Ios
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Kikládok
Hozzászóló Üzenet
# 31
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Mediterraneo
Törzstag
Törzstag
1300 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#115833 Üzenet linkje2009-08-29 18:47:42  Válasz a #115819. hsz-ra

Szia Andi!

Több minden jutott szembe a soraid olvasva, megpróbálom rendszerezni (persze a fejemben csak úgy kavarog minden).

Ha jól értem a fotókat kedvcsinálónak tetted fel icon_smile.gif , mit mondjak, ez sikerült is icon_biggrin.gif !

A Santorini-Ios-Naxos-Paros kombináció biztos szuper. Gondolom nem könnyű eldönteni, hogy melyik sziget maradjon ki... Én is szívesen bevállalnám ezt az utat!
Santorini a szívem csücske, ott tettem először a lábam görög földre és szerelem volt első látásra. Annyira, hogy sírtam, amikor a nayaralás végén felszálltunk a repülőre. De Neked ezt nem kell magyarázzam icon_wink.gif
Iosról már elárultam, hogy vissza szeretnék menni, mert olyan kevés volt az ott töltött idő.
Ugyanakkor Santoriniről Ios felé útközben a komp kikötött Folegandroszon és Szikinoszon is és mindkét esetben úgy éreztem, Nekem itt is le kell szállnom.
Naxosszal kapcsolatban egy érdekes élmény: még évekkel ezelőtt azt álmodtam, hogy voltam egy görög szigeten, a neve Koufoniszosz. Amikor felébredtem erre a névre emlékeztem és arra, hogy nyári forróság volt ott és a víz türkizkék volt. No, még pizsamában odaültem az internethez és megnéztem van-e ilyen sziget. Hát a nyári forróság és a türkiz víz az általános jellemzője Görögországnak, ami pedig a szigetet illeti, nagy meglepetésemre volt ilyen sziget: Koufoniszi Naxos mellett van, egészen picike. Szóval oda is el kell mennem!

A Peloponészosz topikot még nem olvastam (tavaly novemberben, esőben jártam ott, de így is szép volt). Viszont épp tegnap rendeltem meg a könyved a bookline-on icon_smile.gif.

# 32
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Vojandi
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
4595 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#115835 Üzenet linkje2009-08-29 19:41:37 

Szia Mediterrano!

Igen, szoktam unalmas óráimban képeket nézegetni Hellaszról, ha találok olyat,ami nagyon tetszik, beteszem a megfelelő topikba kedvcsinálónak. Hiszen saját magam esetében is az ilyen képek győznem meg többynire egy nyaralásról.

Ez a négyes-csomag valszeg túl hosszú lenne időben, ahogy én akarom (az adott sorrendben 3-4-8-6 nap arányban), ezért valahol meg kellene csorbítani. Santorinin és Naxoson voltunk már. Eddig az volt az elvem, hogy nem megyek egy helyre kétszer vissza, de vannak évek, amikor "belefáradtunk" az előző nyaralások sok látnivalójába és ilyenkor semmi mésra nem vágyunk, mint csak is strandolásra és erre ezek a szigetek kitűnőek.

Koufonissza a Kis-Kiládok tagja, ott mindegyik "karibi" strandokkal rendelkezik. Nagyon érdekes, hoyg megálmodtad a nevét. Talán előtte hallhattad valahol fél füllel és befészkelte magát az agyadba. De nem akarok eltérni Iostól. Ti mennyi időt voltatok ott? Írhatnál pár élményt, tapasztalatot.

(A könyvvel kapcsolatban remélem, eleget utánaolvastál és nem fogsz csalódni. )

Üdv
Andi

# 33
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Mediterraneo
Törzstag
Törzstag
1300 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#115836 Üzenet linkje2009-08-29 20:13:19  Válasz a #115835. hsz-ra Előzmény #115835

Szia Andi,

Szerintem is valahol hallottam vagy láttam a Koufonisszi nevet, ezért álmodtam aztán róla icon_smile.gif

Ioszra Szantoriniről mentünk át. Jóllehet korán reggel indult a komp, kb 10 óra körül érkeztünk, mert Folegandroszon és Szikinoszon is kikötöttünk. Délután indultunk vissza, mert csak így volt komp, szóval kb 6 órát töltöttünk a szigeten és ráadásul mindez 12 éve volt, szóval halványak az emlékeim.

