindezek felett felhõtlen tintakék ég adta a színházi hátteret. Fecskék rikoltoztak ezen a mesekék égen, ez is a mediterrán táj hangjaihoz tartozik és elengedhetetlen kelléke annak.”

„Az út mellett hatalmas faszerû leanderek állnak. Vékony törzs tetején labdaszerû dús lomb. Több rajta a virág, mint a zöld. Fehér, rózsaszín, megint fehér és így tovább felváltva. Közelebbrõl is megnéztem, mindkét színûnek duplaszirmú virága volt és méterekkel odébb is érezhetõ, a vaníliához hasonló émelyítõ édeskés illatárt eregetettek. A tenger sós illatával keveredve e két illat elegye lett számomra késõbb Görögország illata. Elengedhetetlen tartozéka e földnek.”

Ezeket a sorokat életem elsõ görögországi nyaralásáról írtam.

vojandi

# 11
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Rebeka
Törzstag
Törzstag
1109 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#2886 Üzenet linkje2005-10-17 16:16:14 

foxi, Valcsi!
Az arannyal díszített kerámiák nekem is tetszettek, hoztam is családtagjaimnak egy párat. Magamnak ma már nem kellene, nem az én stílusom. Fémben is csak az ezüstöt szeretem. A Jox képén a felsõ sor viszont tetszik, bár még nem vettem.

Több ötletet merítettem a suvenír boltok választékából, hogy a zsákszámra hazahozott kagylókból, tengeri csigákból milyen tárgyakat lehet itthon készíteni. icon_lol.gif

# 12
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Janka
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
13 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#2922 Üzenet linkje2005-10-19 20:41:01 

Miért éppen Görögország?
1. a hópihe: a legkézenfekvõbb: a barátaink elõször csak megemlítették...
2. sok-sok hópihe : a fülünkbe ültetett bogárka egyre jobban motoszkált, s megnéztük a szállás ajánlatokat.
3. hógolyó: "na akkor legyen Görögország" ... és beindult a készülõdés, a szervezés...
... és utána a lavina... megérkeztünk; ott már a levegõ is más volt, a nap is másként sütött. A tenger szikrázó kékben-zöldben, smaragdban ragyogott, szebben mint bárhol, ahol eddig jártunk. Az emberek kedvesek, vendégszeretõk, barátságosak. Mi ebbõl a tanulság: beleszerettünk - azt hiszem ez gyógyíthatatlan betegség. Enyhíteni is csak az tudja majd, ha újra ott lehetünk.
Apróbb ajándékokat mi is hoztunk. A lakásba alabástrom szobrocskát, a családnak egy kis Ouzot, Retsinát, nekem pedig ezüst ékszert vettünk - ami tényleg olcsó és szép -. E mellett rengeteg kagylót, csigaházat gyûjtöttünk, ahhoz, hogy hasonló dísztárgyakat tudjunk készíteni, amilyeneket az ottani árusoknál is láttunk. A barátainkkal közösen vettünk halászhálót, amibõl olyan térelválasztót készítettünk, amit csigák, kagylók, tengeri csillag stb. díszítenek. Így a lakásunkban is ott lehet egy kicsi a görög nyárból.
____
Janka

# 13
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kvalcsi
Spec. Moderátor
Spec. Moderátor
3368 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#2938 Üzenet linkje2005-10-20 12:12:12 

Szia Janka!
Meglátod ez a "szerelem" örökké tart. Egyszerûen nem lehet megunni ezt a gyönyörû országot. Olyan sok látnivaló található benne, hogy nagyon sok év kell a megismeréséhez. Annyira más a hangulata a tájegységeknek, egy-egy szigetnek, hogy mindíg visszavágysz majd ide csodálni a nagy kékséget, a rengeted virágot, és hallgatni a szirtakit meg a kabócák "zenéjét".
Üdv.:

# 14
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Rebeka
Törzstag
Törzstag
1109 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#2957 Üzenet linkje2005-10-21 07:54:24 

Hát Janka, ahogy ezt én látom ebbõl jövõre újra GÖRÖGORSZÁG lesz! icon_wink.gif

Addig is itt lehet enyhíteni az elvonási tüneteket! icon_lol.gif

# 15
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Rebeka
Törzstag
Törzstag
1109 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#3071 Üzenet linkje2005-10-27 15:04:32 

"Görögország Isten és a Föld szerelmének gyümölcse.."
Ez a föld ahol megfogant az az eszme mely szerint minden ember szabadnak születik, a szólásszabadság, a demokrácia, a személyes tulajdon, az állam és egyház szétválasztásának, az alkotmányos kormányzásnak és Európai kultúránknak a bölcsõje.

KERESŐ:
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Görögország
1 2 3 ... 14 15 16   >


Copyright © 2003-2024 Hellasz.hu