Munka Görögországban
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Munka Görögországban
Hozzászóló Üzenet
# 46
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Kiscsillag
Aktív fórumos
Aktív fórumos
237 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#24824 Üzenet linkje2007-04-05 18:30:20 

Ohh, már kész látványosság leszek! icon_biggrin.gif
Én is kíváncsi lennék rátok! Egyszer biztos összejön a találkozó! Addig is üdvözlöm a családod! icon_wink.gif

# 47
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
HJudit
Aktív fórumos
Aktív fórumos
306 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#24875 Üzenet linkje2007-04-05 23:18:09  Re:

Kriszta35 írta:
Meg mi is meglátogatunk... icon_lol.gif icon_lol.gif Sarti tökre nem érdekel, de miattad elmegyünk, a férjem is szeretne már látni icon_lol.gif


Kriszta, ne legyél már ilyen! Azt hittem, Te egy nyitott, mindenre kíváncsi csaj vagy. Most miért írod, hogy Sarti tökre nem érdekel?
Azért csak körülnézel majd a környéken, ha ott lesztek, nem?

# 48
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Diszi
Aktív fórumos
Aktív fórumos
103 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#24877 Üzenet linkje2007-04-05 23:39:13 

Akinek nincsen semmi elképzelése hogy mégis milyen munkát szeretne vállalni, sztem próbálja meg az animátoros munkát! Most olvastam hogy fizetik a szállást, a kaját és a képzést is!Havi 1000-1200 Eurót fizetnek!Asszem az IBUSZ-nál is láttam ilyeneket! Én is szívesen vállalnék ilyet, de mivel vizsgaidõszakom lesz még június végén is, sajna nem igen tudok majd!!üdv: Ági
# 49
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Estella
Aktív fórumos
Aktív fórumos
402 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#24879 Üzenet linkje2007-04-05 23:43:47 

Engem egyedül a nyelvtudásom akadályoz meg a külföldi munkában.
Sem a német nem az erõsségem, az angolról meg ne is beszéljünk..
Pedig nagyon rá kellne állnom a nyelvekre. Különben eláshatom magam..

# 50
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kriszta35
Spec. Fórum tag
Spec. Fórum tag
1383 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#24912 Üzenet linkje2007-04-06 13:25:02  Válasz a #24879. hsz-ra Előzmény #24879

Estella!

Tapasztalataim szerint, a görögök nem beszélnek német nyelven legalábbis hiába csacsogtam nekik, így azért munkára sokkal jobb esélyed van. Fõként az angol kell oda és a görög.

Ha van kedved, vagy lehetõséged kint dolgozni, azért próbáld meg.

# 51
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Estella
Aktív fórumos
Aktív fórumos
402 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#24924 Üzenet linkje2007-04-06 15:48:29 

Az az igazság, hogy tavaly a barátnõm próbálkozott kinn Paralian és nem nagyon jött neki össze a dolog icon_cry.gif
Lehet, hogy a sors akarta így, mindenestre elég rossz élmény volt neki icon_cry.gif
Mivel láttam mennyire bántotta a dolog, nekem is elszállt a bátorságom a külföldi melóktól icon_redface.gif

# 52
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Kiscsillag
Aktív fórumos
Aktív fórumos
237 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#24931 Üzenet linkje2007-04-06 17:19:33 

Estella!

Azért mert másnak nem tetszett, nem biztos, hogy neked se fog! Minden ember különbözõ! A barátnõd megbánta, mások pedig még visszamennének! icon_wink.gif

# 53
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Mono
Spec. Fórum tag
Spec. Fórum tag
646 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#24944 Üzenet linkje2007-04-06 20:04:16 

Estella miért nem tetszett a barátnõdnek a munka,mi történt?
Persze név nélkül,milyen rossz tapasztalatai voltak?írj errõl,kíváncsívá tettél,természetesen csak annyit amennyi publikus.

# 54
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Jox
Admin
Admin
3258 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#24946 Üzenet linkje2007-04-06 20:36:43 

Sok hasznos, és meggondolandó dolgot leírtak már a téma elsõ oldalain, olvassatok vissza!
# 55
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Mono
Spec. Fórum tag
Spec. Fórum tag
646 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#24951 Üzenet linkje2007-04-06 21:34:08 

Végigolvastam már hetekkel ezelõtt ebben a témában minden oldalt,de errõl az esetrõl nem emlékszem adatokra.Konkrétumokat szerettem volna tudni,hogy mi történt ami miatt rossz az élmény....
# 56
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Estella
Aktív fórumos
Aktív fórumos
402 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#24960 Üzenet linkje2007-04-07 00:28:42 

Szia Mono!

Nem láthattad, mert nem írta le ide a kinnt történteket.
A történetben nincs semmi exra, valahogy nem sikerült munkát találnia v. nem felelt meg az elvárásoknak.
Már elég korán intézkedett itthon, hogy ha kimegy legyen állása.
Szerzett is egy telefonszámot, de csak késõbb derült ki, hogy a "munkaadó" hitegette és nincs már számára munka. Ez utazás 1 elõtt pár nappal derült ki.
De úgy gondolta belevág, hiszen sokan kimennek és egybõl találnak is munkát..neki miért ne sikerülne..???
Kinnt próbált dolgozni egy discoban, mint ital-rendeléseket felvevõ.
De a diszkóba, akik oda jártak, nem nagyon akartak inni és emiatt nem is nagyon akarták megérteni, hogy a barátnõm tulajdonképpen mit akar tõlük.
A fõnöknek persze ez nem tetszett, hiszen neki az az érdeke, hogy mindenki tele pohárral rohangáljon a dizsiben.
Végülis megegyeztek a fõnökkel, hogy ez így nem fog mûködni.
Utána elment próba idõre egy boltba, ahol szintén nem tetszett a fõnöknek, hogy pár óra alatt nem tudott, semmi gagyit rátukmálni a vevõkre.
Igazából ennyi a történet lényeges része. Utána feladta az állás keresést és haza jött.
Tanulságként talán annyit: Hogy nem szabad túl nagy reményekkel útnak indulni!A kudarcok mindig benne vannak a pakliban, ezeken túl kell lépni, és felállni. Nyilván persze nehezebb, ha mindez külföldön történik.

