Görög filmek, könyvek
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Görögország
Hozzászóló Üzenet
# 1
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Htimi
Aktív fórumos
Aktív fórumos
60 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#4135 Üzenet linkje2006-01-06 18:22:37  Görög filmek, könyvek

Szia Jox!
Mi a véleményed egy ilyen új topikról?

# 2
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Vojandi
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
4595 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#4145 Üzenet linkje2006-01-06 21:31:37 

Még nem vettem észre, ezt a topicot, máris írtam a másikba, aminek "Bazi nagy görög lagzi" a címe:-)

Szóval mégegyszer: aki ismer Görögországról szóló, vagy ott játszódó regényt, az írja meg nekem, mi az, mert mindent meg akarok venni, ami jó olvasmány ebben a témában.

Mégegyszer ajánlom itt is Szabó Magda: Zeusz küszöbén c. könyvét.

Andi

# 3
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kriszta35
Spec. Fórum tag
Spec. Fórum tag
1383 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#4156 Üzenet linkje2006-01-07 13:27:06 

Nemigazán görög film a Csuda film, de ott játszódik, Krétán.

Nekem nagy csalódás volt a film. Más vártam tõle. Egyik, hogy a görög mondatok felíratozása fehéren történt, így amit nem értettem, azt sajnos elolvasni nem tudtam, legalábbis nagyító nélkül.
A másik ismét bennünket magyarokat, lejárattak, azzal, hogy egy igencsak csõcselék csavargó banda vagyunk. Nagyon remélem máshol nem vetítették csak nálunk.
Azt hittem, hogy a váratlan gazdaságból valami jó kis vigjátékszerûség alakul ki de sajnos nem. A végét találtam emberibbnek.

A görög igazgatónõt játszó Ketarina Didaskalou viszont az egész filmben nagyon szimpatikus volt.

# 4
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kriszta35
Spec. Fórum tag
Spec. Fórum tag
1383 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#4157 Üzenet linkje2006-01-07 13:29:19 

Timi!

Konkrétan milyen zenére gondoltál?
Tudod van a fordítás a dalokból azon felül mirõl tudunk beszélni, vagy cserebere legyen.
Felírjuk ide kinek milye van meg, és mit keres?

# 5
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Stratos
Spec. Moderátor
Spec. Moderátor
2611 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#4163 Üzenet linkje2006-01-07 15:40:35 

A Magyarországon is fellelhetõ, a greece.hu fórumozói által ajánlott görög könyvek listája. Némelyik a Vécsey utcai könyvtárból is kikölcsönözhetõ.

Almássy Eszter: A görög szerpentin, avagy Athén és az európai integráció
Aszimakopulosz : Gyilkosok Spártában
AZ ÉGEI-TENGERI GÖRÖG SZIGETEK

BARÁTH KATALIN: IDA ÉS AZ ARANYGYAPJÚ
BÍBORBANSZÜLETETT KONSTANTIN: A BIRODALOM KORMÁNYZÁSA
BURIAN, FRANKE: ÉSZAK-GÖRÖGORSZÁG - POLYGLOTT ÚTIKALAUZ

Caruha Vangelio: A magyarországi görögök szellemi öröksége. In: Másság, azonosság. I. köt. Szerk.: Demeter Zayzon Mária. Bp, 1994. 90-94.o.
CHRISTOFFEL-CRISPIN, CLAUDIA - CRISPIN, GERHARD: GÖRÖGORSZÁG - POLYGLOTT SZÍNES ÚTIKÖNYV
Crescenzo : A görög filozófia rendhagyó története
CUNNINGHAM, MARY: HIT A BIZÁNCI VILÁGBAN
Curtius Rufus: A makedón Nagy sándor töerténete
Csehy Zoltán : Hárman az ágyban - görög és latin erotikus versek

DOVER, KENNETH JAMES: GÖRÖG HOMOSZEXUALITÁS
Doxiadisz, Aposztolosz : Petrosz bácsi és a Goldbach-sejtés