A kikötő egy domb alján van. A sziget fővárosa, Gialos a dombra épült,
(ami remekül látszik Vojandi este készült képén három hozzászólással előbb). Jellegzetes kiklád városka: kék-fehér házakkal. Nagyon nyugis, sőt kihalt benyomást keltett, jóllehet tudtuk, hogy Ios az éjszakai életről híres (nyilván nappal aludtak azok, akik éjjel buliztak icon_smile.gif). Persze azóta lehetséges, hogy sokkal több a turista.

Városnézés után beiktattunk egy kis strandolást is, a kikötőtől balra Valmas beach-en, ami keskeny, finomhomokos strand egy öbölben. Az strand közelében volt néhány taverna (azóta bizonyára megsokszorozódotak), jóllhet a szieszta közepén csöppentük be az egyikbe és csak valami apróságot rendeltünk, máig elmékszem, milyen kedvesen fogadtak.

Manganari beach a sziget túlsó végén fekszik és annyit tudok róla, hogy a homok aranysárga és szép kagylókat lehet(ett) találni ott.

Talán jövőre ismét ellátogatunk oda (bár Milos, Karpathos, és persze Kastellorizo is tervbe van véve). De nehéz választani ennyi sziget közül icon_confused.gif

# 34
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Vojandi
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
4595 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#115838 Üzenet linkje2009-08-29 20:30:13 

Szia Mediterraneo!
Köszönöm az infókat. Hangsúlyoznom, a képek nem az enyémek (származási helyük: http://www.kykladen-treff.de/ios/galerie).

Én a kikötőben (Gialos) kinéztem egy szupernek tűnő szállást, nagyon jókat írnak róla a tripadvisoron is (Brothers Hotel, http://www.brothershotel.com/, igaz, árat nem ír a honlap). Ez az egy hely tűnik ideálisnak szállásra, mert a google earth szerint más szép parton nincs épület, a Chorában meg nem laknék.
Én annyi napot szeretnék ott tölteni, hogy láthassam az összes (köztük sok csak gyalog megközelíthető) szép strandot.

Milos volt az eredeti jövő évi terv nekünk is, még lehet, hogy marad is, pillanatnyilag elfogott a nosztalgia Santorini és Naxos miatt, ezért inogok.
Karpathoson voltunk, arról tudok a topikjában mesélni, van beszámolóm és fotóalbumom is róla.
Ha pedig a blogomba is belenézel, láthatod, hogy Karpathos-Kastellorizzo nálam is tervezett kettős. icon_smile.gif
Annyira szeretnék egyszer egy gész nyarat, 3-4 hónapot csak szigetugrálással eltölteni Görögországban, hogy ennek érdekében még egy nyárra talán munkanélküli is lennék!!! icon_smile.gif

# 35
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Mediterraneo
Törzstag
Törzstag
1300 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#115842 Üzenet linkje2009-08-29 21:12:36  Válasz a #115838. hsz-ra Előzmény #115838

Én is tripadvisort és google earth-öt használok szálláskeresésben, meg persze mindent, amit elérek a neten icon_biggrin.gif
És én is szeretnék egy teljes nyarat "szigetugrálással" tölteni icon_biggrin.gif , ahogy valszeg még sokan azok közül, akik ezt a fórumot látogatják...

# 36
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Zsebkuty
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
1375 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#152058 Üzenet linkje2010-09-16 13:31:16 

Sziasztok IOS-on járók!
Kokszi,azt hiszem,te is jártál arra...
KAGYLÓK vannak Ioson,mondjuk Yialoson??
Kérlek,segitsetek görögös helyszint találni nekem jövőre,ahol vannak kagylók,légyszi!!!
Köszi!icon_smile.gif
Mert ha nem,megyek Mahdiára-off,beszéltem:)

# 37
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Mediterraneo
Törzstag
Törzstag
1300 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#152077 Üzenet linkje2010-09-16 16:20:36  Válasz a #152058. hsz-ra Előzmény #152058

Szia zsebkuty!

