Élmények, történetek
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Élménybeszámolók
Hozzászóló Üzenet
# 16
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kvalcsi
Spec. Moderátor
Spec. Moderátor
3368 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#2943 Üzenet linkje2005-10-20 14:34:39  Kirándulás

Szia Albatrosz!
Szerintem kössétek össze a kettõt. A Meteórákat LÁTNI KELL!!! Fantasztikusan lenyûgõzõ látvány. Ilyenkor már nincs az a hõség, és tömeg, pont ideális az idõpont. Az út egy jó darabig a tenger mellett halad, így egy fürdést is közbe lehet iktatni.
Várom majd a beszámolód.
Üdv.:

# 17
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Rebeka
Törzstag
Törzstag
1109 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#2944 Üzenet linkje2005-10-20 16:37:01 

Albatrosz!
Nagyon jó volt a beszámolód a kirándulásról, várjuk a többit! Mi autóval mentünk fel, a túrát nem vállaltuk. Így a csúcsra nem jutottunk fel. icon_sad.gif
Igaza van Valcsinak, a Meteorákat tényleg ne hagyjátok ki, hihetetlen látvány és nem csak elsõ alkalommal feledhetetlen élmény.

# 18
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Albatrosz
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
31 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#2963 Üzenet linkje2005-10-21 11:53:29 

Kihagyni semmikeppen nem fogjuk a Meteorakat, csak a sorrend a kerdes. icon_lol.gif Tudom, hogy onnan nem nehez kimenni a tengerpartra, csak hat nalam nem a furdes a lenyeg, hanem hogy szep tengerpartot lassak (persze, furodni is fogok, de pl. szivesen nezelodnek a viz alatt, ha lenne mit...). A Meteorakhoz kozel levo tengerpart pedig gondolom olyan, mint ahol az Olympos megmaszasa elott furodtunk, az pedig - csunyan hangzik, de - semmi extra. Na majd meglatjuk, most mar nincs sok ido gondolkozni. icon_smile.gif
# 19
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kvalcsi
Spec. Moderátor
Spec. Moderátor
3368 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#2965 Üzenet linkje2005-10-21 12:43:28  Meteora

Szia Albatrosz!
Igazad van, tényleg semmi extra nincs azon a partszakaszon (én legalább is nem láttam).
Várjuk majd a beszámolód, hogy hogy sikerült a kirándulás.
Üdv.:

# 20
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Rebeka
Törzstag
Törzstag
1109 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#2966 Üzenet linkje2005-10-21 13:05:50 

Az Olympos után mi is lementünk a partra, de mostmár nem tudom megmondani hová kerültünk. A part bennünket is Horvátországra emlékeztetett, de nagyon szép volt a tenger élõvilága. Egy egyszerû szemüveggel csodás halakat láttunk és a fiúk fogtak hálóval egy polipot is. Igaz, hogy kifelé jövet a köveken megcsúszva ellógott, de polipot eddig csak a tányéron vagy a jégen láttunk a tengeri akváriumokon kívül. Legalább egy fotó erejéig maradhatot volna. Vacsorára fekete kagylót is tudtunk gyûjteni, így a parton lévõ öklömnyi köveket mindez kárpótolta.
Az biztos, hogy az ott lévõ étteremben ettem nyaralásaink egyik legdrágább ebédjét. Történt ugyanis, hogy a csapat több tagja tintahal karikákat rendelt, és én is azt kértem. Egy idõ után jött vissza a pincér, hogy az én halammal gond van, de nem értettük egymást mi lenne az. Az angol és a német nyelv kevés volt. icon_wink.gif Aztán hozott egy nagyobb tintahalat, hogy az jó lesz-e, és mi kértük, hogy akkor abból készítsenek 3 adagot. Mondanom se kell: az egészet én kaptam. Az árát már meg sem említem. Tanulság: el kell kezdeni görögül tanulni valakinek hasonló esetekre. icon_lol.gif

# 21
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kvalcsi
Spec. Moderátor
Spec. Moderátor
3368 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#2968 Üzenet linkje2005-10-21 13:46:32  Búvárkodás

Szia Albatrosz!
Fentebb említetted, hogy a víz alatt is szeretnél nézelõdni. A Sithonia félszigeten, Sartitól 3 km-re Platinitsiben, és Sartitól délre kb. 20 km-re Kalamitsiben van búvárközpont.