FALUDY TÁRLATA - GÖRÖG KÖLTÉSZET
FARKAS ZOLTÁN - HORVÁTH LÁSZLÓ - MAYER GYULA: ÓGÖRÖG NYELVTAN ÉS MONDATTANI GYAKORLATOK
FARKAS ZOLTÁN - HORVÁTH LÁSZLÓ - MAYER GYULA: ÓGÖRÖG OLVASÓ- ÉS GYAKORLÓKÖNYV
FORGÁCS ANDRÁS: A GÖRÖG SZIGETVILÁG
Füves Ödön : A pesti görög háztulajdonosok. In: Antik Tanulmányok XVII/1. Bp 1970.
Füves Ödön : A pesti görögök iskolái. In: Antik T 19/1. Bp1972.
Füves Ödön : A pesti görögök önállóságért folytatott harca 175 évvel ezelõtt. In:Antik Tanulmányok 1, 2. Bp 1964.
Füves Ödön: A görög kereskedõk megjelenése Pesten. In: Antik Tanulmányok, XIX/2. Bp, 1972.
Füves Ödön: Görögök a Duna-Tisza közén. In: Antik Tanulmányok XIII. Bp, 1966.
Füves Ödön: Statisztikai adatok Pest és Buda 1687-1848 között polgárjogot nyert görög származású lakosairól. In.:Antik Tanulmányok. Bp, 1963.

GÖRÖGORSZÁG TÉRKÉP NÉVMUTATÓ
Graves, Robert: Görög mítoszok I.-II. kötet

HAEFS, GISBERT: NAGY SÁNDOR - "HELLÁSZ"
Hegedûs Géza: A milétoszi hajós
Hegedûs Géza: Régi istenek
HEGYI DOLORES: GÖRÖG VALLÁSTÖRTÉNETI CHRESTOMATHIA
Horváth Endre : Magyar-görög bibliográfia. Bp.1940.

Irving Stone: A görög kincs (Schliemann élete)

KAPITÁNFFY ISTVÁN: HUNGAROBYZANTINA
KARIN SPITZING: KAPD ELÕ GÖRÖG
Kazantzakis, Nikos : Isten szegénykéje
Kazantzakis, Nikos : Krisztus utolsó megkísértése (1998. Dee-Sign Kiadó -Bp.)
Kazantzakis, Nikos : Zorbász, a görög
Kazantzakis, Nikos: Akinek meg kell halnia
Kazantzakis, Nikos: Jelentés Gréconak
Kazantzakis, Nikos: Testvérgyilkosok
Kazintzakis, Nikos: Mihálisz kapitány
KERÉNYI KÁROLY: A NAP LEÁNYAI
KORONCZAI MAGDOLNA (SZERK.): GÖRÖGORSZÁG

Longosz: Daphnisz és Chloé (Pásztorregény)General Press Kiadó 1994. - a Magvetõ 1960. évi kiadása alapján

MANFREDI, MASSIMO VALERIO: ALEXANDROSZ I.
MANFREDI, MASSIMO VALERIO: ALEXANDROSZ II.
MANFREDI, MASSIMO VALERIO: ALEXANDROSZ III.
MAYOR, ADRIENNE: AZ ÓKOR RÉGÉSZEI

Papadaki, Alkyoni : A hold színe. ford. Donáti István - kiadta a KAIROSZ kiadó, 2001.
Papadaki, Alkyoni : Σαν χειμονιάτικη λιακάδα.
Pszikhundakisz, Jorgosz : A krétai futár

Renault, Mary: A királynak meg kell halnia
Robert Graves: Görög mítoszok I-II
Roidisz: Johanna nõpápa
RÓZSA PÉTER (ÖSSZEÁLL.): MIT KELL TUDNI AZ ÓKORI GÖRÖGORSZÁGRÓL?

Sávoly Mária Athéni menetelés
Schafer László: A görögök vezetõszerepe Magyarországon a korai kapitalizmus kialakulásában. (Bp, Légrády testvérek Nyomdai Mûintézete, 1930)
Szabó Magda: Zeusz küszöbén
Szõllõsy Klára: Kiklász kalandozások
Sztajkosz, Andreasz : Étkek és vétkek

Taktszisz, Kosztasz : A három gyûrû (A MAGVETÕ Kiadó Világkönyvtár sorozata 1984. - francia nyelvrõl fordítva)
Terzakisz: Isabeau hercegnõ

Újgörög elbeszélõk
Valerio Massimo Manfredi: Nagy Sándor címû trilógiáját.
XENOPHÓN: XENOPHÓN FILOZÓFIAI ÉS EGYÉB ÍRÁSAI
Zografou, Lilli : Siviritissa