# 57
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Rekuc
Spec. Fórum tag
Spec. Fórum tag
417 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#24963 Üzenet linkje2007-04-07 01:05:04 

Sokan azért csalódnak a külföldi munkában, mert túl meggondolatlanul vágnak bele, és a legtöbbjük nem is beszéli a nyelvet, v csak alapszinten. Úgy gondolják, majd nekik bejön, szerencséjük lesz és agyon fogják magukat keresni, amire valljuk be, elég kicsi az esély. Persze lehet szerencséjük is...

Szerintem azoknak éri meg kimenni, akik legalább vmilyen gyakorlattal rendelkeznek az adott munkában és min. jó társalgási szinten beszélnek angolul + még görög, v vmi más nyelv se hátrány...

# 58
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Estella
Aktív fórumos
Aktív fórumos
402 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#24967 Üzenet linkje2007-04-07 09:19:54 

Igazad van Rekuc! Még a topik elején olvastam és az is nagyon igaz, hogy a görögök már amikor nekik dolgozol nem olyan kedvesek, akkor már Te is munkavállaló vagy a szemükbe. Ha nem jól végzed a munkád mehetsz, hiszen nem nehéz újat találnia a helyedre.
Szerintem a barátnõm ezért is csalódott, mert eddig olyan idilli képe volt Görögországról, Paraliarol. Most már, hogy az érem másik oldalát is látta, megváltozott a véleménye.

# 59
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Vojandi
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
4595 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#24976 Üzenet linkje2007-04-07 12:29:52 

Elõre is bocsánat mindenkitõl, hogy most "off"-ba megyek, de Kiscsillag is írt errõl, meg Csutek is, ahogy aggódott érte, csak pár sorban szeretnék kitérõt tenni. Amikor én kijöttem Németországba dolgozni (középfokon beszéltem a nyelvet), egy magyar újságban való hírdetésre jöttem, öregeket ápolni. De mit tudtam igazából? Semmit, egy magyar közvetítõ csaj szervezte az egészet. Kifelé a buszon végig bõgtem, mert annyira féltem, hogy mi van, ha kiszállok a buszból és ez a csaj valahova elvisz, ahol lecsapnak rám és k...valkodásra akarnak kényszeríteni. Rettegtem, de annyira akartam is, hoyg összejöjjön, hogy csak belevágtam. Aztán végül is ebben nem vágott át, de minden másban igen. Nem segített a munkavállalási megszerzésében, a lakás, amit szerzett az háromszor annyiba került, mint amit mondott és mindezért még jócskán meg is fejt "közvetítési díj" gyanánt pénzzel. A munka sem az lett, amit ígért. De iszonyatos akarás volt bennem és küzdöttem...összesen egy éven át, mire normális munkám lett és megkaptam a papírokat...Mondjuk nekem elõnyöm volt, hogy mindenben segített a német barátom.
Mégegyszer elnézést, hogy ezt ide írtam, de máshova most nem passzlt volna. A mondanivalóm csak az lett volna ezzel, hogy minden ekkora nagy lépésben meg van a kockázat. Méghozzá igen nagy. Nagyon megfontoltnak kell lenni, az ember mire, mit lép.
Nem kell mindent elhinni, amivel kicsalogatnak, de ahogy Kiscsillag is mondta, aki nem mer, az nemjut el sehova sem.

# 60
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Mono
Spec. Fórum tag
Spec. Fórum tag
646 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#24984 Üzenet linkje2007-04-07 16:54:33  Válasz a #24960. hsz-ra Előzmény #24960

Köszönöm Estella,konkrétan erre voltam kíváncsi hogy mi volt az a rossz tapasztalat,mostmár értem.Most hogy olvastam a soraidat,eszembe jutott
egy ismerõsöm aki egy souvenir üzletbe dolgozott,és õ még a munkatársaival sem beszélhetett a mûszak alatt,és be kellett csalogatni az embereket az üzletbe hogy vásároljanak.
Nekem nagyon nem jön be hogy nem tudok nyugodtan végig sétálni az utcán úgy,hogy ne akarnának erõszakosan berángatni az üzletbe vagy étterembe,és ezért mindig azt választom amelyik a legkevésbé nyomulós.
Még soha nem bántam meg,hadd döntsem már el én,hogy hol akarok vásárolni vagy enni.Megértem õket is ,mert egyre nagyobb a konkurencia
de mindennek van határa.
Visszatérve, teljes mértékben megértem a barátnõdet,nem csodálom hogy elment a kedve a kinti munkától,ez igazán kellemetlen élmény lehetett. icon_sad.gif

KERESŐ:
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Munka Görögországban
<   1 2 3 4 5 ... 68 69 70   >


Copyright © 2003-2024 Hellasz.hu