Karpathos
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Dodekániszosz
Hozzászóló Üzenet
# 1306
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
MInez40
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
3 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#224206 Üzenet linkje2014-09-03 15:58:45 

Holnap indulunk, szóval ha van valakinek az Iliada apartmann-ról véleménye, friss infója, vagy Pigadia fontos tudnivalók (mostanság járt ott), akkor örömmel veszem, ha megosztja. Olyan érdekes kérdésem is van, hogy Pigadiából Amoopi Bay-re a busz mennyire messze áll meg a parttól, könnyen megtalálható?
Köszi

# 1307
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Nagymaja
Aktív fórumos
Aktív fórumos
123 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#224211 Üzenet linkje2014-09-03 17:59:05 

Ammopinál közvetlenül a strand mellett áll meg a busz. Pigadiából kb. 10 perc az út. Búvárszemüveget vigyetek! Megéri icon_smile.gif
# 1308
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Nagymaja
Aktív fórumos
Aktív fórumos
123 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#224218 Üzenet linkje2014-09-03 21:20:12 

Megtekinthetőek a képeim az albumban! icon_smile.gif
# 1309
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
MInez40
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
3 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#224223 Üzenet linkje2014-09-03 22:30:00  Válasz a #224211. hsz-ra Előzmény #224211

Köszönöm Maja! icon_smile.gif
# 1310
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kicsizsizs
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
8 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#224249 Üzenet linkje2014-09-04 18:24:10 