Θέμελης, Nίκος : Η ανατροπή



A Vécsey utcai könyvtár nyitvatartási ideje és pontos címe:

Görög Országos Önkormányzat Könyvtára
1054. Vécsey u. 5.
Tel.: 269-0686
Email: grlib@freemail.hu

Nyitvatartás:
Hétfõ-Csütörtök-Péntek: 10.00-15.00
Kedd-Szerda: 14.00-19.00

Ui: Én pl., ezekbõl, a három vaskosnak tûnõ: MANFREDI, MASSIMO VALERIO: ALEXANDROSZ I.-II.-III. kötetet mintegy 2 hét alatt kiolvastam, pedig nem vagyok valami nagy (és gyors) olvasó, s az a véleményem, hogy az ez alapján készült mozifilm messze alulmúlja a könyvet, (hisz ezt DVD-n én csak félig bírtam megnézni, annyira untam, pedig igen ritka, hogy nem nézek végig egy filmet, mivel nagy filmfaló vagyok!)

# 6
Vendég
Figyelmeztetve
- Figyelmeztetve -



Nincs beírva úticél.
#4164 Üzenet linkje2006-01-07 16:51:48 

Ejha, Stratos! Jól megszórtál! köszönöm! icon_smile.gif icon_smile.gif icon_smile.gif icon_smile.gif icon_smile.gif
Tudja valaki, hogy Zorbász, a görög címû könyvet hol lehet megvenni? Nem találtam eddig még sehol! Vagy, csak nem jó helyen kerestem!
Én inkább szeretem megvenni a könyveket, mint kikölcsönözni, mert akkor bármikor elõvehetem a polcról, ha kedvem szottyan olvasni pont azt.

Igazából nem gondoltam semmi konkrét zenére, csak úgy jött ez az új topik ötlet! icon_redface.gif icon_redface.gif icon_redface.gif icon_redface.gif icon_redface.gif icon_redface.gif icon_redface.gif icon_redface.gif

A Csudafilm nekünk is nagy csalódás volt! Ha nem Krétán játszódik, már az elején elkapcsoljuk, de így végigküzdöttük magunkat rajta! icon_sad.gif icon_sad.gif icon_sad.gif icon_sad.gif icon_sad.gif

# 7
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Kiscsillag
Aktív fórumos
Aktív fórumos
237 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#4173 Üzenet linkje2006-01-07 17:27:52 

Kriszta!
Sajnos el kell keserítselek!
Görögországban is nagy valószínüséggel látták a Csudafilmet! Legalábbis a forgatás ideje alatt és befejeztével is láttam a felvételeket egy görög tv csatornán, hogy magyar filmet forgattak náluk. Ez alapján gondolom, hogy akkor volt, aki meg is nézte!

Bár az Apám beájulna is nagyrészt Krétán játszódik, az nem keltett akkora felhajtást ott!

# 8
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kriszta35
Spec. Fórum tag
Spec. Fórum tag
1383 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#4176 Üzenet linkje2006-01-07 17:42:35 

Amit írsz, az Apám beájulna azt még nem láttam, de a Csudafilm után nem is merem nagyon megnézni. icon_wink.gif

Remélem azért nem sok görög volt kiváncsi a mi "jó" kis filmünkre. icon_redface.gif

Szerencsére eddig a görög barátaim nem említették, hogy hallottak róla. icon_eek.gif

Mindenesetre nem is gondoltam, hogy saját honfitársaim ilyen forgatókönyvet fognak készíteni. Igazi ország image ez is. icon_redface.gif icon_redface.gif

# 9
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Bogobea
Aktív fórumos
Aktív fórumos
338 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#4215 Üzenet linkje2006-01-08 22:37:24 

Sziasztok!

Én is úgy tudom, hogy a Csudafilmet vetítették Görögországban. Hallottam is vele kapcsolatos véleményeket, és mondhatom nem volt túl pozitív. Dehát mit is vártunk? Valóban borzasztó volt!