12 éve voltak kagylók. Igaz, nem sok, de azért volt. A helybeliek szerint Manganari beach-en van a legtöbb és legszebb kagyló.
Nagyon sok szépia-váz volt a homokban, erre tuti emléxem.

Jó tervezést! icon_smile.gif

# 38
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Zsebkuty
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
1375 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#152085 Üzenet linkje2010-09-16 18:45:36 

Szia,Medi!!
KÖSZI!!!:)Remélem,azért nem halnak ki a kagylók a tengerekből!icon_sad.gif

# 39
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kokszi
Aktív fórumos
Aktív fórumos
332 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#152091 Üzenet linkje2010-09-16 20:01:09 

Szia zsebkuty !

Yialoson egyszer sétáltunk a parton de kagylókra nem emlékszem . Pedig a lányom ezerrel túrta a homokot. Ugyan ez a helyzet a Milopotasi részen is.
Manganari az két öbölből áll. A gombaforma /voidokiliás/ az szintén szűz kagyló és más egyéb élőlény szempontjából.A másik öböl az szelesebb és sziklásabb a széle ,a szikláknál nem jártam a homokos részeken tutira semmi élővilág nem volt. Ugyan ez igaz a keleti és az északi part strandjaira is. De ezt tudnám mondani Folegandrosra,Milosraés Kimolosra is . Kimoloson találtam egy tengeri csillagot . Ennyire kihalt tengert én még máshol nem láttam. Ahogy Medi is írta szépia és süniház . A strandokon szerintem ennyi.
A sziklás részeken búvárkodva biztos több mindent lehet találni.
Ha Ioson gondolkodsz akkor szerintem megéri. Teljesen más mint a többi 4 kiklád sziget ahol idén jártunk.

Szia kokszi

# 40
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Zsebkuty
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
1375 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#152117 Üzenet linkje2010-09-17 12:00:27  Válasz a #152091. hsz-ra Előzmény #152091

icon_lol.gif Kedves Kokszi!
Köszi neked is...nem tudom,miért van az,hogy ilyen csodaszép helyeken nincs szinte egy kagyló sem.
Ios-régebben is kacérkodtam vele,mert nagyon szép a Chorája,a kis nyüzsi pedig nem árt nekem:)
Yialostól sincs messze a Chora.Kb.mennyit kell menni a nyüzsiig,Kokszi,vagy azért Yialoson is van pár taverna,bolt,ajándékbolt??

# 41
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kokszi
Aktív fórumos
Aktív fórumos
332 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#152138 Üzenet linkje2010-09-17 21:05:04 

Szia zsebkuty!

Yialos és Chora teljesen össze van épülve. Yialosban van a kikötő is . Chorából vagy ide vagy Mylapotasba kell menni strandolni,mivel a főváros nem a tengerparton fekszik. Yialosnak a kikötői részén a marinánál van egy hangulatos rész ahol minden megtalálható amit felsoroltál.
A nagy szám azonban a főváros, csodálatos körpanorámás fekvésével.Hangulatos kikládi utcákkal és a várost uraló templomdobbal.
Itt zajlik a hatalmas éjszakai élet. Brutális a hangulat. De ez sem tudja tönkretenni a chora báját ,amit kb.este 10-ig lehet maradéktalanul élvezni.
A szigeten nagyon fejlett a buszközlekedés. Ettől függetlenül rengetegen gyalogolnak a fővárosból valamelyik strandra,vagy a Chorába bulizni.
A buli reggelig tart emiatt a főváros és Yialos pihenésre nem igen alkalmas.
Mylapotas csodaszép völgye ezzel szemben csöndes és nyugodt. Itt inkább lazulós helyek vannak. A bároknak saját, nagy medencéik vannak, körbe rakva hatalmas ágyakkal.Itt a párnákon fekve lehet kipihenni az esti bulizást. Itt nincs sétáló utca, bóvliárus és egyéb turista szörnyűség .
Ios legerősebb oldala Chorán kívül,a brutálisan szép természet. Erről én indulás előtt igen keveset olvastam . Mindenhol csak buliszigetként említik. Szerintem mindent tud amit egy szigetnek tudnia kell,ami miatt sokan többre ,szebbnek tartják a szigeteket mint a szárazföldet. Minket teljesen lenyűgözött, igen magasra rakva ezzel a mércét.