Sziasztok, most értünk vissza Karpathosról és bár már idén nem sokan fogtok menni oda, de gondoltam megosztom én is a tapasztalataimat, hátha valakinek jövőre is jól jön! Azért is írok ilyen hamar, mert még eléggé a hatása alatt vagyok és frissek az emlékek icon_smile.gif ) Nagyon-nagyon jól éreztük magunkat, gyönyörű ez a sziget, rajongásig lehet szeretni!!! Legalábbis nekem sikerült.
A Seven Stars hotelben voltunk, érdekes módon itt a fórumon nem nagyon hallottam róla és ott is furcsának találtuk, hogy nem szálltak le velünk magyarok, pedig nagyon jó kis hotel! A Pantheonba meg némelyik apartmanba 20-25 magyar ment (pedig nagyon kicsi árkülönbségek vannak), igazából én azóta sem értem, hogy miért! Amennyire láttuk azok jó helyen sincsenek, van amelyikhez a part is elég távol van, meg a központ is, kilátás sincs. De persze kinek mi tetszik, nem akarom kritizálni a többit, inkább kampányolnék emellett, mert nagyon jó helyen van, igényes, jó hangulatú kis hotel. A reggeli nem nagy szám, olyan, mint a többi 3 csillagos hotelben. Az elhelyezkedése szuper volt, mert egy domb oldalban van és hiába az első emeleten voltunk, teljesen ráláttunk a tengerre és a kikötőre. A szoba is szép, szépen takarítják, erkély nagy, zuhanyzó sem picike, pont jó. Van egy szép kerthelyisége medencével, bárral és jakuzzival. Kicsit kell felfele menni a központból, de ennyi mozgás mindenkire ráfér! icon_smile.gif Szóval én csak ajánlani tudom!
Mi végig a 6 teljes napra béreltünk autót (Gatoulis, 42 euro/nap kicsit drága, de mi nem találtunk olcsóbban, az alkudozáshoz pedig nagyon bénák vagyunk), így szerencsére sok helyre mentünk és nagyon szépeket láttunk. Én azt mondom, hogy aki teheti, béreljen autót, mert olyan helyekre is eljut, ahova mással nem hiszem. Voltunk Ammopiban, Diakoftison (nekem ez nagyon szép volt, pont azért is tetszett, mert annyira vadregényes) Olimposban, Apella, Kira, Kato Lakos, Achata, Lefkos. Agios Minas, kis városok közül megnéztük Menetest, Aperit, Voladát. Nekem is, mint sok más emberkének itt, Apella volt az igazi nagy kedvencem, oda 3 szor is visszamentünk, teljesen elvarázsolt! Alig akartam onnan eljönni, bámulatos a hangulata és én ott láttam a legtöbb halat is. Kato Lakos szóba került itt a fórumon, van arra fele út, de csak nagyon rövid, utána gyalogos. Ahogy Kirából megyünk fel a főútra, bal oldalon van egy kavicsos út és az aszfaltra rá van írva, hogy Kato Lako. Ott kell letérni és menni, de kb. 3 percet lehet menni kocsival, utána nagyon durva lesz az út, mi otthagytuk a kocsit és lesétáltunk. Visszafele volt inkább gázos, de lehet, hogy nekünk azért mert napszúrást kaptunk akkor is (mi elég gyakran napszúrást kapunk, nem tudunk vigyázni magunkra icon_smile.gif ) meg nagy volt a hőség, de egyébként abszolút megéri lemenni, mert gyönyörű! Alig volt ott 2-3 ember és szép nagy szikladarabok vannak a vízben, ott úszkáltunk köztük, gyönyörű a víz ott is. Nagyon kellemes hangulata van! Ami még a strandok közül nagyon megfogott, az Lefkosból vissza a fővárosba vezető út mentén volt, kettőt is találtunk (nyugati part). Ha valaki romantikázni akar, tökéletes hely, nem kifejezetten strandolós (sok a kő, szikla, nagy hullám) de nekünk nagyon tetszett, senki nem volt ott sem, sajnos a nevüket nem tudom szóval ezzel most lehet, hogy nem sokat segítettem. Igazából mi sokszor csináltuk azt, hogy mentünk az úton és ha láttunk valami érdekeset, akkor letértünk a part felé, ha nem volt durva az út, akkor mentünk és így nagyon szép helyekre lehetett rábukkanni. Agios Minasról is hallottam itt, nekem más a véleményem, mint amit itt olvastam, talán az volt az egyedüli strand, ami nekünk nem tetszett és szerintem az út is borzasztó visszafele. Nem végig, a legtöbb helyen jól lehetett haladni, de ha valaki kicsit is nem gyakorlott sofőr, igencsak elakad némelyik gödörben. Ezt nem azért írom le, hogy elvegyem bárkinek is a kedvét tőle, inkább azért, hogy készüljön fel, hogy felfele nem egyszerű menni. De az is lehet, hogy jövőre már aszfalt lesz a kavicsos út helyett.
A hajóroncsot nem igazán lehet megközelíteni, eljutottunk kocsival a szörf klubhoz, ott azt mondta a pasi, hogy onnan kb 5 km gyalog, autóval nem tudunk menni. Így aztán hagytuk az egészet, pedig szívesen megnéztem volna közelről.
Valaki azt írta nem régen itt, hogy ő el sem tudja képzelni, hogy mi lehet itt csinálni 1 hét alatt, hát én meg azt mondom, hogy szerintem ez az egy hét nagyon kevés volt, mi baromi sokat mentünk, de még így is maradt 1-2 hely, amit szívesen megnéztem volna (Diafani, Finiki, Saria). Én inkább azt nem tudnám elképzelni, hogy a fővárosban legyen a szállásunk és ne menjek sehova (több ember is ezt csinálta). Szép a főváros, este nagyon hangulatos, imádtam ott sétálni, de ott eltölteni egy hetet, szerintem butaság. De nem akarok ezzel senkit megbántani, biztos van olyan, aki jól tudja magát érezni…
Összességében nagyon imádtuk ezt a szigetet, csodálatos az egész!! Olyan természeti jelenségeket is láttunk, amit én pl. még soha. Mikor fent voltunk elég magasan az Olimpos felé vezető úton, akkor jött egy nagyon sűrű felhő. Mi bele kerültünk ebbe a felhőbe, körülöttünk csak szürkeség volt, lenéztünk és ott meg sütött a nap a tengerpartra. Leírva ez így semmiségnek tűnik, de valami fantasztikus volt a látvány!! Imádnivalóak voltak az emberek is, nem csalódtunk semmiben. 17 éves korom óta nagy szerelmem Görögország (most 31 vagyok) de ez az egy hét csak még jobban megerősített ebben az érzésben!
Ha valakinek tudok még, szívesen segítek!

# 1311
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
KutiZso
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
14 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#224266 Üzenet linkje2014-09-05 09:52:16 

Tegnap véget ért a mi nyaralásunk is. Idő hiányában csak rövidebb összefoglaló

Mediterrán tombolával mentünk, szállásunk Pigadiában a Three Starsban volt. Kicsit féltem a távolságtól, nem volt vészes, part 5 perc, szupermarket 15 perc város 20 perc, kikötő 25 perc közepes tempóval. Az apartmanban törölköző 2db/fő, hajszárító van, a konyha felszerelése kissé szegényes, de kis ötletességgel áthidalható (pl. nincs merőkanál) 2 naponta fullra kitakarítottak és tiszta törölközőt kaptunk. Mi meg voltunk elégedve a szállással, a város széli nyugalomnak és szép kilátásnak is megvan az előnye... Apartmanunk a földszinten volt (utca felől félszuterén) nem volt olyan jó a kilátás, viszont nem forrósodott át, klíma van, mi nem használtuk. TV is van, azt sem néztük. A teraszra reggel sütött a nap, ete ki lehetett ülni az árnyékba.