A Zorbász, a görög c. könyvet leginkább antikváriumban lehet kapni. Én már több példánnyal is találkoztam. Vannak antikváriumok, amelyeknél akár a neten keresztül is meg lehet rendelni postai utánvéttel. Ezenkívül ajánlhatok még egy könyvet, amit egyszerûen nem tudtam letenni. Igaz, hogy nem túl vidám téma, de érdemes elolvasni. Szintén antikváriumban szereztem be (a tulajt ráállítottam, hogy minden hasonlót tegyen el nekem). A cím: Alexandrosz Papadiamandisz: A gyilkos asszony.

# 10
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kriszta35
Spec. Fórum tag
Spec. Fórum tag
1383 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#4235 Üzenet linkje2006-01-09 17:20:42 

Tényleg örülök, hogy nem maradtam egyedül ezzel a borzalmas élménnyel és más is így látja, hogy ilyent nem is szabadna máshol bemutatni.

A filmekkel én nem állok túl jól, igazából egy görögszinkronos filmem van, de sajnos azt nem lehet valamiért másolni.

A görögfelíratú filmeket gyûjtögetem, ha van kedvetek cserélhetnénk címeket.

A zenékkel szintén erre gondolok, hogy cserélhetnénk.
Ha pedig valakinek van valami nagyon különös kivánsága amit nem tud beszerezni, én megpróbálok segíteni, hátha megy amire most gondolok! icon_lol.gif

# 11
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Stratos
Spec. Moderátor
Spec. Moderátor
2611 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#4244 Üzenet linkje2006-01-09 19:47:51 

Ha valakit érdekelnek még könyvek, filmek, azt a Vécsey u. 5. szám alatti -i Görög Országos Önkormányzat (kapucsengõ: 13-as szám! Félemelet) Könyvtárában keresgélhet, (természetesen a többsége leginkább görögnyelvû) akad ott olyan könyv mely mindkét nyelven is megtalálható! Néhány film is akad: videón és DVD-n is... csak be kell iratkozni (ingyenesen!)
De ajánlhatom azoknak akik ért(eget)ik a görög nyelvet a (greece.hu-n is említett) kéthetente tartott: Olvasóklubot a Bp.-i VIII. kerületben, ahol is, görögajkú tanárokkal beszélgethetünk, minden bennünket érdeklõ témában: könyvek, újsághírek, filmek, SÕT filmvetítések is tartanak! Legutóbb két mostanában nagyon elhíresült filmet láthattunk!

# 12
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Htimi
Aktív fórumos
Aktív fórumos
60 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#4252 Üzenet linkje2006-01-10 11:33:41 

akárki akámit mond, én irígylem azokat, akik Pesten laknak! azért fõleg, mert ott mindig jó programok vannak, vannak különféle csapatok, lásd: ez a görögös is, mindig el lehet menni valahová, ha az ember már unja a melót és a tanulást is! icon_sad.gif icon_sad.gif icon_sad.gif icon_sad.gif icon_sad.gif icon_sad.gif
# 13
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kriszta35
Spec. Fórum tag
Spec. Fórum tag
1383 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#4259 Üzenet linkje2006-01-10 15:31:50 

Sziasztok!

Muszáj leírnom ami ma történt velem. A másik topikba már írtam, a kedvenc énekesem honlap címét.

Ma ismét felkerestem 1 hónapja regisztráltam magam ott, a fórumján.

Amikor beadtam a nevemet, akkor az egész váltott, és minden magyarnyelven jelent meg. Egyenlõre én vagyok az egyetlen magyar ahogy elnéztem a tagokat, most nagy arc leszek, lehet miattam van magyarnyelven is! icon_lol.gif icon_wink.gif icon_redface.gif

# 14
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
édes
1000. Fórum tag
1000. Fórum tag
273 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#4264 Üzenet linkje2006-01-10 15:49:25 

Krisztácska,
Ezek szerint másnak is tetszel,és/vagy értékelnek annyira,hogy ezt megtegyék érted.Szereztek neked egy Különleges napot,ha már a karácsonyról lecsúsztak icon_biggrin.gif

# 15
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kriszta35
Spec. Fórum tag
Spec. Fórum tag
1383 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#4268 Üzenet linkje2006-01-10 17:17:36 

Drága Angi!

Csak hülyéskedtem!

Puszi

KERESŐ:
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Görögország
1 2 3 ... 61 62 63   >


Copyright © 2003-2024 Hellasz.hu