# 42
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Zsebkuty
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
1375 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#152231 Üzenet linkje2010-09-20 15:02:58 

Szia,Kokszi!
Köszi az infókat!!!icon_smile.gif

# 43
Kijelentkezve--
-törölt nick 11881
Aktív fórumos
Aktív fórumos
208 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#154356 Üzenet linkje2010-12-29 17:24:48 

Szia Kokszi!
Azt írod, hogy 4-5 perc autóval a kacskaringós úton Mylopotasból a Chora.
Gyalogosan őrültségnek tartanád? Van esetleg valamiféle gyalogos ösvény, vagy csak az út mellett lehet haladni? Szavaidból az tűnik ki, hogy a Choraból még Mylopotasra is kigyalogolnak a strand kedvéért.
Bocs, hogy ilyen látszólag bugyuta kérdéssel ostromollak, de még nem tudom eldönteni, hogy Mylopotas vagy Yialos legyen a kiindulópontunk. Ami biztos, minden este szeretnénk sétálni 1-2 órát a Choraban vacsi után.
Taxi-téren mi a helyzet?
Köszönöm
Misiarc

# 44
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kokszi
Aktív fórumos
Aktív fórumos
332 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#154369 Üzenet linkje2010-12-30 15:31:20 

Szia misiarc !

Yialos standja és a körülötte lévő szállások sincsenek közelebb a fővároshoz mint a Mylapotasi rész. Yialosnál viszont van egy hangulatos kis kikötő,aranyos kis marina. Nagyon jó bevásárlási lehetőségek is vannak. Tehát van egy kis központi része. A strand itt homokos, lassan mélyülő. A viszonylag keskeny homoksáv mögött található az országút.
Mylapotas sokkal csöndesebb. A főváros este 11 től szó szerint reggelig azonban nagyon durva. Több száz részeg Britt ordibál az utcákon. Itt pihenni képtelenség. Én csak Mylapotasban választanék szállást. A busz közlekedés viszont hihetetlenül fejlett. Szinte képtelenség volt úgy ki vagy bemenni a horába,hogy ne találkoztam volna busszal. Az esti órákban volt,hogy párban jártak oda -vissza. Helyenként van az út mellett is hely a sétára,de van hogy az úttesten kell haladni. Nem őrültség a gyaloglás,csak nagyon fárasztó lehet a melegben. Hora jóval a tengerszint felett van. Taxit nem nagyon láttam. Yialos melett szólhat az ,hogy itt kevesebben vannak a strandon és Meltémi esetén védett az öböl.Innen közelebb van a Koumbarai partszakasz. Ahol csöndes nyugodt kis öblöket is találni.Erre van a szintés szép és csöndes Tzamaria homokos öble is. Koumbarába is jár busz. Ahogy a sziget déli csücskéig a híres Manganari strandig is. Ide napi egy járat van. Délelött indul a busz, az öbölnél marad és délután megy vissza Horába. A jegy ha jól emlékszem a táblára akkor 2.50 euro.
A délelőttök és a kora délutánok nagyon csöndesek. A sok részeg fiatal még alszik,más turista pedig nem nagyon van a szigeten.
Próbálok pár képpel segíteni a döntésben
Szia :kokszi

# 45
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Mediterraneo
Törzstag
Törzstag
1300 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#154377 Üzenet linkje2010-12-30 20:23:27  Válasz a #154369. hsz-ra Előzmény #154369

Még olvasni is jó, amit írsz, Kokszi! Hát még a fotók! Az ember rögtön kedvet kap ehhez a szigethez!
KERESŐ:
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Kikládok
<   1 2 3 4 5 6   >


Copyright © 2003-2024 Hellasz.hu