Pigadia tetszett, bár első nap nem találtuk meg az igazi kikötőt, itt a fórumban sem volt róla szó, hogy 2 részből áll a kikötő, mi az első részre hittük csalódottan, hogy az lenne a központ... Az igazi kikötői rész szuper, rengeteg taverna van, kicsit feljebb a sétáló utcában is, igazi tengerparti korzós hangulat.

Öblök: Achatára stoppal mentünk, könnyen le és hazajutottunk (gyalog nagyon húzós lett volna...), nekünk nagyon tetszett, csodás hely! Kiyrán is voltunk, hajóról nézve nem tetszett annyira a kiépítettsége miatt (főleg Achatához viszonyítva), de a partról szebb, a víz itt is gyönyörű, mint mindenhol. Apella beachen 2x voltunk, egy alkalommal hajóval, 3 öblös kiránduláson, másnap visszamentünk busszal. Gyönyörű, monumentális. Pigadia strandja is jó volt, érkezés napján délután és egy pihenőnapon. A hosszú parton nem egyformán mélyül, néhol csúszós kövek vannak, egyes helyeken van napernyő, máshol a natúr part, lehet válogatni, a vízből szép a rálátás a hegyekre, falvakra (Aperi, Menetes) Voltunk egy privát öbölben is hajókirándulással, Vasilis kapitány öblében, kicsi e gyönyörű. A tengericipő mindenhol jól jött, ajánlom. Napernyők 5-6 Euróba kerültek, sehol nem volt tömeg, mindenhol volt szabd napernyő.

Időjárás: pazar időt fogtunk ki, utolsó napon jött néhány felhő, jól is jött, addigra kissé megégtünk, bár nem volt vészes. Szél néha erősödött, de alapjáratban csendesen fújdogált, nem volt vészes, ha megállt, nagyon perzselt a nap. Esténként jól átjárta az apartmant. Mi nem fáztunk, hosszú ujjú nem kellett egyszer sem.

Közlekedés: Stoppal mentünk Achatára, utastársainknak is ajánlottuk, mindenkinek bejött, járható út. A helyi buszjárat is használható, a központi szupermarkettel szemben. menetrend kiírva, egyezik az inetreneten találhatóval. Az indulásokat nagyjából betartják. A buszok változó állapotúak, a lepukkant zajostól a szép kényelmes klímás merciiig de egyik sem vészes, a sofőrök vérprofik. Árak itt korábban szerepeltek egy irányba /fő Olympos 8 Euro, Kyra P. Apella beach 3. Taxi árakat néztük a végállomáson Pigadián, nekünk húzósnak tűnt. Hajókiránduláson egyszer voltunk, a blue day programon, Vasilis öbölben (privát) 2 óra, ebédet is ott kaptunk - kardhal nyárson, rizottó (lecsós rizsre hasonlított) és káposzta saláta - Apellán 2.5 óra, utána Kyra öböllel szemben megállt és hajóról ugráltunk be a vízbe, jó mulatság volt, kb. fél óra, hazafelé nagy karéj dinnyét kaptunk. Mindez 20 Euro/fő. Esténként ott állnak a hajók, lehet alkudni.

Sariára végül nem jutottunk el, helyette bónusz programként megjártuk a helyi kórházat fiam közép és belsőfülgyulladásával - mivel brutál tünetként az egyensúlya teljesen kiesett és nem tudott megállni a lábán, szirénás mentővel vitték be - a kórház lerobbant, de mindenki kedves, udvarias volt, fizetnünk nem kellett, az Európa kártyát is hiába mutogattuk, nem kérték, gyógyszereket a gyógyszertárban gond nélkül kiadták, rendesen ráírták mi mire való, másnapi kontrollon is kedvesek voltak, bár sokat kellett várni, holott a folyosó üres volt.

Olympos sem maradhatott ki, a helyi buszjárattal mentünk, odafelé szép busszal, sokáig tartott, mire mindenkit felszedtünk (Menetesen, Lefkoson át) visszafelé lepukkant busszal, de gyorsabban értünk, nem álltunk meg sehol, vissza a sziget Apella felőli oldalán jött, Aperin át, így valóságos buszos szigetnéző túra volt. Lehetőség volt lemenni a parti kikötőbe, mi a városban maradtunk, nem tudtunk betelni vele, csodás hely, ajánlom.

Összességében minden nagyon szép és jó volt, nagyszerű nyaralás, gazdag programok, csak ajánlani tudom, de azt hozzáteszem, a látnivalók nem jönnek helybe Pigadiába, bizony menni kell. A 8 nap kevés volt, 10-12-.t is el lehetne tölteni...

Köszönöm mindenkinek a segítséget, ha kérdés van, kérdezzetek, ha tudok én is örömmel segítek!

