Thassos
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Az Égei-tenger szigetei
Hozzászóló Üzenet
# 5386
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Dtina
Aktív fórumos
Aktív fórumos
179 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#234983 Üzenet linkje2015-08-24 21:58:44 

https://picasaweb.google.com/1.....5beBlt2VYA
itt lehet megnézni a fényképeinket - ha minden igaz.

# 5387
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Messinia
Törzstag
Törzstag
1834 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#234984 Üzenet linkje2015-08-24 23:28:56  Válasz a #234983. hozzászólásra Előzmény #234983

Nagyon jó képek, élvezettel nézegettem az ismerős helyeket! icon_smile.gif
Most a képeid láttán esett le, hogy milyen múzeumot emlegettél Skala Potamiaban... icon_smile.gif Ezek szerint akkor a kikötő felé lévő tavernákba ültetek be inkább.

# 5388
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Judit30
Aktív fórumos
Aktív fórumos
61 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#234995 Üzenet linkje2015-08-25 08:03:40 

Dtina! Nagyon szépek a képek!! Sok helyen jártatok. Az Aliki félsziget gyönyörű!! 9 óra körül értünk oda így még vígan válogathattunk a napernyők közül. Egész napot ott töltöttük, körbejártuk, mindkét oldalán fürödtünk. Rengeteg medúza van a bólyákon túl. A barlangnál lehet ugrálni a magasból. A félsziget másik oldalán hatalmas hófehér márványtömbök a sötétkék tenger partján. Nagyon szép! Rengeteg fotót készítettünk. Készülünk az Ipsarióra, de lehet, hogy csak lélekben, mert nem vagyunk nagy túrázók ( pedig közvetlenül a Mátra lábánál lakunk). Azt olvastam, hogy 3- 4 óra az út fölfelé. Háát nem tudom nekünk meddig tartana. Átgondoljuk még ezt szerintem. Ma is nagyon szép idő van.
# 5389
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Messinia
Törzstag
Törzstag
1834 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#234996 Üzenet linkje2015-08-25 08:51:47  Válasz a #234995. hozzászólásra Előzmény #234995

Szia Judit!
Minden tiszteletem azoké, akik felmásznak az Ipsariora, már csak azért is, mert nincs az az Isten, aki nyaraláskor engem ilyesmire rá tudna venni... icon_smile.gif Örülök, hogy fekhetek a parton... icon_smile.gif

Aliki nekem a kedvencem, ezek szerint lesz majd jó sok fotó róla! icon_smile.gif (meg másról is icon_smile.gif )

# 5390
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Dtina
Aktív fórumos
Aktív fórumos
179 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#235004 Üzenet linkje2015-08-25 11:07:16 

Köszönöm Judit és Messinia! Próbáltam szűrni a képeket, annyit készítettünk mindenhol - három gépünk van a vita elkerülése végett -, hogy azt feltenni sok-sok idő lenne.

Az Ipsario nekünk kimaradt, de nem is vettük tervbe.

Igen Messinia, többnyire a Múzeum felőli tavernák jöttek be nekünk, egyik este mentünk át a másik felére, de valahogy ott nem volt meg az a hangulat.

# 5391
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Barbeszka
Aktív fórumos
Aktív fórumos
86 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#235020 Üzenet linkje2015-08-25 15:35:13 

Sziasztok! Thassoson van olyan ételkülönlegesség, amit érdemes megkóstolni? Olyanra gondolok, ami az ország többi részén nem annyira jellemző. Köszi! icon_smile.gif
# 5392
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Messinia
Törzstag
Törzstag
1834 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#235029 Üzenet linkje2015-08-25 21:35:28  Válasz a #235004. hozzászólásra Előzmény #235004

Mi a sétány múzeumhoz közeli részén csak a Gatos tavernában voltunk, hát...ez az egy, ahol elég sok negativ tapasztalat ért minket, bár mondhatni vicces volt az egész vacsora. A párom azt mondta, hogy akár a Macskajaj c. filmben is lehetnénk, a idősebb pincér (lehet a tulaj is egyben) iszonyatosan be volt rúgva, mondjuk elég jól birta igy is a kiképzést, de néha azt sem tudta, hogy mit csinál. Elfelejtette mit kell hozni, összecserélte az asztalok rendelését stb. Mellette egy fiatal srác szolgált ki, szegény majd elsüllyedt, próbálta helyrehozni a dolgokat. A vacsi végén ouzot kaptunk ajándékba, és mivel a párom nem iszik, megköszönve visszarakta a tálcára, sebaj, az öreg elvette és leguritotta. icon_smile.gif De igy már értettük, hogy mitől van ilyen jó állapotban. icon_smile.gif
Ráadásul itt fizettük a legtöbbet a nyaralás alatt, és azért annyira nem volt jó...

# 5393
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Judit30
Aktív fórumos
Aktív fórumos
61 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#235062 Üzenet linkje2015-08-27 07:50:11 