# 22
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Dortimcsi
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
18 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#2970 Üzenet linkje2005-10-22 01:38:12 

Sziasztok!

En is Thessalonikiben tanulok, es sok mindenben csak megerositeni tudom amit Albatrosz irt. Nekem is vannak erdekes elmenyeim.

Az elso hetvegem nos nem teljesen ugy alalult ahogy terveztem,de igy is nagyszeru volt.Szombaton elmentunk Halkidikire, Kalithea-t valasztottuk ki, hogy ott strandoluk..De amikor odaertunk,akkor jottunk ra hogy tul szeles az ido a furdeshez...szoval a kis 8 fos csoportunk kette valt, es a masik magyar lany es egy cseh sraccal egyutt atsetaltunk a kozelbe levo (4Km) Kassandra nevu faluba, hogy lassunk meg egy templomot:)....Nekem addigra mar tul sok lett a setabol es amikor ok ugy dontottek hogy Petralonaba meg megneznek egy barlangot, akkor azt mondtam en inkabb visszamegyek Szalonikibe.Igy is tettem.
Vasarnap a bolgar szobatarsammal mentem el Verginaba, ez kb. 100 km-re van Szalonikitol,es itt talalhatok a makedon kiralyi sirok.II.Philipposz, Nagy Sandor edesapja itt let eltemetve....legalabbis a leletek megtalaloja szerint az o sirjat talaltak meg itt. Vergina volt a makedonok elso fovarosa, mig nem Plipposz at nem helyeztette Pella-ba.Pella-ba nevelkedett a kis (kesobbi nagy) Alexandrosz es ott hallgatta Arisztoteleszt...de ezt biztos tudja mindenki a Hellasz.hu-n
Vergina egyebkent nagyon hangulatos kis falu, es a sirokon kivul meg lehet meg nezni a Nyari palota romjait, es egy okori szinhaz romjait is...
Az ut kb. 2 ora ide, mert nincs kozvetlen buszjarat, elobb el kell menni Veriaba, majd onnan Vergina....Vegul ez jelenette a kalandot szamunkra.Ugyanis a visszautra azt tudtuk, hogy 1/2 5kor van egy busz Veriaba, ott voltunk kb. 16:20kor, tehat idoben....a busz azonban nem jott, kezdtunk nagyon idegesek lenni, ket lany egy ismeretlen faluban, Gorogorszag sziveben...a helyiek nem beszelnek angolul, mi meg gorogul.....Vegul stoppoltunk a falu foutcajaban es harom ferfi, aki Veriaba tartott vitt el minket egeszen a buszallomasig....

A mult hetvegen Edessaba tettem egy kirandulast, gyonyoru vizesesei vannak, egyszeruen elvarazsolja az embert...es sem usztam meg 40 kep keszitese alatt....Ezt kar lett volna kihagyni:))Es az ido is kellemes volt, bar itt mar kicsit huvosebb van, ma olyan se kardiganba, se anelkul nem jo ido volt....
Edessa kb 1.5 ora busszal, es a Szaloniki-Edessa retur jegy 10 euro diakoknak.A vizesesek nagyon szepek, es persze a varost atszelo patakok is.

# 23
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Ferrari
Spec. Fórum tag
Spec. Fórum tag
1729 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#2977 Üzenet linkje2005-10-22 21:32:37 

Szia Dortimcsi!

Örülök, hogy Te is jelentkeztél, remélem Te is megosztod velünk az élményeidet.
Várom a további jelentkezésedet.
Egyébként mit tanulsz kint?