# 1312
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Jox
Admin
Admin
3258 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#224267 Üzenet linkje2014-09-05 10:17:37 

# 1313
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Gyulab
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
4 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#224271 Üzenet linkje2014-09-05 11:01:21  Válasz a #224266. hsz-ra Előzmény #224266

Sziasztok, mi jövő héten indulunk, már nagyon várjuk. icon_biggrin.gif
Sok hasznos infót sikerült itt megtudni, még az érdekelne, hogy a tavernákban átlag milyen árak vannak?
Illetve sok kp-val érdemes menni, vagy lehet használni bankkártyát? (nekem jobb lenne, nem szeretek sok kpval mászkálni)

# 1314
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kicsizsizs
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
8 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#224273 Üzenet linkje2014-09-05 11:25:03 

Gyulab: én aminek az árát tudom nagyjából: gyros tál 8-9 euro, pitában 2,2-2,5, Souvlaki szintén 8-9 euro. Ettünk még valami birkás húst is, az is 9 körül volt, de van ahol 12 az ilyen húsos kaja. A halas kajákat nem tudom, mert mi nem szeretjük. Vannak különbségek tavernák között, szét kell nézni, mert ugyanaz a kaja egyik helyen mondjuk 8 euró volt, másik helyen meg 10. Nekünk volt egy kedven helyünk, a To goniakon, a sétálók elején, ahol van két patika egymással szemben. Nagyon finomat adtak mindenből és szerintem az egyik legolcsóbb. De halas kaja ott nem nagyon van, inkább gyrosos, souvlakis, mix tálas kaják. Bankkártyát az élelmiszerboltokban lehet használni és az autókölcsönzőben, az éttermekben nem tudom, nem láttam senkit kártyával fizetni, de lehet, hogy lett volna rá lehetőség. Ami nekem picit meglepő volt az, hogy a benzinkútnál sem lehet vele fizetni kártyával, csak KP.
# 1315
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Gyulab
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
4 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#224274 Üzenet linkje2014-09-05 11:35:28  Válasz a #224273. hsz-ra Előzmény #224273

Köszi, szóval akkor minimum 300 euro-t vinni kell két főre.
Térképet hol lehet/érdemes beszerezni, amin lehetőleg rajta vannak a sétálós/túra útvonalak is?

# 1316
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kicsizsizs
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
8 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#224276 Üzenet linkje2014-09-05 11:59:42 

Vannak a boltokban is sok helyen, kis bazárokban úgy láttam. Mi az autókölcsönzőtől kaptunk egy jót, ha fogtok autót bérelni, akkor ott adnak. De ha nem, akkor is tudtok venni sok helyen! Bár amit mi kaptunk, azon túraútvonalak nem hiszem, hogy voltak, inkább csak az utak..
# 1317
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Pontikos
Törzstag
Törzstag
1082 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#224289 Üzenet linkje2014-09-05 15:57:42  Válasz a #224274. hsz-ra Előzmény #224274

Kb. 4.90-5 euróért kapsz egy igen részleteset. Műanyag tokban árulják (pl. szuvenírboltokban, fotós szaküzletben), arról megismered. Szerintem az a leghasználhatóbb. Van túratérkép is, én azzal nem sokra mentem - a kettő együtt esetleg jó lehet, mert akkor tudod, merre keresd (a piros-feketével jelzett) túrautakat. icon_smile.gif
# 1318
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Fuvaros
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
1 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#224290 Üzenet linkje2014-09-05 16:37:33  fuvar

Sziasztok Karpathosra indulók! Szívességet kérnék - fuvarost keresek: valaki közületek nem vinne el egy kint élő lánynak egy újságot? Az átadása kivitelezhető a reptéren vagy előtte Budapesten, utána a szigeten pedig rugalmasan megoldható. Ha valaki tudna segíteni, kérem, írjon privát üzenetet. Köszönöm.
# 1319
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
KutiZso
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
14 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#224303 Üzenet linkje2014-09-06 08:59:24  Válasz a #224271. hsz-ra Előzmény #224271

Gyulab! Mi az Olymposon az étteremben kártyával fizettünk, úgyhogy van, ahol elfogadják, kérdezni kell.
# 1320
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Gyulab
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
4 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#224334 Üzenet linkje2014-09-08 09:40:39 

Köszi az infókat.
A csapvíz mennyire szennyezett karpathoson? Több helyen hallottam/olvastam, hogy görögországban sok helyen nemhogy meginni, de fogat mosni sem jó, sőt vigyázni kell a megmosott zöldségekkel, fagyival, stb is. Mik a tapasztalatok? Volt valakinek baja?

KERESŐ:
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Dodekániszosz
<   1 2 3 ... 87 88 89 ... 161 162 163   >


Copyright © 2003-2024 Hellasz.hu