Sziasztok! Újragondoltuk az Ipsariót, mert Limenasban is jól elfáradtunk tegnap a sok lépcsőtől és a gyönyörű település felfedezésétől. Itt a szigeten minden falu elragadó, mindegyik annyira megfog minket, nem győzzük kapkodni a tekintetünket. Hihetetlenül építkeznek, az egyik ház ablakát teljesen takarja a másik. Olyan házat láttunk a színházhoz vezető úton felfelé ahol közvetlenül az ablak előtt ment a lépcső az emeletre, hihetetlen dolgok vannak. A virágokat azt nagyon szeretik a görögök. Rengeteg ház van telis tele virággal az udvaron, párkányon, lépcsőn. HÁT NAGYON GYÖNYÖRŰ EZ A SZIGET!!!!! Mi vacsorázni a Krambousában, Captainban, Magic Grillben szoktunk. Ezek nagyon bejöttek és már nehezen újítunk. Mindenhol nagyon finomak az ételek. Tegnap a márvány partokon is voltunk. Tényleg gyönyörű szép a Saliara, hullámzott nagyon. Du. átmentünk Vathy Beachre. Hát teljesen más. Itt a nyugalom, a csönd, a béke, a túlzsúfoltság mentes part fogadott. Annyira jó volt megérkezni ide a Saliara után. Jó volt a sorrend. Hangulatában nekünk ez jobban tetszett. A partja is csodaszép!! Olyan finom homokos a part és a víz is. Még a Giolához készülünk. Ott ha a hotelből lemegyünk a lépcsőkön a strandig onnan is tudunk tovább menni? Az Ipsarióért pedig majd jövőre visszajövünk. Azért fáj a szívünk érte, de sebaj, addig majd edzünk rá. Rengeteg képünk van nekünk is, ha hazamentünk teszek föl.
# 5394
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Dtina
Aktív fórumos
Aktív fórumos
179 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#235091 Üzenet linkje2015-08-27 21:00:18 

Szia Judit! Ki ne hagyjátok a Szirének medencéjét! Igen, ha a Hotel lépcsőjét használjátok, akkor a lenti strandra juttok (apró kavicsos, de nagyon kis hangulatos), majd onnan még azért hosszú az út fel a medencéig. Amúgy ha szerencsétek van, akkor már kitisztította a tenger és átlátszó a vize. Még én is ugráltam, pedig iszonyat magasság félelmem van, de úgy vagyok ilyen helyekkel, hogy ha már ott vagyok, küzdjek a démonjaimmal, így leküzdöttem és ugrottam. A hely maga egy csoda. Ott állsz a sziklákon és mintha mesében lennél. Imádtam ezt a helyet is, bár az oda- és visszavezető utat megspóroltam volna. Vigyetek vizet, mert kelleni fog útközben.
# 5395
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Judit30
Aktív fórumos
Aktív fórumos
61 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#235132 Üzenet linkje2015-08-29 06:26:13 

Dtina! Köszi!! Ma megyünk a Giolához. Jó, hogy megerősítettél benne, mert motoszkált a fejemben, hogy inkább maradjunk itthon és pihizzünk. De ezek után irány a Szirének Medencéje! Én is nagy tériszonyos vagyok, szerintem csak akkor leszek a vízben, ha a párom belök. De ha mégis bele merek ugrani csatolni fogom a fotót. (Mi mindent fotózunk, nem csak a tájat hanem az apartmant, a reggeliket, vacsorákat, ugrálásokat a sziklákról.) Remélem nem fog nagyon hullámozni ott a tenger. Itt Skala Potamiában azóta is minden nap hullámzik.
Messinia! Nekünk is az Aliki lett a kedvenc! Csatolnál nekünk egy képet a pici babáról ahogy az első nyarát tölti a tengerparton? Olyan édesek még ilyenkor. Annyira szalad az idő az én lányom már 13 éves. Mi öt évesen hoztuk először és soha nem felejtem el az első pillanatát a tengerrel, ahogy ruhástól szaladt bele a hatalmas vízbe.

# 5396
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Messinia
Törzstag
Törzstag
1834 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#235134 Üzenet linkje2015-08-29 09:46:59  Válasz a #235132. hozzászólásra Előzmény #235132

A kislányom nagyon jól érezte magát a Golden beachen. icon_smile.gif
Bevallom nem is nagyon csináltunk képeket a tájról, szinte csak a gyerekről van...mondjuk már harmadszor voltunk, amit kellett lefotóztuk korábban. icon_smile.gif


# 5397
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Judit30
Aktív fórumos
Aktív fórumos
61 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#235145 Üzenet linkje2015-08-29 18:25:51 

Messinia! Köszönjük szépen! Nagyon édes a kicsi lány. Gondolom, hogy nagyon élvezte a tengert és a sok homokot. icon_smile.gif
# 5398
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Judit30
Aktív fórumos
Aktív fórumos
61 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#235146 Üzenet linkje2015-08-29 18:37:05 

Dtina! Köszönjük a biztatást. Hálás vagyok érte! Ma voltunk a Giolánál. Hát az oda vezető út tényleg nem semmi. Hál istennek fél útig lementünk kocsival. Ott már előre rápihentünk az útra, a kis tavernába beültünk frappézni, csodálni a kis öblöt. Nem is mehettünk volna máskor, mint délben. Sikerült leküzdenünk az oda vezető utat, nem volt egyszerű!! De a látvány kárpótolt mindenért. Tényleg csodálatos volt. Hihetetlen, hogy a legtetejéről is ugráltak (10 év körüli kisfiú ). Vagy ti is onnan ugráltatok??? Képzeljétek én is leugrottam, de ám nem a tetejéről, inkább csak úgy középtájról. De nagyon féltem!!!
# 5399
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Hermina
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
8 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#235171 Üzenet linkje2015-08-30 13:50:45  Válasz a #234916. hozzászólásra Előzmény #234916

Mi találkoztunk a mézes szakállas nénivel fotó is készült a fészen fönt a fotó.
# 5400
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Hermina
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
8 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#235172 Üzenet linkje2015-08-30 14:03:28 

Mi is találkoztunk a nénivel végig kostoltuk a mézeket finomabbnál finomabb végül a mandarinosnál maradtunk ,de szívem szerint vettem volna még diósat is.
KERESŐ:
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Az Égei-tenger szigetei
<   1 2 3 ... 359 360 361 ... 391 392 393   >


Copyright © 2003-2024 Hellasz.hu