# 24
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Dortimcsi
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
18 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#2984 Üzenet linkje2005-10-23 18:51:57 

Jogot hallgatok, de szerencsere nem sok oram van, igy van lehetosegem utazasra is. Kedden Athenba megyunk majd le. Ha visszatertem beszamolok:))
# 25
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Ferrari
Spec. Fórum tag
Spec. Fórum tag
1729 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#2990 Üzenet linkje2005-10-24 12:56:30 

Szia Dortimcsi !


Irígyellek, hogy Görögországban élsz.
Várom az élmémybeszámolódat.

Szia.

# 26
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kvalcsi
Spec. Moderátor
Spec. Moderátor
3368 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#2999 Üzenet linkje2005-10-25 08:55:44  Petralóna

Szia Dortimcsi!

Egy kis leírás a Petralónai barlangról.
A Petralónai barlang fetárása során a Chalkidiki félszigeten egy megkövesedett emberi koponya került elõ. Ez egy egyedülálló paleoanthropológiai lelet. Ez a koponya a többi tárggyal együtt fényes bizonyítéka annak, hogy a Chalkidiki félszigeten ezelõtt már 75.000-50.000 évvel, azaz a közép paleolítikumban is éltek emberek. A Petralóna nevû falu melletti barlangot 1959-ben véletlenül fedezték fel. Az ásatások során feltárt állati jellegû maradványok, és õskori szerszámok is kézzelfogható bizonyítékai annak, hogy itt õsemberek laktak. A barlang belsejében végzett kutatások során hamu maradványokat, és a tûztõl megfeketedett köveket találtak. Ez a leletanyag a tûz használatának a világon a legrégebbi jele. Az egymást követõ jeges korszakok okozta nehézségek ellenére, a Chalkidiki félszigeti õsember valószínûleg megmaradt a területen, és a tudását sikerrel adta tovább.

# 27
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Dortimcsi
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
18 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#3026 Üzenet linkje2005-10-25 14:42:31 

Koszi az infokat:))
Lehet egyszer elmereszkedik oda, csak akkor mar tul sok km volt a labamban....aznap is gyalogoltam, es elozo nap meg azt hiszem 7 orat koboroltam Szalonikiben....es ez nekem kicsit szokatlan volt,de lassan hozzaszokok a sok setahoz...

# 28
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kvalcsi
Spec. Moderátor
Spec. Moderátor
3368 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#3027 Üzenet linkje2005-10-25 14:53:34 

Szia dortimcsi!
Csak azért írtam le a barlangrõl szólókat, hogy legalább tudd, hogy mirõl maradtál le. Teljesen megértelek, hogy jó pár kilométerrel a "lábadban" nem volt már erõd ide is ellátogatni. Egyébként csak gyalog, és sétálva tudod felfedezni igazán Szalonikit. Én eddig legalább 30-40 órát nézelõdtem Szalonikiben, de még biztosan nem fedeztem fel mindent benne.
Üdv.:

# 29
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Dortimcsi
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
18 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#3029 Üzenet linkje2005-10-25 15:27:08 

hat szerintem en is mar vagy 20-25 orat boklasztam, nekem a part a kedvencem.A tenger....mindig mas es megis ugyanaz....Lehet hogy ez hulyen hangzik de en igy erzem.Holnap Athenba megyunk:)
# 30
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kvalcsi
Spec. Moderátor
Spec. Moderátor
3368 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#3031 Üzenet linkje2005-10-25 15:45:06 

dortimcsi írta:
Holnap Athenba megyunk:)


Készülj fel, mert ott is lejárhatod a lábad. Bõven van látnivaló. Az Athén topicban találsz infókat, ha eddig nem nézted volna meg.

Remélem beszámolsz majd az élményeidrõl. Minden érdekel, hiszen ott elég régen, 2000-ben jártam utoljára.

Üdv.:

KERESŐ:
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Élménybeszámolók
<   1 2 3 ... 12 13 14   >


Copyright © 2003-2024 Hellasz.hu